Nagadir Nagadir komentáře u knih

Rappa 1 Rappa 1 Hideyuki Kikuchi

Slibný začátek. Nádherná kresba, přehledné panely. Zajímavý svět. Bohužel nevšimla jsem si že by vyšlo pokračování což je škoda.
7/10

05.10.2014 4 z 5

Kill Me, Kiss Me 5 Kill Me, Kiss Me 5 Lee Young Yuu

Celkově to není špatná série a dala bych ji takových 8/10. Na rozdíl od jiných shoujo mang (či manhw) nejsou zdejší hrdinky až tak infatilní a naivní a je tu i nějaká ta akce. Vyskytují se tu klišé, ale myslím, že jsou dobře zvládnuté.

05.10.2014 4 z 5

Legenda o Garonně Legenda o Garonně Jiří Mazurek

Nebyla to špatná kniha, bohužel od začátku až do konce mi tady pořád něco chybělo. Akce je dobrá, postavy jsou zajímavé, nicméně, bohužel většina z nich zemře dřív než dokáží nějak vážněji zaujmout, což je škoda.

05.10.2014 3 z 5

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) Arthur Conan Doyle

Co říct? Doylovy samostatné knihy o Holmesovy jsou prostě nejlepší. A v Psu Baskervillském se mi obzvlášť líbilo to, že měl nejvíce prostoru Watson, který bohužel většinou za Holmesem v příbězích zaostává.

30.09.2014 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Tahle opěvovaná knížka pro mě byla tak trochu zklamáním, teda hlavně kvůli konci. Je pravda, že nápad byl bombastický, ale hrozně mi tam pořád něco chybělo a vlastně to bylo i předvídatelné. Nevím, příjde mi že emočně a psychologicky postavy zvládl Crichton v Kouli mnohem, mnohem lépe.
7/10

30.09.2014

Kyberiáda (12 povídek) Kyberiáda (12 povídek) Stanisław Lem

Očividně, tohle není můj styl humoru a vlastně ani styl psaní, protože ani Lemův Solaris mě nijak nezaujal. Některé příběhy byly sice zajímavé, ale nebavila jsem se u toho ani trochu.

25.09.2014 3 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Zdá se, že tato série není nic pro mě, možná kdyby mi bylo deset let. Opět postavy jsou průhledné až běda, příběh je předvídatelný a klišoidní. Nulové napětí.

25.09.2014 odpad!

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Dobře, myslím si o sobě jak moc náročná nejsem a spousty knížek hodnotím vysoce, ale tohle prostě ne.
Charaktery jsou prázdné, příběh je neuvěřitelně předvídatelný a má v sobě tolik nerozumností až je to nepochopitelné. Kdyby alespoň postavy používaly nějaký mozek.

25.09.2014 odpad!

Superman a lidé z oceli Superman a lidé z oceli Grant Morrison

Superman nikdy nepatřil mezi mé oblíbené superhrdiny, jenže tahle knížka postrádala napínavost, všechno bylo nemastné, neslané. Při čtení jsem se téměř nudila.
Na druhou stranu, kresba je velice pěkná.

20.09.2014 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Četla jsem v originále (tedy angličtina), což je opravdu síla. A na to že romantiku nemusím, mám tuhle klasiku docela ráda. Člověk se ale musí přenést do úplně jiné doby, přece jenom je to přes 400 let staré a tehdy na některé věci nahlíželi úplně jinak.

16.09.2014

Kill Me, Kiss Me 2 Kill Me, Kiss Me 2 Lee Young Yuu

V druhém díle je příběh zaměřen na Que-Min, dívku temperamentní povahy která si ji vybíjí mlácením kluků. Jednou takhle zachrání Yung-Wooa, prvně ho chce donutit ať o jejích eskapádách pomlčí, ale postupně si uvědomí že ho má ráda. Do toho všeho musí oba čelit gangu, kterému veli Che Ghoon-Hahm.
Rozhodně je zde víc rvaček než v díle předochozím, ale i tak se mi zdá, že si uchovává standart prvního.

10.09.2014 4 z 5

Kill Me, Kiss Me 1 Kill Me, Kiss Me 1 Lee Young Yuu

Příběh dívky jménem Tae-Yeon která se vyměnila se svým bratrancem Yung-Wooem aby mohla potkat svého idola. Crossdresing mangy (nebo manhwy) příliš nečtu, ale musím uznat, že tahle měla zajímavé zpracování. A už jenom to že je to zaměřené na dívky, a přitom to není samá kytička, srdíčko a romantický blábol je mi milejší než spousta jiných shoujo mang, které jsem četla. Tae totiž dostane párkrát i pořádně do zubů.
Postavy sice nejsou kdovíjak hluboké, ale i přesto zaujmou a příběhu to nijak zvlášť neškodí.
Kresba není složitá, ale je dynamická a v panelech jsem se neztrácela.
Takže suma sumárum, i přes několik romantických klišé je to snesitelnější než kterýkoliv jiný asijský komiks zaměřený na mladé dívky.

10.09.2014 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Pomalý začátek, který mě nijak nezaujal. S postavami jsem se nedokázala ztotožnit, nicméně po půlce o dost lepší.

04.09.2014 4 z 5

Mrtvý nebo živý Mrtvý nebo živý Mark Millar

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Přece jenom horda padouchů dělající si co chtějí? Nuda. Ale jakmile se jedna horda padouchů začne mlátit s ještě padouchovitějšími padouchy, nastává zábava neuvěřitelného kalibru. Charaktery jsou opravdu silným tahounem komiksu a konec? Bezvadný!
A nesmím ani opomenout dechberoucí kresbu.

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Pro milovníky mytologie nutnost. Kniha obsahuje všechny mé oblíbené hrdiny a příběhy. Herákla, Persea, Thesea. Přečteno jedním dechem.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici zbožňuju už od doby kdy jsem se naučila číst. Jako malou mě strašně děsila a děsivá je pořád, ale za tu dobu co jsem ji četla nesčetněkrát dokážu ocenit i celkový význam jednotlivých příběhů. Na poezii jsem sice nikdy zvlášť nebyla, ale hororový nádech mi učaroval. Svatební košile a Vodník jsou jednoznačně mými nejoblíbenejšími.

Dracula Dracula Bram Stoker

Kampak se na Drákulu hrabou moderní třpytivci. I když jsem občas měla potíže s některými pasážemi, vcelkově vzato je to zatím nejlepší upíří kniha, kterou jsem četla.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jako vždy Gaiman se svými neotřelými nápady a fantazií zabodoval. I přes jistou jednoduchost, děsivé.

03.09.2014 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Romantiku nemusím, ale tahle kniha má narozdíl od těch moderních hloupostí hloubku oceánu. I když je děj pomalý, vrcholí postupně a vyvrcholení jsem musela řádně rozdýchat. Nic tak smutného, co by mi téměř vehnalo slzy do očí, jsem ještě nikdy nečetla.

03.09.2014 5 z 5

Gateway Gateway Frederik George Pohl Jr.

Rozhodně nejlepší kniha celé série. Pomalé odkrývání děje, spousta záhad a otázek. Sympatický hlavní hrdina.