Nikka07 Nikka07 komentáře u knih

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Tak, co si budeme nalhávat, zaujal mě obal knížky. Nakonec, nebylo to zlé. Měla jsem menší problém přizpůsobit se přítomnému času, ale to je můj problém. Celkově, docela se mi zalíbilo, že to není jako v ostatních knížkách - to, že hlavní hrdinka na svůj dar přijde sama, že je v podstatě "vyvolená." Tady o Clařiném tajemství věděla celá rodina, což bylo docela příjemné překvapení. I příběh nebyl nijak ohraný, ani příliš zamotaný. Jinak, nemám si na nic moc co stěžovat, takže... no, mně se líbila. :)

21.06.2013 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

U téhle knihy mě zaujal její obal, a následně i obsah. Rozhodla jsem se tedy, že si ji půjčím. Nakonec, nebylo to špatné. Naopak, celkem originální, myslím si. Kromě té zápletky. Nevím, přišlo mi, že je docela časté, že nějaká (ne)obyčejná holka/kluk zjistí, že je důležitou osobou a je na ní/něm, aby zachránil/a svět. To, že je Cinder Selena, mi došlo asi až v půlce knihy. Prostě mi to seplo. :D
Strašně mě zaujaly Cindeřiny schopnosti. Poznat, když někdo lže, to by mohlo být hustý. :D
Ale i přesto se těším na pokračování. Zajímalo by mě, jakou roli tam bude hrát Scarlet, jak je úryvek na konci knihy.

07.06.2013 4 z 5

Město masek Město masek Mary Hoffman

Líbí se mi, jak se to rozjíždí hned na začátku. Sice je to občas složitější na pochopení (alespoň pro mě), ale nakonec jsem to přelouskala. Navíc, strašně mě překvapil ten konec s Ariannou. Bylo to pro mě naprosté překvapení, nic takového jsem nečekala. :D No... a nemám nic víc co říct. Takže dávám 5*. :))

02.06.2013 5 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Velmi nádherně napsaná knížka - ostatně, jako všechno, co Jacqueline napsala. I když jsem od ní přečetla jen hrstku knih.
Tenhle příběh mě vyloženě chytil za srdce. Konec je neuvěřitelně smutný, a já, jakožto velmi citlivý člověk, jsem se u toho rozbrečela. Rozhodně ale doporučuji. :'-)

04.05.2013 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Dojemný příběh s happy endem. :) Moc se mi líbila, některé pasáže jsem si četla dokonce dvakrát. Ale byl to skvělý nápad, pouštět mamce velrybí píseň a doufat, že se probudí. :))

04.05.2013

Večernice Večernice Brandon Mull

Tu jsem taktéž četla. Tahle knížka je dokonce strašidelnější než první díl. Třeba u těch koček... Brr! Tu jsem si taky několikrát přečetla. Vřele doporučuji. :-))

16.12.2012 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Sice jsem si tady přečetla jen konec, a pak se vrhla na čtvrtý díl, neměla jsem tušení o co tam jde a tak jsem si přečetla i tuto. Musím říct, že mě to překvapilo. Sice mě trochu nudilo, jak navštěvovala ty životy, ale stejnak je to pěkné. Nedám plný počet bodů, protože jsem četla, dle mého vkusu i lepší. Dávám 4* :)

04.11.2012 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

V druhé části jsem konečně více méně dostala odpověď na mé otázky, stejně se tvořily další a další. Ale stejně. Průběh knížky dobrý. Luciino chování mě někdy vážně štvalo, stejně jako ten konec a nechal na vážkách. Nu což. Pěkné :D

04.11.2012

Pád Pád Lauren Kate

Tuto knížku jsem četla asi 3krát. Pořád mě baví :D. Kniha je ze začátku taková hm... obyčejná, ale ke konci to začne být napínavější a skončí to otevřeným koncem, což nenávidím, ale díky tomu že už jsem měla koupenou i druhou část, s chutí jsem se do ní pustila. Zkrátka: romantická fantasy knížka, a to je, alespoň pro mě, vražedná kombinace. Takže doporučuji :D

04.11.2012 4 z 5