mystery103 mystery103 komentáře u knih

Normanské královny Anglie (1066-1167) Normanské královny Anglie (1066-1167) Alison Weir

Hodnotit nebudu. Odložila jsem a jsem naštvaná. Na knihu jsem se těšila. Literatury faktu mám plnou knihovnu, ale toto není "náročné" čtení, ale hrozné. Sešroubovaná souvětí, jejichž smysl se ztrácí za množstvím čárek a pomlček, pochopitelná po x-tém přečtení, odvádějí pozornost od důležitých informací. Možná se ke knize ještě vrátím, protože téma mě zajímá. Autorka zaslouží plný počet hvězdiček. Překlad...?

20.05.2023

Výborné čtení, strašné téma. Budu to vstřebávat ještě dlouho.

19.05.2023 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Mám smíšené pocity. Nepřipadlo mi to jako horor, či román pro ženy (jak na to kdo, proboha, přišel?), ale spíše pohádka pro zlobivé děti, aby byly hodné. Poslední dobou se mi nedaří trefit se mi do vkusu:).

07.12.2022 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Nedá se odložit. Paráda!

20.07.2022 5 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Bezva detektivka. Doporučuji!

12.05.2022 5 z 5

Mých prvních 54 000 let Mých prvních 54 000 let Karin Bojs

Kniha je skvělá a smekám klobouk před autorkou. Stejně jako před svým prastrýcem, který ve 30. letech pracoval na rodokmenu rodiny mých praprarodičů. Oba museli hodně studovat a ještě víc cestovat. Autorka měla navíc k dispozici DNA, o kterém před devadesáti lety nikdo neměl potuchy. Pra...matku s autorkou společnou sice nemám (ona je potomkem Uršuly, já Heleny), přesto pout´ napříč kontinenty je součástí minulosti každého z nás. Kniha pro mne byla zážitkem i inspirací.

29.04.2022 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

A Robert?... Co do počtu postav se mi honilo hlavou, jestli jméno autorky není pseudonymem Járy Cimrmana. Děj je celkem roztahaný, náznaky nedořešené a spád má detektivka až ke konci. I pro mě je kniha této autorky první a zatím nevím, jestli nebude i poslední.

27.05.2024 3 z 5

Tajemný dům mrtvých Tajemný dům mrtvých Roxann Hill

Divné, zbytečně popisné. Pro mě první a poslední přečtená kniha autorky.

02.03.2024 3 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Kniha o devastaci lesů a lidí. Nevím, co si o příběhu myslet. Obdiv překladatelce, musela se potýkat s pro mě vzdálenými odbornými výrazy. Ale styl, kdy v jednom odstavci je popis v třetí osobě, který najednou přejde do osoby první, mi nesedí. A neseděla mi vlastně celá kniha. Je to román pro ženy s cukrkandlovým koncem.

29.11.2023 3 z 5

Obchodník s kostmi Obchodník s kostmi Sylvian Hamilton

Sice jsem se občas ztrácela v postavách i v ději, ale příběh jako celek mě bavil.

27.09.2023 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Vůbec nevím, jak knihu popsat. Byla hrozně vleklá, a když jsem přeskočila stránku, o nic jsem nepřišla. Tímto způsobem jsem se knihou prokousala. Přitom námět byl bezvadný. Taková duchařina naruby. Pro zfilmování asi bezvadné, ale kniha zbytečně popisná a nudná.

24.08.2023 3 z 5

Brána věčnosti Brána věčnosti Richard Dübell

Nebýt rozvleklých a zbytečně detailních popisů soubojů, detailů stavby kláštera a hlavně chyb a výpadků slov ve větách, bylo by to za 5. Některé věty opravdu nedávaly smysl.

06.08.2023 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Moc hezké. Pohádka pro dospělé i dospívající. Vychutnala jsem si to.

23.02.2023 5 z 5

Křeslo pro kardinála Křeslo pro kardinála Elizabeth Eyre

Zvláštní. Chvíli sarkastická, chvíli surová. Souvětí tak dlouhá, že jsem se v nich ztrácela. Příběh zajímavý, ale styl mi moc nesedl.

04.09.2022 3 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Ingrid J. Parker

Kniha je zajímavá (až na pár nelogičností). S van Guligem má společnou grafiku obálky, kresbu místa děje a seznam osob. A abych nezapomněla - zmínku v doslovu o inspiraci jedním ze soudních případů van Guligem přeložených. S komentářem Soukromy mám společnou alergii na róby :)

27.06.2022 4 z 5

Pokřtěni křížem Pokřtěni křížem Eduard Kočergin

Obálka je opravdu odrazující, ale kniha rozhodně stojí za přečtení. Je až neuvěřitelné, co to dítě dokázalo.

09.05.2022 5 z 5

Listy do neba Listy do neba Lisa Wingate