nikkifinn nikkifinn komentáře u knih

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Tuhle knihu jsem objevila zhruba před třemi lety a slibovala si, že ji musím koupit. Strašně mě lákala. Ale vždy jsem nakonec dala přednost jiné od stejné autorky. Konečně jsem se dočkala. Skoro všechno jsem již od ní přečetla, takže nebylo zbytí a pustila se do čtení. Eva Urbaníková mne v žádném případě nezklamala, naopak si myslím, že tohle byla třešnička na dortu. Top všeho, co jsem zatím četla. Skvělý příběh, který ve vás probudí spoustu emocí a často jen tak zíráte do prostoru, protože se snažíte představit sami sebe na jejím místě s pokusem uvědomit si, jak byste se zachovali vy, kdybyste se dostali do stejné situace. Hlavní hrdince Kataríně se opravdu stalo snad úplně všechno, měla jsem ráda i její dvě kamarádky, skrz které autorka dodávala příběhu spoustu nádherných i pravdivě krutých myšlenek. Občas mám pocit, že si autorka prošla životy snad všech svých hrdinek, protože umí nitro každé z nich tak neskutečně podat. Nevadilo mi na téhle knize nic. Ani vulgarismy, na které si někteří čtenáři ve svých recenzích posteskli. Naopak. Když se vám hroutí život, těžko si ulevíte slovem "sakriš". Výborná kniho, Evo. Ještě dlouho po dočtení jsem měla v hlavě jak nasráno a některé dialogy a myšlenky jsme spolu s přítelem rozebírali a snažili se uvědomit, co vše se může stát, kdyby nás tohle jednou potkalo. Ty drobnosti, které si člověk hned neuvědomuje a přitom tvoří celek šťastného života.
PS: Chci pokračování :-)

13.11.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nepamatuji, kdy naposledy jsem tak moc plakala u nějaké knihy. Prakticky dvě strany před koncem jsem jen držela hlavu v dlaních a nebyla schopna to na pár minut ani dočíst. Veškerý oční stíny na tričku :) Bože, tohle bylo silný.

01.09.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Četla jsem jako e-book/recenzní výtisk od CooBoo, proto hodnotím před vydáním samotné knihy.

2/5

Děkuji. Stačilo. Nesnáším příběhy založené na lžích, výmyslech, nesnáším holky, co jsou neustále nafrčené, bez úsměvu, což se hlavní hrdince dělo snad až do 170. strany, kdy se poprvé usmála. (Aspoň mi to tak přišlo.) Absolutně nezáživné postavy, nezáživný děj. Nebavilo mne to. Nemám osobně ani přes můj věk proti young-adult vůbec nic. Před touto knihou jsem četla jinou YA a té jsem z fleku dávala nejvyšší hodnocení. Tohle bych viděla spíše na dětské čtení, které by snad i pak mohlo bavit. Já osobně bych tuto knihu dceři nepořídila. Nepřijde mi moc fajn inspirovat se hrdinkou, která zatlouká, vymýšlí si, lže, dělá nesmysly a není upřímná k nikomu, natož tak k sobě. Jediný plus je to, že se opravdu dobře četlo, šlo to rychle. I když v mém případě spíše naštěstí.

11.07.2015 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ještě žádná kniha mne tak nenas*ala, jako tato. Vypravěčka je jedna z knih, která bude patřit mezi moje nejoblíbenější a u nichž mne strašně bolí, že dávám nižší hodnocení než si skutečně zaslouží. U této knihy jsem hltala každou stránku, proplakala spoustu slz, neskutečně mne emočně vycucala a zároveň mne nabila štěstím, že mohu být vděčná za to, co všechno mám - postelí počínaje, botama konče. Líbilo se mi, že se v příběhu nabízí nejen pohled vězeňkyně Minky, ale také vyprávění příslušníka SS - já osobně ještě nečetla žádnou knihu z období druhé světové války, kde by se odhaloval pohled také z druhé strany, jak to prožívali ti, co vykonávali zvěrstva. Autorka odvedla naprosto precizní práci, ale (!!!) v žádném případě ji neodpustím posledních 50 stránek, díky nimž skončil příběh úplně jinak, než jak se po celou dobu nabízelo, naprosto mi to nedávalo smysl. Nehledě na to, že skončil jednou velkou lží. Miluji tuhle knihu, strašně, ale mám chuť si konec přepsat po svém. Strašně mě to rozčílilo!

01.05.2015 4 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Musím říct, že mě tato kniha hodně překvapila. Po prvních stránkách jsem měla velké nutkání knihu odložit, neseděl mi styl psaní a vyjadřování autora a celé to na mne dýchalo, že jde snad o vtip. Dala jsem tomu šanci a brzo na ten počáteční infarktový stav zapomněla. Kniha, tedy příběh, získal takovou hloubku, že jsem se k některým pasážím musela vracet a číst znovu. Jde o velmi citlivý a romantický příběh, který nemá v žádném případě žádný happy-ending, přestože přináší samotný konec jisté uspokojení a nadhled hlavního hrdiny. Zamilovala jsem si ho. Opravdu. Arthur byl samostatný, něžný, milý a přesto v hloubi duši nezapřel své mužské pudy natěšeného dvacetiletého mladíka. Celý příběh byl vylíčen tak citlivě, že se mi občas chtělo brečet. Autor občas sám vypálí do kontextu nějaké humorné "hlody", které vás rozesmějí nebo vám minimálně vykouzlí úsměv na tváři. Knize bych dala i plný počet hvězdiček, nebýt těch nešťastných dovětků v závorkách, které mne opravdu otravovaly a kazily plynulost skvělého textu.

18.09.2014 4 z 5

Potíže s empatií Potíže s empatií Gavin Extence

Jaj, to byl doják .... když jsem četla anotaci, myslela jsem si, že půjde o četbu jak dělanou na city, protože prostě hlavní hrdina a rakovina. Jenže hlavní hrdina - Gabriel - byl do dobré poloviny prostě strašnej hajzl, člověk bez empatií, kterého zajímají jen šesticiferná čísla na výplatu. Vše umě proloženo skutečnými událostmi z finančnictví a politiky, takže člověk nabývá dojmu, že nečte příběh o lásce a vážné nemoci. To všechno má změnit Caitlin, která ale není žádnou záchranou příběhu, řekla bych. V podstatě mi přišla až skoro nadbytečná vsuvka v Gabrielově životě, nicméně se mi dost líbila a stala se skvělým osvěžením celého příběhu. Naopak se mi ještě více líbila Gabrielova psychoterapeutka, která nedávala svému pacientovi nic zadarmo a dost často jsem se přistihla, jak se nad jejich rozhovory doslova řehtám. Naopak jsem nedokázala potlačit pláč nad posledním rozhovorem Gejba s otcem. To se z těch očí valily potoky slz a nešlo tomu zabránit. Užasná kniha. Jednak proto, že si nehraje na "zahraju ti na city, bo hlavní hrdina má rakovinu", jednak proto, že budete jedním dechem číst o síle politiky a moci peněz, jednak proto, že si zde přečtete spoustu užitečných názorů na život a na člověka jako takového, jednak proto, že to celé psal chlap, což je zárukou skvělých hlášek a "zvláštního druhu" chlapského přemýšlení, jež nechává autor skrze hlavní postavu dokonale ventilovat :-) Už dlouho mne žádná kniha tak nebavila a tak nepřekvapila.

14.07.2018 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

4,5 - chci další od téhle autorky. Křehké dívčí srdce mám v sobě evidentně stále. Stokrát už tu takový podobný příběh byl, ale takhle napsaný jen sotva. Opravdu moc prima čtení. Smála jsem se, slzičky měla na krajíčku a taky se červenala nad - ehm - pár kapitolami... (tahle autorka by měla dávat jednu dvě lekce paní Jamesové) :-)

08.04.2015 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Kdysi jsem četla jeden citát, že první stránka knihu prodává, poslední prodává další. Nějak takto by se dala charakterizovat kniha V tvojí kůži, bez nutnosti moc spekulovat o tom, co se vlastně děje za příběh uvnitř. No, neměla bych být tak skeptická, protože vesměs kniha nebyla špatná, naopak, byla vynikající, ale pouze zhruba do půlky. Příběhu do té doby nechybělo nic, bylo to záhadné, tajemné, čtivé, na úrovni. Bohužel, druhá polovina to byla už jen samá erotika, občas s vkusem, občas bez vkusu, někdy příjemné dialogy, jindy naprosto trapné, hlavní hrdinka Sara byla na střídačku skvělá a jindy s uvažováním tak plytkým, až se mi při čtení obracely oči směrem vzhůru. Od půlky knihy to bylo s mými pocity při čtení jak na horské dráze. Opravdu velká škoda. Pětihvězdičková knížka tak degradovala v mých očích na pěkně průměrnou četbu a druhý díl si snad přečtu jen proto, abych se dozvěděla pozadí a osud Rebeccy, ženy, po které se po celou dobu knihy pátrá. Což byla vlastně také jediná pozitivní myšlenka a nápad, který onu knihu statečně vedl.

06.09.2014 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Bohužel. Prostě ne. Celou dobu jsem váhala mezi 2-3 hvězdičkami, ale za ten konec, za těch asi 40 stran bez příběhu, co se tvářily jako příručka "jak to dělat" - chápu, někde autorka musela nahnat onu erotickou absenci, která vesměs po celou dobu knihy chyběla, až jsem si říkala, proč je tohle označováno za "erotic" - tak za ten konec výš prostě nepůjdu. Nebudu tvrdit, že se mi kniha úplně nelíbila, mělo to milý romantický náboj, dokonce jsem se párkrát usmála a ano, asi 2x vyprskla smíchy, ale určité věci nepřekousnu. Třeba jako poslední stránku kapitoly vyprávěnou z pohledu kocoura. Fakt mě to mrzí. Ale tohle mi vůbec nesedlo. Souhlasím s ostatními, že nechápu, jak tohle mohlo vyhrát 2. místo v kategorii Nejvtipnější kniha roku na GoodReads. Opravdu ne.

03.05.2014 2 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Ani nevím, jak začít. Prvně asi tak, že jsem první dva díly této série přečetla se zájmem. Třetí díl jsem věnovala filmovému zpracování a teď tedy čtvrtý díl. Na můj vkus slabý. Škoda šestiset stránek, které dle mého názoru mohly být zredukovány na polovinu. Častokrát jsem se do knihy doslova nutila, chyběla jí akce, napětí - jsem vcelku zvědavá, jakým způsobem došlo ke zfilmování Rozbřesku. Na obranu knihy musím konstatovat, že Bella nebyla tak "divná" jako v předchozích dílech, jako upírka se mi i zamlouvala, Jacob byl také fajn, přišlo mi, že méně prostoru má Edward (jeho postava nějak uvadla). Postava Renesmé dodala příběhu na zvláštním příjemném nádechu a určitě není člověka, který by si ji nezamiloval. Trochu mě mrzí, možná dost, že se Stephenie nechytla skvělého námětu v knize a to, konečně svrhnout Volturiovi z moci. Nemyslíte, že by spravedlnost dostala zadostiučinění? Škoda! Přemýšlím, jak dál knihu okomentovat. Ale nevím. Já jsem se, až na pár míst v knize, nebavila. Bohužel. Rozbřesk byl pro mne zklamáním a tři hvězdičky mu dávám spíše jako odměnu za celou sérii, která pro mnohé z nás bude srdcovou záležitostí, i když v průběhu let ztratila na jedinečnosti.

24.07.2012 3 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Líbí se mi příběhy vyprávěny z pohledu mužů a autorka to umí. Přesvědčila mne už s Hot Boys, Hell Boys mi přišlo malinko lepší a dávám plný počet :) Jen už, prosím, žádný culíkatý frajery :-D

28.08.2015 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Nepochopila jsem rozhodnutí počeštit autorce příjmení a nechat název knihy v angličtině. Obvykle mi ani nevadí v knize pár chyb, ale tady jich bylo zase nějak příliš - chybějící písmena, špatné skloňování nebo časování... fakt mi to vadilo.
Avšak, co se týče příběhu, nebylo to tak špatné. I když první polovinu knihy jsem četla často s nadzvednutým obočím. Nesedlo mi pár dialogů a myšlenek, druhá půlka knihy byla vynikající, šlo o skvěle zpracované citlivé téma, i když, kdo já jsem, abych měla nárok knihu hanit, kritizovat nebo rozebírat :-)

Je to spíše 3,5, ale dám 4*

16.04.2015 4 z 5

Tohle byla jedna z nejhumornějších knih, jaké jsem kdy přečetla. Vážně byla skvělá, ale jak už u mne bývá zvykem, málokdy se mi na plný počet líbí kniha hojně tlačená marketingem. Tohle je velmi příjemná oddechovka, u které se prostě budete culit a občas i smíchy vyprsknete. U mne nastal problém zhruba v polovině knihy, kdy jsem dílko musela odložit, protože už mne ten nával sarkasmu a humoru spíše unavoval a "zvykla" jsem si na něj a autor mne s každou stránkou překvapoval méně a méně. Zvykla jsem si také na styl psaní autora a tak už mne jindy úsměvné pasáže moc nebraly, protože jsem onen tón, se kterým autor píše, prostě čekala a sžila jsem se s ním. Škoda. Ale bavila jsem se. Byl to fajn příběh, který díky stoletému staříkovi popsal humornou formou posledních sto let událostí ve světě s jakýmsi nadhledem.

03.04.2015 3 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Ohromil mne už první díl, ale tohle mělo ještě větší grády. Naprosto skvělá zápletka a skvělé postavy. V tomto díle jsem si je zamilovala ještě víc, než v prvním. Abbas, Olivia, Tom, Mette - to jsou prostě fakt hrdinové pro mne. Naprosto skvělé čtení, stránka odsýpala za stránkou, neustálé napětí a až vlastně na konci knihy se člověk dozví, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje. Moc se těším na poslední díl, vůbec si po tomhle nedokážu představit, o čem bude a jak chtěj autoři přijít ještě s něčím lepším. Ohromný palec nahoru!

19.01.2015 5 z 5

Pád Pád Maya Banks

Končím tady s touhle kravinou. Padesát odstínů šedi jsem již četla a nepotřebuji to číst podruhé. Autorka prodává bestsellery slohově úrovní stylu psaní a vyprávění žáčka prvního stupně (nebo za to může překlad?). Mia jako hlavní hrdinka je totálně vypatlaná, Gabův sexy zjev a atraktivnost, po které by tak ženy měly šílet, zůstaly ukryty asi v hlavě autorky, hned na prvních deseti stránkách k sobě oba hrdinové najdou zalíbení a "nemůžou to vydržet" tu náklonnost k sobě, po líbačce na balkoně Gabovy společnosti si Mia druhý den říká, že "si to asi jen špatně vysvětlila". WTF???????? Nikdy jsem nebyla s knihou tak rychle hotová jako nyní. Brak, odpad, ztráta času! Vážně jsem si tuhle knihu z knihovny odnášela s úctou a s natěšením, že si přečtu něco výjimečného. Hluboký omyl.

15.12.2013 odpad!

Sukničkář Sukničkář Karin Krausová

Spíše 3,5 hvězdiček :) Ten konec mě naštval. I když, evidentně i tací jsou, kteří si z průseru v životě nevezmou vůbec žádné ponaučení...

24.09.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pro mne dost zklamání. Třetí díl jednoznačně nejslabší a souhlasím s komentářem, že bylo trochu škoda, psát z pohledu Tobiase, protože bylo znát, že to píše žena. Tobias mi od prvního dílu tak hodně zženštěl a vůbec, od počátku třetího dílu, kdy to ještě mělo náboj, se to celé kamsi rozplynulo a já si přála, aby už byl konec knihy. Nápad s "experimentem" sice dobrý, ale celé se to třískalo o sebe, byl v tom chaos.... škoda. Nicméně, na zfilmování se moc těším :)

13.02.2016 2 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

A mně se to docela líbilo :) Bylo to psáno svižně, čtivě, sice opravdu nejde o žádný strhující thriller, ale nebylo to špatné a určitě si přečtu pokračování.

21.06.2015 3 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Skvělá, úžasná, nádherná kniha. Ohromně jsem se bavila, tolikrát jsem vyprskla smíchy a na konci mi tekly slzy dojetím... ach ♥ Joyce, její tatínek (úžasný), humorný Justin i ostatní... no prostě skvěle napsáno, charakter všech postav na jedničku... chci další od autorky :)

13.06.2015 5 z 5

Porno a já Porno a já Tarra White (p)

Zajímavý pohled. Kniha určitě nikoho neurazí, naopak, zodpoví a vyvrátí mnoho pochybných otázek a náhledů na porno odvětví. Za jeden den přečteno, moc příjemně napsáno.

28.05.2015 3 z 5