neubam02 neubam02 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Dlouho jsem nečetla takhle příjemně oddechovou romantiku. Člověk si u ní opravdu odpočine, děj krásně plyne, žádné velké zvraty. Hlavní hrdinka je velice sympatická, knihovník jde občas pěkně na nervy, ale taky si získá vaše srdce.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha s nádhernými obrázky. Krátký příběh, který přečtete za jeden večer. Příběh je jen v první polovině knihy, druhá polovina jsou fotky a příběhy pejsků, kterými je kniha inspirována. Doporučuji všem, i dětem. Určitě si ale pobrečíte.

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tohle bylo neuvěřitelný! Kateřina Karolová je další česká autorka, která dokazuje, že i v naší literatuře jsou skvělé knihy!
Příběh mě bavil od začátku do konce. Byla to neskutečná jízda.
Hlavní postavy jsem si teda nezamilovala. Byli tak protivní, neustále se do někoho naváželi, vzájemně se uráželi, pomlouvali… takhle si rozhodně kamarády nepředstavuji.
Chvílemi si říkáte, co se to sakra děje?! Jste neskutečně zmatení, vytváříte v hlavě různé konspirační teorie, ale na konci se vše krásně vysvětlí, střípky do sebe zapadnou a vy se nestačíte divit!
Musím se přiznat, že kniha mě občas pěkně děsila. Rozhodně by mě nikdo při čtení knihy do lesa nedostal.
Na druhou stranu je kniha opravdu plná skvělých vtípků a srandovních momentů. Dlouho se mi nestalo, že bych se u knížky smála nahlas.
Autorce rozhodně horory jdou a doufám, že někdy vydá další!
Dokonalost! Určitě doporučuji všem milovníkům hororů, protože Odbočka v lesích se zařadila mezi mé top horory.

10.04.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl úžasné detektivní série s Josie Quinn.

Kniha je rozdělena do dvou takových časových linií.

První začíná v momentě, kdy dva chlapci při hře v lese objeví kosti ženy, které v hrobě leží opravdu hodně dlouho. Tím se nám otevírá druhá časová rovina, a to jsou vzpomínky Josie na její dětství.

Musím říct, že Josie je opravdu silná žena, protože to, co si ona prožila, by jen tak někdo nezvládl. Rozhodně se připravte na pořádné emocionální drama. Líbí se mi, že kniha otevírá řadu závažných témat, jako je týrání a prodej dětí, drogy a násilí. Jestli si myslíte, že jste měli dětství naprd, tak po přečtení této knihy už si to myslet nebudete.

Líbí se mi, jak se knihy opravdu hodně točí kolem života Josie, takže ani v této knize nechybí postavy známé z předchozích dílů.

Pokud si po druhém díle myslíte, že tohle bude díl bez lásky, tak budete překvapeni. Líbí se mi, kam to zatím směřuje a moc se těším, jak se to bude v dalších dílech vyvíjet.

Každopádně jsem si celou dobu myslela, jak brilantní jsem detektiv, jak jsem na všechno přišla a proč to Josie proboha nevidí. No… pak se ukázalo, že nejsem až tak dobrý detektiv a zůstala jsem zírat s pusou otevřenou. Na konci jsem dokonce měla slzy v očích, jak dojemné to bylo.

Každý další díl od této autorky je lepší a lepší… Tohle bylo opravdu úžasné čtení. Zhltla jsem to během dne.

20.11.2021 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Jsem opravdu nadšená. Tuhle sérii mi doporučila kamarádka se slovy: bude se ti to líbit! Je to jako After. Moje odpověď nyní je: NE! Není to jako After! Je to o hodně lepší! Hlavní postavy jsou hodně sympatické a jejich vztah rozhodně není tak toxický. Všichni Royalové jsou skvělý, takové bráchy by chtěl každý. Na knize se mi líbí, že v ní nejsou zbytečné vycpávky. Děj jede od samého začátku. Ani na jedné stránce se nebudete nudit.

02.05.2021 5 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Tak tohle byla jízda. Příběh, který je napínavý od první do poslední stránky. Miluju knihy, které vás dostanou hned od samého začátku.
Hlavní postavy Jack, Matty a Ava… Rozhodně si je zamilujete a nebudete stačit zírat, stejně jako já, nad jejich statečností.
Kniha zároveň ukazuje, jak v jednu chvíli může být život krásný a v druhou se otočí a vše je špatně.
Jsem si jistá, že knihu Krása mezi námi jsem nečetla naposledy.
Doporučuji všem, kteří rádi čtou příběhy, které vás chytí za srdce a na hodně dlouho po dočtení zaměstnají vaši mysl…
„Co si uložíte do srdce, to vám přinese bolest. Ale ta bolest bude stát za to. Zažehne vás a spálí na uhel. Srazí vás na kolena. Rozláme vás na kusy. A změní vás.“

08.07.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Zatím nejlepší kniha od Darcy Coates. Četla jsem v noci a husí kůži jsem měla pořádnou. Chvílemi nevíte, jestli je to opravdu duch, nebo je někdo ze skupiny psychopat. No opět mě takové rozuzlení ani jednou nenapadlo. Stoprocentně dávám plný počet hvězdiček!

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Za mě super nápad a povedená kniha. Ve finále mě drobet mrzelo, že autorka mohla více rozvést příběhy vedlejších postav. Kniha měla mnohem větší potenciáíl - klidně mohlo vyjít více dílů, jako série. I přesto je to super kniha. Tuto knihu opravdu nešlo přestat číst.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dívka beze jména je již druhá kniha s Josie Quinnovou a dle mého je o level výš než Mizející dívky.
Líbilo se mi, že nedocházelo k takovým zvláštním skokům v místě a čase jako v předchozí knize.
Děj byl neuvěřitelně napínavý a pokud se začtete, tak je velice těžké přestat.
Líbí se mi, že se kniha opravdu hodně točí okolo života Josie. Sice kdo předchozí díl nečetl, tak v tomto se dozví stručné shrnutí, ale je lepší přečíst si všechny díly a znát život Josie do detailu.
Jako hlavní postava je Josie velice sympatická, statečná a hlavně silná. Protože to, co se jí děje, by jen tak někdo nezvládl.
Těším se, co přinese další díl – Matčin hrob.

28.10.2021 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Hodně smutná, ale úžasná kniha. První část knihy je romantický příběh o začátcích lásky, druhá polovina knihy je krutá realita života za války. Tato kniha je krásný příběh nejen o lásce, ale i o přátelství. Hodně velké přátelství. Izzy měla štěstí, že našla takové přátele a vzájemně se všichni podrželi. Nejvíce mě zajímá, kdo vlastně byl ten člověk, co vyprávěl autorce příběh Izzy, Billa a jejich přátel. No vlastně mám více otázek, ale na ty už mi asi nikdo neodpoví... Na konci už jsem samozřejmě brečela jak želva. Bylo to hodně smutné, ale bohužel všechno pravdivé, takové věci se opravdu děly a je potřeba, aby lidé věděli, co ostatní museli protrpět, na jaké dno museli klesnout. Všem doporučuji, přímo nakazuji, si knihu přečíst.

04.05.2021 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Geniální a velmi originální nápad!
Rebeka se narodila s rozštěpem, kvůli němuž si ji spolužáci ve škole dobírají a ona tráví ráda čas sama se svými knihami. Jednoho dne se seznámí s Nelou, která je též drobet jiná a ihned mezi nimi dojde ke spojení, po němž už Rebeky život nikdy nebude jako dřív.

Kniha byla velmi čtivá a již od samého začátku plná akce, napětí a strachu.
Líbilo se mi, že ačkoli je kniha tenká, stihlo se do ní vměstnat nejen napětí, ale i první láska a hlavně se mi líbilo, že autorka do knihy zapojila téma Downova syndromu.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby tato kniha nebyla jen novela, ale dlouhý román. Nápad mě velmi zaujal a postavy jsem si také stihla zamilovat. Konec jsem samozřejmě obrečela, takže radím nedočítat na veřejnosti.

22.03.2024 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Nemám slov… Kathryn Hughes opět nezklamala a připravila si pro nás pořádnou emoční jízdu.

Kniha se zprvu skládá z mnoha příběhů, které se střídají v místě i čase a může to na někoho dohromady působit zmateně.
Avšak postupem času do sebe vše začne krásně zapadat.

Tara, hlavní postava, je neuvěřitelně silná a rozhodně vám bude lámat srdce každá těžkost, kterou si pro ni osud připravil.

Rozhodně doporučuji, ale připravte si kapesníčky, slzy určitě potečou! Kniha dokáže rozbrečet, ale i rozesmát. Byla to opravdu pořádná vlna různých emocí.

27.03.2022 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Elena se rozhodně stala jednou z mých oblíbených knižních postav! Takhle sympatickou hlavní hrdinku jen tak někde nenajdete.
Nápad se světem, kde víno vytvářejí víly je úplně geniální! Moc se mi líbila myšlenka takto magického světa.
A rozhodně jsem celou dobu měla chuť na víno, o kterém se v knize tak krásně píše. Je vidět, že knihu psala vinná milovnice.
Romantická linka je super. Přesně podle mého gusta, nic přeslazeného.
Tento příběh je hezky ukončen, nicméně jsem zjistila, že existují i další díly a mám z toho velkou radost!
Yvette jsem si též zamilovala a moc ráda se o ní dozvím něco dalšího.
Rozhodně doporučuji všem, co milují lehké fantasy mísící se s romantikou.

18.03.2022 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Kniha je neuvěřitelně čtivá. Každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy, což napomáhá svižnosti děje. Nejčastěji vidíme svět očima samotné Audrey, občas očima Cat a sem tam se na příběh podíváme očima našeho stalkera.

Můj tip na identitu stalkera byl celkem mimo. Čekala jsem někoho jiného a konec samotný byl překvapivý.

Z knihy plyne celkem velké ponaučení… neměli bychom s cizími lidmi sdílet úplně všechno. Měli bychom si dát pozor, co nahráváme na internet a hlavně, co stahujeme.

03.12.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Výborná kniha a velice originální děj!
Hlavní postava mi byla hodně sympatická. Názor na její rodinu, ale budete neustále střídat, protože se stále objevují další a další novinky.
Na vraždu byla Kirsten a absolutně nechápu, proč ji hned nezamordovaly. Mně kdyby někdo vyhrožoval smrtí a ještě jsem si myslela, že má nějakou vražednou magii, tak jí odklidím ještě cestou.
Při odhalování závojů to byl fakt stěr, ale docela předvídatelné rozdělení párů.
Proč šílí mě napadlo hodně brzo, stejně tak, kdo jsou ti lovci. Později se moje domněnky potvrdily.
Přestože jsem spoustu věcí předvídala, to se strážcem pro mě bylo překvapení.
Hodně se mi líbilo, že autorka zvolila takový pološťastný konec.

15.04.2021 5 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Perfektní kniha plná nadpřirozena - pokud ji budete číst večer, tak se rozhodně budete bát...

Autor knihu původně psal na web, příběh zveřejňoval po kapitolách, a díky tomu je každá strana zcela zaplněna akcí. Děj sviští rychlostí blesku, neustále se něco děje. Příběh nemá žádná nudná místa.

Felix, jedna z hlavních postav, mi byl velmi sympatický. Líbila se mi jeho nekonečná láska k přítelkyni. Stále se staral hlavně i o ni, i když mu šlo o život.
Kdežto druhá hlavní postava, Faye, mi až tak sympatická nebyla a svým chováním mě často štvala.

Jestli jsem to správně pochopila, postavy jsou inspirovány autorem a jeho skutečnou přítelkyni. Doufejme, že nadpřirozeno, které v knize je, nemá základ ve skutečném světě....

Knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům hororů.

07.10.2023 5 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Jedná se spíše o romantiku s fantasy pozadím nikoli opačně. Kniha se točí hlavně kolem sázky a vztahu hlavních postav, ale mně to absolutně nevadilo. Já jsem se o světě, ve kterém žijí dozvěděla, co jsem potřebovala. Ale chápu, že kdo hodně čte fantasy a hodně se vyžívá v různých světech, tak by mohl postrádat nějaké bližší podrobnosti.

Na knize je super, že je vyprávěna z pohledu dvou hlavních postav, které jsem si zamilovala – Lis a Romain, dva pýthiané, jasnovidci.

Lis je skvělá hlavní postava. Postupně objevujeme různé stránky její osobnosti a měla jsem ji s každou přečtenou stranou čím dál tím víc ráda. Její pokusy vyhrát sázku jsou mnohdy velice vtipné.

To Romain mi z počátku nesedl. Přišel mi až moc hrubý a říkal věci, které by ranily i člověka z kamene. Časem se však podíváme, co skrývá pod maskou a přijdeme na kloub jeho chování.

V knize je i řada zajímavých vedlejších postav. Bylo by skvělé, kdyby autorka napsala další knihu, kde by hlavní postavou byl Kal nebo Blanka, protože bychom se do tohoto světa podívali z pohledu jiné nadpřirozené bytosti.

Pokud máte rádi romantické příběhy z prostředí vysoké školy, tak určitě Pýthii doporučuji všemi deseti!

20.04.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Obdivuji Daniela, že v domě vydržel tak dlouho. Já bych hned po prvním ťukání utekla, i kdyby mi někdo nabízel největší bohatství světa. Daniel mi přišel až přehnaně hodný, slušný, možná drobet hloupý... Líbilo se mi, že čtenář vlastně zprvu neví, co se přesně děje. Je ten duch zlý? Je hodný? Doporučuji všem milovníkům hororů, tajemna, záhadna, napětí...

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Být uvězněný v knihovně je splněný sen a čekala jsem nějakou romantiku odehrávající se v knihovně, ale odtud se postavy dostaly poměrně brzy. Od knihy jsem čekala něco drobet jiného. Taková hezká romantika, spíše pro mladší čtenáře.

Palác lží Palác lží Erin Watt

Velice mě překvapilo, že z romantiky se stala krimi. Rozhodně to dalo knize víc děje, než kdyby řešili jen středoškolský hádky a sex. I když toho všeho bylo v knize i tak dost . Já teda osobně jsem celou dobu věděla, kdo je vrah, ale tím neříkám, že je to až tak okatý, spíš to bylo takové moje přání, které se naplnilo. Fajn je, že to nemá úplně takový ten nejvíc přeslazený konec. Něco dopadne dobře a něco holt ne. Knihy z této série jsou tenké, proto by se mohly první tři díly úplně v klidu stáhnout do jedné knihy. Bylo by to tak určitě lepší, protože chvílemi jsem drobet zažívala pocit nudy.

02.05.2021 4 z 5