Nikola086 Nikola086 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mrazivý příběh, který je napsaný neskutečně čtivým stylem. Pár slz ukáplo... Jsem neskutečně ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a určitě to nebude poslední kniha od autorky.

09.12.2021 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá jak svým stylem, tak tématem. Životice od mého bydliště nejsou nijak vzdáleny a přesto jsem o nich nevěděla, max z doslechu starších...
Není to lehké čtení. Někomu může dělat problém i velké množství zmíněných postav. Rozhodně doporučuji přečíst v nějakém klidném rozpoložení, jinak se v knize možná ztratíte :)

14.09.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Naprosto čtivá kniha, i když téma není nijak veselé. Líbilo se mi, jak slova dokázala působit na emoce a soucítit tak s mladinkou Bárou.

18.07.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Po knize jsem sáhla, aniž bych si předem trošku zjistila o co půjde a byla jsem opravdu velmi překvapená. Ze startu knihy trvá dlouho, než se dostanete k tomu skutečně podstatnému. Pak kniha začne vyvolávat veškeré emoce. Mrazení v zádech, lítost, vztek, znechucení, smíření...
Jedná se o velmi náročné téma, které dle mého názoru není pro každého. O to víc cením autorku, že se nebála tak tabuizovaného a kontroverzního tématu a dokázala vytvořit tak úžasnou knihu jako je právě Zahrada.

27.07.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta Sepetys zkrátka umí psát tyhle příběhy. Myslím si, že každý si v něm najde to, co potřebuje a velmi oceňuji, že je kniha psaná takovým stylem, který sedne jak dospělým tak i mladším čtenářům. Kniha je psaná velmi čtivě a hned z několika pohledů.
Dočetla jsem se mnoho nového nejen z historie, o které jsem vůbec netušila.
Jako bonus vás v knize čekají menší výstřižky skutečných svědectví.
Chcete-li zkusit historický román, tak tento rozhodně doporučuji!

12.07.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Četla jsem už po několikáté a stále mě to baví. Krysař je krásná novela, která se dá přečíst za jedno kafíčko.
Ke knize se rozhodně zase vrátím :)

12.04.2022

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Tohle rozhodně není čtení na dovolenou k moři v případě, že chcete vypnout. Tahle kniha vám to nedovolí. U Clayova mostu musíte dávat bedlivě pozor, abyste se v příběhu zorientovali a postřehli to podstatné. Pokud zvládnete tohle, tak vás příběh vtáhne do sebe a vy budete otáčet stránky rychlostí větru, abyste se dočetli, jak to vlastně bylo. Příběh plný naděje, odhodlání a příběh jednoho kluka, který žil, jak nejlépe mohl.

18.09.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný dojemný příběh psaný zcela specifickým stylem. Bohužel jsem nucena strhnout jednu hvězdičku za pomalejší začátek, do kterého jsem se musela nutit číst a občas jsem byla z děje trochu zmatená. Každopádně pak kniha nabírá zcela jiný směr a naprosto mě pohltila až do posledních stránek, kdy jsem se neuměla od čtení odtrhnout.
Velkým bonusem je místo plné přírody a čistoty, místo, do kterého byste se vydali jen tak nadechnout a zapomenout na všechny chmury světa.

19.07.2022 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Neskutečný příběh! Krásně se to četlo, ale chvílemi si člověk musel udělat pauzu, aby "rozdýchal" jisté scény.
Naprosto krásná ukázka toho, že i v pekle existovala byť jen malá naděje. A ještě dokonalejší příklad toho, že nic se neděje jen tak, že všechno má svůj důvod.
Při čtení mi běhal mráz po zádech a s každou stránkou jsem čekala, jak to bude dál. Kniha se zařadila mezi nejlepší knihy v mé knihovničce. Vřele doporučuji!

11.08.2021 5 z 5

Krásná novela s tak vážným tematem, které by se mohlo v literatuře objevovat více. Hořkosladký příběh, u kterého se po dočtení zamyslíte.

11.07.2023 5 z 5

Básně sebrané Básně sebrané J. H. Krchovský (p)

Kdyby tento básník byl mezi povinnou četbou a více se o něm mluvilo ve školách, tak se poezie stane o dost vyhledávanější.
Občas drsné, vtipné a hlavně ze života.

28.11.2022 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Příběh, který by se měl stát součástí výuky dějepisu. Je to příběh, který se dotýká našich dějin a příběh, který mnohé změnil. Těžko si představit, co by se dělo, kdyby Gabčík a Kubiš selhali. Kniha je obrovským pokladem z hlediska osudů lidí, kterým Československo nebylo lhostejné a nehodlali se vzdát.
Je třeba myslet na to, že i tahle kniha má svá místa pro silné povahy a žaludky. Jako obrovský bonus beru bohatou galerii obrázků i s popisky.

29.08.2022 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Pohádka pro dospělé... Krásné oddechové čtení, ve kterém nechybí ani chvilka napětí. Dostanete se do útulného prostředí, které Vás vtáhne dovnitř a Vy si přejete být v knihkupectví.
Chvílemi to bylo dojemné, ale i smutné. Myslím si, že v knize mi nic nechybělo a příběh jsem si zamilovala a užívala každou jeho stránku.
Doporučuji pro klidné večery.

08.11.2021 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Nádherné tři příběhy výjimečných žen, se kterými se osud nepáře. Autorka nádherně vykreslila ženskou odvahu a sílu. A k tomu dokázala vykreslit kontrasty stejné doby ale z různých světadílů.
Autorka píše velmi čtivě, kapitoly končily bezvadně, takže vás to nutilo číst dál a dál...
Moc krásná kniha, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat.

21.02.2024 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Mnohem lepší než první díl série! Děj ubíhal velmi rychle, kniha byla čtivá, napínavá. Volně navazuje na první díl ale autor už se vyhýbá přílišnému popisu krajiny jako tomu bylo u prvního dílu.
Velice se mi líbilo prolínání ich- a er-formy.
Vřele doporučuji!

17.07.2023 5 z 5

Skála Skála Peter May

Autor má velice specifický styl. V příběhu je vše barvitě popsáno, proto se dle mého názoru začátek knihy mírně vlekl. Zhruba od poloviny to byla neskutečná jízda. Geniálně navzájem propletené životy vstupovaly do vyšetřování a vy do posledních stran můžete jen hádat, kdo by mohl být oním vrahem. Což velmi oceňuji.

11.07.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se už tak zabývá dost nepříjemným tématem a autorka si ještě pohrála s datací vyprávění. Možná skrze toho jsem se do toho zamotala a po půlce jsem musela knihu odložit, vrátila jsem se k ní o něco později, kdy jsem ji dočetla daleko snáz. Řekla bych, že mi vše zapadlo do sebe a pochopila jsem i návaznost.

03.10.2023 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Klasika, která rozhodně neomrzí! Náramně promyšlený příběh, který zapálí mozkové závity i svým čtenářům. Napínavé až do konce příběhu.
Menším mínusem byly francouzské věty, které nebyly nikdy přeloženy, já pochytila pár slov, ze kterých se dalo vydedukovat o čem je řeč, ale neznalí čtenáři nebudou vědět vůbec.

23.08.2023 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Mrazivý thriller v hlavní roli s nádhernou malou holčičkou, která však za svou roztomilostí skrývá mnoho tajemství.
Neskutečně čtivý příběh, který jen tak neodložíte, protože budete chtít vědět, co se odehrává dále.
Osobně se mi líbí lehce otevřený konec a především střídání pohledu na celou skutečnost.
Hledáte-li příběh, od kterého se nebudete umět odtrhnout a nebojíte se ničeho, tak přesně tahle kniha je pro vás!

15.06.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Myslela jsem si, že mě Ruta nemůže už ničím překvapit. Jak moc jsem se zmýlila. Tahle kniha je naprosto fantastická, řekla bych, že je nejlepší, kterou napsala. Příběh je zasazen do komunistického Rumunska, do doby, o které mnoho z nás neví zhola nic a přitom bychom měli vědět, co se poměrně nedávno dělo...
Kapitoly jsou naprosto skvěle zpracovány, jsou kratší, i proto se kniha čte poměrně sama. Tato kniha by měla být ihned zařazena na seznamu povinné četby! Rozhodně doporučuji pro milovníky historie a všem zvědavcům, které zajímají historické události okolních zemí.

08.06.2023 5 z 5