nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Kniha navazuje na poslední díl a i přesto, že děj byl opět výborný a nový člen týmu se mi zamlouvá, tak to není bez Dawsona ono. Všichni tvořili sehraný tým a tak jako jeho kolegové prožívali jeho ztrátu tak určitě i my čtenáři. Jsem ráda, že zatvrzelá a uzavřená Kim se v závěru zachovala tak, jak se zachovala.

19.08.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí autorova kniha a opět nezklamala. Předpokládala jsem, že děj bude mít podobný průběh jako v předchozích knihách (zmrzačení detektivové, nějaký ten románek, všechny obětí mrtvé atd.), ovšem nakonec vše dopadlo jinak. Tentokrát jsem svoje podezření na sériového vraha odhadla správně, ale konec mě opět dostal.

09.03.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carterovi knihy jsou prostě skvělé, avšak není to čtení pro každého, protože jsou dosti brutální a syrové. Nechybí sympatické a skvěle se doplňující detektivní duo Roberta Huntera a Carlose Garcii. Bavila mne i část s Mollie, doufám, že jsme se s ní nesetkali naposledy. Bylo mi trošku líto Garcii, protože on to vždycky odskáče nejvíc. Opět nečekaný konec, určitě se pustím do dalšího dílu.

02.03.2020 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Pro mne byla kniha velmi milým překvapením. Nečekala jsem, že se mi bude tak moc líbit. Naprosto originální zápletka. Zamilovala jsem si Archera a jeho úžasnou rodinu a stejně tak i hlavní hrdinku. Moc mě mrzí, že si nemůžu od autorky přečíst něco dalšího. Byla to jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem četla.

03.01.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Autorka mě příjemně překvapila, jelikož jsem od ní zatím četla knihy s romantickou zápletkou, tak toto bylo trošku z jiného soudku. Příběh plný odhodlání, pevné vůle, vytrvalosti a nezlomného ducha hlavní hrdinky Sarah.

09.08.2019 4 z 5

(SPOILER) Seriál Přátelé jsem milovala, vyrůstala jsem na něm a když se mě někdo zeptal: "Která je tvoje nejoblíbenější postava?", tak jsem si nemohla vybrat pouze jednu. Každou z nich jsem zbožňovala z jiného důvodu. Chandlera jsem milovala pro své pohotové odpovědi plné vtipu, sakrasmu a jeho šílené taneční kreace. Neměla jsem ani tušení, že představitel Chandlera měl tak strastiplnou a bolestivou životní cestu.
Matthewevo vyprávění je upřímné, než příkras a taktu. Nebere se servítky se sebou samým ani s nikým okolo něj. Matthew zmiňuje, že měl strach být sám se svou hlavou, svými myšlenkami, svými démony. Jeho slova vás zasáhnout ať chcete nebo ne. Chybí mu sebeláska, sebepochopení, sebedůvěra, lehkost žití.
Jeho popis dětských traumat je až děsivý.
Z jeho vyprávění jsem měla někdy pocit, že už v době, kdy se narodil, vlastně nedostal šanci na normální život. Začali mu totiž podávat návykové léky už jako měsíčnímu miminku. Ty stejné návykové látky mu předepsali, když se snažil zbavit závislosti na alkoholu. Byl to zkrátka začarovaný kruh.
Všechno čím jsme, se v nás formuje už od dětství. Matthew dostal pořádně naloženo.
Milovníci seriálu Přátelé jistě ocení podrobnosti o natáčení a popis velmi skutečného přátelství těchto pěti herců, kteří se během těch 10 let (natáčení) o sebe navzájem opravdu starali. Matthew svou závislost před ostatními tajil, do práce chodil střízlivý, text uměl, neustále vtipkoval.
Matthew také popisuje, kdy nastal ten největší zlom v jeho závislosti, kdy opravdu skočil a řítil se k zemi.
Matthewev se v 26 poprvé svěřil své bývalé přítelkyni a v tomto věku poprvé podstoupil léčení. Od tohoto momentu nastaly problémy. Jeho návštěvy odvykacích zařízení se staly pravidelnou rutinou a pro bulvár to byl tahák.
Celé jeho vyprávění je vlastně tak trochu ironické, protkané jeho osobitých humorem. Jeho slova působí brutálně upřímné až bolestně.
Ke konci knihy Matthew říká, že si konečně v posledních letech (svého života) uvědomil, že je dost dobrý a objevil sebelásku a smysl života. Nastavil si nové životní cíle a chce žít.
Matthew bojoval, padal, vstával a nevzdával se.
Děkujeme Matthew.

09.02.2024 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

(SPOILER) Druhému dílů musím přidat o hvězdičku navíc. První díl byl spíš takovým nahlédnutím do dokonalého světa, kde na vše dohlíží nestranný Nimbus a život ukončují smrtky. Dozvěděli jsme se, jak se z člověka může stát učedník a později smrtka a seznámili jsme se s klíčovými postavami. Ovšem druhý díl už nabral na obrátkách a zamíchal rozdánými kartami. Konečně se děj více točí okoli smrtky Anastázie, Rowana, smrtky Marie a dalších. Do hry se opět vrátili smrtka Goddard (což pro mne bylo překvapením) i smrtka Faraday a vytvářejí nové dějové linie. Líbili se mi i úvahy Nimba, kterých zde bylo mnohem víc.
Celkově vzal děj rychlý spád a konec mě dosti překvapil a ponechal velký otazník na konci. Takže pro mě to znamená netrpělivé čekání na další díl.

24.01.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl byl slabší než díl předchozí (3,5 hvězdy), protože mi přišlo, že se děj točil v kruhu - útěk, lov dalšího umocňovače, zajetí, boj, útěk, boj, zajetí, útěk. Mezi tím neustále neshody mezi Alinou a Malem. Mohlo to být více zajímavé a více dramatické. Bavila mě postava Nikolaje, ten si mne opravdu získal a myslím, že fandím především jemu. Bohužel postava Aliny mě nijak zvlášť neoslnila a moc nerozumím tomu, proč za ní všichni tak pálí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

02.05.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Po přečtení druhého dílu, jsem naprosto nadšená a nemohu uvěřit, že ještě není další díl. S každou ubývající stránkou mi bylo líto, že se s Kazovou bandou budu muset na nějaký čas rozloučit. Za mě fakt super série.

07.04.2020

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl série byl opět plný napětí a zvratů. Tím, že jsem neviděla filmové zpracování závěrečné ságy, tak jsem opravdu nevěděla, jak celý příběh dopadne. Co bych tomuto dílů vytkla byla neustálá změna citů Katniss k Peetovi, každých 50 stran to bylo z extrému do extrému a už mi to přišlo trochu moc. Pak mi přišlo, že mě konci knihy se autorka snaží hlavní hrdinku co nejvíce zmrzačit, aby se zvýšil dojem, že opravdu prošla dlouhou bitvou, která ji zničila fyzicky i psychicky. Závěrečný epilog bych úplně vypustila, ale jinak skvělá série, mohu doporučit.

16.10.2019 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Boží! Zase úplně něco jiného, JoJo Moyes je prostě úžasná autorka, která umí překvapit. Děj se odehrává v australské zátoce Silver Bay, kde lidé žijí skromnějším a poklidnějším způsobem života, než jak je tomu v dnešní uspěchané době velkoměst. Knize nechybělo napětí a nečekané zvraty. Dojemný a láskyplný příběh Lisi a Mickey, ale také přátelských pout, mateřské lásky a lásky k přírodě, především k velrybám a delfínům. Konec jsem tak nějak již tušila, ale i přesto jsem se neubránila slzám.

16.08.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jakmile se člověk prokouše prvními několika nudnějšími stránkami, tak počáteční zklamání okamžitě vyprchává. Opravdu napínavý příběh s trochu netradiční hlavní hrdinkou, která si mě úplně nezískala, ale proč ne. Za mě povedená kniha, která stojí za přečtení. Filmové zpracování také povedené.

16.03.2019 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Knihy autora nikdy nezklamou ani u Inferna tomu nebylo jinak. Jeho styl prostě baví a bavit nepřestane a to platí i o hlavním hrdinovi Robertu Langdonovi. Autor čtenáře vtáhne do děje detailním popisem památek a historií měst, kde se příběh odehrává. Pro ty, kteří zrovna nejsou fanoušky historie a dějin, zřejmě Dan Brown nebude úplně to pravé, protože právě v tomhle je jeho silná stránka a krása knih.

08.02.2019 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Děj byl situován do dob plných plesů, širokých sukní a dvoření. Přestože tato éra není můj styl, tak jsem byla příjemně překvapená nápaditostí a čtivostí knihy. Knížka byla velmi milá a plná vtipných slovních přestřelek mezi Animant a panem Reedem. Mrzutého knihovníka jsem si oblíbila, stejně tak i prostořekou a svéhlavou hlavní hrdinku. Krásné prostředí knihovny v Londýně dodávalo celému příběhu kouzlo.

24.09.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

(SPOILER) Angela Marsons si drží laťku, ovšem tento díl byl pro mě zřejmě nejslabší. Přestože životní příběh Kim mi utkvěl v paměti, tak to samé bohužel nemohu říci o vyřešených případech z předchozích dílů. Knihy jsem četla před několika lety, a proto pro mě tyto flashbacky byly matoucí a narušovaly celý děj. Pokud bych knihy četla v návaznosti za sebou tak věřím, že by to bylo mnohem lepší. Každopádně nová posila v týmu se mi líbí a tým po ztrátě Dawsona se opět navzájem doplňuje. Doufám, že se od autorky dočkáme i případně úplně nové série s takto skvělými hlavními hrdiny.

28.03.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Líbilo se. Styl psaní mi připomněl jinou autorčinu knihu a to Dívku, již jsi tu zanechal, která mne asi bavila o trochu víc. U této knihy jsem už dlouho před rozuzlením tušila, kdo je Anthony a jak to celé dopadne, ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji kladně. Opět mě Jojo Moyes nezklamala.

27.12.2019 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmového zpracování a i když jsem věděla co mě čeká, myslela jsem, že mi kniha poskytne rozšíření některých scén a dějovývh linií. Kniha je však téměř identická s filmem a trochu mě tedy mrzí, že jsem nejprve viděla film, protože kniha je velmi dobře napsaná a je pravdou, že mi více pomohla pochopit myšlenkové pochody a pocity hlavní hrdinky.

12.10.2019 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl série mě bavil asi stejně jako díl první. Tento díl je věnován klíčovým postavám a objasnění jejich příběhů. Bavila mě především část o Jardirovi a jeho dětství, výcviku a následně popis toho, jak se dostal ke svému postavení. U jeho postavy jsem měla rozporuplné pocity, chvílemi mi byl až sympatický a v zápětí jsem si říkala, že doufám, že ho Arlen brzo zabije.

Dále se dozvídáme více o Tetovaném a jeho vztahu ke zmiňovanému Krasijci. Do příběhu se opět vrací Renna, kterou před smrtí zachrání Arlen a bere ji sebou na cesty. Tato část mi vyloženě vadila, Rennu bych úplně vyškrtla a do příběhu už ji nezahrnovala.

Pouštím se do třetího dílu, tak uvidíme co bude dál.

31.07.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Celá trilogie je naprosto úžasná. Jedny z nejlepších knih, co jsem četla. Hlavní hrdinka Feyre si mě, jako čtenáře, naprosto získala. Motiv pohádky Krásky a zvíře je minimální a opravdu jen na počátku knihy, poté se rozvine naprosto odlišný příběh s propracovanými detaily a vtáhne vás do světa plného magie. Knihy jsou plné neočekávaných zvratů. Myslela jsem, že Tamlin a Feyre je love story, která bude pokračovat a rozvíjet se v každém dalším díle, opak byl však pravdou, ten opravdový příběh začne až s příchodem Rhysanda.
Je to jedna z mála knih, kde mohu říct, že jsem si velmi oblíbila i vedlejší postavy.Už se hrozně těším na další pokračování.
Po přečtení této série jsem se vrhla na čtení série Skleněný trůn, s tím, že jakožto prvotina bude zřejmě ještě lepší než Dvůr trnů a růží a musím říct, že knihy jsou skvělé, ale pořád u mě na prvním místě zůstává Feyre a její příběh.

17.05.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha mě určitě nezklamala, příběh záhadných úmrtí v tůni, za mě super - chytlavé, plné záhad, napětí, zvratů, zkrátka všeho, co by v dobré knize nemělo chybět. Příběh mě bavil od začátku do konce. Líbí se mi, že čtenář může splétat své vlastní teorie, protože autorka tomu ponechává prostor a udržuje napětí a odkrývá jednotlivé střípky skládačky postupně. Takže až po přečtení posledních řádků čtenář zjistí, kdo za tím vším stojí. Kniha se mi líbila asi o trošku víc než Dívka ve vlaku. Těším se na další knihy.

16.03.2019 4 z 5