Nezbytná opatření přehled

Nezbytná opatření https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433171/bmid_nezbytna-opatreni-Y8s-433171.jpg 4 52 52

Za bílého dne je na poloprázdné ulici postřelen právník Dominik Brandl. Snaží se uniknout neznámému útočníkovi a nachází pomoc u bývalé spolužačky. I přes její námitky se vydává do ulic, aby se pokusil zjistit, kdo mu usiluje o život. Na jiném místě se dostává forenznímu fonetikovi Marku Deylovi do rukou nahrávka z domu, v němž došlo k dvojnásobné vraždě. Díky špatné kvalitě záznamu se pouští Marek do souboje s časem, zvukem i všehoschopným tajemným protihráčem, který je pravděpodobně přesvědčený o tom, že pro něj nejlepší forenzní fonetik představuje akutní nebezpečí. Jak se s tím vypořádá člověk, který není zvyklý čelit smrtelné hrozbě?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nezbytná opatření. Přihlašte se a napište ho.

Lily101
08.10.2023 2 z 5

Za mě se tento literární počin příliš nepovedl.

Zbytečně dlouhé popisy (a tím i rozsah knihy), ve kterých se čtenář místy ztrácí (možno dáno únavou), místy nelogické (proč hlavní protagonista nezavolá pomoc telefonem, ale je s další osobou odkázán na pevnou linku, když telefonní mobil vlastní - nemoct použít vlastní telefon se objevila min. dvakrát a v obou případech mi přišlo nelogické) a místy opravdu není napsáno jasně (napřed si pás rozepne, pak se o něj zasekne a současně z hovoru vyplývá, že byl připoután - tak jak to tedy bylo?) a navíc překombinovaný děj (který pochopíte).

Za mě zklamání po knize “Konzultant a “Kapka jedu, která byla napínavější, čtivější a logičtější.

harena
29.08.2023 5 z 5

Po Kapce jedu další opravdu dobře napsaná česká detektivka. Hned na prvních stránkách jsou dvě vraždy, které se budou - spolu s dalšími - tady řešit. Postav není moc, takže se čtenář rychle orientuje, díky dobře vykresleným charakterům mě spisovatel rychle vtáhl do děje a další plus je, že není nouze o opravdu překvapivá odhalení. Alespoň pro mě. Takže tu máme opět napětí, humor, vraždy, sarkasmus a vše se odehrává v českém prostředí, což je moc příjemné. Těším se na další

NannyOgg24
26.03.2022 5 z 5

Super detektivka, napínavé do poslední stránky. Už jsem myslela, že je to vyřešené a přišlo něco nového.

Knižní novinky (16. týden)

12.04.2020

Kniha Nezbytná opatření v seznamech