Mosofa Mosofa komentáře u knih

Svítící děti Svítící děti Nicholas Kardaras

Uf! Depresivní. Ani tato kniha ale problém nevyřeší, máme s ním totiž trouble tak trochu všichni. Nejen děti.

21.04.2024 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Cokoliv, kde jsou ženské, mlha a nějaké skryté dovednosti, které už dneska nikdo neovládá, tak jsem nadšená. Tahle kniha je navíc napsaná mnohem dostupnějším jazykem než třeba Žítkovské bohyně, takže se mi moc líbila. Taktéž vykreslení jednotlivých postav.

21.11.2023 5 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Bylo to lehce prvoplánové a předvídatelné, ale hezky napsané, navíc zasazené do skvělých kulis. Nemůžu knize srážet hvězdy jen proto, že jde o oddechové čtení. Určitě si přečtu i další autorčiny počiny.

21.11.2023 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Přečteno rychle, je to útlá kniha, kterou bych ale rozhodně nenazývala románem.

16.11.2023 5 z 5

Podivuhodná historie sexu Podivuhodná historie sexu Kate Lister

Zábavné, dozvěděla jsem se hodně nových věcí, četla jsem po kouskách ve chvílích, kdy jsem měla zrovna čas a nebyla chuť nořit se do složitých příběhů. Tohle je přesně ten typ knihy, který vám umožní se začíst do něčeho odlehčeného. Sice si nic z toho nezapamatujeme, protože přijímáme tisíce informací během dne, ale je to lepší než koukat do telefonu.

16.11.2023 3 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Bavila mě linka o vyšetřování i výrazové prostředky autora. Je to dobrá kniha, díky které jsem se dozvěděla spoustu nových a zajímavých informací.

16.11.2023 5 z 5

Brodiova zpráva Brodiova zpráva Jorge Luis Borges

Mám ráda jeho myšlenky i knihy, tuhle mám ovšem nejraději. Dává nám prostřednictvím krátkých příběhů nahlédnout do argentinské společnosti, o níž vůbec nic nevím, tedy teď už ano. Doporučuji.

Desatero smyslů Desatero smyslů Jaroslav Petr

Úžasné!

Jan Masaryk - Poslední portrét Jan Masaryk - Poslední portrét Marcia Davenport

Zajímavý pohled na tohoto politika, dozvěděla jsem se několik nových informací.

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Taková pěkná příběhová skládanka, čtenáře nečeká žádné překvapení, ale je to požitek. Moc se mi líbil styl.

09.11.2023 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Je to velmi, velmi drsné a drásající. Je to o bezmoci a přesto o naději. Dlouho se mi nestalo, že by mi u knihy tekly slzy.

30.10.2023 5 z 5

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Bylo to snové, milé. A to je asi vše. Není to nijak objevné, je to lehce přemoudřelé, ale čte se dobře.

30.10.2023 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Hezky napsané, poutavé, nenudila jsem se.

29.10.2023 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Tuhle knihu jsem četla poslední dva týdny a přišla mi opravdu skvělá. Těšila jsem se na každou další stránku. Hodně postav jejich psychologické profily jsou úžasné, děj, myšlenky, prostě vše skvělé.

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Tohle bylo prostě skvělé. Ke knize jsme se několikrát vrátila. Přesně řečeno dvakrát a určitě ne naposledy.

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Výborná kniha, která ve mně bude ještě dlouho rezonovat. Měla vše, co od příběhu očekávám, nutila mě otáčet stránky a dohledávat si nejen díla malířky Nekolové, ale také fotky a obrazy z té doby. Opravdu dobrý počin.

Fikce / Alef Fikce / Alef Jorge Luis Borges

Není to jednoduché čtení, vyžaduje mé stoprocentní soustředění, čilost, ale i specifickou náladu. Ale minulý týden se to všechno sešlo a jsem spokojená, líbila se mi a knihu doporučuji.

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Citlivě napsané, trocha mouder, ale ne moc, jen tak, aby se text dal snést. Hlavní postava byla velmi silná, rozumná a fandila jsem jí. Není to vysoká literatura, ale je to dobré.

27.10.2023

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Jsem absolutně nadšená, je vidět, že se autorka v historii vyzná a zasadit do ní milostný příběh se mi zdá úžasné, protože si na to moc spisovatelů netroufne.
Předvídatelné? Nezdálo se mi. Užila jsem si každou stránku, poetiku textu, zkrátka vše. Knihu doporučuji.

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

(SPOILER) Nechávám si většinou doporučit knihy na IG nebo tady, na databázi knih, která je skvělá.
Tahle kniha ale byla trefou vedle. Naprosto.
Je unylá a podle mě i prázdná. Chápu, co autor nebo autorka zamýšlela, ale nebylo to podle mě naplněno a kniha mě nudila.
Proč? Všichni to přirovnávají k Dickensovi, ale proboha proč???
Tohle není vůbec poetické ani milé.
Nudný chlap potká zuboženou holku. Poprvé jí nepomůže, pak o tom přemýšlí a řekne si "tak já jí pomůžu" a pomůže jí. Pak to skončí. Psychologie postav nulová. Tahle knížečka mě nudila.

27.10.2023 1 z 5