Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Nevím, proč ty velké lásky až za hrob musí být podloženy prostě pohledem do očí... na někoho se kouknu, něco mi v hlavě sepne a vim, že je to ta jediná/ten jediný... to pak jsou ty příběhy zbytečné, ne?
Ale proč ne. Naprosto jiná hrdinka, naprosto jiný příběh, ale jinak dost podobné. Na druhou stranu velmi čtivé (newadultka, ani mě to nepřekvapuje) a milé.

13.11.2015 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Na jednu stranu hezký, na druhou stranu i přijde zvláštní, že když už se autorky New Adult tolik snaží napáchat hrdinkám a hrdinům všechna možná psychická a fyzická traumata, tak je vůbec nezajímá to řešení... nechci, aby konce byly depresivní, ale proč uspěchané a tak strašně naivní?
Přičtu-li si hrdinku, jejíž "mrchovství" poznám jen sprostými slovy v každé větě a celkově spoustu klišé (malých, ale víc jak deset), tak je to tak průměr.

11.11.2015 3 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Rue Morgue: "Jedna z neznepokojivějších knih v dějinách hororové literatury."

No, hororů jsem zas tolik nečetla a popravdě mi to ani jako horor nepřišlo, i když děsivé to bylo, každopádně se pod tu poznámku můžu podepsat. Je děsivé, že to bylo inspirované skutečnými událostmi a je to milionkrát horší než adabtace natočená v roce 2007 (občas naprosto totožné dialogy), protože tady se čtenář ocitá v hlavě dvanáctiletého kluka, který je... on není zlý, ale není ani hodný, je nerozhodný a člověk celý čas čeká a čeká, až někdo udělá něco hrdinského, něco co bude dávat znát, že v účastnících je trocha dobra a že svět prostě nění takový... a pak už je pozdě.

17.09.2015 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Myslím, že skvěle popsaný příběh "zlé královny" tak, že ona z toho v podstatě vychází jako oběť situací a lidí, kteří se k ní chovali tak, jak se chovali. I když to nic neubírá na faktu, že to byla naivní blbka. Na druhou stranu, jestli to mělo přimmět čtenáře s Levanou soucítit, u mě to zabralo. Citově na mě kniha měla mnohem větší dopad než příběhy ostatních "princezen", jen tady samozřejmě naprosto scházel jakýkoli originální děj, ale to jsem od téhle novelky ani nečekala...

A teď už ALE VÁŽNĚ chci tu Winter!

14.09.2015 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress mi přišla jiná než předchozí dva díly, možná i tím, že i hlavní postava se dost lišila. Každopádně si to zachovává úroveň a napětí a v žánru mi to určitě přijde jako nadprůměrné čtení... na druhou stranu mi přišlo, že po Scarlet, je Cress méně akčnější a opět dost předvíddatelná, u druhého dílu jsem ocenila oživení více dějových linií podle různých postav, tady mi jich chvílemi přišlo zbytečně moc na úkor děje... to, že je to lehce naivní, no, je to YA, takže OK. Každopádně je to čtivé a určitě zábavné (ach, kapitáne :D), jen aby už ta Winter byla!

24.08.2015 4 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Ono tam vlastně nění nic nového, zvlášť zajímavého ani originální (i když to v tomhle žánru ani nečekám), a přesto to působí tak nějak správně. Hlavní postavy jsou fajn, příběh je fajn, ta trocha "kouzla", co Probstová přidává do svých knih mi vždycky přišla spíš divná a tady je "divnější", ale budiž... a nejvíc se mi asi líbilo propojení s předchozí sérií a zmínka o postavách, které by se asi mohly stát v budoucnu hlavními.
Taky je to čtivé, ale zase kniha i rychlejšímu čtenáři vydrží na dva večery, což je fajn, z mini knížek jsem pak v depresi, že to hned skončilo a je mi líto peněz (no co, jsem chudá :D)

12.08.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Líbilo, ale rovnou se přiznám, že jsem to asi moc nepochopila :D jen se modlím, aby ve trojce konečně přišlo nějaké pořádné vysvětlení. Dočetla jsem a rovnou jsem si běžela koupit pokračování, takže se, Jimmy, hezky snaž, ať mi to uspokojivě vysvětlíš.
Jediný problém mám asi s postavami, jak jsem v Placu alespoň ty hlavní rozeznávala v pohodě, tak tady mi v hlavě zůstali jen ti, k novým jsem nějak neměla čas vytvořit si jakýkoli vztah, a tak se mě všechna ta smrtelná hrozba nějak netýkala...

12.08.2015 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Bylo to úplně jiné než Nabíječ (a díky bohu než Roštěnka) a to byl asi důvod, proč se mi kniha líbila. Nabíječ byl super, ale jak je vidět, tak dalších knih už to prostě nefungovalo. Postavy tady byly zajímavé, i když příběhově to bylo dost o ničem, dialogy tady taky docela vázly, ale člověk se překvapivě zasmál, jen ten konec... jasně, že člověk čekal, že to nějak takhle dopadne, ale muselo to být doopravdy všechno tak honem honem? 3,5/5

27.07.2015 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Pro mě lepší než Cinder. Více dějových linek knize prospělo, taky to bylo akčnější, a nové dvě postavy mi přišly zajímavější (no, Scarlet se sice blížila charakteru spíš otravných hrdinek narozdíl od Cinder, ale vlk je vlk a na toho nemá ani princ :D) a příběh méně předvídatelný. Teď jdu na Cress, jen by to chtělo, aby už byla venku i Winter.

27.07.2015 4 z 5

Živly noci Živly noci Sherrilyn Kenyon

Tahle série se postupně zlepšuje. Co se základní linky týče, je to samozřejmě všechno na jedno brdo - holka, kluk, magie, nebezpečí, sex, ještě víc nebezpečí a magie, osudová láska...
ALe svět Sherrilyn Kenyon je propracovaný a čím víc autorka zajíždí pod povrch, tím víc dokazuje, jak to má všechno promakaný. Jen díky tomu, že jde přeci "jen" o paranormální romanci, se žádné ách a óch efekty nekonají, pekvapení a napětí neexistuje a všechno to sedí na zpracování omáčky, která je dobrá, ale zatím ještě ne vynikající.

Děs a bídu představují stará vydání od Ikaru, která zabila tuhle sérii totální neprofesionalitou... teď ji vydávají znova, s novým překladaem, tak uvidíme, jak to dopadne.

18.02.2015 4 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Tak musím souhlasit se svou jmenovkyní, komentář jsem chtěla začít tím, že to bylo o poznání lepší než předchozí "dva" díly.
Ale... je to fakt strašnej maglajz všeho božstva a mýtickejch a magickejch bytostí, i když věřím, že je to proto, že je to rozjezd. Začátek série je prostě jen příprava na to, co se chystá (koneckonců v originále je ta série už neuvěřitelně dlouhá), každopádně už je vidět, že svět bude mít pevná pravidla, bude zajímavý a nebude to jen o tom jednom...je to paranormální romance, což znamená spoustu úchvatně krásných chlapů (i když tady je to připomínané možná až moc často), vášně a sexu, ale není to popisováno na úkor příběhu, to se cení.
Postavy nejsou moc propracované, charaktery to má, sympatické jsou, ale nějaký hlubší charakter... nevím, v tomhle mi J. R. Ward vyhovuje víc... na druhoou stranu jsou tam skvělé vedlejší postavy. Už se nemůžu dočkat jejich příběhů, hádám, že v téhle sérii to bude záležet knihu od knihy, o kom zrovna bude příběh vyprávěnt.

07.01.2015 3 z 5

Tři bratři Tři bratři Zdeněk Svěrák

film jsem neviděla, a tak jsem vlastně nevěděla, do čeho přesně jdu a... nelituju, bylo to příjemný čtivo, i když určitě ne pro moji věkovou kategorii :D ale dětem se určitě bude líbit velký formát a krásné ilustrace, to se fakt povedlo
příběh nějak nebyl tak originální, jak jsem ho čekala, ale... ono kdyby překopali pohádky moc, tak pak budu jen zmatená
sakra, jak to, že to nebudou dávat o Vánocích??? :D

03.12.2014 3 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Nebylo to špatný, nebylo to bohužel ani dobrý... protože se OPĚT nic nestalo. Anita si trochu zasexovala s jedním, dvěma a dalšími, hodně toho namluvila, opakovala pár cituplných rozhovorů a na konci bylo asi deset stránek akce... tahle kniha byla zbytečná, řekla bych, kratší než většina posledních dílů, i když obsahově dost obdobná, jen bych byla fakt ráda, kdyby se konečně začalo dít a řešit něco opravdu zásadního, koneckonců ten svět ty možnosti přeci má...

03.12.2014 3 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Londýn se mi nelíbil tolik jako Dublin... ale to je jen a jen moje vina. Autor se totiž propracovává od začátku až ke konci a mě historie válek (především těch Světových) v literatuře nikdy nebavila.
Za to ale období, kdy v pustitě u řeky vznikala stavení, kdy Anglii ovládali římané, když na město udeři velký požár... to bylo opě nezapomenutelné. A znou vyprávěné románovým stylem, který mi byl velmi sympatický a skvěle se četl.

11.11.2014 4 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Líbilo :)
Je to jiné a přitom dost stejné jako předchozí dva díly, postavy jsou zajímavé a tak... jen ten blonďatej ital, a děj trvající jen pár dní, a chvílema dost zmatený jednání postavy mi moc nesedlo.
Chci další díl.

21.06.2014 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Musím říct, že narozdíl od jedničky to ve mně nezanechalo vůbec žádný dojem, dokonce ani nasrání na postavy, které se chovaly jako dva fracci. Nic.

21.05.2014 1 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

PROČ???

21.05.2014 odpad!

Hon Hon Andrew Fukuda

Čtivé, zajímavé, chvílemi hezky syrové, ani zdaleka originální a jedno velké klišé s hromadou nelogičností, které kazí dojem. Myslím, že kdyby si to autor víc propracoval a vyhnul se předvidatelným situacím a té opravdu neobjevné chvilky (cca druhá půlka nihy, no fakt, kdo tohle nečekal?), bylo by to lepší. Na druhý díl jsem ale zvědavá.

21.05.2014 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Mám pocit, že mě autorka nemůže zklamat. První díl mě nadchnul asi víc, ale tam jsem měla problém s koncem, tady je to všechno od začátku až do konce takové vyrovnaná, autorka vždycky přidá do románu něco, čím jeho vyznění trochu povýší a neulehčuje si příběh popisu sexu (ale zase není puritánka) a všechno je to takové milé, hezké a vtipné.

04.05.2014 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Ta inspirace Eragonem byla trochu moc okatá... inspirace je fajn, ale když jde o knihu, kterou znají už pár let všichni? Těžko se to odpouští. I vyprávění mi přišlo maličko nevyrovnaný, na druhou stranu se to ale četlo moc hezky a Elena (co furt všichni mají s tímhle jménem? :D) byla většinu doby symaptická.

04.05.2014 3 z 5