Nermal Nermal komentáře u knih

Risk Risk Elle Kennedy

Určitě jsem nebyl jediný, kdo se těšil na příběh Brenny po přečtení Lovu. Zatímco v Lovu bylo více humoru, tady byl silnější příběh. Sebevědomě přidrzlá dívka s raněným srdcem uvnitř a navenek sobecký superhokejista - bylo zajímavé sledovat, jak je to k sobě neodolatelně táhne. K tomu hodně potrhlých vedlejších postav v humorných situacích - moc pěkně napsané.
Za mě nejsilnější výpověď otce Brenny v závěru, to jsem měl spolu s Brennou taky skoro knedlík v krku. Jen si troufám tvrdit, že v reálu by se otec k dceři nechoval tři čtvrtě knihy tak odtažitě jako tady. Bez vysvětlení. Srovnalo se to až v závěru.
Zatím se mi zdá, že tato série je o jednu hvězdičku níž, než byl Off-Campus, ale ať už je to jak chce, čte se to velmi dobře. A protože čtu všechny díly série najednou, nemusím čekat a jdu rovnou na Huntera. :-)

09.09.2022 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Dlouho jsem se této knize vyhýbal, protože se mi zdálo, že je příliš vynášená do nebes. Nakonec když jsem na ni mimo plán narazil, tak jsem si ji přečetl, abych zjistil, o čem se tady všichni baví.
Nakonec ji hodnotím tak, že se četla rychle díky skvělým dialogům a na odreagování je výborná. Vztah méně zkušené dívky a profesorského nerda je tím správným čtením hlavně pro mladší ročníky. Scény s milováním dost přesně vystihovaly, co se odehrává v hlavách jejich aktérů. Vedlejší postavy, hlavně kamarádka Anh, byly taky super.
Jako kniha pro zpestření žánru to stálo za přečtení.

05.03.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Pěkné zakončení celé milesovské série. Komu bylo smutno, mohl se aspoň na chvíli vrátit ke zdařilým příběhům všech bratří. Nestálo moc úsilí do toho zase rychle vklouznout. Není nad to, když člověk ví předem, že tady žádné zklamání při čtení nehrozí. Několikrát jsem se zase pobavil nad potrhlými bratry a trochu zalitoval, že je definitivní konec.
Ale celá série stála za to, považuju ji za jednu z nejzdařilejších, které jsem četl.

22.02.2024 5 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Opět povedená kniha, jen se hůř prožívá, protože je i o vážných věcech. Tuto autorku jsem si definitivně oblíbil. Člověk by řekl, že všechno už bylo napsáno, a přesto někteří autoři dokáží své příběhy skvěle podat.

04.01.2024 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Po přečtení prvního dílu série jsem byl zvědavý, jak to bude s ostatními bratry, a tak jsem hned začal číst další díl.
Barmanka Raven, na kterou si žádný chlápek nepřišel a hned mu nakopala zadek, se zdála být navenek silnou ženou. Dokud se neobjevil Dalton, který ji okouzlil a kterému se líbila její nezlomnost a vtipná přímočarost. No a dál už to začalo pěkně ubíhat. Mezitím se muselo ještě vyřešit pár zádrhelů z minulosti, aby to nakonec vyvrcholilo happy endem.
A přesně to chci i od třetího dílu!

12.11.2023 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

I třetí díl Hříšníků drží laťku, příběh se mi líbil a byl jsem zvědavý, co bude dál, takže jsem musel číst stále dál. Edie byla brána jako nezletilá, ale svým přístupem byla v mnoha ohledech dospělejší než její okolí. Celý děj byl velmi dobře namíchaný a i erotika byla pěkně napsaná.

03.07.2023 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Hodně hezky se to četlo, některé scény s malou Lucy byly velmi dojemné. Jakož i vztah nezkušené Scarlet s hokejistou Bridgerem. V druhé části nabraly věci takový spád, až jsem si říkal, jestli nečtu spíš detektivku. Ani tento díl se neobešel bez různých nepřízní osudu, ale takové budou asi všechny díly série.

24.10.2022 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Po Skalistých horách jsem se rozhodl přeskočit do drsnějšího žánru a nebyl jsem si jistý, i podle komentářů zde, co přesně vlastně můžu čekat.
Nakonec jsem byl příjemně překvapený - i když to bylo formálně hodně erotické, nebylo to nevkusné a pro mě docela příjemně napsané. (Rozhodně ani takový Dublin Street nebyl nějak puritánsky napsaný.)
Je tady vylíčen vztah dvou lidí, které přitahuje vzájemná vášeň a kteří si v oblasti sexu vyhoví. Kulisy příběhu byly, pravda, trochu neobvyklé, ale ukázalo se, že to vlastně vůbec nebylo na škodu.
Takže myslím, že dočtu i zbytek série, stejně jako jsem zvládl dočíst příběhy ze Skalistých hor. A doporučuji si přečíst podle momentální nálady i ostatním, je to zase něco jiného od jiné spisovatelky.

19.10.2022 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Tento díl série měl spád, humor i lásku a dobře se četl. Nemůžu opomenout postavu květinářky, anebo první taneční po Bečině obratné manipulaci.
Jako bonus po přečtení mě vedl k zamyšlení, že zázemí a láska v rodině nemusí být pro každého samozřejmostí, a tak si jí važme, pokud se nám jí dostává.

29.09.2022 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Že je Elle jako spisovatelka tohoto žánru extratřída, o tom není sporu. Na druhou stranu se mi start této série nezdál tak dobrý jako Off-Campus.
Asi to bude tím, že už se jako čtenář nespokojím jen s rozložitým hrudníkem, břišáky a velkým pérem. Ale nezatracuju nikoho z těch mladších, kdo je z takových parametrů nadšený.
Příběhy předešlé série se mi zdají mnohem propracovanější, přestože erotiky v nich bylo možná ještě víc než tady.
Noví hrdinové jsou mladší a divočejší. Postavu Summer jsem si hned oblíbil - a nakonec i Fitzyho -, vždyť si vlastně pomohli navzájem. Ovšem od postavy Brenny, které si nešlo nevšimnout, si do budoucna hodně slibuju, takže od druhého dílu očekávám značné zlepšení děje.
Že je v Lovu obsažena spousta humoru, to už považuju u této autorky za standard.

05.09.2022 4 z 5

F. L. Věk I.-II. F. L. Věk I.-II. Alois Jirásek

Doma jsme měli v knihovně poměrně hodně Jiráska, a když jsem se o obsah domácí knihovny začal zajímat, doporučila mi máma, ať zkusím F. L. Věka. A tak jsem někdy v deseti letech všech pět dílů přečetl - a ono mě to bavilo! Dokonce i televizní seriál jsem viděl až o hodně později. Pravda, nerozuměl jsem určitě všemu a některé popisné pasáže mě tolik nebavily. Dnes bych si určitě toto dílo užil zase jinak než tehdy. Ale určitě patří F. L. Věk k tomu nejčtivějšímu z pera Jiráskova.

18.07.2022 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Eduard Petiška podal staré řecké báje a pověsti tak skvělým způsobem, že jsem si většinu z nich ještě dlouho pamatoval. A teprve zpětně jsem si to uvědomil později - všechny jeho knížky pro děti byly výborné!

16.07.2022 4 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

Z Radky se stala maturantka, zmoudřela a mezi maturitou a vysokou si udělala s partou bezva prázdniny v Itálii. Pro mě hezký návrat do studentských let a romantika po česku a tak trochu retro. Mladší ročníky už moc nenadchne, ostatní pohladí po duši.

30.01.2024 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Přestože tato knížka neobsahovala žádné zvraty, možná právě proto jsem si ji hodně užil. Šetřil jsem si příběh co nejvíc a zároveň se nemohl dočkat, aby už došlo k tomu, k čemu příběh směřoval. Na závěr nechybělo ani malé překvapení.
Naštěstí mám nachystaný ještě jeden takový příběh, a tak jdu hned na něj.

03.08.2023

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Čtvrtý díl série už byl trochu navíc, mimo tři kamarády, ale je velice povedený. Drsňák a nádherná dívka, která má svoje tajemství, ale to si musí teprve uvědomit.
Parádní příběh, velká láska i zlomená srdce, všechno tam je. Pokud se nenecháte vyrušovat některými podružnými postavami, užijete si vzájemnou lásku dvou vyvrženců, kteří jsou si vzájemnou oporou.
A ten epilog...!

09.07.2023 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Nejvíc se mi líbil příběh Emmy a Bentleyho, Aiden a Maddox už byly pro mě jen takové doplňkové. Ale četly se pořád dobře. Potřebuje to novou krev, takže od Reida si hodně slibuju.
Propojení s Kontraktem nebylo špatné, poznali jsme Richardovu lepší stránku.

26.09.2022 4 z 5

Petr  Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Petr Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Karel Deniš

Děkuji čtenářům DK, že mi pomohli objevit tento titul. Pro mě je Petr Muk v našich končinách špičkovým zpěvákem a neskutečným člověkem. Jdu si pustit jeho Naději.

18.07.2022 5 z 5

Kontrakt 3 Kontrakt 3 Melanie Moreland

Děsivý prolog jako z hororu, na to nejsme v tomhle žánru zvyklí. Hned vás to navnadí zjistit, co bude.
Velice jsem se na pokračování série těšil, Richard byl vždycky trochu drsnější než muži z BAM, a tak jsem byl zvědavý, co autorka vymyslela tentokrát.
Zase jsem dostal čtivý příběh Ashley a Luca, nejlepší je nenechat si nic prozradit předem v komentářích a rovnou číst.
Autorka trošku tento příběh přisladila rodinnou semknutostí známou z BAM a ABC, ale to už asi jinak nebude. Škoda že příběh nebyl ještě víc rozvinutý, námět skýtal spoustu možností, aby to nebylo tak přímočaré a předvídatelné. Ale bylo to pěkné i tak.

27.02.2024 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Asi bych příběh nezasadil do mafiánského prostředí, působilo to na mě značně překombinovaně, ale základní linka byla dobrá, od napětí a nedůvěry mezi oběma až k nalezení komunikace a k lásce.

20.01.2024 3 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Zpočátku se mi "cestovatelský" příběh moc nepozdával, ale jak děj postupoval, byla to zase další pěkná romantika, jak jsme u této série zvyklí. A opět stránky ubíhaly velmi rychle. Škoda že nebylo více prostoru i na farmě, jistě by to bylo také zábavné.
Na několika místech jsem se musel hlasitě smát humorným situacím, stačilo si je jen představit. Nelze než doporučit ke čtení.

04.11.2023 5 z 5