negramota negramota komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dobrá oddechovka, která umí vtáhnout. Pěkně popsaná prožívání hlavních postav. Příběh zbytečně popsán ze dvou pohledů, což bylo sice hlavním marketingovým tahákem, ovšem prakticky obě poloviny nepopisují nic moc rozdílného. Kniha je velmi čtivá a dovede dobře rozproudit emoce. Ovšem nejde o žádnou vyšší literaturu, která by ve mně něco zanechala.

26.05.2023 4 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Souhasím, že mnohé myšlenky jsou postarší anebo specifické pro ameriku. Kniha je však přímočará a praktická. Chce to však její doporučení i aplikovat, nejen číst.

26.05.2023 3 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Famózní čtení. Narovinu, bez obalu, inspirativní. Pro odpůrce i hltače svépomocných knih jasný terč.

26.05.2023 5 z 5

2000 najpoužívanejších nemeckých slov 2000 najpoužívanejších nemeckých slov Jana Navrátilová

Není to zrovna zábavná literatura, nicméně po jejím poctivém zvládnutí je člověk schopen si přečíst knihu a tím dále prohloubit znalosti na cestě k plnému zvládnutí němčiny.

Hezký kompilát toho nejdůležitějšího, navíc v německo-českém audiu k poslechu kdekoli a kdykoli.

Výtečný materiál.

04.08.2020 5 z 5

Vzestup Endymionu 1 Vzestup Endymionu 1 Dan Simmons

Po příjemně ubíhajícím Endymionu opět úmorná a příšerná nuda. Několikero Deus Ex Machina momentů, kdy autor patrně opět nevěděl kudy kam, rozvleklé popisy reálií, nemohou chybět ani tolik oblíbené dialogy vůdčích hlavounů úplně čehokoli.

Spoiler

Pokud měla Aenea za úkol rozšířit virus hubící Kruciformu, proč cestovala do nebezpečné budoucnosti a nezůstala v době, kdy Pax ještě ani neexistoval? A proč patera kapitána De Soyu prostě trochu nehlídali, když věděli, že je s ním něco v nepořádku?

08.10.2017 2 z 5

Arnold: Neschválený životopis Arnold: Neschválený životopis Wendy Leigh

Na literaturu faktu překvapivě čtivé. Hezký doplněk k Total Recall, Unbelievably... stavící na pravou míru mnohé vyřčené. Ještě, že jsem to nemusel číst česky. Unauthorized ~ Neschválený? Wtf?

01.09.2017 4 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Narozdíl od úmorného druhého dílu velmi příjemné překvapení. Opět došlo na změnu stylu vyprávění, tedy čtenář sleduje paralelně příběhy pronásledovaných a pronásledovatelů a je nucen držet palce oběma stranám. Knížka má spád, charaktery jsou hezky do hloubky vykresleny a dějiště se jen míhají. Pěkné.

Český překlad je prý špatný. Nemůžu soudit, já to četl německy a ušlo to.

Mimochodem Google se docela hezky rozvíjí do formy PAXu. Ovládnout, zaplavit, dominovat...

22.08.2017 4 z 5

Historky od Bílého jelena Historky od Bílého jelena Arthur Charles Clarke

Bezvadné čtení i pro čtenáře neholdující sci-fi. Sbírka střeštěných povídek.

18.04.2017 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Poprvé mě knížka dojala k slzám. Má oblíbená. Značně ošoupanou nejen od častého používání, ale i od půjčování známým, jsem ji kdysi z vděku za pomoc věnoval kamarádovi. Docela toho lituju.

18.04.2017 5 z 5

Pravidla hry Pravidla hry Neil Strauss

Pitomé. A to nejsem ani zapšklý, ani panic.

18.04.2017 1 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Zajímavý exkurs do moderní historie. Steve Jobs, dozvídáme se v něm, byl rozmazlený spratek, který měl to štěstí, že jeho kamarád vymslel docela dobrý počítač, jenž se dobře prodával. Krom toho byl patrně sociopat a lidi ve svém okolí zneužíval k tomu, aby z nich vysával tvůrčí potenciál.

18.04.2017 3 z 5

Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny John Seabrook

Trochu nudné, coby faktogafický přehled, resp. náhled na prefabrikaci hitů zajímavé.

26.05.2023 3 z 5

Cesta zenu Cesta zenu Alan Watts

Odloženo asi ve čtvrtině. Suchopárná filosofická encyklopedie, velmi obtížně čitelná, nudná.

26.05.2023

Můj životopis a mé vynálezy Můj životopis a mé vynálezy Nikola Tesla

Pěknej historickej exkurs, náhled do mysli génia a zároveň šílence.

26.05.2023 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Velmi čtivý. Dá se to vnímat jako náramná taškařice anebo velmi temná hlubina. Napsáno tak, až jsem si říkal, že to psal mně na tělo.

26.05.2023 5 z 5

Šakal Šakal Frederick Forsyth

Nevím, no. Nějak mě To nebavilo a než abych pana Šakala obdivoval pro jeho věcnost, preciznost a charisma, bylo mi zle z jeho bezskrupulóznosti, až chladné krutosti. Nemohl jsem se dočkat konce.

26.12.2018 2 z 5

Doktor Vesmír Doktor Vesmír Bob Ward

Báječné dechberoucí čtení jaké člověk u literatury faktu potká zřídka. Hezký a inspirativní exkurs do historie dvacátého století. Wernher von Braun byl bez diskuse geniální člověk, schopný manipulátor, dobrý manažer, špatný hospodář, skvělý řečník a ryzí člověk. Kniha je detailně ozdrojovaná, chvilkami až otravně. Nicméně když si toho člověk nevšímá, na čtivosti to neubere. Závěr je napsán velice emotivně, nikoli však s patosem.

12.01.2018 5 z 5

Tajemství reinkarnace Tajemství reinkarnace Edgar Cayce

Přečetl jsem coby spratek hledající řád, odpovědi na otázky i sebe sama. Je to neskutečný blábol.

25.04.2017 odpad!

Vesmír v kostce Vesmír v kostce Stephen William Hawking

Nepřipadám si jako úplný blb, ale s pochopením této knihy jsem měl opravdu potíže.

19.04.2017

Zen a umění údržby motocyklu Zen a umění údržby motocyklu Robert Maynard Pirsig

Tak na tohle jsem skutečně neměl. Ve třetině odloženo pro nedostatek děje a spádu.

18.04.2017 odpad!