Dáma s kaméliemi přehled

Dáma s kaméliemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121800/mid_dama-s-kameliemi-TSM-121800.png 4 1246 1246

Dáma s kaméliemi (1848,La Dame aux camélias) je autobiograficky založený romantický román velké nešťastné lásky, jehož autorem je francouzský spisovatel Alexandre Dumas mladší. Po velikém úspěchu, kterého román dosáhl, jej autor roku 1852 také zdramatizoval. Podle románu napsal roku 1853 italský skladatel Giuseppe Verdi operu La traviata. Hlavní hrdinka knihy, krásná pařížská kurtizána Markéta Gautierová, má předobraz ve skutečné osobě, v kurtizáně Marii Duplessiové, kterou Alexandre Dumas mladší miloval, a o níž málokdo věděl, že její život provází zničující plicní choroba. Příběh se odehrává v Paříži v první polovině 19. století. Zprvu vypravován autorem, další část tvoří vypravování Armanda Duvala, který Markétu miloval, a také pasáže z dopisů a z deníku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Práce

La Dame aux camélias , 1848

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dáma s kaméliemi. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
17.03.2024 4 z 5

čteno před lety, nejspíš v době, kdy to mělo ten správný závoj a náboj pro rozervaného mladého osla. dneska už bych to asi nedal. ale to pouze znamená, že každá kniha se musí najít v příhodném čase, jinak se se čtenářem nepotká.

Doubravka1975
14.03.2024 5 z 5

Moc pěkný, ale smutný příběh s autobiografickými prvky, kdy sám autor prožíval nešťastnou lásku ke krásné kurtizáně pravým jménem Marie.
Příběh začíná v březnu roku 1842 dražbou věcí zemřelé kurtizány Markéty Gautierové, přezdívané Dáma s kaméliami, kde si náš vypravěč koupi knihu Manon Lescaut s věnováním Armanda Duvala. Ten ho pak navštíví a chce knihu odkoupit a vypráví mu svůj příběh... Kniha Manon Lescaut je od té doby na mém seznamu ke čtení...
Kniha vyřazena v knihovně a koupená za 10.- s krásnou obálkou s kresbou R.Michala.
Nebudu žít tak dlouho jako jiní, proto jsem si umínila, že budu žít rychleji

uzivatel2300
26.01.2024 5 z 5

Právě jsem dočetla poprvé a jsem naprosto uhranuta. Tak nádherné, tak smutné a tak zničující, jsem naprosto dojata.

Othello, Dáma s Kaméliemi a dalších 40 nově přidaných eknih zdarma

24.04.2022

Kniha Dáma s kaméliemi v seznamech

v Právě čtených13x
v Přečtených1 929x