namornice namornice komentáře u knih

Cestování - historie v obrazech Cestování - historie v obrazech Simon Adams

No jo, cestování je moje druhé jméno! Když už teda jednou sedím doma, tak o cestování aspoň čtu.
Tahle úžasná encyklopedie mě fakt baví!
Od Mínojských mořeplavců až po věk létání a všechny metody cestování, které kdy člověk použil.
Ilustrace, mapy a fotografie jsou úžasné, ale určitě stojí za pozornost i samotný text. Za mě pět hvězd*****

29.07.2019 5 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Námět knihy je určitě velice lákavý, hledáni ztracené Alexandrijské knihovny je velice poutavý a zajímavý námět. Nicméně zpracování knihy mě zase až tak nezaujalo, začátek byl pomalejší a žádná velká akce ani drama se nedostavilo ani v průběhu příběhu. Hvězdu nahoru za popisy historických událostí a turistických památek, i přesto mi ale docela trvalo se knihou prokousat.

29.07.2019 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Keplera čtu popořadě a i když nesdílím všeobecné nadšení nad touhle sérií, můžu přiznat, že případy Joona Linny mají jednoznačně stoupající tendenci. Aspoň za mě byl tenhle díl lepší než ty předchozí. Konečně byla víc popsána Joonova minulost a vysvětlená hluchá místa z předchozích dílů. Nicméně Joona Linna začíná být popisovám tak trochu jako superman a chyb v textu taky přibývá. Tak třeba Joona je podle kolegů a šéfa "nejlepší policajt ve Švédsku" bez toho aby byl nějak speciálně vycvičen . A najednou o pár odstavců dál už se píše, že vlastně absolvoval speciální výcvik- no trochu zmatky. Asi když píšou dva, tak se to holt občas trochu poplete. No další knihu si asi taky přečtu, ale nijak se do toho nepohrnu..

17.05.2019 3 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

"Digitální svět vězí v každé části reálného světa, v našich telefonech, brýlích, chytrých hodinkách a věcech na tělo, televizorech, kávovarech, autech, brzy v našich potravinách, oblečení, v podlaze, ve stěnách, ve vzduchu, v našich tělech. Digitální svět je už DÁVNO reálným světem!"
Po 1700 stránkové čínské scifi se mě tahle bezmála 400 stránková "maličkost" četla opravdu rychle. Námětově opět zajímavá (stejně jako Elsbergova poslední kniha Blackout), místy malinko paranoidní. Tempo příběhu celkem ubíhá a kniha se čte dobře i když malé výhrady jsem měla k hlavní hrdince,která mi teda moc sympatická nebyla. A Konec ? za mě trochu slabší, jako by autor nevěděl jak z toho ven. Jinak ale slušně napsaný a určitě velice aktuální čtení.

03.03.2019 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Tahle sedmiset stránková bichle se bohužel hrozně blbě vměstná do tašky, takže jsem se nadřela, když jsem ji tahala s sebou. A tahat se mi chtěla všude, protože jsem se nemohla od čtení odtrhnout! Nakonec je sice třeti díl asi nejslabší z celé série, ale i tak je to pořád skvělý čtení. Trochu mi chyběl hrdina z druhého dílu Luo Ti, kterýho nahradila nová hlavní postava teda spíš duo Čcheng Sin a AA, který mi teda zase až tak sympatický nebyly. Přišlo mi, že v prvním díle byla postava hlavní hrdinky daleko realističtější a líp napsaná a vyvíjela s příběhem. Děj je místy trochu chaotický a myslím, že kniha mohla být klidně kratší. Stejně jak v předchozích dílech jsem si ale užila atmosféru a prostředí futuristického světa -autorovy popisy scenérií jsou prostě dechberoucí. Dost technický čtení, ale tahle skvělá směs historie, politologie, kosmologie, filozofie a vědeckých teorií mě naprosto chytla!

12.02.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nebylo to špatný čtení, ale Ládínek Smolík mě kdysi bavil víc než Ládík Zibura.....

05.11.2018 2 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá, kdežto cíl je iluze poutníka, kráčejícího od hřebene k hřebeni, jako by smysl byl v dosaženém cíli..... Tuhle knihu můžu číst kdykoliv, kdekoliv. Pořád. Znovu

13.03.2016 5 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Taky bych chtěla být dáma archeolog ve Viktoriánské době a cestovat po Nilu na lodi s vlastním klavírem. Hurá na dalších 18 dílů!!!

13.03.2016 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Tohle mě bavilo moc. Originální příběh a skvělý humor. Autor píše lehce a srozumitelně a podává pohled na aspergerův syndrom z té humornější - možná malinko zlehčené - stránky. Hlavní postavu Dona Tillmana si nelze nezamilovat a jeho originální přístup k hledání manželky opravdu pobaví. Jsem nesmírně zvědavá na filmové zpracování s Henry Cavillem. Poslech audioverze byl skvělý zážitek, Jan Zadražil opět nezklamal a odvedl senzační práci. Další knihu Graemea Simsiona si určitě taky ráda přečtu.

27.04.2024

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách – částečně v přítomnosti a částečně v blízké budoucnosti. I když je tento styl pro Maye nezvyklý vše ostatní je už typický May. Detektivní linka je upozaděna a jde hlavně o popis místa a složitých lidských příběhů a rodinných vztahů. Námět je bezpochyby velmi zajímavý a aktuální. Postavy jsou uvěřitelně napsané. Poslouchalo se to dobře i když přednes mi až tak nesedl.

27.04.2024

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tato série mě dost překvapila a chytla a moc mě baví. Jean-Luc Bannalec má ve svém stylu psaní silný smysl pro místo příběhu a podobně jako třeba Peter May s popisem skotské krajiny a kultury i v Bannalecových detektivkách mě moc baví prostředí a způsob života v této mořem vonící krajině. Další detektivní příběh se odehrává ve slavných Bretaňských solných polích a během pátrání se dovídáme i dost informací o unikátních způsobech sklizně tohoto nerostu. Komisař Dupin je znamenitě napsaná postava a kniha mě bavila od začátku do konce. Skvěle se mi u poslechu vaří. Netrpělivě čekám na další audio zpracování a doufám že to nebude dlouho trvat.

21.03.2024 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Druhý příběh z okouzlující Bretaně s komisařem Dupinem - milovníkem café a tučňáků. Oproti prvnímu dílu mi tentokrát byl komisař Dupin více sympatický a postavu jeho sekretářky Nolenové jsem si vyloženě oblíbila. Děj byl trochu více zamotaný než u předchozího dílu a taky větší množství postav mě chvílemi mátlo. Jako celek ale hodnotim 4 hvězdami a určitě doporučuji. Přednes povedený a poslech jsem si užila.

23.01.2024 4 z 5

Fašismus: Varování Fašismus: Varování Madeleine Albright

Kniha se mi líbila. Madeleind Albright v ní popisuje vzestup tři fašistických lídrú 20 století Musoliniho, Hitlera a Franca. Pokračuje pohledem na současné vůdce jako Putin, Kim, Erdogan nebo Orbán a hlavně pak Trump. A varuje tak třeba i před vzestupem autokratických režimů a na nutnost neustále obhajovat demokraci. Popisuje své osobní zkušenosti z různými režimy a i přes velkou dávku politiky a historie je to kniha velice čtivá.

20.01.2024 4 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Se zakončením série s Freyou a Huldarem jsem já osobně spokojená. Yrsa prostě nezklame a psát opravdu umí. I když měl poslední díl série trochu pomalý rozjezd, následně nabral na tempu a udržel ho až do konce. Už teď se těším na další série od této královny islandské krimi.

30.10.2023 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Hoši ze Sigmy přežijí vše! I radioaktivitu. V dalším akcí nabitém díle Jamese Rollinse strávíme velkou část děje v Černobylu, dozvíme se víc o historii Romů, o autismu a u toho všeho zachráníme svět před další hrozbou superpadouchů. Jako vždy jsem se u poslechu ale dobře bavila a těším se na další díl.

18.10.2023 4 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Jako u každé Rollinsovy knihy kombinace fikce a skutečných historických událostí funguje i tady skvěle.
Objev zlaté mapy a stříbrného astrolábu pod zamrzlým ledem v Grónsku vede k dobrodrodružnému putování tradičně plného akce a zvratů. Tentokrát s hochy ze Sigmy navštívíme Řecko, Turecko nebo třeba Maroko a vydáme se po stopách bájného Odyssea do míst, které navštívil při své plavbě.
Napínavý děj a poutavý přednes Jiřího Schwarze je jako vždy samozřejmostí. Další velice čtivý díl a já už se těším na další autorův výtvor.

01.08.2023 4 z 5

Jak jsem vozil Nory Jak jsem vozil Nory Ondrej Sokol

Vtipné vyprávění slovenského autobusáka a jeho příhody z Norska. Bavila jsem se skvěle a poslechla celé za víkend. I přes docela časté použití vulgarismů je to skvělá oddechovka a opravdu pobaví.

17.07.2023 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Jamese Rollinse čtu ráda a hlavně pak sérii se Sigmou. V jeho knihách je něco, co mě vždy chytne a následně mě to neustále nutí číst a číst.
Tentokrát jsme vrženi do světa genetiky a jako vždy u Rollinse namíchání faktů a konspirací, vědy a historie funguje dost dobře.
Zápletka velmi zajímavá, dcera amerického prezidenta je unesena piráty u somálského pobřeží a tak naši staří známí machři ze Sigma Force nastupují v plné polní a zachraňují co se dá. Opět naplněno akcí a napětím a tradičně obohaceno autorovým doslovem s odkazy na to, co je pravda a co fikce. Poutavé čtení, rozhodně doporučuji.

24.04.2023 4 z 5

Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili Zdeněk Šmíd

Autora běžně nečtu, ale pro nadcházející dovolenou v Mexiku jsem chtěla přečíst něco zábavnějšího než je cestovní průvodce a tento netradiční cestopis mě docela bavil. Kdysi jsem viděla seriál ze života této vodácké party, ale ke knihám jsem se dostala až teď. Humor Zdeňka Šmída je pohodový, inteligentní a fakt mi sedl. Kapitoly plné úsměvných dobrodružství vodácké party jsou proloženy stručnými úryvky s informacemi o kultuře a památkách navštívených míst.
Tyto krátké pasáže mě osobně bavily moc.
V rámci nadcházejících cest už mám připraveny i Bubny Berberů a Za písní Severu takže k autorovi se určitě vrátím.

18.02.2023

Jezevec Míra hledá nový domov Jezevec Míra hledá nový domov Petra Bartíková

Další příběh ze sbírky kamarádi z lesa. Roztomilá knížka která opět potěšíla. Hezký příběh a krásné ilustrace.

27.12.2022 5 z 5