Mudry Mudry komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo je prostě sázka na jistotu !

16.04.2021 5 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Tentokrát jsem se až vyděsila. Vzpomněla jsem si na hlášku z jednoho starého filmu "Maso pro doktora Jacksona". Opět Dán jak má být.

08.04.2021 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Co dodat ? Dominik Dán mě ani po desáté nezklamal. Zítra běžím do knihovny pro Mucholapku.

21.03.2021 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

U starých knih se vždycky bojím, zda mi bude vyhovovat styl psaní, použitý jazyk . Mé obavy se rozplynuly po přečtení několika málo řádků. Neuvěřitelně čtivé ,napínavé, strhující dílo .

22.02.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout ! Nevím, jestli bych se pustila do čtení ponurého psychologického románu dobrovolně, nebýt toho, kdo ho napsal, ale .... Nesbo prostě umí ! Harryho ani jemu nic podobného nečekejte.

08.02.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nepopiratelně hodně čtivý příběh. Odtrhnout jsem se nemohla a nechtěla. Pravdou ale je, že ve výsledku malinko červenou knihovnou opravdu zavání, ačkoliv vlastně jakékoliv "sladkosti" jí podobné téměř postrádá. Možná styl psaní ? Nevím. Místy málo uvěřitelné. Asi jsem zvyklá na trochu jiné válečné romány, nicméně druhou knihu autora si určitě přečtu.

14.09.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další kus tohoto autora přečtený v rekordním čase.

20.02.2020 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Nebyla jsem si jistá volbou téhle knihy, prostředí cirkusu mě nikdy nepřitahovalo. Ale.... Půjčila jsem si ji předevčírem, že ji mezi svátky zkusím a ačkoli jsem u nás doma ten, co je za Ježíška a v těchto dnech má úplně jiné starosti, sic nevyspalá mám přečteno. Silný a velmi čtivý příběh rozhodně nejen pro ženy.

21.12.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem malinko rozpolcená. Moje pocity asi nejlépe vystihuje komentář od Katuska88. Sice jsem se přímo nenudila,ale i pro mě existuje mnoho jiných lepších knih s touto tématikou. Konec mě dojal, to nemohu popřít.

21.10.2019 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ačkoli mé známé, kamarádky i přítelkyně byly knihou zcela okouzleny, já jsem ji ani nedočetla....

12.08.2019 odpad!

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Palec nahoru pro každé písmenko ! A ano, fandila jsem těm "špatným".

06.03.2023 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Zklamání se opět nekoná. Dominik Dán i nadále boduje. Tentokrát malinko oddychovější díl.

19.07.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Perfektní....

31.03.2022 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tentokrát nemám co vytknout. Užila jsem si to moc.

09.11.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

A ted´ už mě má Masožrout lapenou a potřebuji další díl !!!

10.10.2021 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Mráz má všechno, co má správný thriller mít. Dost dobře si ho dovedu představit jako námět na film. Proč jen čtyři hvězdičky ? Pan Minier je mistrem popisu co se přírody, počasí, situace i osob týká, ale čeho je moc, toho je příliš. Kniha mohla mít o sto stránek méně a vůbec by jí to na kvalitě neubralo. Co ústav , Lisa, Xavier .... ? Konec mohl být trochu propracovanější třeba právě na úkor některého z obšírných popisů čehokoli.

04.10.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jedním slovem chaos. Psané stylem TV komentáře pro nevidomé. Jedna část pak v ich-formě, což by podle mého autorům svědčilo víc. Původní dějová linka záhy zmizela kdesi na pozadí příběhu a já měla pocit, že už čtu jinou knihu. Zřejmě i díky zbytečným popisům , zmateným dialogům a odbíhání k detailům, které měly pro děj pramalý význam. Neseděly mi ani jakoby uměle vložené milostné scény a velice nepravděpodobné postupy policie. O detektivovi, jenž má být ústřední postavou série, jsme se toho také mnoho nedověděli. Dvě hvězdičky dávám za původní myšlenku , která by mohla být námětem na klidně i dva slušné detektivní příběhy.

21.07.2021 2 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Bála jsem se, že to bude další z těch knih, jejichž autoři podlehli trendu posledních let napsat cokoli na téma koncentračních táborů ( z úcty k tématu nebudu uvádět, které kousky mám na mysli). Pravda je, že než jsem se začetla a celkově se zorientovala, pár stránek už bylo za mnou. Ve výsledku se ale mé obavy nenaplnily a překvapuje mě celkově nízké hodnocení. Tato kniha si rozhodně zaslouží víc.

14.07.2021 4 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Kdybych mohla, dala bych hvězdiček šest . Žádná "Dánovka " mě ještě nezklamala, ale tahle byla jedna z těch povedenějších.

29.06.2021 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Můj 25.kus od Dominika Dána. Začínám malinko panikařit. Série se blíží ke konci pomalu, ale jistě a co pak jako budu číst :-) ?

24.06.2021 5 z 5