Nelajza Nelajza komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Nejprve jsem četla knihu a poté jsem se rozhodla podívat i na seriál. A to byla chyba, seriál byl hrozný. Nejvíce mi na knížce vadilo, že se tam stane prakticky znásilnění na muži, ale nikdo to neřeší.
Nakonec dávám 6/10.

19.07.2021 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tento svět byl velice zajímavě a poutavě vystavěn. Hlavní hrdinka, byla celkem normální statečná holka a Nathaniel byl vtipný a hodný kluk. Nejlepší byl Silas, který byl v tomto příběhu hlavní tahač a můj velký oblíbenec. Láska mezi hlavními hrdiny byla na mé gusto moc rychlá a plytká. Však záporák byl naprosto příšerný, já si fakt nemohla pomoct ale jeho jednání více jak v polovině knize nedávalo vůbec smysl a jeho plány vypadaly jak od sedmiletého dítěte. Chápu, že autorka neměla tolik času všechno vysvětlit atd, ale dalo se to udělat lépe. Škoda, ale příběh to byl vcelku hezký a Silas tak ten tam dostal dostatek času a za to jsem moc moc ráda.

Menší SPOILER : ten konec mi hrozně připomněl Avatara jak příroda se sama začala bránit a obětovat se... (tady zase knihy takže zas tak nic originálního)

7/10 :)

19.07.2021 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tato knížka byla všude na instagramu hrozně moc vychvalovaná a tak jsem se rozhodla se ségrou si ji koupit a přečíst. Četla se vcelku dobře, i když za půlkou jsem ji na chvíli odložila. Příběh byl lehce předvídatelný, NELOGICKÝ a přehnaný to mi však vadilo jen z části, a byla jsem ochotná něco odpustit. Bohužel po přečtení jsem si uvědomila, že mi celou dobu vadilo chování hlavní hrdinky, která se většinou chovala jako kráva.

5/10

18.07.2021 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Moje jedna z prvních knižních sérii, které jsem si zamilovala. První díl této série je pro spousty lidí takový nudnější, ale pro mne ne. Měla jsem to přečtené ani ne za dva dny a naprosto jsem si to zamilovala. Moc se mi líbil svět, postavy i zápletka. Nejprve jsem viděla film, který není tak dobře natočený, ale já z něho byla i tak unešená.
(ve filmu jsem se zamilovala do Jamie Campbell Bower= Jace hlavní postava)

18.04.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tato knížka byla strašně moc povedená a skvělá. Nejprve jsem si myslela, že příběh se bude točit jen kolem Scarlet, ale Cinder dostala docela hodně prostoru a příběhu to pomohlo, ale zároveň i uškodilo. Na jednu stranu to bylo velmi zajmavé a myslím, že i důležité. Naproti tomu však Scarlet a Vlk dostali méně prostoru než jsem předpokládala. I tak jsem si je oba zamilovala. (hlavně Vlka) Nějaké zvraty v ději byly docela odhadnutelné, ale s tím do toho člověk jde. Je to přeci podle pohádky;) Moc moc doporučuji!

14.04.2021 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

No... Knížku jsem si koupila jen kvůli tomu, abych měla sérii celou. Bohužel pro mne to bylo jedno velké zklamání. Hardin byl strašně otravný a nesympatický. Fuj, pořád se jen litoval a vzdychal nad sebou. Vedlejší postavy, který jsem chtěla trochu blíže poznat se mi spíše vzdálily.

Menší SPOILER:
(nejhorší byl Zed, BOŽE MŮJ jako vážně? Dal se dohromady s holkou, která vypadá a chová jako Tessa?) Ccc... Ubohé.

05.04.2021 odpad!

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Přesně toto jsem od knížky očekávala. Roztomilé a milé čtení s velice sympatickou hlavní hrdinkou a "tajemným" hlavním hrdinou. Na plný počet hvězdiček to, ale prostě nemělo. Na konci byl jen konec a další knížka na mě čekala. Přesto jestli hledáte oddechové čtení, doporučuji:)

25.03.2021 4 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

(SPOILER) Tedy tato knížka mě jak jinak než zaujala obálkou. To je asi tak vše. Celou tu dobu jsem čekala, až se něco stane a já si řeknu,„To je zajmavé, nechtěla bych skončit jako on". No a... Nic jsem necítila, hlavní hrdina mi byl úplně jedno. Celou dobu se tam litoval a nakonci ho osvítil duch svatý a rozhodl se skoncovat s alkoholem. Hmmm. Ani tam nebyla ta část, jak se léčil a na to jsem se těšila nejvíc.

23.03.2021 1 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Asi to nebude populární názor, ale moji dušičku to docela zklamalo. Zajmavá a smutná doba o, které jsem se něco dozvěděla je velký plus. Hlavní hrdinové jsou také fajn a chápu jak a proč se chovaly, ale nevím ten konec byl možná až moc naivní. Něco mi tam chybělo. Bohužel.
5/10

23.03.2021 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Já vím... někdo řekne, že začátek je moc pomalý, nudný atd. Ale já jsem to přečetla za dva dny a naprosto jsem si to užila. Vůbec mi to nepřišlo nudné, nebo zdlouhavé a konec jsem nečekala. Jestli čekáte násilí, nebo zvraty na každé straně, není to knížka pro vás. Pokud tomu dáte šanci, možná vás to mile překvapí... Jako mě.

23.03.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Milé a hezké počteníčko, příběh byl docela čtivý, něco nového jsem se dozvěděla... Ale nějak to nemá na plný počet hvězdiček. Chyběla tam jiskra. Slzička ukápla, ale brek určitě ne. A já chtěla brečet. Přesto doporučuji

23.03.2021 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Moc se mi to líbilo, první díl byl taky dobrý, ale tohle bylo lepší. Hlavní hrdinku jsem milovala a přišla mi velice sympatická (i v prvním díle) a nedělala věci u, kterých bych si chtěla rvát vlasy. Což je velký plus. Příběh byl velmi čtivý a zábavný, možná jen začátek byl pomalejší. O intriky a zvraty není v knize nouze a romantická linka je docela zajmavá. Moc povedená knížka. XD

13.03.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Moje srdcovka. Nejprve jsem sice viděla film, ale vůůůbec mi to nevadilo.

28.02.2021 5 z 5

Futurum Futurum Petra Podolová

Omlouvám se, ale tohle určitě není pro mě. Knížku jsem si koupila asi v září, hned jsem ji začala číst. Nedočetla jsem ji, až po půl roce jsem se k ní vrátila a dala ji opět šanci. Příběh byl vcelku nudný, zdlouhavý a nelogický, musela jsem se hodně nutit do čtení. Hlavní hrdinové byly v pohodě, ale k srdci mi taky nepřirostly. Na drohou stranu v knížce bylo zajmavé prostředí a možná, kdyby autora napsala druhý díl tak by něco mohla vysvětlit.
Bohužel to však nemění nic na tom, že někdy to bylo dost prapodivné vyjadřování.

SPOILER!

(Na konci docela dost lidí umře, ale všichni vypadají naprosto spokojeně... Asi to nechápu, sry)

24.02.2021 1 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Sice jsem knížku četla už před pár lety, když jsem byla mladší, ale přesto na ni vzpomínám v dobrém. Knížka byla vtipná a něco mi dala. Asi si ji znovu přečtu.

Doporučuji všema deseti.

22.02.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák byl dost dobrá detektivka. Četl se docela rychle, ale bohužel jsem tušila vraha už od začátku a nebyl to pro mne moc velký překvapení. Jinak však doporučuji.

22.02.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Dost průměr... Superhrdiny mám ráda, ale hlavní hrdinka mi nesedla a příběh byl předvídatelný. Od autorky jsem četla Měsíční kroniky a ty se mi moc líbily.

22.02.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Takový průměr... Kuli se mi líbil více. Ale chápu proč se to lidem líbí.

22.02.2021 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Opravdu jsem nečekala nic Velkolepého, ale tohle se mi vůbec nelíbilo. Hlavním hrdinům jsem nevěřila, ani nos mezi očima. Vtipné to taky nebylo a vánoce tam jsou, ale takové nějaké...

Bohužel

22.02.2021 1 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moje opravdu oblíbená kniha. Doporučuji, možná jen konec byl trochu uspěchaný.

22.02.2021 5 z 5