namornice namornice komentáře u knih

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Další superakční dobrodružství Sigma Force. Děj se dělí do dvou linek. Ta, ve které Gray, Vigor a Seichan pátrají po původu a historii nákazy, mi přišla skvělá, akční a rychle odsejpala.  Tým se v čele s Grayem vydává po stopách Marca Pola  od benátských hrobek přes istanbulskou Hagia Sofia až po Angkor wat aby odhalil lék na smrtící vir. Ta druhá dějová linka odehrávající se na lodi mi přišla trochu pomalejší.
Jako celek je ale Jidášův kmen hodně akční a napínavá kniha a asi jedna z nejlepších z dílů Sigmy Force, co jsem zatím přečetla. Jako audiokniha opět skvěle načtená Jiřím Schwarzem. Doufám, že další díly budou stejně dobré.

19.04.2022 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Další dobrodružstvím a akcí nabitá kniha s velice zajímavym námětem. Začátek byl skvělý a od čtení se nedalo odtrhnout, nicméně druhá polovina už mi přišla slabší. Místy až možná překombinovaná.
Rollins si dal ale opět záležet na studiu historických události a postav a zakomponování Nikola Tesly a Livingstona do příběhu me bavilo. Až na menší výhrady je ale Sedmá pohroma napsána záživně a hrozně dobře se mi četla. Určite si dam I další díl Sigma force.

18.01.2022 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Tohle mě bavilo. Mám ráda knihy, které mě inspirují ke čtení dalších knih, zejména takových, co nejsou zrovna můj šálek čaje, a to se tady povedlo. Mám chuť se o japonské literatuře dovědět víc.
Autorčin styl vyprávění mi sedl a hovorová řeč mi vůbec nevadila
Prolínání dějových linek se mi líbilo, hlavně ta Kawašitova mě zaujala a celou dobu působil reálně i když byl postavou smyšlenou.
I navzdory trochu uspěchanému konci svěží a velmi čtivé.

06.08.2021 4 z 5

Kalorické tabulky Kalorické tabulky kolektiv autorů

Velice zdařilá kuchařka. Fotky krásné, recepty skvělé a navrch spousta zajímavých informací.

31.03.2021 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Přečteno jedním dechem - teda spíš posloucháno bez muknutí - procítěný přednes paní Maciuchové byl naprosto skvělý a dodal tomuto nesmírně poutavému příběhu tu odpovídající sílu i emoce.
Kniha začíná příběhem babičky, které matka v mládí lámala a svazovala chodidla a kterou v patnácti letech provdal její otec jako konkubínu. Dále pak sledujeme osudy autorčiny matky, která se stala nadšenou komunistkou a nakonec i příběh autorky samotné, která prošla jako mladá všemi hrůzami Maovi vlády, jež byla plná absurdních momentů od kolektivního plašení vrabců nebo vytrhávání trávy až po brutální a násílnickou kulturní revoluci.
Během poslechu mě občas napadlo, co všechno se může za jeden lidský život stát a na co všechno si může člověk zvyknout. A taky jak je možné ovládat národ 900 milionů lidí.
Tohle emotivní, obsáhlé přesto velmi poutavé a svým způsobem fascinující vyprávění o Čankajšekově vládě, japonské okupaci, o občanské válce mezi Kuomintagem a komunisty, velkém skoku vpřed a následném hladomoru, kultu Mao Ce-tunga i střetu tradic staré Číny s kulturní revolucí a osudů tří žen na pozadí toho všeho, podává svým způsocem úchvatný obraz Číny a její novodobé historie.

14.02.2021 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Pro mě bylo tohle tak trochu vytržení ze stereotypu - ne úplně  můj typický žánr. Posloucháno  jako audiokniha - přednes Terezy Dočkalové byl opravdu skvělý.  Trochu depresivní čtení (poslech), první asi polovina mě bavila víc pak už jsem se jen snažila dostat ke konci a pochopit o co celou dobu šlo.
Zvláštní atmosféra dnešní společnosti se podařila autorce v celku zajímavě vystihnout
Není to kniha pro každého, ale svoje čtenáře si určitě najde.

18.10.2020 3 z 5

Úhelný kámen Úhelný kámen A. M. Dean

Četlo se mi trochu líp než autorova předchozí kniha, ale i tak hodnotím spíš jako slabší průměr.  I zde jde o konspirační příběh vystavený na základech skutečných historických událostí - tentokrát jde o nálezy dokumentů v egyptském Nag Hammádí. Stejně jako u ztracené knihovny mě bavila právě historická fakta, ale čtení mi opět trvalo dost dlouho - nebyl to úplný literární průser, ale  rozhodně taky ne tak vzrušující a dobrodružné jak by asi námět zasluhoval..

18.10.2020 3 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Jako jo, námět určitě hodně dobrej,ale to zpracování mě nějak nesedlo. Začátek mě dost bavil, ale ke konci mi přišel děj trochu chaotický, jako by autorka nevěděla jak to celé ukončit. Škoda, toho nevyužitého potenciálu, mohlo to být i více hvězd.

14.11.2019 3 z 5

Mapy Mapy Aleksandra Machowiak Mizielińska

I cestování prstem po mapě je zábava zvlášť s touhle boží, krásně ilustrovanou nádherou!

29.07.2019 5 z 5

Volné odpoledne, Anglické listí a má sbírka Earl Greyů. Jako bývalá au-pair jsem si sama zavzpomínala na všechny ty ostrovní zvyklosti, tradice a srandy. Dobře a humorně napsaná knížka. Určitě si přečtu i pokračování.

29.07.2019 4 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Knížka malinká stejně jako Tyrion Lannister...
Plná nezapomenutelných hlášek a citátů.

"Nikdy nezapomeň, co jsi zač, protože svět to nezapomene zcela jistě. Udělej z toho svou přednost. Pak se to nikdy nestane tvou slabostí. Obklop se tím jako zbrojí a druzí to nebudou moct použít, aby ti ublížili."

17.06.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zčásti thriller zčásti přednáška z bioinformatiky ale celkově super čtení. Zakomponování vědy do příběhu mě hrozně bavilo! Trošku přehnaně akční konec, ale jinak super, přečteno jedním dechem. Určitě doporučuju!

17.06.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak já nevím. Pořád čekám, kdy už to teda bude tak úžasný čtení, všichni jsou z Keplera tak nadšení a mě to pořád nějak míjí. Ne že by to nebyly napínavý krimi, ale pokaždý mám problém se do toho začíst. Paganiniho smlouva byla celkem čtivá a bavila mě rozhodně o moc víc než Hypnotizér. Třetí kniha Dua Kepler- Svědkyně ohně - mi přije trochu překombinovaná a děj místy vleklý. Četlo se mi celkem rychle díky už obvyklým krátkým kapitolám, ale často mi to celý přišlo těžko uvěřitelný a nereálný. Pachatele jsem odhadla někdy v polovině knihy i když motiv byl zajímavý a překvapující. No další Keplerovku si asi taky přečtu (už ji mám staženou ve čtečce), ale za mě prostě Kepler spíš průměr.

06.05.2019 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tak nejočekávanější krimi loňskýho roku jsem sice přečetla až letos, ale za mě dost dobrý. Líbilo se mi to a hned jdu na další díl

08.11.2018 5 z 5

Provence od A do Z Provence od A do Z Peter Mayle

Taková Provensálaká encyklopedie podle Petera Mayla! Zábavné před-cestovní čtení. Právě procházím „provensálskou horečkou“ a už se teda dost těším na tu svou návštěvu jižní Francie!

07.03.2017 4 z 5

151+ nápadů na můj bucket list 151+ nápadů na můj bucket list Lucie Kutrová

Svůj bucket list jsem si vytvořila někdy před 12 lety (taky jsem ho nazvala "seznam do bačkory" :) a od té doby ho nejen plním, ale taky neustále upravuji a aktualizuji. Tahle knížka je skvělý, jednoduchý seznam nápadů. A seznamy já ráda. Vskutku motivující záležitost.

31.01.2024 4 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

Naprostá klasika. Povídky pánů Šimka a Grossmanna jsou zaručený způsob zábavy.

25.01.2024 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Začetla jsem se rychle a hodně mě to ze začátku bavilo, nicméně postupně děj nějak slábl a už tak dobře se mi nečetlo. Postavy mě bavily a humor se mi líbil a ani odkazy na politiku mi nevadily. Hodnotím spíše jako průměr, zas až tak nadšená jsem nebyla.

18.12.2023 3 z 5

Kniha mlčení Kniha mlčení Oldřich Král

Kratinké nahlédnutí do taoistické filosofie. Poslouchala jsem jako audioknihu. Odrecitováno naprosto precizně všemi interprety. Ať Werich nebo Kemr či Lukavský - přednes v jejich podáni to je pohlazení po duši. Básnické zpracování je dechberoucí. U šálku zeleného čaje se dá poslouchat opakovaně.

05.08.2023 4 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Jako už tradičně u Rollinse tu máme další akcí nabité dobrodružství v kombinaci s konspiračními teoriemi.
Krádež bible, která kdysi patřila Darwinovi, rozpoutává honičku po čtyřech kontinentech a odhaluje tajný projekt z doby nacistického Německa, věnující se vylepšování árijské rasy.
Obvyklá dávka adrenalinu, čtivost, originální námět a v neposlední řadě dramatický přednes Jiřího Schwartze udělaly z knihy celkem poutavé čtení. I když jiné díly mě bavily asi víc.

09.06.2022 4 z 5