Nathanielka Nathanielka komentáře u knih

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Myslela jsem si, že Mortal Instruments už nic nepřekoná. Oooo jak jsem se mýlila :D Naprosto úžasná série, která se prolíná s příběhem z Mortal Intruments. Doporučuji přečíst, ale rozhodně si to přečtěte před Městem nebeského ohně aby jste si nevyzradili děj.

Na internetu je postup jak je nejlepší obě série číst a nemohu než souhlasit, pokud by se někdo chtěl inspirovat, přikládám seznam :)

1. Město z kostí
8. Mechanická princezna
9. Město nebeského ohně

15.06.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Úžasné, skvělé, báječné! Jakmile se začtete, příběh vás nepustí a nelze se nezamilovat do hlavních postav. Navíc krásná obálka a ještě krásnější mapy uvnitř!

04.03.2016 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Celá trilogie mě naprosto uchvátila. Všechno do sebe krásně zapadá, je to narvané akcí k prasknutí a všechny postavy si zamilujete. Mistborn je dokonalost!

31.05.2017 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemné a rychlé čtení. Je jasné co se stane ale děj je pěkně napsaný, takže rychle odsýpá. Doručuji pro lehké letní čtení.

21.09.2021 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tohle byla parádní jízda! Nečekala jsem, že mě to tak chytne, thriller není mým oblíbeným žánrem, ale páni, tohle byla skvělá kniha. Celou dobu, až do posledních stránek, jsem nevěděla co se vlastně stalo a když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit. Líbilo se mi, že nás autorka dovedla k pochybnostem o každé postavě i když si jí oblíbíme sebevíc. Rozhodně stojí za přečtení.

13.11.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassie je prostě královna! Vytvořila úžasnou serii knih, která je skvěle propojená. Paní půlnoci je toho skvělým důkazem. Podle mě je důležité přečíst nejříve předchozí serie a potom se pustit do této, nepříjdete o skvělé příběhy, ale také důležité infomace k příběhu. Nejvíce mě mrzí, že u nás ještě nevyšlo Tales from the Shadowhunters academy. Jsou zde skvělé povídky doplňující celý obraz, napříkla to kdy a jak se Emma a Julian stali parabatai nebo jak to, že Simon má zase svoje vzpomínky a další. Nemužu se dočkat na další díl a věřím, že Cassie určitě nezklame.

19.08.2017 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Další skvělý díl, vtáhne do děje ani si neuvědomíte že jste na konci knihy

02.11.2014 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Sérii Drahokamy jsem naprosto zbožňovala a proto nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala této trilogii. Kerstin mě zase nezklamala, z prvního dílu jsem nadšená, příběh je skvělé koncipovaný, vtipný, napínavý a sny jsou moje oblíbené téma. Samozřejmě nemohu opomenout postavy, které si zamilujete. Liv, Mia a také Grayson a Henry, i záporňáku je tam více, ale nebudu nic prozrazovat. Secrecy si svoje tajemství zachová.

25.10.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

To byla naprostá pecka!

17.06.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Velmi jsem si celou sérii užila. Ransom Riggs je skvělý spisovatel, který vytvořil nezapomenutelný svět podivných.

Moje hodnocení:
1. díl 4,5*
2, díl 5*
3. díl 4*

08.03.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Skvělá knižní serie, všechny díly jsou chytré a neuveřitelně vtipné, nemužu než doporučit!

06.07.2016 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Moc dobře napsaná serie! Úžasné postavy. Velmi se těším na její další serie. I když už v nich mám ted strašnej zmatek v tom jak jdou chronologicky po sobě. Každopádně mužu jen doporučit! Snad se seriál povede stejně dobře jako knihy.

07.10.2015 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Skvěle pokračování příběhu :) Více Simona než dříve, ale nakonec jsem si na to rychle zvykla a moc se mi to líbilo

03.11.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jako první na knize upoutá úžasná obálka ale i po otevření je příběh velmi zajímavý a čtivý. Kniha se velmi těžce odkládá a proto to někteří z nás (i ja) nedělají. Moc se mi líbilo jak se o novém světe dozvídáme velmi pozvolna a spousta je toho ještě záhadou. Hlavní hrdinové jsou skvělý a už se nemůžu dočkat co se mezi nimi bude odehrávat v dalším díle.

20.09.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Kdybych neměla obě knížky doma, tak bych se už asi do Úžasné katastrofy nepouštěla. Ale když už jsem to měla, tak jsem se do toho dala. Musím přiznat, že je to o hodně lepší než první kniha, i když vím o čem to je. Líbila jsem i druhá polovina, kterou jsem nemusela a zakončení bylo velmi dobré.

02.09.2014 4 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Každý díl téhle série je lepší a lepší a to po přečtení Indigo spell už jsem si myslela, že to lepší být nemůže a hodně jsem se spletla. Navíc v tomhle dílu se konečně podíváme do hlavy i Adrianovi a to stojí za to! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! Všem doporučuji!!!

26.02.2014 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Po dočtení Vampýrské akademie jsem byla smutná, že tahle užasná serie končí, když se ale objevila Pokrevní pouta, byla jsem nejšťastnější člověk a po dočtení to bylo ještě lepší. Tenhle spin-off se mi snad líbí víc než VA ( i když jsem myslela, že to ani není možný :D). Sydney je ještě lepší hlavní hrdina než Rose, sice to není tak akční, ale zase je tam více dějové linky. Další kladem je Adrian, moje velmi oblíbená postava a taky další hrdinové z původní VA. Všem kdo nečetl doporučuji!!

02.06.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knihu jsem právě dočetla, jsem naprosto nadšená, skvělý příběh, užasné téma. Hrozně mě to chytilo a nechtěla jsem přestat číst. Všem vřele doporučuji!!!

02.06.2013 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvělé pokračovaní snů, bylo to napínavé a neuvěřitelně vtipné. A jdeme na třetí díl :D

25.01.2018 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Tahle série byla dobrá, zajimavé téma, ale osobně nadšená nejsem. Postavy mi k srdci nepřirostly, příběh je na mě asi moc kouzelný a šílený. Možná nepřidává ani to, že Alenku v říši divů moc nemusím. Abych nebyla jen negativní, autorka zvládla skvěle vykreslit Řiši divů a další místa. Design knih je nádherný a to také přidává. Celkově celou trilogii hodnotím 3,5*

24.10.2017 4 z 5