nela3812 nela3812 komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Velmi dobré zpracování tématu násilí, kdy se to vymyká zažitým stereotypům, ale přesto z příběhu cítíte veškeré emoce a tíhu celé situace. Násilí nemá jasně daný vzorec, jasně dané hranice nebo rozměr - přesně to je vidět v příběhu, který autorka napsala. Pokud je v příběhu násilí, často dosahuje až extrémních rozměrů, jakoby tomu snad nemohlo být jinak, jakoby snad podněty byli stejné. V tomto příběhu ale autorka poodhalila další stranu, která možná mnoho čtenářů překvapí. - doporučuji přečíst autorčin doslov a pochopíte...

V příběhu sice naleznete mnoho romantickým okamžiků, ale stále se budete točit kolem jednoho konkrétního tématu. Rozhodně to není oddechové čtení nebo slaďárna. Čtivost neubírá tématu na jeho složitosti, hloubce a náročnosti.

Příběh má mnoho různých zákoutí, která vám však nechci příliš vyzradit, ať vás nepřipravím o zážitek z knihy. Zamilovala jsem si Atlase, Lily i její přátele. Dokonce i Boston, který tam zdánlivě hraje malou roličku. Bavili mě deníkové pohledy do minulosti. Mohla bych takto pokračovat dál a dál... Ale budu dnes opravdu stručná: Knihu opravdu vřele doporučuji.

Hodnocení: 5/5

23.10.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Miluju autorovu sérii Útěk z Výhně a jako milovnice thrillerů jsem si nemohla nechat ujít ani tento kousek. Byla jsem velmi mile překvapena již od prvních stran. Příběh příjemně plyne, graduje a ani na chvíli jsem jej nechtěla odložit. Přesně tak má thriller vypadat!

Postavy jsou sympatické, různorodé a vzájemně se skvěle doplňují. Ačkoliv spoustu čtenářů vidí mínus v Robertových dcerách, já v tom vidím do budoucna velký potenciál v příběhu. Byla to příjemná změna od osamělých a ožralých inspektorů.

Zápletku se mi až do samotného konce nepodařilo odhalit. To jsou vždy plusove body navíc! Až na několik scén, které jsou přitažené za vlasy nemám co bych vytkla. Občas autorovi ujela ruka, a až příliš se odlepil nohama od země, jakoby snad zapomněl, že nepíše scifi. Ale celkově jsem si příběh užila a s radostí jej doporučím dal.

4/5

16.08.2023 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Nebudu lhát, když jsem se do knihy pouštěla, očekávala jsem, že se na sebe hlavní hrdinové vrhnou někde na převisu skály a neuměla jsem si to představit. Byla jsem opravdu mile překvapena, když to tak nebylo.

Naopak jsem se dočkala energií nabitého příběhu s (zpočátku) neočekávanou zápletkou, která se nám ukázala na konci příběhu. Od jisté fáze jsem jí sice předvídala, ale rozhodně mi to neubrala na celkovém dojmu z příběhu. Bohužel jsem však očekávala, že se příběh bude mnohem více odehrávat v horách, nakonec ale bylo horám věnováno podstatně méně prostoru, než by se po přečtení anotace mohlo zdát.

Prostředí příběhu je dalším velkým plusem, které jistě zaujme mnoho čtenářů. K tomu nejzajímavějšímu se dostáváme od 2/3 knihy. Mount Everest a celkově prostředí hor je naprosto kouzelné a ač se autorka věnuje především vztahu hlavních hrdinů, neopomíná ani na krásné popisy hor a horolezectví. Opravdu velký obdiv všem, kteří se pouští do souboje s takto velkou horou.

Co dojmy trochu kazí je, že naši hlavní hrdinové každou svou myšlenku a úmysl vysvětlují se slovy "nevím proč to tak je, ale je to tak". Oba jsou sice sympatičtí, energičtí, ale ve svých dějových linkách a dialozích mají opravdu velké množství prázdných a hluchých míst. Při čtení má čtenář až příliš často pocit, že tam prostě ještě maličký kousek příběhu nebo rozhovoru chybí.

Věřím ale, že Livie a především Daniel si získají srdce všech čtenářů, protože jejich vztah má od samého začátku jiskru a mimo to mají oba dva velmi silné osobní kouzlo. I přes své lehce zvrácené chutě v posteli jsou však ve skrytu duše milý, obětavý a milující.

Celkově hodnotím 4/5, protože jsem si příběh opravdu užila a dá se s přehledem přečíst na jeden zátah. :)

- spolupráce s @knihydobrovsky

04.11.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tohle je po dlouhé době Fantasy, které mě od samého začátku opravdu pohltilo. Užila jsem si jak celé prostředí příběhu, tak gradaci děje a dokonce se objevily i sympatie vůči hlavní hrdince.

Hlavní hrdinka si mé sympatie získala především proto, že neměla nějaké zázračně skryté schopnosti a nebyla předem bohem vyvolená a neporazitelná. Vším, co jí čekalo si prošla jako smrtelnice a věřím, že právě tím si získá sympatie všech čtenářů, kteří vezmou knihu do ruky.

Ač bylo vcelku předvídatelné, kam směřuje hlavní zápletka, tak nemohu říct, že bych si knihu neužila. Právě naopak. Bavilo mě sledovat, jakou cestu autorka vytyčila hlavní hrdince a jaké překážky musí překonat, to bylo totiž něco co jsem předvídat nedokázala. I přestože hlavní myšlenka byla vcelku jasná, tak veškeré detaily, které na ní navazovali, už tak předvídatelné nebyli. Musím zmínit například popis jednotlivých zkoušek a záhadu okolo choroby. Vše dokonale promyšlené, provázané a zkrátka naprosto geniální!

Velké plus také za prostředí, kde se příběh odehrává. Prostředí vězení je samo o sobě děsivé a dodalo celému příběhu úplně jiný směr.

Tohle je přesně jeden z těch případů, kdy jsem z knihy opravdu nadšená a velmi těžko se mi o ní píše recenze. Nechci vyzradit byť sebemenší detail příběhu, ať si to můžete užít stejně jako já. Ale jedno vám říct musím - tenhle nabitý a promyšlený příběh prostě chcete číst! Osobně už se nemohu dočkat pokračování, které na sebe snad nenechá dlouho čekat.

12.10.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tohle je (bez nadsázky) jeden z nejlepších thrillerů, které jsem letos přečetla. Čím dál častěji se mi stává, že když mě kniha naprosto nadchne, nevím co o ní mám v recenzi říct. A tohle je přesně ten případ, ale přeci jen se mi nakonec povedlo sesmolit pár slov, abych se vás pokusila na knihu nalákat.

Kříďák je napínavý od začátku do konce, a to především díky prolínající se minulosti a současnosti. Prolíná se zde krutý svět dospělých a neméně krutý svět dětí plný šikany, ale zároveň také bezmezné fantazie.

Zpočátku jsem měla drobné zmatky v postavách, kterých bylo od samého začátku poměrně dost, ale to se v průběhu příběhu samo srovnalo a pak už bylo čtení opravdovým zážitkem. Vzhledem k množství postav je téměř nemožné vytvořit si k nim, za těch pár stran, nějaké pouto. Nicméně mě samotná zápletka natolik uchvátila, že mi to vůbec nevadilo.

Zápletka příjemně vyvrcholí na samém konci knihy a autor ji na úplný závěr přidává třešničku v podobě hlavy. Kdo četl, tak ví o čem je řeč. Kdo ještě ne, bude rozhodně překvapen a pravděpodobně taky znechucen. Nicméně závěr je to nezapomenutelný a i měsíce po přečtení knihy jej mám stále před očima. Troufám si říct, že poslední 2 strany naprosto změní vaše dojmy z celého příběhu.

Tenhle příběh je prostě bomba. Bavil mě od začátku do konce, proto vás hodnocení 5/5 určitě nepřekvapí.

11.10.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

O autorce jsem až doposud nevěděla a rozhodně se nejedná o jednu z knih, po které bych obvykle sáhla. Musím však říct, že jsem byla mile překvapena, jak příjemně se příběh četl a jak rychle jsem byla vtažena do děje. Velmi milé vystoupení z mé komfortní zóny.

Zatím se jedná o jednu z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Příběh má krásný spád a sympatické hlavní hrdiny, jejichž každodenní život hltáte od první stránky. Jde o zcela obyčejný příběh ze života jedná malé rodiny, z jejichž členů vám zaručeně přiroste k srdci babička. Neskutečně hodná a čistá duše, u které vždy najdete dobrou radu a skvělé jídlo! (Přesně jako moje babičky)

Nenajdeme zde nikterak originální zápletku nebo akcí nabití děj, ale užijeme si (dle mého skromného názoru) to nejkrásnější a nejoriginálnější vykreslení nebe a posmrtného života. Pokud bych si mohla něco přát, bylo by to, by nebe vypadalo přesně tak, jak jej autorka popsala. Všichni společně na jednom místě ve světě jako je ten náš, ale přesto trochu jiném.

Četlo se to prostě samo a já si naprosto zamilovala autorčinu fantazii, kterou do tohoto příběhu vložila. Rozhodně v budoucnu sáhnu po dalších jejích knihách.

16.06.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Přiznávám, že jsem zprvu s knížkou trochu bojovala. Vztah hlavních hrdinů a jejich komunikace mi vůbec neseděla. Zabralo to tak 50 stran a potom už to byla láska na druhý pohled. Opět musím ocenit skvělý humor, který tato kniha má. Autorka skutečně ví, co dělá a ač je příběh předvídatelný, dostanete takovou nálož upřímnost a vtipu, že vám to vůbec vadit nebude.

Hlavní hrdinka mi zpočátku moc neseděla, nedokázala jsem se s ní ani ztotožnit, ani sblížit. Také nemám zrovna sebevědomí na rozdávání, ale tady už mi to přišlo opravdu extrémní podceňování. Ačkoliv nedivím se – mít takové „podporující“ rodiče jako ona, asi bych na tom byla podobně. Oproti tomu hlavní hrdina měl sebevědomí požehnaně a jeho přístup k životu taky nebyl úplně sympatický. Více sympatií jsem rozhodně pociťovala u hlavních hrdinů z předchozí knihy.

A nebylo by prosím možné udělat něco s těmi lidmi na obálkách knih?! Je to strašně zavádějící a rozhodně se to příběhu nepřibližuje ani trošku. Takhle si potetovaného vysokého skotského ragbistu a oplácanou slečnu rozhodně nepředstavuji. Podpořte trochu představivost čtenářů a přibližte obálku „realitě“ příběhu!

Jinak tedy za mě je tento díl také pecka, i když si tu neužijeme tolik sexuálního napětí a sexuálních scén jako v prvním díle. Což je něco, co od tohoto žánru prostě očekávám. Takže tentokrát jen 4,5/5.

01.02.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Miluju Hunger games, Příběh služebnice,…a tohle se vezlo na podobné vlně. Příběh mě hodně bavil a podařilo se mi v něm najít spoustu zajímavých a hlubokých myšlenek, které tomu dodaly na síle.

Rozjezdu věnovala autorka poměrně hodně času a já se bála, aby na tom později příběh netrpěl. Nicméně se ukázalo, že moc dobře ví, co dělá. Po počátečním seznámení se vyprávění dostalo do příjemného tempa plného napětí, které vydrželo až do velmi překvapivého konce. Konec přinesl opravdu mnoho překvapení, která ani z poloviny nebylo možné předvídat.

Hlavních hrdinek máme zpočátku hned několik a hned od začátku to pro vás s velkou pravděpodobností budou hloupé husy. A v mém případě představovaly ztvárnění všeho, čím u druhých pohrdám. Tolik zloby, co v sobě mají, navíc když jsou pohromadě, dokonale ukazovalo, jak k sobě ženy (ale i lidé obecně) dokážou být bezdůvodně zlé. Ráda bych vám řekla, že v tomto ohledu svítá naděje na lepší zítřky, ale….

Tierney, hlavní hrdinka příběhu, je od začátku rozumná, ačkoliv má na věci svůj názor a nebojí se ho ukázat, zachovává si vždy čistou hlavu. Prostě sympaťanda. Dočkáme se s ní také krásné (i když předvídatelné) romantické linky, která má hned dvojité nečekané vyvrcholení. Z obou jsem byla paf. (Ale to já jsem byla i z jejího vyvoleného!)

Pokud jde o prostředí knihy, byla jsem ztracená a popravdě i po dočtení knihy nemám absolutně tušení, jak je ten tábor velký. Chvílemi vypadal, že nemá víc než párset metrů čtverečních a náhle se tam vešel celý les i s tůní. Co vám budu povídat – mapa by byla moc fajn!

Velkou radost mám i toho, jak brzy se mi podařilo odhalit původ oné magie, kvůli které dívky podstupují tento prazvláštní „rituál“. V tomto ohledu doporučuji přečíst autorčina slova na začátku knihy, byla jsem dost překvapená z toho, kde získala svůj námět na knihu, který dovedla k dokonalosti.

Hodnotím 4/5. Až na pár drobných detailů mi kniha opravdu vzala dech. Všem moc odporučuji po knize sáhnout a věnovat jí čas.

19.01.2022 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Naučila jsem se, že když si chci u čtení odpočinout, nepřemýšlet a nechat se unášet příběhem, jsou knihy od K. West jasnou volbou! Ani v tomto případě tomu nebylo jinak a já jen upřímně doufám, že autorka ve svých knihách bude pokračovat i nadále. Tentokrát se kniha zaměřila na problematiku sociálních sítí – což jsem také uvítala.

Popravdě jsem čekala, že psvého náhradníko kluka (jméno nebudu prozrazovat!) bude Gia hledat celou knihu, proto mě překvapilo, když bylo po pár stránkách jasno a příběh tak dostal úplně jiný směr. Což bylo ve výsledku příjemné překvapení a příběh nebyl alespoň z části tolik předvídatelný.

Moc se mi líbila postava Náhradního kluka. Byl neskutečně sympatický, až mi ho pro Giu byla škoda. Ta naopak byla ze začátku velmi nesympatická, ale díky tomu mohla její postava projít proměnou k lepšímu.

Autorka na Gie skvěle demonstruje dnešní posedlost mladých sociálními sítěmi, jejichž životními cíli se stávají spíše lajky, než reálné zážitky. Společně s tím také ukazuje na nedostatečnou komunikaci nejen v rodinných vztazích, ale i v těch přátelských. A poslední řadě si zde potvrzujeme, že lež má krátké nohy a pravda bude vždy nakonec odhalena.

Tato kniha je nabitá poselstvími a poučeními pro mladší generaci, které jsou krásně provázány s roztomilým příběhem. Autorka tedy zvládla problematiku podat čtivým a zajímavým způsobem, za mě je tak tak jasných 5/5.

16.08.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Opět krásný odpočinkový příběh a já chápu, proč všichni autorku tolik chválí. Také tento její příběh mě opravdu dostal a jsem z něj upřímně nadšená. Krásná, pomalá romantická linka, ve které nechybělo také pár lehkých pikantností. A autorka tu prostě umí napsat dobře! Není to vulgární, ale i přesto je to vzrušující, napínavé a čtenář z toho má husinu a motýlky v břiše.

Moc se mi líbí zájmy, které obě hlavní postavy mají. Jsou originální a nevidíme je v každé knize, čehož si jako čtenář velmi cením. Tyto oddechovky mají často stejnou podstatu, proto jsou tyto detaily důležité a často obrací příběh zcela jiným směrem a odlišují se tak od těch ostatních.

Lennon se mi ze začátku příliš nezamlouval, ale jakmile se s partou vydali kempovat, byl mnohem sympatičtější. Jeho znalosti jsou přinejmenším přitažlivé, především uprostřed divočiny. Každá slečna i žena by ocenila muže, který ví jak jí chránit před útokem medvěda, uštknutím hada nebo zuřivé bouři. Po dočtení tedy vidím Lennona jako velkého sympaťáka.

Za to ze Zorie mám trochu rozporuplné pocity. Jakoby se mi v myšlenkách ztrácí za povahou a nábojem, které má Lennon. Oproti němu mi přijde moc „prostá“ a plochá. Až na pár situací mi přišlo, že z ní téměř nic nevyzařuje a za Lennonem trochu zaostává. Ale právě proto jsou tak krásný pár, no ne?

Určitě si tuto knihu přečtěte a napište mi, jak se vám líbila. A já ji přidávám na svůj seznam oddechovek hodnocených 5/5, ačkoliv mám pocit, že tyto knihy snad nelze hodnotit.

16.08.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Konečně jsem dostala k tomuto příběhu, na nějž jsem slyšela samou chválu a doporučení. Musím přiznat, že i já jsem se do příběhu naprosto ponořila a rozhodně mi na dlouho utkví v paměti.

První polovina příběhu je na můj vkus velmi pomalá a děj se vleče. Sporadicky se objevuje, v tu chvíli zatím vedlejší, linka s vyšetřováním, která vyvolává spoust otázek a velmi málo odpovědí. Na druhou stranu tak autorka získala spoustu prostoru aby nás seznámila se světem bažiny. Přidaná hodnota, v podobě právě těchto informací, mě na knize velmi bavila. Vítala jsem každé nové poznatky o životě v bažině a okolí.

Ve chvíli, kdy se z vedlejší linky stane hlavní a autorka se konečně ponoří do vyšetřování, začíná děj nabírat neskutečný spád. Bavilo mě sledovat a zamýšlet se nad hierarchií lidstva, předpojatostí a sobectvím. Autorka vytvořila emočně vypjaté vyšetřování, při kterém je lítost vůči hlavní hrdince jednoduše nevyhnutelná. Mrzí mě jen, že některé aspekty případu zůstali nevysvětlené a některé možnosti otevřené. Chápu, že to dává čtenářům prostor k vlastnímu doplnění příběhu, ale ráda bych znala původní myšlenku autorky.

Líbila se mi naivita hlavní hrdinky, která se záhy promění v bojovnost. Pozorovat jak Kya dospívá, učí se a mění život kolem sebe bylo neskutečně silné a motivující. Pokud člověk chce, zvládne z úplného dna vybudovat svůj sen a život podle svých představ. Velmi silná a zajímavá hlavní hrdinka, jejíž osud mě bavilo sledovat od prvních stran.

Neskutečný závěr příběhu mi vyrazil dech. Upřímně jsem většinu těchto odhalení nečekala. Zajímavě to zamíchalo kartami a jen to ještě více vyzdvihlo celkový dojem z příběhu. Za mě je příběh opravdu velkým doporučením. Autorka skvěle pracuje s charakterem hlavní hrdinky, využívá neotřelé prostředí a doplňuje to napínavým vyšetřováním se šokujícími zvraty.

Příběh si rozhodně zaslouží vaší pozornost. Hodnocení: 4/5

22.05.2024 4 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Příběh je přesně tak čtivý, jak všechny recenze slibují. Hned na první pohled mě zaujal způsob propojení současnosti a minulosti, skrze pytlík s mateřídouškou. Přiznám se, že mi některé scény, kdy Anna "cestovala" do minulosti přišly hodně úsměvné. Ale jinak to byl hezký a originální způsob, jak tyto dvě dějové linky propojit.

Právě díky střídání dvou dějových linek má příběh příjemné a svižné tempo. Překvapilo mě malé množství stran, ale ve výsledku to pro příběh bylo opravdu tak akorát. Jak tomu často bývá, příběh z minulosti hodně silně přebíjí ten současný. Minulost prababičky Věry je napínavá a dechberoucí, zatímco současnost Anny je spíše utahaná a bohužel nijak zvlášť zajímavá.

V minulosti máme možnost sledovat bojovnou Věrku, budoucí učitelku, a skrze ní se dozvídáme detaily o životě v pohraniční česko/polské vesničce. Sledujeme nejenom průbojnost mladé dívky, ale také střídající se krutost a krásu doby dávno minulé. Právě díky této časové lince, jsem načerpala nové informace, ke kterým bych jinak s největší pravděpodobností nezabloudila. Na první pohled lze vidět, že autorka věnovala průzkumu opravdu hodně času a do minulosti dokázala vetkat nevídanou hloubku.

Příběh ze současnosti mě upřímně příliš neoslovil. Autorka otevřela partnerskou problematiku, a to skrze největší možné klišé. Což by mi samo o sobě nevadilo, ale zdá se to neukončené. Závěr současnosti je hodně uspěchaný a z pohledu hlavních hrdinů vypadá nedořešeně. Útržky tu jsou, ale plnohodnotné řešení mi tu chybí.

Knížku moc a moc doporučuji, ačkoliv se mi linka z přítomnosti zdá opravdu slabá. Minulost však stojí za to!

Hodnocení: 4/5

03.04.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Za reading copy děkuji @albatrosmedia @motto_redakce

Příběhem jsem byla pohlcena od samého začátku. Napínavé, zamotané a opravdu skvěle promyšlené. Klobouk dolů za tento skvělý příběh. S @vendy.dnes.cte
jsme se shodly na tom, že promyšlené takové zápletky by chtělo při nejmenším ocení!

Autorka rozjíždí 2 dějové linky, které spolu na první pohled nesouvisí, ale velmi často se protínají. Až do samého konce jsem nevěřila, že by mohlo dojít k jejich spojení a zvlášť takovým způsobem. Bylo to naprosto geniální! O šokujícím konci ani nemluvím. Po dočtení jsem doslova několik minut seděla s otevřou pusou a zírala na knihu.

Pokud se do knihy pustíte, slibuji vám, že vás pohltí hned od první strany. Takto detailní vyšetřování jsem v krimi dlouho neviděla. Líbilo se mi, že to bylo "nahoru - dolů" a úspěch na ně nečíhal za každým rohem. Další plus za hmatatelnost důkazů a za to, že detektivové nestavěli svoje závěry na pouhých teoriích. Vše je detailně popsáno, vysvětleno a propojeno.

Malé mínus za množství postav. Na můj vkus jich bylo opravdu hodně, což naznačuje i zamotanost a propojenost celého příběhu. Bohužel jsem s tím ale dost bojovala a některé postavy mi tam příliš navíc - nemusela bych mít u nich takový detail, když se objeví jen jednou. Jinak bych však výběr těch hlavních postav mohla jen a jen vychválit - charakterově rozdílné a dokonale tajemné.

Knížku opravdu moc doporučuji. Vychází už 1.2.2024 u nakladatelství @motto_redakce.

PS: do příběhu se můžete pustit i pokud jste nečetli Vodníka.Nehrozí ani sebemenší spoiler.

Hodnocení: 4,5/5

01.02.2024 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Wau! Četla jsem spoustu skvělých ohlasů a na knihu jsem se opravdu těšila. Nečekala jsem ale, že se do knihy až tak ponořím a příběh mě vtáhne od první strany. Vůbec se nešlo odtrhnout!

Příběh napínavý, promyšlený a nechybí ani psychologické hry a lehká romantická linka. Ze začátku jsem si říkala, že bych tm tu linku mít ani nemusela, ale byla tak drobná a nenápadná, že do celkového kontextu krásně sedla a příběh i mírně pozvedla. Ačkoliv to nepotřeboval, protože pátrání a samotná vražda, jsou zpracované naprosto dokonale a nemám co bych vytkla. Prostě jsem jen seděla a četla. Naprosto vtažená do vyprávění a celé zápletky. Vraha jsem neodhadla...

V příběhu se vyskytuje poměrně dost postav a pánové na kriminálce mi chvilku dělali zmatky. U nich bych ráda poznala ještě trochu víc jejich charaktery, minulost - aby pro mě bylo snazší je mezi sebou rozlišit. Jinak si však nemohu stěžovat a všechny postavy mě bavili, charakterově se odlišovali a skvěle se doplňovali. Lehce jsem bojovala také s Laurou a jejím jednáním na veřejnosti vs v deníčku, nedokázala jsem si to dlouho dobu spojit v jednu osobu.

Vrcholem jsou také psychologické hry, jejichž největší vliv je vidět v první polovině příběhu. Několik scén mě opravdu zasáhlo a donutilo přemýšlet, soucítit s hlavní hrdinkou Val. V tyto okamžiky jsem ani nedýchal a otáčela další stránky, abych věděla co za tím vším je. Byla jsem překvapená, kam až autorka příběh dovedla.

Moc doporučuji!

Hodnocení: 4,5/5

24.01.2024 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

(SPOILER) RECENZE NEVYZRAZUJE KONKRÉTNÍ SITUACE, ALE MŮŽE OBSAHOVAT SMĚR JAKÝM SE DĚJ V KNIZE VYVÍJÍ

Zaujal mě námět knihy, který slibuje virtuálního pachatele a vraždy. Bohužel jsem však z příběhu zklamaná, protože tato témata mám v knihách ráda a zde bylo zpracování velmi ploché, nedůvěryhodné a pro čtenáře bohužel i nudné.

Začínáme 2 dějovými linkami. Jedna chatovací - ta byla skvělá, jak již zmínila, jsem nadšencem podobných zápletek. Děj příjemně plynul, bylo to zajímavé a dost ze života. Ale proč to autorka usekla a nedotáhla od konce? První polovina knihy se tomu věnovala naplno a pak najednou ticho?! Druhá linka- zde se řešila vražda, ale jakým způsobem? Vyšetřování bylo nudné, často detektivové opakovali ty samé fráze pořád dokola, a najednou jim do klína spadl vrah. Opravdu jak blesk z čistého nebe. Pátrání k němu vůbec nesměřovalo, naopak šlo dost jiným směrem a pak stačil jeden náhodný telefonát o ničem a bum! Mají ho.

Kromě zmíněného jsem si nedokázala najít vztah k postavám. Je jich příliš mnoho, jména jsou si až příliš podobná a dokonce se často opakují. Nevíte, zda se jedná o Janu z obchodu nebo o bývalou spolužačku ze základky. Autorka se nám snažila přiblížit každou postavu, která se byť jen mihla v příběhu a bohužel tím ukrajovala od charakteru těch důležitých. O nich toho víme až zoufale málo a navíc je to takové neslané-nemastné. Nebylo na nich nic, co by mě zaujalo.

Hodnotím 2/5, především kvůli chatovací zápletce, ač byla zvláštně přerušena. Zbytek knihy mě vůbec neoslovil a příběh mě nevtáhl ani na krátkou chvíli - necítila jsem, že nutně potřebuji vědět, co se stane dál...

05.01.2024 2 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Knihu jsem měla k dispozici jako audio a panebože! Tohle je neskutečná jízda od začátku do konce! Dávkovala jsem si poslech mezi učením a naprosto skvěle mě příběh přivedl na jiné myšlenky.

Ačkoliv jsem si chvíli zvykala, musím v konecne fázi vyhodnotit výběr hlasů hlavních hrdinů jako naprosto skvělý. Co mi trochu kazilo zážitek bylo čtení dalších postav, které neznělo vůbec sympaticky, ale spíše parodovaně. To se za mě bohužel nepovedlo.

Kromě zcela evidentního jiskření mezi hlavními hrdiny, sledujeme v příběhu také vedlejší linku s pátráním po osobě, jež z redakce vynáší prozatím nepublikované články. Tyhle dvě linky se vzájemně propojují a společně eskaluji v naprostou erotickou a emoční bombu! Jiskření mezi Emily a Milesem je hmatatelné a dokonale vykreslené. A to až na několik uměle (a zcela zbytečně) vyeskalovaných dramat typu "určitě tím chtěla říct" a "je mi úplně jasné jak to myslel". Tohle příběhu v mých očích ubírá na kvalitě.

Hodnocení: 4/5. Tenhle příběh opravdu potřebujete! Emocemi nabitý příběh plný sexuálních scén, s emočně vyspělými hlavními hrdiny a malou redakční/detektivní zápletkou.

24.06.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Autorka vytvořila velmi zajímavý psychothriller. Z mého pohledu se (v porovnání s jinými) jedná o jednodušší psychothriller, ale i přesto si autorka s myslí čtenářů zahrává a neustále nás nutí pochybovat o našich teoriích. Ve výsledku všichni zjistíme, jak moc jsme se spletli a autorka nám vyrazí dech! Příběh má překvapivý konec s šokujícím odhalením.

Hlavní hrdinka je přesně na hranici toho dobrého i špatného. Nejlépe ji podle mě vystihuje slovo "labilní". Celou dobu se ve mě praly pocity, které jsem vůči ní měla. Ve výsledku jsem se však přiklonila k tomu, že i když je mi dost nesympaticka, bude s emi stýskat. Její myšlenkové pochody byli sice někdy úplně na hlavu, ale ve výsledku se jedná o naprostého génia, díky kterému vznikla skvělá zápletka.

Labilní není jen naše hlavní hrdinka, ale také všichni okolo ní. Jejich chování a přístup k řešení různých problémů o tom vypovídá. Někdo by možná řekl, že je to až příliš psychicky nemocných osob v jednom příběhu, ale já říkám ANO! Byla to bomba! Krásně se to díky tomu zamotávalo zase a znovu!

Kniha je čtivá, zajímavá a čtenář se nebude ani chvíli nudit. A to především díky tomu, jak Claire stále vymýšlí nové způsoby jak Hanně zkomplilovat život.

11.05.2023 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Spolupráce s @knihydobrovsky

Trochu pomalejší začátek, se zdánlivě průhlednou zápletkou, se velmi nečekaně mění v promyšlený a nabitý příběh. Je potěšujícím zjištěním, že lze napsat dobrý thriller, bez krvavých detailů, který čtenáři nedovolí knihu odložit.

V příběhu se nachází hned několik postav, které jsou zainteresovány do hlavní zápletky. Zpočátku je to množství lehce matoucí, ale autor se nezabývá dlouhými popisy, takže se velmi brzy vrhne na samotný příběh.

Hlavní postava Tracy získá hned na prvních stranách znavunalezeného parťáka z dětství, a vývoj jejich vztahu je bohužel až příliš předvídatelný a upřímně si myslím, že autor tímto směrem jít vůbec nemusel. Romantická linka, která je ve výsledku suchá a bez emocí, v příběhu zkrátka přebývá.

Současný příběh je také protnut úsečnými vzpomínkami z minulosti, které bohužel nejsou v časovém sledu. Může tak docházet ke zbytečnému zmatení čtenáře. Osobně bych ocenila, kdyby byla těmto vzpomínkám věnována samostatná kapitola označená přesným časem.

Závěr knihy je nabitý překvapivými zvraty a hlavně akcí. Což je sice pro čtenáře velmi sympatické, nicméně se tím trochu zazdilo celé předchozí tempo knihy.

Celkově jsem však velmi mile překvapena a mohu knihu jen a jen doporučit.

Hodnotím 4/5 ⭐️

03.10.2022 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Troufám si říct, že v rukou držím další hit tohoto roku. Tohle je skutečně jedinečný kousek mezi erotickou literaturou. Pohltí Vás od první strany a vezme Vás na divokou jízdu do novodobého Olympu.

Mezi hlavními hrdiny od samého začátku probíhá mnoho sarkastických slovních přestřelek a vše je doslova pohlceno v sexuálním napětím. Napětí se opravdu brzy překlopí do velmi peprných sexuálních scén. Mohu-li srovnat příběh s dalšími tohoto typu, tak je z pohledu sexuálních scén velmi jedinečný. A pokud je právě toto váš žánr, tak vám tento příběh nesmí uniknout.

Když jsem knihu vzala do ruky a začetla jsem, měla jsem pocit že čtu jakousi zvrácenou kombinaci 50ti odstínů a Krásky a zvíře. To samotné dohromady tvoří z mého pohledu naprosto geniální kombo, jež autorka navíc pozvedla, když celý příběh zasadila do prostředí Olympu a vytvořila tak velmi jedinečné prostředí.

Kdyby se Vám to náhodou zdálo už trochu moc, věřte mi, že Olymp a jeho bohové sedli tomuto příběhu jak prdel na hrnec. Všechny jejich neřesti, poslání a charaktery skvěle dokreslují zbytek příběhu ve chvílích, kdy se naši hlavní hrdinové neoddávají (na můj vkus už dost zvráceným) hrátkám.

Je ovšem pravda, že na kombinaci 21. století a řecké mytologie, si jako čtenář budete muset chvíli zvykat, ale ve výsledku si to prostředí zamilujete, protože je to ve srovnání s jinou erotikou naprosto jedinečné. Osobně zvolené prostředí považuji za geniální nápad, kterým autorka svou sérii vytrhla ze zajetých stereotypů erotických románů.

Kombinace prvků, které autorka zvolila vytváří dohromady napínavý, vtipný, žhavý a temný příběh protkaný extrémní dávkou erotiky a lehkou dávkou romantiky. Tahle kniha má vše, co by si čtenář od erotické literatury mohl přát. S tímto kouskem rozhodně nešlápnete vedle a já jsem si jistá, že má tato série skutečně skvěle našlápnuto. Těším se na pokračování.

01.09.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

První příběh ze série Pink Tattoo si mě okamžitě získal. Začetla jsem se téměř okamžitě a hltala stránky v každé volné minutě. Lilian vypráví silný příběh týrané ženy, který je plný velmi silných emocí.

Zpočátku velmi silný příběh vás chytne za srdce a s hlavním hrdinkou budete prožívat nejtěžší chvíle života týrané ženy. Věřím, že ač je příběh smyšlený, zasáhne do duší a srdcí mnoha z nás. Jsou to okamžiky, které se dějí a ženy, které jim musí čelit… Jen při pomyšlení na to, jak reálné to všechno muže být, mi bylo úzko.

Autorka nám však skrze příběh ukazuje také sílu ženy, která se postaví svého dosavadnímu životu. Najde oporu a přátelství na místě, kde by jej nečekala. Najednou se tak v příběhu dostáváme mezi sympatickou partu lidí a společně s hlavní hrdinkou odhalujeme sílu lásky a přátelství.

Mimo to odhaluje autorka také několik dalších náročných témat, jakými jsou například alkoholismus či duševní nemoci. Všemu se věnuje citlivě a s dostatečnou mírou tak, že nezakrývá příběh hlavní hrdinky. Vše se krásné doplňuje a vytváří to tak nabitý a naprosto dechberoucí příběh.

Kniha je napsána opravdu velmi čtivě a troufám si říct, že pohltí každého čtenáře, který jí vezme do ruky. Emocionálně nabitý příběh je dokreslen originálním prostředím tatérského studia a příběhy dalších hrdinu, na které hlavní role zatím čeká. Ale už nyní mě jejich životy, přátelství a vzájemné porozumění vzali a nemůžu se dočkat, až se v dalších dílech dozvím více.

Hodnotim 5/5 a už netrpělivě vyhlížím další díly.

25.05.2022 5 z 5