nenúfar nenúfar komentáře u knih

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Nemůžu říct, že by mě tato kniha nebavila, ale taky mě neuchvátila, tak jako Bílá Masajka. Už to není příběh, je to spíš popis návratu, vzpomínka, kterou autorka dala na papír. Rozhodně stojí za přečtení, já to brala jako konec příběhu Bílé Masajky, která se smířila s Lketingou.

18.08.2016

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Uchvacující příběh...občas mi ale Corinne připadala dost "hloupá", to asi bude tím, že byla dost zamilovaná. I přes její "hloupost" ji velmi obdivuji.

18.08.2016

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

neskutečně něžný a krásný příběh o rybařících, tato kniha mi pohladila duši, je to nádherné literární dílo a jsem moc ráda, že ji mám. Vydražila jsem ji při jedné aukci na pomoc pejskům v útulku a i když mě stála 600kč vůbec nelituji. všem doporučuji!

10.08.2016

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Bála jsem se toho, že autor bude chtít zbytečně natahovat celý děj - když už se jedná o třetí díl. Naštěstí se tak ale nestalo. Řekla bych že tento díl krásně zakončuje příběh Jacoba a jeho podivných přátel. U některých částí jsem se dost nasmála, u jiných byla nervozní jak to dopadne. Kniha mě celou dobu držela ve střehu. Velmi se mi libilo, že autor naprosto dokonale promyslel Jacobovův dar. Od začátku mi to moc nesedělo, vzhledem k tomu že Netvoři a Stvůry se zrodily v generaci jeho dědečka a už sám dědeček měl dar je vidět. Ale autor to pravděpodobně celou dobu zamýšlel. Celou trilogii vřele doporučuji.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tento díl byl stejně poutavý jako ten první, i když musím uznat, že jednička byla o chloupek lepší. Nečekaný závěr byl naprosto dokonalý. Doporučuji.

08.08.2016

Kniha se mi velmi líbila. Je to taková "dospělácká pohádka", ale velmi poutavá. Neubránila jsem se myšlence, že by to klidně mohla být pravda.:-) Koupila jsem si celou trilogii a vůbec nelituji. Doporučuji k přečtení.

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Konec musel překvapit každého a celkově dává knize úplně jiný rozměr. Byla jsem naprosto nadšená z povídání o slonech a jejich životě. Prostě nádhera! Knihu jsem si nejdříve půjčila od kamarádky, ale po přečtení jsem vletěla do prvního knihkupectví a koupila si ji :-) takové poklady stojí za to mít....

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Skvělý děj, skvěle napsáno a přeloženo. DOPORUČUJI!

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Rozhodně doporučuji, kniha, která nutí čtenáře přemýšlet. Po přečtení jsem dlouho nemohla vzít jinou knihu do ruky. Prostě to nešlo. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Moc líbilo, i když musím uznat, že knihy Inferno a Digitální pevnost se mi líbily víc.

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Naprosto doporučuji tuto knihu. Neočekávejte velké literární dílo, spíše je to milá, nenáročná, velmi poutavá knížka o kamarádství zvířete a člověka.Velmi se mi líbí, že autor zmiňuje i historii, ale jen tak aby neunavil čtenáře, popis drsné přírody a fakta o tučňácích krásně doplňují tento příběh. Knihu jsem si koupila a rozhodně nelituji penez.

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Zajímavá zápletka a zajímavé téma, ale stačí přečíst jednou. Ke knize se v budoucnu určitě nevrátím. Celkově knihu hodnotím kladně, určitě stojí za přečtení, ale radši si ji půjčte v knihovně.

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Velmi zajímavý a velmi napínavý děj od první strany. Bohužel mi připadne, že závěr příběhu psala jiná osoba/jiná autorka. Zůstane spoustu nevysvětleného, naopak se objeví nové nejasnosti. Kniha by nebyla špatná, kdyby vypravěčkou nebyla i samotná Alice. Bohužel tedy hodnotím knihu negativně a to jen kvůli špatně zvládnutému závěru knihy, který znehodnocuje celé dílo této autorky. ŠKODA!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

skvělá kniha, rozhodně doporučuji!

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Celkově knížka spíše zaujme, ale bohužel opět autorka (stejně jako v Cizince) velmi často a velmi detailně popisuje erotické scény. Normálně s tím problém nemám, ale k tomuto příběhu mi to prostě nesedí. Velmi oceňuji historii, které se autorka bohatě věnuje. Hodnotila bych tuto knihu jako o chloupek lepší než je Cizinka. Ale už se k ni v budoucnu nevrátím.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Celkově mě kniha spíše zklamala. Námět je skvělý, moc se líbil i popis krajiny, historie Skotska a i občasné zmínky o bylinkách a jejich účincích. Příběh Claire a Jamie je také velmi poutavý, ale autorka vše zkazila svým detailním popisem erotických scén, mučení a znásilňování. Nejsem puritán, četla jsem 50 odstínů šedi, ale od této knížky jsem očekávala více povídání o každodenním životě Skotů z 18.století, více o životě Claire a Jaimieho a mnohem méně tvrdého sexu a znásilňování - i za cenu méně stránek. Škoda.