Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Hezká kniha zpracovávající opravdu složité téma, ale... kdybych nevěděla, že se má v polovině něco dít, knihu odložím. Začátek je nenápadité klišé, nesedl mi styl psaní a vlastně celá první polovina knihy byla taková utahaná... nevědět, že to má být něco víc, než klasická New Adult romance, tak u čtení nevydřím. Za téma a jeho zpracování má autorka hvězdičku navíc, ale na pokračování zvědavá nejsem... nechápu nutkání autorek (Easy, Hopeless, Krásná katastrofa) psát to samé, ale z pohledu kluka. Proč jako?

04.05.2014 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Ta inspirace Eragonem byla trochu moc okatá... inspirace je fajn, ale když jde o knihu, kterou znají už pár let všichni? Těžko se to odpouští. I vyprávění mi přišlo maličko nevyrovnaný, na druhou stranu se to ale četlo moc hezky a Elena (co furt všichni mají s tímhle jménem? :D) byla většinu doby symaptická.

04.05.2014 3 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Jaime Reed

Začátek je takový stmívání bez milostnýho trojúhleníků, neobyčejnej kluk, kterej vidí něco na holce, co mu přijde "jiná než ostatní", prostě klasická příliš neobjevná YA fantasy. Ale postavy nejsou špatné, je to humorně napsané a vlastně to neurazí. A konec je chvílema překvapivě napínavý... http://nel-ly.blog.cz/1405/recenze-kronika-kambionu-osudova-pritazlivost

04.05.2014 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Tak jo... přijde to jenom mně, nebo celej díl byl absolutně zbytečnej? Vysvětlete mi jediný důvod, proč tohle autor vůbec psal... začíná to jako romantická slátanina všech možných klišé, z kterých mě akorát bolí zuby, pak se dlouho nic neděje, pak se v polovině knihy něco děje, ale než to má šanci být zajímavý, tak se z toho stane sladkobolný drama (ironie!) a konec... no, ten končí prakticky stejně, jako první díl, jen aby mohl bejt třetí
Proč? Proč? Proč? Já vim... moje chyba, neměla jsem se do toho vůbec pouštět. Zlatý Fifty Shades, fakt (a to už je co říct), i když Gabrielova milostná trilogie byla v cizině dřív, ale ono je to fuk, tihle arogantní zbohatlící dbající o pohodlí a plný žaludek svých naivních panen jsou asi určitej Hit, kterej nechápu

04.05.2014 1 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Líbilo se mi to moc, narozdíl od prvního dílu... oni ty přecitlivělé hodné holky a velký zlý arogantní boháči jsou všude, Maggie není nijak hodná a naopak Michael, i když arogantní být zvládne, se taky vymyká ze zajetého stereotypu
jinak je to spíš hloupoučká oddechovka a tak je potřeba ji brát :)

17.02.2014 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Chm... je to originálnější než první díl, na kterém bylo viditelné, že šlo o fanfikci na Anitu, která chvílema dost hraničla s kopírováním a taky zajímavější, protože tu jde především o indiánskou magii a kartely. Ale, protože bez toho by to nešlo, Toriina ich-forma i když stále vtipná a čtivá je tím přehršlem metafor a přirování únavná a nudná...
I přes surovost mi přišlo, že si autorka neumí vybrat, jestli chce pořádný dopad na čtenáře nebo naopak to, co mají světové urban fantasy hodně rády (a tedy různou do kraních mezí nacpanou erotiku) o surovovsti nemluvě, bez tý to nejde, ale ten její popis... buď chci, aby to působilo syrově a brutálně, nebo chci jen pořádnou omáčku. Tady to byla omáčka, i když je fakt, že se autorka pustila do něčeho, co třeba její vzor Laurell Hamiltonová neudělala, nechala trpět svou hrdinku.
Je to něco, co se na českém trhu nenajde, ale prakticky jediným pozitivem celé série pro mě zůstává fakt, že tahle hrdinka je z Česka, i když je v Americe a tedy je věrohodnější než američan v Hell Boys, co mluví o Křemílkovi a Vochomůrkovi, jinak další díl asi číst nemusím :)

Update: Anita je mařena k pohledání pro ty, kteří četli všechny vyšlé díly a vědí, že jde o onewoman show hrdinky, která si sice v každém díle něco zlomí nebo utrží ránu, ale nedojde k žádným hlubším zásahům (jako třeba Mercedes Thompson), ale je fakt, že ono vlastně Tori to, co se jí stalo nijak nepoznamenalo, takže...
myslím, že každý má právo na svůj názor a ten můj je neměnný a neovlivní ho ani názor zarytých fanoušků, já vám to přeju

03.01.2014 2 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Po Říčním znamení jsem se trochu bála, ale... ach ano! :D
Série Alfa a Omega se mi líbila víc než Mercedes a konec Dvojí spravedlnosti svědčil o tom, že ve světě Mercedes Thompson nastanou změny a nastaly... k lepšímu, Briggs je zpět v plné polní a navazuje na konec spin-off série s předpokladem, že fanoušek prostě ví, co se stalo (a je tam Asil :)) a pomalu směřuje skoro až k dystopickému světu. To čekání mě zabije.

03.01.2014 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

V průběhu čtení jsem furt měnila hodnocení, většinou spíš záporné.
Místo vnitřní bohyně máme tentokrát hromadu bohů, ty poznatky v závorce jsou na pěst a nehodí se to, styl psaní je převážně špatnej, charakteristika postav většinou spíš trapná a zbytečně přeslazená... hrdinka je traumatizovaná plachá naivní pipka, on je trauma-cosi
ve své podstatě to není špatné, ale použít takových odkazů na světové spisovatele a napsat tohle? ostuda

29.11.2013 2 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Kolik potřebujeme názvů knih Obnažený, Nespoutaných, Nahých... atd.? Rovnou by mohli zůstat jen u číslování.
Faj, je to klišé, absolutně nic originální, zajímavýho, vtipnýho či překvapivýho, když vyměníte jména, najdete tenhle příběh v dalších desítkách knih, ale od ostatních eroťáren se to liší tak, že tady ten příběh doopravdy je (well, pokus určitě) a čte se to fakt dobře.

27.11.2013 3 z 5

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

Really? I mean... really?
Anita Blakeová má... kolik... sedm milenců, ale to autorce nestačí a tak, aby rozvířila upadající děj (tady teda pro jistotu naprosto bez děje, žádný gradování myšlenky a velký finále, nic), přidá pár dalších postav (protože těch starých ani nových se neumí zbavovat a v knihách umíraj jen ti nedůležití a v téhle už ani ti ne), trochu víc neobvyklýho sexu (fakt, erotický romány hadr) a zas trochu ubere na ději. Chudinka Anita, popírá vlastní osobnost, dostává jednu schopnost za druhou... totální Mařena... a ještě bojuje s těhotenstvím. Karvina na entou! Ovšem furt se to čte skvěle a já, jakožto fanoušek staré Anity, furt doufám, že se to zlepší. Ztrácím však naději.

btw. zabte už někdo Richarda, namlátit bych mu (tedy, teď už bych namlátila všem) chtěla posledních asi pět knih.

23.11.2013 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Výborně jsem se bavila :) tahle malá knížečka splnila přesně to, co jsem od ní čekala a líbila se mi mnohem víc než předchozí dva romány...

18.11.2013 4 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Trochu zdlouhavější úvod a pomalejší náběh, ale jakmile se příběh rozjede... minulost je krásně popsaná a kulisy Indie vystavené tak, že je čtenář vidí přímo před sebou. Popisy Indie i Nerysin vývoj je krásný a příjemně se čte, trochu horší je linie přítomnosti a fakt, že podobnžý příběh už tu byl tolikrát, že autorka asi mohla zapojit víc fantazie (vzhledem k tomu, že jde o dnešní spisovatelu a neautentický příběh) a pak je tam i dost nevysvětlených věcí, díky tomu kniha nepůsobí tak reálně, jak by mohla. Ale jako hezký společenský/historický román můžu jen doporučit.

01.11.2013 4 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Tak půl no půl... chvílemi lepší než první díl, ale nakonec převládají stejné problémy jako v předchozím.
Ten styl vyprávění se prostě nepovedl, nejen slovní obraty, které se do podobné fantasy jednoduše nehodí, přirovnání k věcem, které v tom světě neexistují, ale hlavně absence logiky. Nápad je fajn, svět je fajn, zpracování je špatně... přijde mi to nedodělané a zbytečně uspěchané. Ale dětem se to líbit může, tady zas ale narazím na problém, že dítěti bych do ruky asi nedala.

24.10.2013 2 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

čte se to skvěle, to určitě, ale... znovu jsou tu nelogické situace, znovu se tu zbytečně moc mluví, znovu to všechno řeší Cat, která opět dokazuje, že má inteligenci houpacího koně a celkově je to spíš takovej průměr... ale kvalitní český překlad potěšil :)

15.10.2013 2 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Docela zklamání popravdě... vím, jak všichni tuhle sérii milují, tak jsem čekala NĚCO ono... nic. Průměr. Upíři jsou upíři, příběh je průměrný a předvídatelný, Bones zdaleka není tak zajímavý, jako na začátku a Cat je na zabití - na to, že pracuje čtyři roky jako agentka se chová stále hloupě a naivně, zbytenčě moc mluví (k tomu jako dlaždiˇč, jakoby marně napodobovala Anitu Blake, což se jí nedaří) a zatím nedokázala, že by vůbec něco uměla
plus ovšem za omezení erotiky jen na jednu delší scénu, protože víme, kam se podobné série většinou nechávají strhnout...

15.10.2013 2 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Ach ano... a teď zas začni fungovat, mozku
Slibovaná a dlouho připravovaná linie Qhuinna a Blaye je konečně tady, ale ustupuje hned několika vloženým příběhům, z nich většina - dějová linie Assaila a Treze - jsou tu jen proto, aby autorka ukázala, že série bude pokračovat dál, i když už vybrala všechny Bratry a tedy teoreticky není o kom psát. Neříkám, že linie nejsou zajímavé a nakonec se nezapletou do děje, ale většinu knihy působí jednoduše navíc a odvádějí nás od toho, co chceme... tedy Blay/Qhuinn jejichž scény jsou neuvěřitelné, plné vášně a prostě bravurně napsané a samozřejmě k Layle, z které se konečně stává plnohodnotná postava. A pak jsou tu Bastardi, Xcor a problémy, které bude mít První rodina - což je předzvěstí třináctého dílu "The KIng", který má vyjít příští rok.

15.10.2013 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Neni to napsaný špatně, to určitě ne, ale přijde mi to celé hrozně zbytečné... není tam žádný děj, žádný vývoj vztahu (btw. nedočíst už to, tak spoilery o svatbě a podobně byste si mohli nechat pro sebe, je to asi jedinej mini dějovej zvrat, co se tam stal) a vlastně ani charakterů... celou dobu si povídaj o sexu, jak jí ho tam bude vrážet, jako ona po něm touží, jak se potřebujou, jak se milujou (tohle mi nepřijde jako romantika ani náhodou...) a je to nudný až k uzoufání
Být Odstíny napsaný lépe a nebejt hlavní hrdinka taková nána s tou její vnitřní bohyní, tak řeknu, že Odstíny byly mnohem kvalitnější, než tyhle erotický romány, co je následovaly.

15.09.2013 2 z 5

Markýzina neteř Markýzina neteř Daria Charon

mně se to líbilo! :D
já čekala, jaká to bude hrozná blbost (podle prvních asi pěti stran jsem se bála, že to ani nedočtu), ale pak se to spravilo... je to příběh dívky, co ví, co od života chce (což je oproti dnešním "moderním" bestsellerům dost příjemná změna) a jako erotický román to taky funguje, příběh je slabší, ale existuje, což se v jiných červených knihovnách nestává

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Od tak známé autorky bych čekala něco jiného... nápad není špatný a i když mám radši antické příběhy samy o sobě a ne jejich přepracované verze, tahle neurazila, kdyby byla pojatá trochu jinak... flashbacky můžou být zmatené (mně to až tak nepřišlo), ale především autorka spoileruje sama sobě, takže velká tajemství prostě nejsou, od začátku je docela jednouché odhadnout, jak to vlastně všechno dopadne a hrdinka je zas ubrečená pipka, co nic sama nezvládne (a v druhém dílu je to prý ještě horší), ale špatné čtení to určitě není, podobné YA prostě bývají slabší

14.08.2013 3 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Není to špatné a není to ani dobré...
Jedná se o dost nedotaženou knihu, která ale zároveň působí strašně roztomile, už jen tou svojí naivitou, je to spíš na odpoledne (určitě bych si ji nebrala na dovolenou, přečteno za tři čtyři hodiny času přerušovaného kvůli práci) a nemá zapamatovatelný děj, který by v čtenáři zanechal delší stopu