NannyOgg24 NannyOgg24 komentáře u knih

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Za mě dokonale sladěna detektivka s humorem. Nasmála jsem se víc, než u některých humorných knih. Inspektora Prévita bych chtěla potkat.

28.12.2020 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Oddychové čtení na léto k vodě. Romantika, pěkný příběh. Pejsci, pohoda.

27.07.2023 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Dobře napsané, nečekaný závěr. Moc se mi detektivky od Petera Maye líbí. I přes mírně pochmurný děj.

10.06.2023 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Poklidná detektivka, která se hezky čte a jen tak mimochodem se vyřeší vražda. Určitě si přečtu další díly.

13.01.2023 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Pěkně popsaný romantický příběh.

25.09.2022 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Příběh se odvíjí podle očekávání, ale to mi nevadí. Líbí se mi opět propojení dvou linií pohledů na život - mladá žena a žena ve starším věku.

01.05.2022 4 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Super detektivka, napínavé do poslední stránky. Už jsem myslela, že je to vyřešené a přišlo něco nového.

26.03.2022 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Mírně ulítlé, dobrý nápad. Začnu si více všímat hřbitovů a dění okolo nich. Na mnoha místech jsem se smála a kniha pobavila.

02.03.2022 4 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Za mě zatím nejlepší díl série. Zajímavý příběh i rozuzlení.

11.12.2021 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Jedním slovem perfektní. Líbila se mi celá trilogie, určitě si přečtu i něco jiného od autora.

18.10.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Na první pohled prvoplánovaná romantika, ale je svižně napsaná. Jsou zde hezky popsané vztahy a postavy. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

19.09.2021 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Dobře napsaná detektivka, stupňující se tempo. Závěr byl pro ně maličko přitažený za vlasy, ale nicméně mě to neodradilo od dalších knih autora

14.09.2021 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Perfektně napsané, zajímavý příběh. Drsné podmínky na skotských ostrovech jsou vykresleny velmi živě, člověk má pocit jako by tam byl.

29.08.2021 5 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Noční hlídka na diplomatické misi, to hovoří samo za sebe.

21.08.2021 5 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Krásný příběh dvou rozdílných žen. Jinak myslím, že v recenzích už bylo vše řečeno.

27.07.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásná oddechovka. Pěkně napsaný romantický příběh a nádherně popsané zvyky v Japonsku. Za mě jedna z nejlepších v této sérii.

29.05.2021 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Perfektní kniha. Někdo tady psal, že by se s Isabel nechtěl kamarádit, já bych jí teda za kamarádku chtěla. U knihy jsem se bavila. Určitě si od této autorky přečtu i něco jiného, toto byla moje první kniha.

08.04.2021 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Ke knihám Terryho Pratchetta se vracím stále. Vždy v nich najdu humor, parodii a krásu slova. Nádherné překlady do češtiny.

09.09.2023 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Dobré pokračování. Přečtu si určitě i další díly. Líbí se mi atmosféra, kterou kniha vytváří.

04.02.2023 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Hezká kniha ze Švédska. Líbilo se mi propojení generací. Přečtu si i další díl.

24.01.2023 4 z 5