mrtn mrtn komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Začátek se trochu táhnul a nevěřím, že by byl daný člověk schopen takových sadistických vražd. Konec to ale zase vytáhnul na obligátní 4. Králíka si určitě někdy dám.

01.01.2022 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Počáteční zdlouhavý průměr se změnil na velké knižní překvapení. Určitě dám druhý díl a v budoucnu i seriál. Dobře vystavěná zápletka.

11.07.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Přečetl jsem před půl rokem a zapomněl jsem hodnotit. Co si vzpomínám, tak část odehrávající se v současnosti, je velmi zábavná. Trochu ve stylu filmu Sedm. Nějaký ten nečekaný zvrat tam také byl. Klidně bych dal i 5 hvězd. Bohužel části, které se věnovali deníku mě časem tolik nebavily. Ty byly tak na 3....Spoiler........většina část deníku, jestli si dobře vzpomínám, se odehrávala během několika dní, takže tak úplně deník to nebyl........konec Spoileru. takže celkově dávám za 4 a v roce 2020 se vrhnu na případné pokračování.

05.12.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Neslané, nemastné. Při čtení této knihy jsem si vzpomněl na střední školu a důvod, proč jsem nikdy nečetl. Pořád nás nutili číst klasická díla, že jsou skvělá. Většinu kluků nic z toho nebavilo. Tady jsem si připadal stejně. Celou knihu se nic neděje, napětí 0. Možná je chyba ve mě. Dámy se mnou asi nebudou souhlasit, ale já knihu nedoporučuju - chlapům. Ve srovnání se Světlem mezi oceány nuda

19.03.2019 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jsem si celkem jistý, že jsem knihu komentoval už před Vánocemi, ale očividně ne. Zápletka mi připadala přitažená za vlasy, popis vražd mě vůbec nebavil a hlavní hrdina stále v nedohlednu. S jeho příchodem (a s druhou známou postavou) se ale příběh hodně zlepšil. Akční konec to vytáhnul na obligátní 4. Králíka si někdy dám.

07.02.2022 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Já všeobecné nadšení nesdílím. Kniha je určitě slušná, ale při čtení jsem si vzpomněl na střední školu, kdy měla většina chlapů odpor k povinné četbě. Důvod byl jednoduchý. Knihy byly strašně pomalé, rozvleklé, resp. popisné. To, co se dá vyjádřit 2 větami, rozepíše autor na 4 řádky. A s tím mám problém. Ostatním to může vyhovovat, ale já se takovým knihám raději vyhnu. Navíc nejsem cílová skupina. Jiný román pro ženy mě chytnul mnohem více:

16.01.2022 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jako první díl určitě nadprůměrné. Divím se, že to ještě není zfilmováno. Úplně se to nabízí. Na pokračování se těším.

12.01.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kdybych tu knihu nedostal od nejlepšího kámoše k narozeninám, tak ji nikdy nedočtu. Trvalo to přesně půl roku, ale dočetl jsem. První polovina byla tragédie, ale ne ve smyslu antické tvorby. Postavy se chovají nelogicky, děj je plochý a nereálný, a celé mi to připadalo jako scifi - neurčitá země, neurčitá doba, neznámé drogy. Po několika vraždách jsem chtěl knihu zahodit, ale už jsem byl v polovině. Druhá polovina byla určitě lepší - logický děj, konečně sympatická postava.
Zhruba před 3 lety jsem začal po 20 letech číst a za tu dobu je to zatím nejhorší kniha. Aktuální hodnocení 65 % je nadnesené. Reálně to vidím na **, ale jelikož to byl dárek, stále přemýšlím o 3......Prokope sorry, jelikož je to můj první Nesbo, musím dát 2. HH snad bude o dost lepší. Rozhodně nedoporučuji, neb plno lidí nedočte.

20.11.2018 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Super kniha. Jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četl a s velkou pravděpodobností první, kterou budu číst podruhé. Taková kombinace Atlasu Mraků a seriálu 24. Hodně napínavé, promyšlené, sympatická hlavní postava a hromada filozofických myšlenek. Jak psali ostatní, začátek se trochu vleče. Hlavně druhá část, která se hodně věnuje tomu muslimovi, není příliš hezké čtení. Jsem zvědav, kdo si troufne to zfilmovat. Pecka.....................................spoiler - za několik let bude 2 a 3

09.04.2018 5 z 5

Pandořina hvězda – Bariéra Pandořina hvězda – Bariéra Peter F. Hamilton

Kniha je objektivně za 4, ale jelikož skončí v nejlepším, tak snižuji na 3. To rozdělení originálu na 2 části není příliš citlivé.
Nebavily mě pouze 2 části. Na začátku a ke konci - mladá holka líta na nějakem rogalu, resp. jeden z hlavních hrdinů cestuje zmrzlou krajinou. Zbytek je velmi čtivý a klasicky hodný zfilmování. Postav je sice hodně (a vlastně nevím, která je hlavní), ale každá má svůj zajímavý příběh. Ze začátku jsem si musel zaškrknout v seznamu, která postava už se v příběhu vyskytla, ale časem jsem se zorientoval.
V roce 2020 určitě přečtu pokračování. Ani mě moc nezajímá, jak skončí konflikt, který se vynořil před koncem knihy. Mnohem více mě chytlo vyšetřování několika zločinů, které se v knize řeší. Objev, který se nastíní v prologu (na konci 21. století) změní lidstvo tak, jako žádný jiný v dějinách. A ta následná doba je pro mě skoro až šokující (ale i vzrušující).

Ve srovnání s obdobnou knihou (Vzpomínka na Zemi - Problém tří těles - četl jsem pouze první díl) je pro mě Pandořina hvězda - Bariéra jasnou vítězkou. Proto tedy nakonec dám ty 4 :)

03.01.2020 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Za mě relativně zklamání. Přečetl jsem před Vánocemi a nebyl jsem schopen se donutit něco napsat. Na obalu se píše, že je to sci-fi ve stylu Duny a Dne nezávislosti. Dále budu spoilerovat, neb to může někomu pomoci v rozhodování, zda číst nebo nečíst.............Historie Číny OK. Postavy OK. Náznaky budiž, ale o jiné civilizaci se začne reálně psát až na straně 300+. Respektoval bych to, neboť se jedná o první díl. Více mi ale vadí, že v knize ve své podstatě žádná akce není. Srovnávat to s ID4 je úplně mimo. Taky bych to překousnul. Ale hra, kterou hrají postavy mě fakt nebavila. Ano, pro děj má význam, ale rozhodně by šla popsat rychleji. Že ji hraje inteligentní část obyvatel neveřím doteď - strašná nuda. Vývoj jedné z postav mi připadá také nereálný. Zajímalo by mě, zda druhý díl pokračuje v tomto stylu nebo dojde k posunu. Jinak se do pokračování nechci pouštět..........Jeden odstavec mě ale dostal - progresivní vývoj lidstva. Sběrači, zemědělci atd. To opravdu stojí za zamyšlení

12.01.2019 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

První roman pro ženy, který jsem kdy přečetl a zřejmě ne poslední :) Dějově mě kniha nepřekvapila. Čekal jsem přesně tohle. Napsáno je to velmi dobře a stále se rozhoduji, zda tomu nedat plný počet. Rozhodně doporučuji! Pro matky, slušně vychované lidi a pro rodinné typy to bude náročné. Ale o tom to je...

02.02.2017 4 z 5