narisa narisa komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

No, já nemám slov. Proč jsem na tuto autorku nepřišla dříve. Píše vážně úžasně a čtivě, je to zároveň vtipné i bolestné. Takovéto knihy jsou vážně skvělé a mají v mé knihovně přední místo.
Ačkoli se mi Jakson z Hořím pro tebe líbil více, tak Cam byl také úžasný. Vzhledem vypadá tvrdě, ale má opravdu velké sdrce. Vypadá to, že v této sérii jsou ženy ty natvrdlé a muži naopak od začátku vědí, co chtějí.
A ta tematika sebepodceňování, celoživotního boje s váhou a sama se sebou je mi tak blízká až to hezké není. Škoda, že mně nikdy nikdo neřekl tak krásné věci, jaké řekl Cam Jo - myslím o tom, jak si vážit sama sebe, svého těla i ducha.

"Tvoje tělo není věc, na jakou by ses měla dívat a posuzovat ji podle nereálných měřítek dokonalosti. Tělo je nádoba, loď, která tě veze životem a umožňuje ti zakoušet vše krásné, co život nabízí. Jídlo. Sex. Západy slunce. Hudba. Objetí. Smích. Zdravé tělo je dar. Nepovažuj to za samozřejmost. Nejednej s ním, jako s náhodnou známostí, aférkou na jednu noc. Chovej se k němu, jako ke své životní lásce. S úctou a něhou, a hlavně s vděčností. A taky se zdravou dávkou úžasu. Tvoje tělo je stvořené ze zbytků hvězd a obrovských explozí v galaxiích. Každých několik let se regenerací buněk úplně přetvoříš, ale máš v sobě něco, co je stejně staré jako vesmír. Jsme doslova hvězdný prach. Každý z nás je malý zázrak."

Autorka to vážně umí se slovy. A to, co napsala v doslovu, z toho i slza ukápla. Kéž bychom se tím řídili.
Znovu krásný romantický příběh. Prostě nádhera.
Rozhodně všem doporučuji.

11.10.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak to byla bomba. Tedy autorka fakt umí. Její knihy se fakt čtou jedna báseň a nejde se odtrhnout. Bylo to tak vtipné. Já se tak strašně smála, až mě bolela bránice.
A Tristan je absolutní jednička. Nejen že má nádherné jméno a tělo, ale on je tak krásný i uvnitř. Už v prvním díle to byl velký sympaťák, ale to jsem ještě neutušila, jaký je to ve skutečnosti úžasný chlap. A odvážný. Ach ty scény s kluky jsou fakt nezapomenutelné. Buď jsem slzela smíchy, a nebo dojetím. Hlavně když se na scéně objevily jeho boxerky a Fletcher. Úžasná scéna.
Nádherné bylo, jak si Tris postupně našel ke všemu klukům cestu a především k Harrymu.
Vztah mezi Claire a Trisem je plný neskutečného sexu, ale také vtipu, něhy a lásky. Neskutečná chemie mezi hlavními hrdiny byla boží.
Claire byla vlastně celou dobu také skvělá postava a moc jsem jí fandila, mám doma dva malé kluky, tak jsem se do ní vžívala. Ale na konci mě nehorázně naštvala. Ale opravdu. Ta scéna ke konci byla vážně přehnaná a je to asi to hlavní, co bych vytkla. Jinak to bylo vážně úžasné.
Pak už mi jen chybělo, že se v knize skoro neobjeví Emily a vlastně Jameson a Em jako pár. Celou dobu jakoby neexistovala a až pak se tam mihla. A neukončenost s Gabrielem. Ale to jsou drobnosti.
Tris opravdu vždy dosáhl svého. A teď chtěl Claire a jak se později ukázalo i její děti. Spolu, jako rodina byli úžasní.
Moc, moc a moc doporučuji. Je to prostě famózní čtení. Velice se těším na pokračování.

17.08.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

To bylo tak čtivé. Příběh není až tak originální, ale ta čtivost se knize vážně upřít nedala. Přečteno během pár hodin. A já navíc zbožňuju ty bručouny. A tím tedy Jameson opravdu byl. Ale také byl úžasný a velice výkonný (hlavně na to, kolik mu bylo let). Emily měla pěkně prořízlou pusu a u některých temat vyletěla jak čertík z krabičky. No a Jay si taky nenechal nic líbit a navíc to s ním bylo, jak na houpačce. Někdy byl krajně nepříjemný a jindy něžný a láskyplný. Vtipné to až tolik nebylo, vyjma tedy scény s kempováním, u té jsem se fakt nasmála. Zato to byla emoční smršť. Opravdu skvělé čtení. Moc se těším na pokračování o Jayových bratrech.
Rozhodně doporučuji.

15.08.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Na další knihu od Zapaty jsem se strašně těšila. A nezklamala, ale je pravda, že Kulti a hlavně Lukov byli lepší.
I tak se mi příběh Aidena a Van moc líbil. Aiden byl opravdu takový mlčící medvěd, ale zároveň na něj platilo - "tichá voda břehy mele". Když chtěl tak byl úžasný a věděl, kdy říct ta správná slova. Vanessa byla usměvavá optimistka a skvělá kamarádka. Společného měli více, než si mysleli - třeba to ošklivé dětsví.
Začátek měl zase pomalejší rozjezd a potom se to trochu rozjelo, ale i tak byl příběh tentokrát hodně rozvláčný a interakce mezi Van a Aidnem minimální.
Jinak zde byli opět skvělí přátelé. A jestli jsem to správně pochopila, tak Diana i Zac mají své příběhy. Škoda, že u nás vycházejí knihy od Zapaty jen jednou ročně. Ale vlastně můžu být ráda, že vůbec vycházejí.
Tentokrát jsme se o sportu, který provozoval hlavní hrdina, a na který se tak upínal, skoro nic nedozvěděli.
Také mi vadí český název. Co zase blázní. Stačí jen přeložit originál. Já bych tedy Wall of Winnipeg and Me viděla spíše jako Zeď z Winnipegu a já.
Každopádně knihu doporučuji.
Hodnotím 4,5*.

23.05.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

No to byl naprosto úžasný příběh. Fakt krása. Vůbec nechápu, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se k této autorce dostala. Rozhodně mě trochu odradila obálka, která samozřejmě zase nekoresponduje s příběhem.
Ale příběh je vážně nádherný. Mám velkou slabost pro zraněné muže a Jakson měl velké šrámy na duši. A když se Bianca dostala přes to jeho brnění, objevila naprosto úžasného něžného chlapa.
Mé romantické srdíčko opravdu plesalo. A bylo to neuvěřitelně čtivé, fakt jsem četla a četla až do noci.
Pro mě opravdu veliké překvapení.
Všem moc doporučuji.

09.10.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tak přečten i třetí, a zatím u nás poslední, díl a zase to bylo skvělé a velice čtivé. Ale musím říct, že u mě vede v této sérii druhý díl o Trisovi, ten byl fantastický. Ne že by tento díl nebyl dobrý. Ale nebyl tak vtipný a Elliot mi nebyl tak sympatický. Vlastně mi Elliot dost připomínal Jamesona, také to s ním bylo, jak na houpačce. Střídal chlad a vztek s něhou a láskou. A to jaký byl uvnitř, tím fakt překvapil. Kate mi byla moc sympatická a bylo mi jí dost líto hned z několika důvodů. Její sestru bych fakt odpravila. Chemie mezi hlavními postavami byla opět úžasná.
Celá série je opravdu skvělá a já se moc těším na čtvrtý díl o Chrisovi a velice doufám, že se dočkáme překladů dalších autorčiných knih. Píše opravdu famózně.
Vřele doporučuji.

19.08.2022 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Absolutně nádherná knížka. Opravdu jsem si ji zamilovala. Krásná pomalá romantika a navíc z prostředí, které je mi blízké, a na které ráda vzpomínám.
Pro všechny, co mají rádi romantiku, opravdu vřele doporučuji. Krásně se to čte, kniha velice rychle ubíhá, je vtipná, a chvílemi také smutná. Adam byl skvělý a ve skutečnosti asi dost plachý. Kdyby po něm Olive náhodou neskočila, tak by ji snad nikdy neoslovil. Olive měla opravdu velký problém se sebepodceňováním. Ale jako pár vyvažovali své nedostatky.
Vřele všem doporučuji.

10.09.2022 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

(SPOILER) To bylo tak...skvělé. Nádherný hořkosladký příběh. A to jsem vůbec nečekala, jak se u něj zasměju. Tedy hlavně v první půlce. Faith byla fakt číslo. Třeba jak se zasekla v okně, smála jsem se, až mi tekly slzy. A pak naopak části, kdy to bylo opravdu smutné, třeba s její maminkou. Rodina Faith byla taky fakt síla. Ze začátku jsem si říkala, že ta holka fakt nemá štěstí na chlapy, jeden horší než druhý, ale nakonec se jí to povedlo - Levi byl úžasný. Škoda, že si to vzájemně neuvědomili dříve. Ty pohledy do minulosti lecos objasnily.
Byl to opravdu krásný romantický příběh, z úžasného prostředí vinic, malého městečka a krásné přírody.
Vřele všem doporučuji. A těším se na další díl.

21.07.2022 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Tak to byla paráda. Pro mě to rozhodně bylo velice milé překvapení. Kniha je opravdu čtivá a nevím, jestli to je autorčina prvotina, ale opravdu je napsaná velice dobře. Co se týče téma šéf versus podřízená, tak je pravda, že se v těchto knihách opakuje často, ale mě to vůbec nevadilo. Příběh mi zpočátku připomínal Božského bastarda a řekla bych, že byl kapku řízlý Christiánem Greyem. Mám v tomto druhu literatury dost načteno a je pak znát podobné motivy. Ale proč né. Opravdu jsem si Adama a Míšu moc oblíbila a knihu přečetla přes noc. Měla jsem problém se odtrhnout, tak jsem to dala najednou.
Adam byl sice vztekloun, ale s Míšou se zklidnil a byl úžasný. U Míšy mi trochu vadilo, že její důvěra v něj až tak velká nebyla. Ale spolu byli skvělí. Moc s mi líbily i postelové scény.
Autorce vážně tleskám a děkuji za skvělý zážitek a moc se těším na její další knihy.
Vřele doporučuji.

11.01.2023 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Nádherná kniha. Musela jsem si ji přečíst znovu, protože za to stojí a také proto, že vyšel druhý díl o Travisovi a já jsem si samozřejmě chtěla připomenout, jak to bylo s Archerem a Bree. Naposledy jsem ji četla v roce 2015, ale nic jsem nezapomněla, kniha ve mně tenkrát ještě dlouho rezonovala.
A opět jsem byla nadšená. Opravdu krásný příběh. Dojemný a velice romantický.
Všem moc doporučuji.

29.12.2022 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Kniha má možná trochu zavádějící obálku, ikdyž tu erotiku si tam také užijete. Moc se mi líbí, jaké téma si autorka pro knihu vybrala. Tím spíše, že je Američanka a v Americe se toto bohužel děje na školách moc často. A bohužel nejenom v Americe, ale už i po celém světě. Kam až může vést šikana... A na rovinu můžou za to media a sociální sítě, potencionální útočníci se jimi inspirují. Jo, globalizace a digitalizace má hodně negativních důsledků.
Každopádně to je příběh, který vezme za srdce (hlavně začátek a konec). Protože pracuji ve školství a jsem matka, o to více mě to zasahuje. Absolutně si nedovedu představit (a nikdy bych to ani nechtěla zažít), jak se přeživší s tím vším vyrovnávají. Ale autorka to velice zajímavě popisuje. Jen škoda, že nešla více do hloubky, ale uvidíme v dalších dílech.
Jinak příběh Liv a Finna byl velice romantický a zároveň srdcervoucí. Obě postavy byly zajímavé a sympatické a já jsem jim to moc přála. Obzvlášť, když se dočkaly až po dvanácti letech a po takové hrůze.
Liv byla skvěle přidrzlá a Finn byl zase úžasný ochranář. Spolu tvořili skvělý pár s úžasnou chemií.
Moc se těším na další díly (tedy doufám, že vyjdou) a vřele doporučuji k přečtení.

01.10.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

No, byla to prostě paráda. Krásná letní romantika. Těšila mě francouzská slovíčka i popis krásného prostřední jižní Francie i Středozemního moře. A samozřejmě se mi líbil Xavier a jeho dcerka. A hlavní hrdinka Josephine byla také velice zajímavou postavou. Bylo super, když si nedávala pozor na pusu. Knihu rozhodně doporučuji, na léto je úplně ideální. A čte se velice rychle.

20.07.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Zaujalo mě vysoké hodnocení a tak jsem se vrhla na tuto sérii. A první díl rozhodně nezklamal. Je to opravdu čtivé a příběh se mi moc líbil.
Jsem milovníkem zimních sportů, hlavně tedy pasivně. A tak moc ráda koukám na hokej, bruslení, alpské lyžování nebo biatlon. Viděla jsem tak dost pádů na lyžích a dokázala si představit, jak chudák Ryan dopadl.
Lena byla sympatická holka a Ryan, když se oklepal ze smutku a přestal se chovat jako blbec, byl také sympaťák. Rodina Cooperových byla prostě skvělá. Jen tedy Ryan dost ublížil lidem, kteří ho milovali, než si uvědomil, co vlastně chce. Ale to k tomu patří.
Dost jsem si zvykla na to, že ve spoustě knih je dnes příběh popisován z pohledu obou (nebo všech) hlavních postav a tady mi trochu chyběl Ryanův pohled.
Popis krásné přírody mě také potěšil. Raději venkov než město.
Z vedlejších postav zaujala Izzy a Will samozřejmě, aktéři druhého dílu. I když tedy Will velice negativně. Doufám, že si u mě napraví reputaci ve svém díle.
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo mládí postav a nějaké upřesnění jejich budoucnosti v epilogu. Jo a Ryanův bratr Jack, nebyla popsána žádná reakce na to, že se jeho bratr dal dohromady s jeho au pair.
I tak je to skvělé čtení.
Hodnotím tedy velice kladně, 4,5* a doporučuji.

05.11.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Opět skvělé čtení. Autorka mě znovu velice potěšila krásným romantickým příběhem.
Její hlavní hrdinové jsou vždycky úžasní a tady byla spousta zajímavých postav, hlavně tedy Alex, Lili a Jack. Ti byli vážně skvělí. Super bylo, jak to k sobě Alexe a Lili táhlo. Také se mi moc líbilo sportovní prostředí a práce fyzioterapeutů, která byla i v Hackerovi. Musím jen souhlasit, že konec byl takový hodně uspěchaný. Škoda.
Všechny autorčiny knihy se mi moc líbily a já se velice těším na další. Píše opravdu čtivě.
Rozhodně doporučuji.
Hodnotím 4,5*.

22.09.2022 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

I poslední u nás vydaný díl (pozor, ve skutečnosti má tato série pět dílů, ale u nás nebyl ten poslední přeložen) se mi moc líbil. Příběh byl velice čtivý, chvílemi vtipný a často zase dost smutný. Dost mě mrzelo, jak se Kevin zachoval k Emmaline a stejně tak chování Jackovi ex. Ale jinak moc pěkné. Jen škoda toho Connora, ráda bych si díl o něm a Jess přečetla.
Celá série byla skvělá a já se k ní budu ráda vracet.
Doporučuji.

03.08.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha se mi překvapivě líbila. Myslela jsem si, že to bude trochu jiné. A nakonec mě mile překvapila. Nerozumím tomu, proč v českém překladu přejmenovali postavu Maxe na Paula. Tedy rozumím, že se to hodilo do překladu, ale já bych to udělala jinak. Ale byl velice sympatický. Neuměla jsem si představit ty jeho role, ale jako Caleb mě fakt hodně dostal. Originální námět. Chybělo mi tam vyprávění z jeho pohledu, přijde mi, že tam toho o něm bylo málo. Ale byl to opravdu úžasný chlap. Eden byla zajímavá postava, velice cynická. Četlo se to jedna báseň. Za mě určitě doporučuji. Skvělé čtení. Těším se na druhý díl.

25.06.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak to bylo skvělé pokračování této série. Brenna je úžasná a Jake také. Nelze si ho neoblíbit. Navíc je sympaťák i Brennin otec. Tento díl se opravdu moc povedl. Jake s Brennou jsou krásný pár. U knihy jsem se nasmála, ale také jsem zaháněla slzy. Opět skvělé čtivo. Nemůžu se dočkat pokračování. Moc se těším na Huntra.

06.06.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Tak druhý díl jsem už také četla několikrát :). Tuto sérii opravdu miluju. Logan mi byl velice sympatický, hlavně potom, co se vzpamatoval a nechal si od Hanny poradit. Bylo mi ho moc líto, kvůli jeho otci, bohužel by to asi v reálném světě dopadlo jinak. Grace mi byla také sympatická a spolu tvořili krásný pár. Opravdu mě dostal epilog, za ten jsem byla moc ráda :). Druhý díl není tak dobrý jako první, ale také jsem si ho moc zamilovala. Tak 4,5*. Z celé série mám nejraději Návrh a Skóre (ty se dělí o 1. místo), potom Omyl a nakonec Plán. Knihu a celou sérii rozhodně moc doporučuji.

31.05.2021 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

(SPOILER) Tak přečten první díl této série a musím říct, že je to paráda. Opravdu velice čtivé.
Vic byl zajímavou postavou. Už od předchozí knihy Defy bylo jasné, že ho někdo týral, a v této knize se tedy dozvídáme, jak to všechno bylo. A že toho měl naloženo hodně. Nic to ovšem nemění na tom, že byl hodně tvrdohlavý a vše si chtěl dělat po svém, což mu ve finále spíše ubližovalo. Naštěstí ke konci prozřel a Em ho v tom samotného nenechala.
Opravdu vřele doporučuji. Jen nechápu, proč Jamie neměl plnohodnotný dlouhý příběh. Na základě knihy Defy jsem čekala více erotických scén, ale i když jich bylo podstatně méně, rozhodně to knize neublížilo. Příběh úžasné romantické lásky.
Jen Dean mi tu trochu vadil, ale i tak se těším na jeho díl.
Doporučuji.

03.04.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Tak toto byla naprosto úžasná knížka. Moc se mi líbilo, že se děj neodehrává ve městě, ale na venkově. Maxx byl naprosto skvělý, líbil se mi i jeho věk a vlastně všechno jeho chování. Byl to fakt parádní bručoun, ale také skvělý, hodný člověk, kterému bylo dost ublíženo. A ta interakce se Zrzkou... No prostě paráda. Ty jejich slovní přestřelky a to k čemu vedly. No prostě skvělé čtení. Tento příběh se autorce opravdu moc povedl. Přečteno na jeden zátah. U knihy jsem se i dost zasmála. Hlavní postavy byly nesmírně sympatické. Prostě nádhera. Určitě si ji brzy přečtu znovu. Vřele všem doporučuji :).

25.02.2022 5 z 5