Najezchlebova Najezchlebova komentáře u knih

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Nepochybně nejlepší kniha, co jsem během posledních letech četla. Je to čtivé, zajímavé, napínavé, místy smutné a místy vtipné. Všechno, co má zajímavý příběh mít. Neni to o naivitě či hlouposti hlavní hrdinky, jak tu mnozé čtenářky uvádějí, ale je to o ženské duši a hlavně o tom, že když se my ženy zamilujeme, přestáváme vidět realitu. Je to prostě příběh o slepé zamilovanosti a pokud některé z nás budou tvrdit, že se na žádného svého partnera přes růžové brýle nikdy nedívaly, tak nejen, že nepochopily tuhle knihu, ale zřejmě nepochopily ani samy sebe.

01.11.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborná satira. Je to geniální dílo s úžasně ponurou atmosférou. Tahle kniha dokáže čtenáře vtáhnout do děje.

21.10.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavé, tajemné a v závěru na čtenáře čeká překvapení. Tedy je to detektivka, jak má být. Líbilo se mi to velmi.

07.11.2018 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Moc se mi líbil tento román, hlavně barvitost a opravdovost, která z něj dělá skutečný zážitek. Styl psaní Alberta Moravia je v něčem originální nenapodobitelný.

01.11.2018 5 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Docela vtipné dílo. Navíc to téma opravdu stojí za zamyšlení. Připomnělo mi to film sexmise.

12.11.2018

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších knih. V dospělosti už to dobrodružství neumím tak dobře prožít, ale pořád řadím Bílého tesáka mezi nejlepší literární díla.

02.11.2018 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Agatha Christie je má oblíbená autorka. Už od dětství je Vražda v Orient-expresu moje nejoblíbenější detektivka. Čtivost a správnou atmosféru tahle autorka do svých knih uměla vtisknout na jedničku.

11.10.2018 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Moc hezký romantický příběh s motivy nadpřirozena. Stejně dobrý, jako ostatní autorčiny knihy.

10.12.2018 4 z 5

Můj nejoblíbenější historický román. Autor píše velmi poutavě a čtenář se přenese do starého Egypta zcela automaticky.

12.11.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Moc dobře napsaný román, ale k dokonalosti tomu chybí trochu rychlejší tempo, čili lepší čtivost. Je to jen můj názor, ale já bych to maličko zredukovala a tím celý děj urychlila.

21.10.2018 4 z 5