Nika151 Nika151 komentáře u knih

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Příběhy několika silných žen z dob minulých a i ze současnosti, vše spjaté se sídlem ve Woodmontu. Hlavní hrdinka současnosti Libby odhaluje důvody, proč je tak přitahována tímto sídlem..příběh je napínavý od začátku do konce.

07.01.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Já se úplně rozplývám, teď je období na to si číst takové krásné vánoční povídky plné lásky, romantiky, humoru a pomáhání si. Za mě nejlepší Vánoční polibek a Vánoční návrh.

17.12.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Já mám tyto autorky moc ráda, líbí se mi styl psaní a i jejich romantické příběhy. Tento nevybočuje..krásné, dojemné bez zbytečných dramat. Odpočinková četba..

14.10.2021 5 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Tato autorka mě nikdy nezklamala. Hunter jako správný lovec, po několika měsících od prvního kontaktu vystopuje Natalii a předloží ji lákavou nabídku sexu, několika “sexů”, a ona po přijme, protože je to k sobě táhne. Každý má jizvy z minulosti a zvlášť se řeší ty Hunterovi. Každopádně může to dopadnout špatně?;) čtivé, romantické, nenáročné

02.03.2021 5 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Řekla bych, ze druhy dil pokračuje v tom standardu prvního. Tudíž pokud se vám líbil, tak neváhejte a přečtěte si i tento. Dozvíte se, jak pokračuje osud Agnety, Lennarda, jejich synů a samozřejmě Mathildy, hlavní hrdinky. Tentokrat zasazené do předválečných let 2. světové války a také do 2SV. Kniha konci přesně s koncem války.

29.12.2020 5 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Je mi smutno, že jsem už dočetla celou sérii. Snad najdu podobně výbornou náhradu. Úplně mě všechny díly, včetně tohoto posledního, vtáhly do děje. Moc se mi líbí, ze autorka nevynechala i jiné vztahy, kromě Arylin a Stona, taky velké přátelství mezi ženami, důležitost nejlepších kamarádek, starost o pejsky i o starší lidi. Tentokrat nám nastínila i policejní prostředí a zůstala u seznamovací agentury, i když ta nehrála tak velkou roli jako v minulých dílech. I konec se tak netáhl. Za mě doporučuji všechny knihy od J. Probst. Těším se na další překlady do čj.

02.11.2020 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Co ve mne po přečtení knihy Čas odejít nejvíce rezonuje? Vztah matky a dítěte je všemocný, láska prekonavajici bariéry, narušené manželství nevede k ničemu dobrému a ze Jodi umí..

09.10.2023 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

To je tak oddechové čtení, že bych hned sáhla po dalším díle, kdyby bydlel u mě doma. Frannie je vykreslena jako ta nejrozumnější ze sourozenců, ta, která zachová chladnou hlavu a distanc při jakékoliv situaci. A již od začátku díky předchozím knihám, víme, že je vdova a také v úvodu nám je hned sděleno, ze je do ní zamilován její kamarád. Co z toho může asi vzniknout?

22.06.2023 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Pro mě další super díl, Eloise mi je blízká a celý příběh byl takový lehký. Čtení přesně na léto k vodě.

14.06.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Styl, jakým Sparks píše je moc krásný, úžasně popíše vše - emoce, okolí, počasí, zvuky..atd, - tak lehce představitelné. K příběhu (jsem filmem nepolíbená) - velmi romantické, mladá maminka najde vzkaz v láhvi, dostává se k dalším dopisům záhadného spisovatele, až se ho nakonec pokusí vyhledat a pokus vyjde. Najde to, co nečekala a její život se změní.

22.01.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Bohužel nebo bohudík (?) jsem dříve viděla seriál a tato skutečnost částečně ovlivnila můj náhled na celou knižní sérii. V seriálu se mi více líbil příběh Daphne, tudíž jsem předpokládala, ze druhá knížka bude slabší. Nicméně jsem mile překvapena.

30.11.2022 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Laurelin Paige

Když vezmete do ruky tuto knížku, čekáte, ze se bude sama číst, zápletka bude jednoduchá, najdete sexy muže a lechtivé okamžiky. Přesně tohle i dostanete :) je součástí série a děj na sebe bude určitě navazovat.

12.07.2022 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Dávám plný počet hvězdiček, i přestože jsem se nemohla začíst. Pasáž, která se odehrávala v Německu, byla zbytečně zdlouhavá. Autorka ráda květnatě popisuje prostředí a krajinu, pravda je, ze by mohla trošku ubrat. Nicméně příběh v Africe je krásný, není to taková ta typická “lovestory se zaručeně dobrým koncem”, kde od začátku tušíte, co se bude odehrávat. Určitě si přečtu další díl.

26.03.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Musím strhnout jednu hvězdičku a to za zvláštní úvod, napadlo mě, ze bych to i nedočetla. Básně mi přišly jako od pubertaka, celkově mi chování hlavních hrdinů přišlo dost dětinské. Nicméně jsem knihu neodložila a druhá půlka už byla výrazně lepší, i když dost předvídatelná. Ale to se u romantických knih téměř předpokládá. Souhlas s tím, že příběh je čtivý a autorka umí vtipně vykreslovat situace..

15.03.2022 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Romantický příběh velké lásky Gabea a Lucy. Vyprávěný zpětně, takže veškerý děj se již odehrál a to je důvod, proč jsem strhla jednu hvězdičku. Vadilo mi to. V podstatě Lucy vypráví o svém životě. Hodně se zamýšlí, nad láskou, prací, dětmi..má to filosofický nádech. Hodně je v popředí myšlenka “co by-kdyby”..

18.02.2022 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Kniha má dvě dějové linky, jedna v 19.století na Cejlonu na čajové plantáži a hlavní hrdinkou je Grace. Druhá linka je současnost - Gracina prapravnučka Diana se snaží odhalit temné tajemství její rodiny. Krásné prostředí, přímo detektivní zápletka a samozřejmě romantika..

19.01.2022 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Příběh plyne pomalu, stejně jako u prvního dílu, ale kupodivu to neubírá na “čtivosti” - přelouskala jsem za dva dny. Myslím, ze knížka je vhodnější pro čtenáře kolem 20 let, hodně se řeší problémy, které později prostě berete jinak. Vyzdvihla bych velkou roli přátelství, kterému se kniha dost věnuje. Romantika se vším všudy, něžné, ochranitelske, první láska..

09.11.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Hodnotila bych jako dobré a ráda se pustím do druhého dílu, ale cely příběh je zdlouhavý, na můj vkus se jakoby nic neděje. Myslím, ze obě knížky by se daly vcucnout do jedné. Líbila se mi důležitost přátelství, která je v knize více než patrná..

05.11.2021 4 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Dočtena jedním dechem. Prvních sto stran je seznámení s hrdiny, kniha má několik dějových linek. Rada bych vyzdvihla seznam lidí a jejich krátký popis ihned na začátku knihy. Párkrát jsem do něj koukla. Autorka zmiňuje i historicky doložené události a reálně existující osoby. Je zajímavé číst, jak se vedlo ženám na začátku 20.století a o jejich odvaze měnit společenská pravidla.

03.10.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Jak uchopit tuto knihu? Nazvala bych ji jako “hardcore sexuální fikci s nadpřirozenými prvky”..tohle jsem opravdu nečekala.

08.09.2021 4 z 5