Mudry Mudry komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Asi není co dodat ... opět skvělé !

20.07.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Carter mě dostal hned na první dobrou a ani po jedenácté tomu není jinak !

18.04.2021 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Tentokrát jsem četla ve slovenském originále a bolo to bohovské !!!!

25.02.2021 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Na každý nový díl jsem natěšená jak malé dítě, protože zatím mě ani jeden nezklamal . I tentokrát jsem si to moc užila, i když musím přiznat, že rozjezd se mi zdál malinko pomalejší. Četla jsem ve slovenštině a ačkoli mi u této série nevadí ani český překlad, v originále je to prostě o fous lepší.

04.02.2023 5 z 5

Těžko hodnotit jako literární dílo. Jsou to drsná fakta podaná formou monologů . Neviditelné zlo. Těžké čtení.

28.01.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Musím se přiznat, že celkově velmi vysoké hodnocení této knihy mě překvapuje. Dlouho jsem přemýšlela co napsat, ale po přečtení komentářů mi došlo, že bych jen opakovala již vyřčené. Komentáře uživatelů " Ondrula a Kačudovič " jakoby mi myšlenky četly. Možná trochu jako obhajobu mé kritiky doporučuji knihu pana Kariky Na smrt , která je v komentářích už také zmíněna. Neubránila jsem se srovnání a vyšly mi z toho jen tři hvězdičky. Nicméně bezpochyby skvělý námět a rozhodně hodně čtivé.

22.09.2021 3 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Kus číslo 32 od Dominika Dána přečten . Zklamání se opět nekonalo, jsem jen smutná, že už nemohu sáhnout po další lahůdce. Břemeno minulosti si ale neseme dál a tak se budu těšit na další díl a doufat, že to nebude trvat dlouho.

06.08.2021 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Za mě zase bez ztráty hvězdičky. Čtu sérii podle vydání, jsem v podstatě téměř u konce a - politika - podsvětí - Richard - to je prostě Dominik Dán tak, jak jsem se s ním seznámila. Na konci mi i slzička ukápla.

27.07.2021 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Po čtrnácté zase trochu jinak a po čtrnácté zase skvěle !!!

23.04.2021 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Ovlivněna komentáři jsem předem čekala alespon´ mírné zklamání, avšak nedostavilo se. Opět přečteno jedním dechem . "Dánovka" zase trochu jinak, ale za mě již po osmé skvělé.

15.03.2021 5 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

S každým dalším dílem se mé nadšení pro tohoto slovenského autora stále prohlubuje.

28.02.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Ano, mám novou oblíbenou sérii. Mám nového oblíbeného autora.

30.01.2021 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Bezesporu těžké čtení. Předpokládám ale , že nikdo k tomu nepřistupoval s tím, že to bude super zábavné počteníčko. Někdo tady knihu trefně označil jako Bibli nacismu. Že je autorem fanatický psychopat, by člověk poznal, i kdyby byl označen jako "neznámý". Jenže ve většině případů byli a jsou vůdci, diktátoři a masoví vrazi psychopatickými fanatiky, tudíž žádné překvapení. Rozhodně bych ale Hitlera neoznačila jako neinteligentního a knihu jako takovou nehodnotila jako odpad ( odpad pro mě je třeba Padesát odstínů šedi - to jsem dočíst neuměla) . Toto Hitlerovo " veledílo " vlastně naprosto splnilo má očekávání, přesně takhle jsem si totiž jeho Mein Kampf představovala - propaganda zvrácené ideologie.

16.01.2021 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Smutné, ale skvělé čtení. Hvězdičku musím ubrat za konec ... chtěla jsem víc ...

28.09.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Trochu mi to připomínalo televizní seriál Vyprávěj . Tato kniha je vyprávěním o jedné rodině a Alena Mornštajnová je skvělý vypravěč.

25.09.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Určitě jsem četla lepší detektivky, na druhou stranu nemám co vytknout. Mělo to spád bez zbytečných omáček ,děj poutavý a čtivý, napětí také nechybělo. Nemohu souhlasit s komentářem níže .... "Náhledy do únosu " rozhodně měly pro daný příběh význam , stejně jako bylo jasné, že se nejedná o Jude.

09.09.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha už součástí povinné četby je. Dcera letos maturovala a tak jsem na knihu zas po letech narazila a tentokrát jsem dostala chut´si ji i opravdu přečíst. Chybu jsem rozhodně neudělala. Některé výroky "telestěny" mi trochu připomínaly dokonce i současné tiskové konference po jednání vlády :-)

01.08.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nezklamal Nesbø ani Harry. Zase perfektní !!!

14.01.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Za mě rozhodně nejlepší díl série.

23.03.2022 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Remarque....

09.11.2021 5 z 5