Osudová přitažlivost

Osudová přitažlivost https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200163/bmid_kronika-kambionu-osudova-pritazlivo-lSk-200163.jpg 4 148 31

Kronika kambionů série

Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni. Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí. Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití. Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Living Violet (The Cambion Chronicles #1) , 2012

Erlif
17.04.2019 4 z 5

Ráda občas sáhnu o Young adults... Na tohle jsem narazila úplnou náhodou. První díl mě mile překvapil. Kniha je zajímavá a čtivá, i když tam není hodně akce, až od 3/4 knížky až do konce, tak mi to vůbec nevadilo, protože mě kniha bavila. A moc se těším na další díl, už proto, že narozdíl od prvního je v červeném hodnocení :-)

janebeauty9860
04.10.2018 4 z 5

Příběh nebyl špatný. Klidně by mi stačil jeden díl, ale pro zvědavost si přečtu i další.

venacava
12.09.2018 1 z 5

A tak zas tak špatné to není :)

Dáša249
04.07.2018 3 z 5

Prostě sci-fi. Obsahuje pasáže, které vás vtáhnou do děje, ale určitě existují lepší knihy.

janelka2
12.03.2018 4 z 5

Tak hodnotila bych to tak na něco přes tři a půl hvězdičky. Knížka se mi celkem líbila. Příběh dobrý,postavy sympatické. Líbil se mi sarkastický humor hlavní hrdinky. Myslím si, že autorka úplně nezvládla vykreslit chemii mezi hlavními hrdiny.Kolena se mi z toho netřásla.Myslím, že s knihy mohla vytěžit daleko víc. Ale nelituji, že jsem knížku četla. Do dalšího dílu půjdu ale asi s pauzou.

Apoška
07.03.2018 4 z 5

Příběh se mi líbil, i když to není zrovna kvalitní četba. Ze začátku je knížka trochu nudná, ale pak se to rozjede.

Varoin
23.12.2017 4 z 5

Příjemné čtení..Dobře čtivé.. Oddechovka ke kávě =)

ardeas
23.10.2017 3 z 5

Toto som si chcela prečítať už dlhšie, ale je to suchý odvar v rámci "démonických sfér". Časom určite pôjdem aj do ďalších dielov, lebo nemám rada rozčítané série, ale tento prvý ma nenadchol až tak, aby som čapla hneď po ďalšej. Chcelo by to viac švihu a troška možno výraznejší prvok, ktorým by som si príbeh zapísala do pamäte.

Leome
17.10.2016 2 z 5

Příběh knihy je každopádně originální (za to ty dvě hvězdičky), ale jinak je to celé takové... primitivní. Velké jednoduché nic. Je to jako číst něco a přesně vědět, jak to dopadne, protože takových knížek jsou tucty a všechny končí tuctově. V sérii jsem se ani neodvážila pokračovat, konec prvního dílu mě k tomu vlastně ani nenutí (přesný opak Vampýří akademie), protože to autorka nezakončila nijak zajímavě či napínavě. Ty dvě hvězdičky mě drtí, musela jsem se hodně přemáhat, abych tam nestřelila rovnou odpad.

nikola9330
25.08.2016 5 z 5

Velmi originální příběh, který mě moc bavil. Kniha se četla sama a velmi jsem si zamilovala celou tuhle sérii. Za mě jednoznačně 5 hvězdiček.

arhanka
25.06.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná, měla jsem ji za den přečtenou. Také se mi líbí, že je tam jiný druh nadpřirozena. A ještě k tomu se mi líbí děj samotné knihy.Tuhle knihu jsem si moc užila.

z1631984
21.05.2016 2 z 5

Poněkud slabý odvar Twilight

Dandulka
09.05.2016 5 z 5

Konečně jsem se dostala k 1. dílu, a jak jsem předpokládala, byl opravdu hezký.

Attia
23.02.2016 4 z 5

Není to zrovna typ knih, které normálně vyhledávám. Přesto je můj názor překvapivě kladný :)

Eleanor-ka
04.11.2015 3 z 5

Chytlo mě to hned zezačátku, protože se to nehorázně skvěle četlo. Nápad taky nebyl zlý, ale místy dost přitažený za vlasy. I tak se mi to ale líbilo. Kdyby šlo dát 3 a půl dala bych, na čtyři hvězdy to ale ještě nemá...

kikibo
16.10.2015 5 z 5

Super nápad, ze začátku jsem se do toho trochu nudila,ale pak jsem se začetla a jsem z toho nadšená těším se až se vrhnu na další díl

muchomurka
12.07.2015 3 z 5

Nápad se mi moc líbil, ale zpracování vůbec. Samara mě neskutečně štvala celou knihu a nejvíc to, jak se chovala ke Calebovi. Chudák kluk, být jím, tak se na ni vykašlu a jdu pryč. Chvíli ho chtěla, pak zase ne, pak ano, pak ne... Chovala se k němu děsně. Ano, měl tajemství a jeho život nebyl lehký, ale sama to chtěla vědět, pořád za ním lezla a pak, když byla uprostřed toho všeho, tak mu to vyčítala a poslala ho do háje? Její chování bylo děsné a já měla chuť jí zakroutit krkem. Caleb byl fajn a rozhodně bych snesla víc Nadine, možná kdyby byla hlavní postavou ona, bylo by to lepší :-)
A co se mi v příběhu líbilo, byla práce v knihkupectví. Vůbec jsem se nedokázala vžít do Samařina pocitu, že je to nuda, a že musí přečíst knihu za týden, aby ji mohla doporučit. Pro mě by to byla skvělá, zajímavá práce.
Asi i tak skončím u tohohle dílu, do dalšího nějak nemám sil.

Vianescee
11.07.2015 3 z 5

Celkem dobrá kniha, i když se mi do čtení občas nechtělo. Postavy mě moc nezaujaly a příběh docela ušel. Plus je pro mě naopak zakončení, které se mi líbilo. Nemyslím si, že se pustím do dalších dílů.

moira2912
12.06.2015 3 z 5

Líbil se mi styl psaní. Příběh byl z pohledu dospívající a taky to podle toho vypadalo, nadávky, středoškolský život a chování, je to jedna z autentičtějších knih a za to má plno plusových bodíků.
Žádný trojúhelník.
Trošku jinak pojaté paranormálno, což se mi taky líbí.
Postavy fajn, magie i příběh ke konci upoutal, i když se nad ním zas tolik přemýšlet nemusí. Takový hezký průměr a na to, kolik se v tomto žánru už napsalo knih, i originální.
A má to takovou kouzelnou americkou atmosféru. :)

vanessa.175
26.05.2015 3 z 5

Túto knihu by som hodnotila ako priemernu,nenadchla, no ani neurazila :)

pro dospívající mládež (young adult)

Jaime Reed
americká