Nermal Nermal komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

I kdyby pan Čapek už žádnou jinou knihu nenapsal, stejně by se stal díky ní nesmrtelným. Myslím, že by se usmíval, kdyby si tady přečetl, kolika dětem i jejich rodičům udělal svou knížkou radost.

16.07.2022 5 z 5

On On Elle Kennedy

Naprosto skvěle napsaný a čtivý příběh! Škoda že podobné knihy nevycházely už tak před třiceti lety. Autorky udělaly pro LGBT komunitu víc než kdejaká osvěta.

Postava Jamieho byla úžasná, mnohdy mám pocit, že klasický chlapský mozek bývá zaplaven přemírou testosteronu.
Takže vhodit do světa erotických románů pro ženy příběh dvou kluků, navíc hokejistů, a ještě napsaný dvěma ženami - to je velká bomba.
A teď bylo opravdu zajímavé sledovat podle zdejších komentářů, jak se s tím která čtenářka vypořádala. Na jedné straně kolikrát ne úplná chuť číst takovýto "mužský" příběh, na straně druhé renomé autorek a vysoké hodnocení, které povětšinou převážilo, takže se daly do čtení. Jsem rád, že nakonec byla většina z nich mile překvapena, že nečetly nic odpudivého, ani divného, ba naopak.

Trochu jsem si vzpomněl na příběh Corey na vozíku, kde jsme také mohli ochutnat, jaké to je. Tady je ta ochutnávka ještě intenzivnější. A většinou je to tak, že okolí prožívá příběh coming outu či těžké nemoci (opravdu jen náhodou se setkaly tyhle dva příklady v téže mé větě) mnohem silněji než sami aktéři, kterým se to děje.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

02.10.2022 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Starý dobrý Chris Carter je zpět! Skvělá terapie na vymytí mozku po romantickém čtení. Tentokrát jsem měl pocit, že není dobré číst si to před spaním, natož při pootevřeném okně. Psycho.
Opravdu to není čtení pro slabé povahy a je fajn mít tu možnost knížku prostě zaklapnout.
Nejen skvělý thriller, ale i působivý příběh, který řadím k těm nejlepším v celé sérii.

08.04.2023 5 z 5

My My Elle Kennedy

Opět tleskám oběma autorkám, jaký se jim podařilo napsat příběh. Vlastně jsem četl jediný příběh rozdělený do dvou svazků, jenom jsem přehupsnul z jedné knihy do druhé. Tady příběh Wese a Jamieho pokračuje už v mnohem závažnější rovině. Ale jejich příběh je podán tak citlivě, že si je nelze nezamilovat.
Pochopil jsem, že ženám nevadí takovéhle romance číst - citlivější duše gayů je jim bližší.
Pochopil jsem také, proč se mi tolik líbil příběh Jess a Blakea, který jsem četl nejdřív - Blake byl vlastně srdcem zlatý kluk, i když to tak zpočátku nevypadalo.
No a v neposlední řadě jsem si uvědomil, že jako čtenáři se mi mnohem lépe čte o sexu mezi mužem a ženou, protože se mi zdá fyzicky mnohem rozmanitější a složitější než sex mezi dvěma muži. I když je mi jasné, že z hlediska jeho prožívání v páru je to naprosto rovnocenné.
Elle Kennedy má ten dar, že v určité fázi jejích knih umí jejich příběh najednou zlomit takovým způsobem, že ve zbylé části se už skoro nemůžete odtrhnout. Takže často končím nad ránem zcela nevyspalý...

06.10.2022 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tohle není jen erotická oddychovka. Klobouk dolů před autorkou, jak dokázala namixovat všemožné ingredience a dotknout se i závažného tématu. Myslím, že takováto kniha se musí líbit všem, kdo po ní sáhnou. Dokonce i těm, kteří jinak čtou jen vážnější žánry.
Pasáž, kdy se Hanna svěřuje, že potřebuje spravit, považuju za to nejlepší, co jsem napříč tímto žánrem vůbec kdy četl.

08.07.2022 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Nečetl jsem ještě sérii Him, takže jsem se svatbou v úvodu těžko prokousával, a proč tam vlastně tato brzda hned při rozjezdu byla, jsem pochopil až z komentářů zde.
Ale! Pak už byl příběh naprosto úžasný, Jess jsem si hned oblíbil. Přemýšlel jsem, proč se knížka tak úžasně četla. Je tam spousta humorných dialogů, sexu tak akorát, ani málo, ani moc (a ještě pěkně napsaného) a přístup Jess k životu a její houževnatost mi byly taky sympatické. Blake byl takový rošťák a roztomile Jess rozčiloval; přitom svým přístupem k němu se mi zdála Jess takovou holkou do nepohody.
Moc pěkné!
A na každou Violet nasaďte Lemminga! :-)

20.09.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Moje první knížka od Kristen. A hned musím říct, že styl jejího psaní mě uchvátil. Čte se to velice fajn a tudíž strašně rychle; až jsem se přistihl, že si ten příběh začínám podvědomě šetřit. Celá série je orámována světovou rockovou kapelou, ale mnohem důležitější je to, co se odehrává mezi těmi dvěma - Killianem a Libby. Postupná vzájemná chemie, humorné dialogy, ironie bez urážek, zkrátka radost to číst. I vedlejší postavy jsou dobře napsané. Asi neodolám a přečtu si pokračování celé série. To bych mohl stihnout, na obzoru už je čtvrtý díl.

03.01.2023 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Opět pěkný, čtivý, nenáročný příběh. Dokonce si říkám, že se série čte ještě líp než Briar. Postavy Matta a Hottie byly velmi sympatické a jako bonus tam byla kamarádka Jenny, jejíž dějovou linku jsem si moc užíval, takhle si představuju správnou kámošku. Spousta komických situací samozřejmostí, i dětičky byly skvělé.

21.09.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Pokud budeme takovými zvířaty vedenými prasaty s neznalostí vlastní historie (tj. nepamatující si původní znění sedmi přikázání), tak hrozí opakování tohoto příběhu. Člověk se až děsí role mlčícího davu, který tupě vykonává, co se po něm chce. Absolutně bez přemýšlení, nebo spíše bez odporu. Mráz mi běhá po zádech...
A kdo si myslí, že se podobenství týká jen komunismu a bolševiků, tak nic nepochopil. Jen se podívejte kolem sebe, kolik je tady nejrůznějších manipulátorů a osvícenců, kteří si myslí, že práce se jich netýká a že jen oni umí vše skvěle řídit.

25.07.2022 3 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Původně jsem chtěl tuto knížku i pod vlivem některých hodnocení vypustit, nakonec mi zvědavost přece jen nedala, abych se nepřesvědčil sám, jak vypadá česky psaná erotika.
Nakonec to nebylo vůbec špatné, zpočátku se Adam choval jako kretén a připomínal Richarda z Kontraktu, pak se vše uklidnilo a probíhal hezký příběh, no a ke konci z toho byla spíš tak trochu detektivka. Míša byla buď na jedné straně zamilovaná, nebo na té druhé zhrzená a štěkající. To jediné mi na ní trochu vadilo, ale uznávám, že Adam jí to moc neulehčoval.
Na první knížku to nebylo nejhorší, uvidíme, co přijde dál.

17.02.2023 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Myslím, že jsem ještě ani neuměl číst, když ji k nám přinesla jedna z babiček. Ale byl jsem naprosto unešený výraznými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, takže jsem v knize kolem dokola listoval. U knížky jsme po večerech strávili spolu s rodiči spoustu pěkných chvil.

13.07.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Velmi pěkně napsaná kniha, která dá zejména mužům nahlédnout, jak těžký je život matky se třemi dětmi bez chlapa. Přitom je příběh protkaný humorem a láskou. Sblížení svobodného muže s ovdovělou ženou a postupně i s jejími dětmi vede nevyhnutelně k řadě komických situací, které autorka umí skvěle podat. Přes nezadržitelné výbuchy smíchu se člověk musí zpětně zamýšlet, co život přináší. Ke konci knížky je už příběh velmi dojemný, až se skoro vymyká žánru, ale je pořád optimistický, takže nejste smutní. Bravo.

15.03.2023 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Úžasně napsaná kniha, hlavně kvůli spoustě humorných konfrontací mezi oběma hlavními představiteli. Ač je kniha zařazena do série Vzplanutí, svým humorným přesahem osloví naprosto kohokoli, kdo si ji přečte. Už jen fakt, že holka jako Joellyn chystá svému sousedu Cameronovi večeře, mi připadala komická sama o sobě.
Dlouho jsem se tak nepobavil, doporučuji všem minimálně na zlepšení nálady. A to něco navíc je tam taky.

24.03.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Vrátili jsme se do Skalistých hor a byl to velmi příjemný návrat. Na příběh Izzy, kterou jsem si oblíbil už v prvním dílu, jsem byl velmi zvědavý. A musím říct, že se mi čtenářsky líbil mnohem víc než příběh Leny. Pořád se v něm něco dělo a bylo v něm hodně humoru, hlavně díky roztomile vzpurné Izzy. Zdálo se mi, že Cole si ji jen dobírá a Will se zpočátku zase nemíní k něčemu rozhoupat. A tak má chudák holka trápení.
Velmi pěkně napsáno i více uvěřitelné, protože oba dva jsou domorodci a dlouho se znají. Čte se samo.

12.10.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Autorka umí psát, takže se to četlo výborně. Téma poněkud otřepané, ale kvůli sympatické dvojici to lze přejít. Podle mě mohla mít knížka buď o sto stránek míň, anebo mít při stejném počtu stran dvakrát tolik vtipných situací, jako byl ten kempingový víkend.
Vzhledem k celkové chemii příběhu řadím knihu k těm lepším v žánru a od spisovatelky si určitě přečtu celou tuto sérii.

08.03.2023 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Kvůli takovým knížkám jako je tato vlastně rád čtu. Čas od času na nějakou velmi pěknou narazím a to je pak radost.

Autorka píše velmi čtivě a realisticky. Nemyslím teď celkový příběh, ale hlavně jak umí podat jednotlivé situace.
První část je velice poetická a křehká, druhá velice drsná a tvrdá, obě velice zdařilé a dojemné. Kdo už má nějaké životní zkušenosti s popisovanými situacemi, byl příběhem určitě hluboce dojatý.
Určitě si od autorky ještě něco budu chtít přečíst.

18.08.2023 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Po pauze způsobené čtením série Hříšníků jsem se vrátil k osvědčené spisovatelské dvojce a uvědomil si, jak fajn umějí psát dialogy. Vypadá to při čtení jako samozřejmost, ale bude zatraceně těžké umět to takhle čtivě napsat. Takže jsem si to užil, přestože se nekonaly žádné dějové zvraty. Měl jsem totiž chuť si jen tak počíst na vlnách pohody.

18.07.2023 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Příběh Emilie byl skvělý, ale příběh její mladší, handicapované sestry Rosie byl ještě dojemnější. Kdyby tam nebyl ten pohádkový epilog, bylo by to reálnější, ale chápu, že v tomhle žánru takový konec nebyl žádoucí.
Knížku jsem si užil a těším se na další díl.

28.06.2023 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tuto knihu jsem si přečetl úplně mimo plán a nelituju. Zabývá se tématem nemožnosti mít vlastní děti. Mile napsaný příběh sympatické dvojice (podle mě mohl být o něco kratší), který přiměje k zamyšlení, zda může být šťastný pár, který nemůže mít vlastní děti. Otázka, na kterou jsem dodnes nenašel jednoznačnou odpověď.

04.06.2023 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Hezky napsaný romantický příběh Johna a Stelly. Žádné velké dějové zvraty se nekonají, můžete si v klidu vychutnat vyprávění o lásce, které je velice čtivé a není nudné. Líbilo se mi to kupodivu víc než Manažer, protože Scottie byl až příliš dokonalý.
Celá série VIP se dobře čte a já jsem objevil další dobrou autorku.

15.01.2023 5 z 5