Nika151 Nika151 komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Celkem náročné čtení obsahující dost filosofických myšlenek ( o síle ducha, reinkarnaci, vývoji lidstva, vztahu žen a mužů…), cizích slov, historických a zeměpisné údajů. Nikdy jsem nečetla nic podobného. Vězeň, který se naučí “přivodit si malou smrt”, a díky tomu brouzdat v minulých životech. Mně se kniha líbila, i přes pasáže, které byly nudné- opakující se myšlenky a obtížně se četly. Myslím, ze se v průběhu života ke knize ještě vrátím.

29.06.2022 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

U autorky nelze šlápnout vedle, zatím jsem nezažila velký výkyv a u této knížky tomu není jinak. Řeší se především začínající vztah mezi Drewem a Emerie, nejsou zde žádné vedlejší linky, trochu pohledu do minulosti Drewa. Vtipné, svěží, erotické. Odpočinkové čtení na pár dní dá aspoň trochu pocítit to, jaké je být s Alfa samcem..

31.03.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Začátek takový rozpačitý, trochu jsem se bála, abych se začetla. Zvlášť když jsem právě skončila s Jako hvězdy v temné noci (a to je fakt pecka). Líbilo se mi číst si o Lou, je taková sympatická a těším se na další díl. Každopádně Jojo má lepší knížky ;)

12.04.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Tato autorka mě ještě nezklamala. Tento příběh propojuje minulost se současností. Hlavní hrdinka mladá studentka Rachel, která si přivydělává v baru a asistencí na škole, se postupně zamiluje do možná nejdřív trošku arogantnějšího profesora Caina Westa. Rachel je taková dost odvážná a hubatá. Oba mají v minulosti ne moc hezké zkušenosti a ty je v podstatě i svedly dohromady.

18.11.2020 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Hudson je správný hlavní hrdina do tohoto druhu literatury. Sexy, lehce arogantní, bohatý, úžasný otec, když může - pomůže. Stella zase přesně sedí na opačnou stranu - myslí si o sebe, ze je nenápadná šedá myš bez peněz a s velkými podnikatelskými plány, jejichž splnění je v nedohlednu. A vyloupne se..

18.02.2024 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Před Vánoci chcete číst takovéto knizky, proto hodnotím plným počtem hvězdiček. Nicméně oproti Julii Caplin mi přijde scenérie méně uveritelna, hůře popsána..až na par pasáži (opravdu jich není moc) by se příběh mohl odehrávat “kdekoliv. Krásný motiv plnění přání starší paní, která osamoceně žije na hradě. Líbí se mi i netradiční domácí mazlíček.

11.12.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavé téměř až do konce, nedoporučuji listovat knihou, ať se o nic nepřipravíte. Nejsem pravidelný čtenář thrillerů, čekala bych ale něco jiného pod tímto žánrem. Přijde mi to spíše jako detektivka. Příběh vidíte z pohledu několik stran, včetně vyšetřovatelů. Nic není černobílé. I konec je na diskuzi..

06.10.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

I pro mě byla kniha součástí společné četby na FB. Nicméně patří do žánru, který ráda čtu, i když s autorkou jsem se setkala poprvé. Příběh Chelsie a Damona. Střídají se kapitoly z pohledu jedné či druhé osoby. Chelsie je pěkně “oprsklá”, sebejistá a Damon fakt nepříjemný. Ovšem ne vždy první dojem je správný. Vtipně psané, rychlovka na pár dní.

11.05.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Úžasný námět, miluju filosofovaní tohoto směru - různé cesty budoucnosti, život sám o sobě a jeho možnosti, rozhodnutí se a následky. Já bych trošku téma přirovnala k Tulákovi po hvězdách, ten byl ale o dost depresivnější a také hlubší. Tato kniha nakonec zas tak hluboká nebyla, možná byl lehce předvídatelný konec. Nenáročné čtení, krátké kapitoly a pozitivní poselství.

11.03.2022 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

To bylo ale slz..smutku i štěstí zároveň. Úžasně vylíčené pocity, prostředí, osud postav. Celá kniha se odehrává pouze v několika dnech, ale pojme celý život hlavních hrdinů Hope a Trua. Hodně filosofické, kam nás vedou i malá rozhodnutí v životě. O lásce, ktere nezáleží na ničem jiném, než ji samotné, nesoudí podle čehokoli, proste existuje a lze ji pouze přijmout..moje první kniha od Sparkse a přidávám se do jeho “klubu”..

11.02.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Úžasná kniha, ale jiný pocit jsem u této autorky ani nečekala. Chcete zažít Švýcarsko, ochutnat recepty, jít na běžky, projet se vlakem, zažít osudové setkání..

16.11.2021 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Zpočátku jsem měla problém se vší tou odborností, ať už z oboru egyptologie nebo fyziky. Spoustě teorií jsem nerozuměla, možná jsem se ani o půlnoci, kdy jsem se nemohla od příběhu odtrhnout, moc nesnažila :) a to je právě to ono, co vám vezme dech. Pomalu mě kniha po jednotlivých kapitolách přitahovala víc a víc, až to vytrysklo v maraton. Smrt a život. Možnosti, které máme, a jak se mění pohled na život, když se blíží smrt. Paralelní životy, které jsme nevedli. Lásky, které skončily a mělo to tak být? Co když cítíme, že je v našem životě něco špatně? Co je ta pravá láska? Lze na to vůbec najít odpovědi?

21.02.2023 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Úplně jsem při nákupu přehlédla, že je kniha součástí série, naštěstí to víceméně nevadilo, ačkoliv mi bylo jasné, že některé věty narážely na děj minulých dílů. Emmaline je drsná policejní holka, která je uvnitř hodná a touží po lásce. Musí se vyrovnat s pozváním na svatbu od svého bývalého a je jí jako doprovod dohozen pohledný a milý Jack. Kniha je vtipná, nebyl tam žádná pasáž, u které jsem si přála, ať skončí a pořád se něco děje. Doporučuji pro romantiky se smyslem pro humor :)

07.01.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Třetí z knih o Bridgertonových byla pro mě první, kde jsem mohla více pustit fantazii a neměla jsem již v hlavě představy scenáristů seriálu. Nedalo se srovnávat. Což mám všeobecně raději. Příběh se opravdu podobá velmi Popelce, zde je ale Sophie více kurážná. Hodně romantické, pohladí po duši a velmi se hodí do předvánočního období, protože - kdy jindy než nyní si vychutnávat pohádky.

09.12.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Já se přidávám k těm, kteří nejdříve viděli seriál. Ten se mi moc líbil, a tak jsem si přečetla první knížku. Každopádně seriál je lepší, mnohem propracovanější a napínavější. V knize je jedna linie věnující se Daphne a Simonovi.

30.09.2022 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tohle mělo snad úplně vše, humor, smutek, sebeobětování, lásku, romantiku, zlost..extrémně čtivé a řekla bych, ze knihy od autorek jsou návykové. Tak pozor!

27.10.2021 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

(SPOILER) E.L.James si udržuje svůj vysoký standard, a pokud se Vám líbily předchozí knížky, tak tato rozhodně potěší:) přečtu si i poslední dil..Oproti předchozímu dílu Christian trosku “vyměkl”, ale ničemu to nevadí. Je to více romantické, hlavně kvůli žádosti o ruku a uvědomění si, ze miluje..Je více i vysvětlena jeho nehoda vrtulníku.

05.08.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nemohla jsem se dlouho začíst, což u mě nebývá zvykem. Takže strhávám hvězdičku. Každopádně se mi líbilo, ze jsem nevěděla, jak kniha skončí. Myšlenky jednotlivých žen byly dobře popsané. Vadily mi komentáře ostatních lidi vyšetřovateli, které byly na konci každé kapitoly.

14.05.2021 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Děj má rozhodně spád, autorka neplýtvání zbytečnými popisy a “jde rovnou k věci”. Knížka je dost nabitá sexem, ale není to extrém. Bennett jako šéf je opravdu buzerující, ale není to podle mě tak hrozné jako třeba v knize Kontrakt. Chloe je dost drzá a zakládá si na svém spodním prádle, které musí být velmi luxusní :) odpočinkové, nenudné, za pár dnů přečteno.

21.02.2021 5 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Miluju tuto autorku a tahle série je čím dál lepší..řekla bych, ze příběh Wolfeho a Gen byl zatím nejlepší. Už se těším na poslední dil. Moc se mi líbil začátek, jak Gen utekla ze své svatby a do toho se připletl Wolfe a utekli spolu na chatu uprostřed přírody. Jak svou přítelkyni a tajnou lásku chránil před manipulátorem, postupně mezi nimi rostlo napětí, až to nevydrželi..doporučuji!

27.10.2020 5 z 5