Nazli Nazli komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Bomba! Pokud jsem doposud o autorovi pochybovala, lituji toho. Skvele, po nejake dobe si ji prectu znovu. Jen jedna věc mi pořád leží v hlavě - asi přehodnotím smysl slova "efektivní".

26.07.2020 5 z 5

To To Stephen King

Nejlepší z nejlepšího (když nepočítám Pod kupolí) a pro mě srdeční záležitost. Když si vzpomenu, jak hokro těžko jsem se prokousávala začátkem, protože tohle dílo bylo pro mě seznámení s panem Kingem.. no ještěže jsem se nenechala odradit. Četla jsem ji jedinkrát a stále si leckteré pasáže podrobně pamatuji. Rozhodně doporučuji, i když každému asi nesedne.

20.01.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Kdyby to šlo, tak bych přečetla tuhle knihu na jeden zátah. Okamžitě jsem byla zatažena do děje a napjatě čekala, co bude následovat. Hodně dobré, o level výš než úvodní dílo série.

30.08.2021 4 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Na knihu jsem se dost těšila a jsem spokojena. Navíc knihy Strach a Trhlina pro mě dostaly nový rozměr.

07.02.2024 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Autorka prostě nezklame. Přečteno jedním dechem.

20.02.2022 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Tak tohle bylo něco. Pokusím se nesrovnávat. Pro fandy žánru naprostá povinnost. Ze začátku se vše děje nenápadně, aby vše nabralo na obrátkách a stalo se že všeho nefalšované peklo. Tahle kniha vás opravdu přiměje spát u rozsvicené lampy a nechodit sami potmě na záchod, jen abyste nemuseli přemýšlet co se může skrývat v tmavém koutě. Vyborné, doporučuji.

20.01.2019 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Náhoda tomu chtěla, jednou jsem se zas rozhodla koupit knihu podle anotace. Jestli jsem čekala všechno, tak to rozuzlení ne. Pecka.

30.08.2021 5 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Mně se to hodně líbilo, příjemné jednorázové čtení na léto. Zápletka není nijak složitá, přesto mě kniha vtáhla do děje a na konci jsem si říkala, proč mě to řešení nenapadlo dřív.

28.04.2021 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Netroufám si soudit umění krále Kinga, ale tohle je podle mě jedna z top.

09.01.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Těším se na další knihu!

18.04.2019 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Jedno z nejlepších klasických děl, co jsem četla.

06.03.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Trochu něco jiného než Trhlina a připodobnění ke Králi žánru na sebe nenechá dlouho čekat. Přesto mě Strach mile překvapil. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale děj byl mrazivý jako počasí příběhu. Konec mě trochu dostal jako u zmiňované Trhliny.

30.08.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Smršť není čistokrevným hororem. Tempo je tentokrát svižnější oproti Strachu nebo Trhlině, přesto hodnotím velice kladně. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, možná i proto, že hrdinové mi byli tentokrát opravdu nesympatičtí. Také je škoda, že je kniha má nižší hodnocení, možná i z důvodu řekněme filozofování na konci příběhu. Mně samotné naopak toto hloubání velmi sedlo, možná více, než kdyby vše dramaticky vrcholilo. Přesto všechno se autorovi povedlo vybudovat atmosféru temnou jako lesy ve Vysokých Tatrách.

27.06.2021 4 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Pana Goldammera řadím k autorům, u nichž si hlídám vydané knihy. Upřímně, očekávala jsem průměrnou detektivní zápletku proloženou událostmi končící světové války. Jenže ouha, zdání klame. Krvavé řádění pachatele mě nenechalo chladnou a dostalo se mi i sugestivní líčení toho, co se dělo v Německu před a při příchodu Rusů. Navíc, nevím jak ostatní čtenáři, ale tady mě autor s tím, kdo je pachatel, docela krutě doběhl. Doufám, že vyjdou i další díly této série.

25.06.2021 4 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

To jsem si zas jednou koupila knihu podle přebalu a recenze s pocitem, že to nebude marná investice. Hned druhý den jsem se pustila do čtení s tím, že místo toho abych šla ven a využila tak pěkného počasí, zase sedím doma a snažím se obhájit svou lenost novou knihou. Dobře jsem udělala! Jakmile jsem se za absolutního ticha pustila do čtení a příběh se začínal rozvíjet, ke své (ne)libosti jsem musela konstatovat, že dokud se nedozvím jak to vlastně celé je, tak snad ani neusnu. Už od prvních momentů s Pacientem jsem si říkala "tady něco nehraje / nesedí", říkejte si tomu jak chcete. Přestože jsem netušila, co přesně mi uniká a vysvětlení přišlo později s dalšími stránkami, (ne, nejsem geniální a nenapadlo mě to), stále jsem byla skeptická a nejistá v tom, co mě čeká. Popravdě, pořád mi vrtala hlavou věta z přebalu "Tenhle pacient zničí všechno, v co kdy věřil..." Doporučím vám, ponořte se do příběhu, zcela a bez předsudků, přestože inteligentní čtenáře bez pochyb napadne několik teorií o tom, co se tu vlastně děje. Nepřemýšlejte o ničem jiném, čímž myslím "tohle jsem četl /viděl/slyšel v jiném příběhu". Dovolte Pacientovi proniknout do Vaší mysli a nezklame Vás.

03.06.2021 4 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Příjemná jednohubka na deštivé odpoledne. Líbily se mi asi všechny povídky.

09.10.2020 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Velmi poutavým stylem autor vypráví jeden z nejzajímavějších případů profesora Langdona. Příběh se rozjíždí sice pomalu, ale zato nabírá až (pro mě) nečekané rozuzlení.

03.03.2019

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Pro mě dost upovídané, šlo by to zkrátit tak zhruba o sto stran. Ale... konec mě totálně dostal.

03.03.2019 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Jako první kniha série to je super. Několikrát jsem to chtěla vzdát vzhledem k věrohodnosti popisu pachatelových činů, ale rozhodně stojí za to knihu dočíst. Katie se stala jednou z mých oblíbených postav.

18.01.2019 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Jedním slovem - pecka! Rozhodně doporučuji!

06.03.2018 5 z 5