nani_nka nani_nka komentáře u knih

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Síce detektívna časť knižky poriadne detektívna ani nebola, no ja som po tejto knižke siahla kvôli tej romantickej časti a tá teda nemala žiadnu chybu. Medzi Cameron a Jackom to tak iskrí, že knihu nepustíte, pokým ju celú nedočítate. Julie James začína patriť medzi moje obľúbené autorky.

07.11.2017 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Piata časť tejto série je lepšia ako štvrtá časť, no horšia ako prvé tri časti. Od začiatku série som vedela, že keď Cole dospeje, stane sa z neho úžasný chlap. A preto som bola rada, že Young venovala samostatnú knihu práve jemu. Avšak čo sa mi na tejto časti až tak nepáčilo bolo dosť hluchých miest, kedy sa poriadne nič nedialo a dej sa len zbytočne naťahoval. Ale aj tak zaraďujem túto knihu k tým lepším romantickým moderným knihám.

19.10.2017 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Žiadna séria nemôže byť absolútne dokonalá a vždy sa nájde jedna časť, ktorá je o dosť horšia od tých ostatných. A pre mňa je to 4. diel o Hannah a pre mňa extrémne nepríťažlivom Marcovi. Veľká škoda, pretože Hannah som si v predchádzajúcich častiach obľúbila a tešila som sa na jej príbeh.

19.10.2017 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Knižka sa síce poriadne rozbehne asi až v polke, ale dovtedy budete neustále hádať a premýšlať, ktorý z dvoch mužov, ktorých Lia spoznala je princ a ktorý je vrah. Musím sa priznať, že som si prečítala poslednú stranu, bo som to nevydržala :D Inak jedna z tých lepších fantasy kníh za rok 2017. Už teraz sa teším na pokračovania.

25.09.2017 5 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Krásne zakončenie série, až mi bolo ľúto, že súrodencov Bridgertonových je "len" 8 a ja už sa nedočkám ďalších krásnych príbehov o tejto úžasnej rodine. Gregory a Lucy sú obaja veľmi zlatí hlavní hrdinovia a scéna, kedy si Gregory uvedomí, že sa do Lucy zaľúbil je taaak krásna.

11.09.2017 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Po prvých dvoch knihách série, ktoré nastavili latku naozaj vysoko, prišlo menšie sklamanie v podobe príbehu o Benedictovi. Avšak to neznamená, že príbeh na štýl Popolušky alias Sophie je zlý. Všetky knihy z tejto série zaraďujem medzi naozaj vydarené historický romány. V tejto časti sa mi veľmi páčila Bridgertonových mama Violet, ktorá naozaj ľúbi svoje deti a plne ich podporuje v ich snoch a prianiach.

11.09.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nemám rada zbytočné preťahovanie série, ale pri tejto by som bola najradšej keby ani neskončila. V poslednej knihe sa stretávame s príbehom Winter alias Snehulienky, ktorá bola síce vyšinutá, no aj tak jej príbeh krásne doplnil príbehy ostatných hrdinov. Tak ako aj celá séria bola úžasná, tak aj jej zakončenie bolo úplne na jednotku. Najviac sa mi páčilo zakončenie Cinder a Kaia - ukončenie príbehu o Popoluške, ale aj tak moje srdce si získal Thorne.

31.08.2017 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Moja prvotina od Sophie, ktorou ma hneď presvedčila si prečítať aj jej ďalšie knihy, ktoré ako aj táto sú veľmi zábavné, vtipné, romantické a tak správne potrhlé. Emma si pri odchode z pracovnej cesty sadne do lietadla vedľa neznámeho Jacka, ktorému, keď sa lietadlo dostane do silných turbulencií, prezradí všetky svoje tajomstvá. Keď na daľší týždeň Emma prichádza do práce, je pre ňu veľkým prekvapením keď jej je jej spolucestujúci predstavený ako riaditeľ spoločnosti, pre ktorú Emma pracuje. No a z tohto trápneho zážitku môžu vzniknúť len a len vtipné situácie :)

25.08.2017 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Milujem celú túto sériu o súrodenoch Bridgertonových. Ide o historické romány, ktoré len sršia vtipnými dialógmi medzi hlavnými hrdinami a to ma tak strašne baví :) Kniha Vévoda a já je z celej série moja druhá najobľúbenejšia.

23.08.2017 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pre mňa docela dosť podrobných opisov Kodane, možno však pre niekoho lákadlo objaviť čaro tohto mesta. Okrem hlavnej hrdinky sa mi zaľúbilli aj ostatné postavy, účastníci jej zájazdu do Kodane, čo sa nestáva až tak často. Avšak každého príbeh bol niečím zaujímavý a rada som sa o nich dozvedela viac. Za mňa príjemná romantika.

21.07.2020 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Ľúbim knihy, kde z nenávisti vznikne láska,no L. J. Shen ma svojimi knihami nie a nie presvedčiť. Nechcem urážať nikoho, komu sa táto kniha ľúbila, no mne to prišlo ako romantika pre hlúpe husičky.

21.07.2020 3 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Autorka to s písaním naozaj vie, no tuším má dáku úchylku urobiť z každého hlavného hrdinu chlapa, čo to preháňa s alkoholom i drogami. A mne to tak nehorázne vadí, že namiesto happyendu, kedy sa hlavný hrdina zrazu uvedomí a zistí, že hlavná hrdinka je preňho viac, by som chcela aby išiel na poriadnu odvykačku a hlavná hrdinka zistila, že má naviac. Ale to stále nemení ten fakt, že knihy od L. J. Shen sú dobre napísané.

01.05.2020 3 z 5

Všetky skvelé miesta Všetky skvelé miesta Jennifer Niven

Síce táto kniha nie je ten typ jednoduchých romantických kníh, ktoré zvyčajne vyhľadávam, predsa sa mi zapáčila. Zo začiatku som aj ja nazerala na Fincha ako na čudáka, blázna, za ktorého ho označili skoro všetci ľudia v jeho okolí. No potom som pochopila, že jeho výkyvy v správaní, v myšlienkach pramenia z duševnej choroby. A práve toto nám táto kniha chce ukázať ako ľahko niekoho bez akéhokoľvek hlbšieho skúmania vieme odsúdiť a tým mu ešte zhoršiť jeho situáciu, za ktorú nemôže. Sama som nestíhala úplne vnímať všetky Finchove myšlienky, no nájdu sa medzi nimi také, ktoré naozaj stoja zato.

03.03.2020 4 z 5

To musí být láska! To musí být láska! Rachel Gibson

Príšerná obálka zodpovedajúca priemernej romantickej knihe. Autorka sa podľa mňa aj snažila obzvlášťniť hlavných hrdinov, či staviť na humor (Joe nedá dopustiť na svojho papagája a Gabrielle má záľubu v éterických olejoch a v duchovných záležitostiach), no napriek tomu to na mňa vôbec nezafungovalo.

15.02.2020 3 z 5

Slúžka z Fairbourne Hall Slúžka z Fairbourne Hall Julie Klassen

Síce romantike sa knižka začala venovať až v druhej polovici, vôbec mi to neprekážalo. Autorka veľmi zaujímavo a s ľahkosťou popisuje život Margaret, ktorá ušla pred neželaným manželstvom preč z domu až sa dostala na pozíciu slúžky u Nathaniela, ktorého pred niekoľkými rokmi odmietla. Páčilo sa mi ako bol priblížený život obyčajnej slúžky na tú dobu, čo všetko bolo jej náplňou práce a aká pracovná hierarchia bola u služobníctva. Určite si prečítam aj iné knihy od tejto autorky.

08.01.2020 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Rada som sa znova vrátila do Velarisu, i keď len na malý okamih. Potešili ma kapitoly z pohľadu aj iných postáv než Freye či Rhysa. Hoci oni dvaja predstavujú môj najobľúbenejší knižný pár, bola by som rada, keby ich v ďalších častiach dala Sarah do úzadia a venovala sa rozvíjaniu vzťahov medzi vedľajšími postavami akými sú Mor, Nesta atď.

14.12.2019 4 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Toto je jedna z tých kníh od ktorej veľa nečakáte a ona vás prekvapí. Knižku som si vybrala len na základe tej krásnej žltej obálky (slovenská verzia) i keď ma anotácia veľmi neohúrila. Veľmi neobľubujem knihy s tragickým či smutným dejom, ktorý som očakávala, keď som si prečítala, že hlavná hrdinka je čerstvá mladá vdova s dvoma deťmi. Ale niekedy netreba dať na prvý dojem, lebo Lilian bola vtipná, mierne sarkastická hrdinka, ktorej príbeh hovorí o tom ako sa ilustrátorka novej knihy o zelenine musí zúčastniť záhradkárskeho kurzu. A nie je to len Lilian, ktorú si obľúbite, ale aj všetky zvyšné postavy, ktoré sa mihnú v príbehu. Či už ide o jej ešte viac sarkastickú sestru, novú lásku - lektora kurzu či zvyšných účastníkov, nehovoriac o jej rozkošných dcérach.

22.10.2019 4 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Čím viac som sa začítavala, a čím viac sa na scéne objavoval naozaj dokonalý hlavný hrdina Quinn, tým viac sa mi knižka páčila a tým menej mi prišla Janie čudná s tým svojim vyhŕknutím triviálnych informácií v stresovej situácii a docela veľké množstvo jej monológov. Za mňa dobrá, vtipná, oddychová romantika.

28.09.2019 4 z 5

Posledné vinobranie Posledné vinobranie Laura Dave

Pár dní pred svadbou prichádza zničená Georgia domov, aby tam našla podporu a usporiadala si myšlienky. Avšak zistí, že nielen ona, ale aj jednotliví členovia jej rodiny čelia svojim problémom. Anotácia knižky mi navodila mylnú predstavu, že pôjde o vtipný romantický príbeh aké zvyknem vyhľadávať. No v tomto prípade skôr išlo o knihu so zaujímavými myšlienkami o zivote, o rozhodovaní sa, čo je pre človeka to správne a to všetko so zaujímavými, nenútenými popismi o vinohradníctve.

28.09.2019 4 z 5

Absint Absint Winter Renshaw

Začalo to erotickým flirtovaním na internete, až kým nezistili, že ona je študentka a on nový riaditeľ školy. Príbeh to bol dobrý, zaujímavý, ľahko sa čítal, avšak všetko tak neskutočne rýchlo ubiehalo. Podľa môjho názoru sa autorka mohla viac venovať rozvíjaniu ich vzťahu na začiatku, keďže nechápem ako z takých erotických správ obaja vedeli, že toto je ich osudová láska.

07.09.2019 4 z 5