netty.vanity netty.vanity komentáře u knih

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Tentokrát upíří knížka z trochu "jiného"soudku. Žádná citlivá duše s tendencemi podceňovat se a litovat, prostě opravdová krvelačná upírka, která se nebojí zabít. To a její inteligence mi připadalo jako obrovské plus, na druhou stranu z toho vznikaly situace, kterým jsem prostě nemohla uvěřit.. Ray, lidský kluk, do kterého se zamilovala tak působil jako zmanipulovaný debil,kterému nevadí chodit s vražedkyní svého otce.V jednom okamžiku miluje svoji přítelkyni,ale za dvě vteřiny už Alisu(???),snáz přehlédne poznámky o tom,že je upírka,i když to ještě pořádně neví..Alisa, nebo-li Sita je jako charakter téměř dovedena k dokonalosti,zato ostatním postavám tolik pozornosti nebylo věnováno a tak fakt působí jako blbé loutky.A to je to,co mi šíleně vadí,jinak bych dala klidně plný počet.Každopádně ještě musím vyzdvihnout její vzpomínání z doby, kdy vznikla a taky postavu Jakši,sice je taky svým způsobem nedomyšlená,ale imponuje mi rozhodně víc,než blbec Ray.

05.02.2012 4 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Slepá vášeň?Tak se musí jmenovat už přinejmenším sto padesát knížek z červené knihovničky,ne?Čeští distributoři mají holt veelkou fantazii;)Bohužel, naprosto nejhorší dítko Meg. Cabotová umí psát o puberťačkách,fantasy románky, ale jakmile jde o Hollywoodské hvězdy a dospělé, nejde jí to a vychází z toho řadový,od začátku naprosto předvídatelný román plný klišé,
bez jakéhokoli napětí.Postavy si nejde nějak výrazně oblíbit,bylo tu spousta vaty,bez které by se to obešlo-a celá ta věc s nájemným vrahem nakonec působila opravdu strašně směšně(hned bylo jasné,kdo je vrah).Popravdě nevím,co si o tom mám myslet..ale Louina tendence vidět všechno očima scénáristky a veškeré dění přirovnávat k nějakému filmu mi lezla šíleně na nervy.Trapnými "ale já ho nemůžu milovat, protože spí s každou sukní" nebo "pronásledují nás vrazi,ale mě zajímá jedině Jackovo pozadí a to,jak si hrát na nedostupnou"se to tu jen hemžilo a Meg tím úplně zazdila veškerý potenciál.Jedna hvězdička za to,že to nebylo tak strašné,abych to nevydržela dočíst.

28.01.2012 1 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Sex, násilí, upíři, čarodějnice, fajn smysl pro humor,láska. Nemám nic k vytknutí kromě.. hlavní hrdinky. Ta mi moc nesedla, lezla mi docela na nervy a především se mi zdála jako jedna z mnoha, prostě taková typická tvrdohlavá hrdinka slintající po upírovi. Příjemně temná atmosféra, tajemný Dante a fajn fórky, kterým jsem se smála nahlas.Není to nic extra nadprůměrného,ale fajn oddechovka.

14.01.2012 3 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Já tedy nadšení nesdílím, upřímně to bylo strašně nudné a vleklé a číst jen na padesáti (!) stranách o tom, jak tatínek nebyl blázen, protože věřil v existenci města v Amazonce-to bylo prostě moc. Autorka nás zahrnovala nedůležitými a naprosto nezajímavými podrobnosti od začátku až do konce. Hned mi bylo jasný, že se hl. hrdinka zaplete s tím sprostým trapákem, hrozné klišé zkrátka..

28.12.2011 odpad!

Bestiální vrazi Bestiální vrazi Stéphane Bourgoin

Kniha je bezpochyby dobře napsána,oceňuji výzkum autora a také to, že měl žaludek sepsat takovýhle hnus. Statistiky a informace o tom, jak sérioví vrazi přemýšlejí je ta dobrá část knihy, ale ta, ve které se autor věnuje už jednotlivým případům je pro mne naprosto nechutná. Nemohu uvěřit, že taková svinstva umí spáchat obyčejný člověk. Tohle je daleko horší než kdejaký horor,protože je to skutečnost. Nemám nic proti knize samotné, ale nechápu ty, kteří čtení téhle knihy dotáhnou do konce.

20.12.2011 2 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Calla. z jedné poloviny člověk a z druhé vlčice vyrůstala s tím, že má předem daný osud a určená pravidla. Když se však zamiluje do lidského chlapce,všechno se mění a Calla zjišťuje,že se nejspíš mýlila v oddanosti k pravidlům a její život je jedna velká lež. Nejdříve mne uchvátila nádherná obálka,která se protentokrát vážně povedla.Když jsem zjistila,o čem kniha je,nějakou dobu jsem váhala a teď nelituji,že jsem se rozhodla ji přečíst.Je to sice další z řady ne nijak vybočujících fantasy románů,kde je klasicky nadpřirozeno,milostný trojúhelník a spoustu překážek,které zabraňují ústřední dvojici aby byli spolu,ale mě se vážně zalíbila čtivá forma,jakou je to psané a celkově děj.Calla je občas dost nesnesitelná,ale alespoň za svou lásku bojuje a nejde daleko pro kdejaký kopanec (narozdíl od ""hrdinek""typu Bella Swan),je sympatická svou houževnatostí a občasnou arogancí (docela změna po všech těch slabých naivních knižních hrdinek),zato Shay,do kterého se zamilovala mi moc nesedí tím svým sentimentem,každopádně je určitě lepší než vtěrka a slizoun Ren.Postavy jsou zkrátka zajímavě vymyšlený,v ději do sebe jednotlivé kousky zapadají jako puzzle..Zkrátka jsem po dlouhé době spokojená s knížkou,ale-fucking-lujah.

11.12.2011 4 z 5

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Překvapivě příjemné fantasy, romantika braná z úplně jiného soudku než je u Vampýrské akademie, Stmívání a jím podobných. Tohle je totiž opravdu fantasy, kde opravdu najdete fantastické tvory a vyfantazírovaný svět. Některé kreatury pro mě byly bohužel naprosto nepředstavitelné, takže dost zapracovala má vlastní představivost, ale hlavním hrdinům a jejich lásce jsem upřímně fandila a přála jim to. Shaw pro mě byla občas sice dost nesnesitelná, ale to se dalo překousnout :)

23.10.2011 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Až přílišná autentičnost a podrobnosti, kterým normální čtenář nemůže rozumět, pokud není génius, knihu vyloženě ničí, což je škoda, protože příběh sám o sobě je zajímavý, stejně tak chemie mezi dvěma hlavními aktéry.

23.10.2011 1 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Nejspíš nejlepší upíří série, kterou kdy kdo napsal. Srovnání se Stmíváním je sice trochu mimo, protože tady nikomu hruď nesvětélkuje a navíc jsou tu vampýři tak trochu v pozadí příběhu, ale pokud mohu říct, je to daleko lepší, rozhodně ne takový brak jako Twilight. Hlavní hrdinka Rose překypuje odvahou a houževnatostí, je opravdu sympatická a nejde daleko pro nějaké to sprosté slůvko. Tajemný Dimitrij se k ní se svou zlou stránkou velice hodí a já si je zkrátka zamilovala a jejich lásce fandila, proto jsem ráda za dobrý konec.Nechybí napětí, kdy si u knihy nedočkavě trháte vlasy nad touhou vědění, jak to všecko dopadne,dobrodružství, které nás s Rose zavede až do Ruska a samozřejmě i ta již zmíněná romantika.Některé pasáže mi neseděly, ale jinak je to opravdu vyvedená knižní série.

23.10.2011 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Úžasná kniha! Sice je to setsakramentsky dlouho, co jsem ji četla, ale pamatuju, jak jsme ji měli ve škole jako povinnou četbu a já si její čtení vyloženě užívala. Výborný příběh, který snad nikdy neomrzí.

22.10.2011 5 z 5

Tři na lásku Tři na lásku Lenka Lanczová

Kdybych knihu otevřela teď, nejspíš by to pro mne bylo velice úsměvné..ale s ohledem na to, že když jsem "Tři na lásku"četla, bylo mi asi jedenáct a neměla jsem žádného kluka, jen obrovskou představivost, navíc jsem nestála nohama pevně na zemi..zkrátka se mi to před těmi x lety líbilo. Pamatuju si, jak jsem u toho strávila asi celou noc a těšila se, až já budu mít kluka. Úsměvné čtenářské "začátky"no.

22.10.2011 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

První díl série "Vlci z Mercy Falls"na mne původně působil trochu moc jednoduše.Postupem času si mě však Grace a především vlk(alá emař:D)Sam získali a jejich lásce jsem začala hodně fandit.Občas se tu najde pár dost sentimentálních momentů,ale dá se to překousnout.Vcelku to vlastně není nic světoborného,ale mě to dostalo:)Co bych po delším zvážení však určitě vytkla, jsou Samovy občasné Edwardovské komplexy. Snad se jich v dalším díle zbavil..

21.10.2011 5 z 5

Jáma a kyvadlo je zkrátka klasika a Poe je bezpochyby mistrem svého oboru, ale mě tyhle hororové a ne moc záživné příběhy tolik neberou- bohužel..

21.10.2011 2 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Pamatuji, jak jsem se u té knihy nasmála a zároveň se nemohla dočkat, až pravda vyjde najevo. Vhodné opravdu jen pro romantické dušičky.

21.10.2011 3 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Uf, tak po roce konečně dočteno. A co jsem se dozvěděla nového? Snad jen to, že o mužích lze skutečně vyprávět jako.. o kabelkách. Autorka vyzkoušela snad všechny dostupné k prodeji.. Zdálo se mi, že se Nesvadbová až příliš snažila psát "poamericku", někdy jakobych četla snahu o sloupky Carrie Bradshaw. Ale nový Sex and the city se tedy nekonal. Snad je to tím, že svět žen unavených z mužů je mi vzdálený, snad tím, že mi autorka nepřišla nijak zvlášt vtipná.. ale moje celkové dojmy jsou rozporuplné. Na druhou stranu když chce člověk zabít nějakou tu volnou chvilku, na to jsou Borůvky jako dělané. Nechávám průměrné hodnocení, přestože po delší úvaze bych musela jít níž. A taky, přiznávám, mám k té knížce trochu sentimentální pocity :) (Byl to dárek :)) )

12.07.2013 3 z 5

Chci jedině tebe Chci jedině tebe Cecily von Ziegesar

Všichni napjatě vyhlíží pošťáka, aby se dozvěděli, jestli byli přijatí na vysněnou vysokou.. Není to vůbec špatné,jen mi celkově v knihách Gossip Girl chybí nějaká pořádná pointa. Víceméně mě bavilo jen to, co se dělo Blair, Serena mě klasicky štvala tou svou jednoduchostí a tupostí, Nate bezohledností..Ale to už se asi jen tak nezmění. Jen by všichni mohli omezit to slintání nad Serenou, a byla bych pak spokojenější. Ale pobavila jsem se, jako vždycky:-)

13.02.2012 3 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Má to hodně příjemnou gotickou atmosféru, líbí se mi originalita co se týká období-tedy 19.století, ale bohužel to bylo někdy až moc nudné a táhlé (cestování Pláněmi). Nepřipadá mi úplně uvěřitelný ten vztah mezi Liou a Alicí, obzvlášť potom, co zemřel jejich bratr Henry.. Ale je to hodně napínavé a čtivé, jen ne tolik, abych to přečetla jedním dechem. Jistě, když uvážím, že se to týká vstupu Satana na svět, je to přitažené za vlasy, ale fantazii se meze nekladou :-)

26.01.2012 3 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Není to tak špatné, ale já jsem bohužel trochu náročnější, co se hlavně hlavní postavy týče. Pokud mě nezaujme, nemá knížka šanci ode mě dostat slušné hodnocení a tady bohužel příběh vyprávěla dívka (nebo žena?), která rozumově zamrzla na patnácti letech. Kdyby se nezmiňovala o tom, že založila firmu, opravdu bych celý příběh považovala za nějaký teenagerovský deníček. Nemám nic proti praštěnosti, ale tady už to bylo opravdu na hranici.Nevím,třeba to jen bylo špatným překladem (u toho věčně opakovaného slova "Jakože"jsem musela zatínat zuby).. Sophie určitě umí psát, v tom jsem se snad nezmýlila,ale tady mě zklamala a myslím,že by duchařinu už raději psát neměla.Zdejší duch Sadie mě zezačátku vyloženě štval,ale je pravda,že ke konci mě dojalo,že odešel.Našly se tu vtipné situace,ale zkrátka..jsem z celé knížky docela na rozpacích.

19.01.2012 2 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Nejvíce se mi líbil humor knížky,doslova jsem se otřásala smíchy na každé stránce-zkrátka naprosto úžasné fóry,nejedná se o žádnou úzkoprsou legraci,ale pořádou dávku svěžího humoru. Kriminální stránka knihy mě tolik nebrala, ale svým způsobem celé dění bylo dojemné;kdybych já byla Jaine,pravděpodobně bych skončila
v blázinci,ale ona z toho vyvázla dobře.Nejde mi na rozum,PROČ dívky nebyly po smrti první z nich hlídané policisty,prostě jim byla udělená rada "dávejte na sebe pozor", Sam se věnoval jen Jaine a tak měl vrah plno příležitostí je dostat.To mi přišlo docela nelogické.Ale jinak se mi dost líbilo vyústění,kdy se přišlo na to, že SPOILER vrah je ve skutečnosti žena,i když vyrůstala jako muž. Atmosférou a několika detaily mi to připomíná knížků Srdcová dáma,ale
Dokonalý muž je mnohem,mnohem lepší. Navíc nemůžu uvěřit, že knihu napsala ta samá autorka, co "Ztracené město",protože to byla opravdu hrozná kniha..

06.01.2012 3 z 5

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Bohužel, tohle je ukázkový příklad nevyužitého potenciálu. Námět je sice zajímavý a docela..no..originální a nápaditý, ale to nic nemění na tom, že provedení je snad to nejnudnější, jaké jsem kdy četla! Heitmann se vyloženě vyžívá v tom, aby popsala dopodrobna počasí a každý jiný prd. Musela jsem se několikrát přemlouvat, abych to dočetla. Spíš než o lásku se tady jedná o "politiku"ve smečce,do které jsem se já tedy pěkně zapletla a doteď ji pořádně nerozumím a ani nechci.Dalo by se to zkrátka podat mnohem zábavněji, obešlo by se to bez takových nedůležitých podrobností.. ale autorka asi chtěla zahltit co nejvíc stránek. Charaktery bohužel byly nevýrazné,jejich osobnosti nepřiblížené,ale hlavně,že jsme vždycky přesně věděli,jaké je počasí,že:)

28.12.2011 2 z 5