Nermal Online Nermal komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pokud chcete číst Kinga, tak musíte v první řadě přistoupit na autorovu iracionální hru. Pak si to můžete pořádně užít.
Pokud nemáte náladu, bude se vám to zdát v dnešní době už dětinské, i když nervy vám to možná pocuchá.
Za mě je King trochu přeceňovaný autor.

28.04.2023 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Čas od času si střihnu nějakou retro-oddechovku, většinou od Lenky Lanczové. Napsala jich hodně, a tak si snažím vybrat nějakou ještě nepřečtenou. Dýchne na mě romantika starých časů.
Stejně tak i tady - příběh holky, která (protože má dobrý základ) se popere se startem do života po svém. Nechybí škola, letní láska, atd. Dobře se to čte a spraví vám to náladu. Klasika.

22.01.2023 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Chtěl jsem změnu, nejen (chudá) holka a milionář, a tak jsem zkusil tetovací salón. Postavy byly sympatické, knížka čtivá, ale jako celek mě to moc nenadchlo, čekal jsem víc. Nevím, jestli to bylo tím, že to napsal chlap (spíš ne), ale v rámci žánru to byl spíš průměr. Takže Hawkinse dál asi moc číst nebudu a radši zůstanu u žen-spisovatelek.

22.07.2022 3 z 5

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Souhlasím, že šlo o pohádku pro dospělé, kterou slupnete jako nic. Čtení na zahradu ve chvílích odpočinku, kdy chcete vypnout. Čte se stejně dobře jako celá série.

10.03.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

V základu naprosto jednoduchá linka, ale naprosto úžasně využitá. Opět krásná atmosféra Green Valley, postavy známé z předchozích dílů a čtivý příběh Leonie a Sama.
Ačkoli jsem na počátku celé série očekával něco jiného, nakonec jsem taky propadl atmosféře všech příběhů. A sice se autorka v závěrečném poděkování se sérií rozloučila, ale nakonec to vypadá, že minimálně jeden další příběh nás ještě čeká.

01.03.2024 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Sydney si mě získala svojí oddanou láskou k Tristanovi a také tím, že byla milující opuštěnou matkou malé Becky. Becca dokázala přimět své rodiče, aby se zase dali dohromady. Pěkný příběh.

14.11.2023 5 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Pěkné čtení se sympatickým Donovanem, který se na místě zamiluje do Autumn, ale musí mít velkou trpělivost, protože ta si nejprve musí vyřešit sama v sobě svá tajemství z minulosti. Vše se odehrává pozvolna, takže si můžete příběh pomalu vychutnávat. O vtipné dialogy není nouze, tak jak se oba postupně sbližují.

07.08.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Zdaleka to nebylo tak špatné, jak se tu píše. Já jsem si knížku velice užil. A jak říkají i sami hrdinové příběhu, kdo něco takového sám neprožil, nikdy nepochopí, jaké to je.
Někdy je to vyprávění docela ponuré, pravda. Ale od druhé poloviny to získá spád a nemůžete knížku pustit z ruky.
Doporučuji k přečtení, také vzhledem k Sigovým výstižným hláškám i jeho osudu.

24.07.2023 5 z 5

Čeština nově od A do Ž Čeština nově od A do Ž Markéta Pravdová

U této knížky jsem se nečekaně pobavil, když jsem si pročítal krajové varianty některých běžných slov. Nenáročné, ale velmi zajímavé počtení.

05.06.2023 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (77 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Krásné, neotřelé pohádky, které mi jako dítěti nepřipadaly nijak strašidelné. Hledal jsem v nich hlavně pohádkový příběh. To jenom dospělí mají tendenci pořád děti před něčím chránit. Já bych se toho nebál, vždyť jsou to přece jen pohádky.

10.05.2023 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Tuto knížku si dvakrát tolik užijí lidé, kteří na Slovácku vyrůstali a víja, jak to tam chodí. A mohou si zavzpomínat na obdobné příběhy, které sami zažili.

28.04.2023 5 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Za mě třetí díl série už nepřinesl nic nového, možná v sexu, kterého bylo opravdu tak dvě třetiny knihy. Ale musím uznat, že ta poslední třetina stála za to.
Zpětně hodnoceno se mi nejvíc líbil druhý díl, od kterého jsem čekal nejmíň. Pak první a pak tento. Ne že by byl nějak hůř napsaný, jenom se mi zdálo lepší, když byl sex protkaný i nějakým tím příběhem. A možná i proto, že jsem si Josepha nijak extra neoblíbil.
Takže jsem celkem zvědavý, čím nás autorka ještě může překvapit ve čtvrtém dílu.

07.02.2023 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Sice se to dobře četlo, ale žádná bomba to nebyla. Myslím, že ty lepší knížky autorky jsem si už přečetl a tahle už byla takový standard v rámci žánru. Těžko uvěřit, že by se Penelope s některými věcmi takhle detailně chlapovi svěřovala.

20.01.2023 3 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pana Honzáka jsem nevnímal v této knize jako psychiatra, ale zejména jako zkušeného moudrého muže. Jako občasný pacient si tady každý z nás může porovnat své zkušenosti z oblasti zdravotnictví jako oboru, ale mluví se tady i o rozmanitých jiných věcech. Ocenil jsem, že mnohé je zde pojmenováno nahlas, otevřeně a natvrdo.
Obecně nemám rád knihy o populárních a mediálně známých osobnostech, ale tady jsem celkem bez rizika zklamání mohl udělat výjimku.
Forma rozhovoru umožňuje knihu číst po kouskách s možností snadného přerušení.

07.01.2023

Aiden Aiden Melanie Moreland

Opět zdařilý díl série o třech kamarádech z BAM a jejich dívkách. První díl se mi líbil maličko víc, asi za to můžou ty temné tóny v Aidenově duši. Cami si v lásce trvala na svém a nakonec se jí podařilo odemnout Aidenovo srdce. Téma mužského kamarádství se prolíná celou sérií a je zdrojem chlapského humoru. Rovněž tak vzájemná podpora jejich přítelkyň.

18.09.2022 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Když si tak v duchu projdu vše, co jsem od těchto autorek četl, zdál se mi tento příběh trochu slabší. Možná je to tím, jak už mě autorky za tu dobu zmlsaly. Děj začal nabírat grády až v poslední třetině a ani to jiskření se mi nezdálo tak velké, hlavně ze strany Sebastiana. Každopádně je to velice čtivé a nebyl jsem zklamaný.
Jenže když jsem si přečetl komentáře ostatních, uvědomil jsem si, že každému se líbí malinko jiná ingredience. Někdo má rád více erotiky, někdo lásku na první pohled, někdo poklidné plynutí děje bez zádrhelů a asi všichni humor. Musím říct, že autorky nám to skvěle míchají, pokaždé malinko jiný poměr všeho, takže nakonec nikdo neprotestujeme a čteme všechno, jak to přichází - záruka počtení i pobavení. Za mě je to tak asi dobře, na své si přijdeme všichni.

24.08.2022 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Druhý díl se mi zdál lepší než první, ani mě nerušilo, že takový chlap, kterému by nevadilo cizí dítě, není k mání. Pokud na to ale přistoupíte, máte krásné romantické čtení se šťastným koncem.

22.08.2022 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

U této autorské dvojice nikdy nesáhnete vedle. Příběh se dobře četl a podle mě patří k tomu lepšímu, co se vydalo. Jen se mi zdají všichni ti šéfové v rámci žánru hodně měkcí. Ale zase je zábavné sledovat, jak to s nimi ty holky umí. Zápletka s těhotenstvím byla příprava na pokračování dalším dílem. Naštěstí jsem nemusel čekat a mohl hned navázat druhou knihou.

22.08.2022 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Rozhodně se nedejte odradit od čtení negativními komentáři. Protože toto je přesně ten typ knihy, kterou bude každý hodnotit jinak. Ale kdo má rád současnou romantiku a pozvolné příběhy o lásce se šťastným koncem, tomu určitě při čtení nic vadit nebude. A je lepší, než se zdá podle anotace.

08.08.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Katy musela být světice, když vydržela všechno, co si Richard usmyslel. Měla k tomu důvod, ale i tak. Čímž neříkám, že mi to při čtení vadilo. Ani si nepamatuju, kdy jsem takhle tlustou knihu přečetl tak rychle. Inu, Melanie Moreland prostě umí hezky psát. Tyhle příběhy mě baví a nevadí mi ani příliš růžového či sladkého. Protože v životě je ho tak málo.

08.08.2022 4 z 5