Morgaine07 Morgaine07 komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četla jsem to před 8-9 lety a líbilo se mi to.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Můj nejoblíbenější díl vůbec.
+spoiler+
Brienne a Jaime jsou úplně úžasný. Sansa dostane místo Willase Tyriona Lannistera. Krvavá svatba je něco velkolepého, Robba a Catelyn jsem stejně nemusela, ale brečela jsem i tak. Zato linka Daenerys spíš nic než moc.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Kniha ušla, ale znám lepší příbehy o upírech.

12.02.2018 2 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Mám jí doma a nikomu jí nedám, sice mám i starší verzi a dalších 12 knih z dob Jindřicha VIII., ale pro mě je to jako bible.

12.02.2018 5 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Sice pěkná kniha, ale příběh vás pak nenechá spát. O této Perchtě jsem poprvé slyšela, když jsem byla na zámcích v Krumlově a Rožemberku. Žena měla nesmírně smutný život a nikdo jí nedokázal pomoci. Divím se co Perchta vše musila vytrpět.

12.02.2018 3 z 5

První kniha, kterou jsem četla ze světa HP

12.02.2018

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pro mě nejslabší kniha, ale přesto furt je to Harry Potter a i tak mě to bavilo.

12.02.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moje druhá nejoblíbenější kniha ze světa HP. Moc se mi líbilo, že naše trojce už dospívá. ¨
+Spoiler+
5. Nová kouzla
6. Turnaj
7. Návrat Lorda Voldemorta

Jen jedna bude královnou Jen jedna bude královnou Philippa Gregory

Příběh dvou sester, dvou žen, které jsou jen hračky ať v rukou otce, nebo manželů. Historie se stále opakuje, alspon tam neni boj o jen jednoho muže. Anne jsem měla zprvu ráda, ale později jsem přišla na to, že v knihách od PG s tématikou války růží nemůžu mít žádnou postavu oblíbenou.
+spoiler+
Bylo mi líto Anne a jejího prvního manželství stejně jako hloupé Isabelly, protože jí provdaly za George. George byl panchart prahnoucí po moci, který možná otrávil svou ženu po tom co mu porodila syna. Proto jsem byla ráda, když si Anne vzala Richarda. Bohužel podle historických dokumentů apod. Richard snad ani Anne nemiloval a sňatek byl pro peníze NE z lásky. Což v té době bylo normální, ale vyjímky se našly - (Elizabeth W. + Edward P.)

Parchant z Jižní Karolíny Parchant z Jižní Karolíny Dorothy Allison

(SPOILER) Tak to se opravdu povedlo, kniha je famózně napsaná, velice čtivá a surová.
Spisovatelka odvedla velký kus práce. Je vidět, že Ruth Anne (Kosťa) je ve skutečnosti Dorothy Allison a sepsala její syrové leč upravené vzpomínky na dětství v Jižní Karolíně, v rodině plné vidláků, věčně těhotných a stárnoucích žen a opilých strýčků. Žijí ve velké chudobě, matka Ruth pracuje jako servírka a špína, hlad a chudoba z toho vyprávění doslova čpí.
Ruth mi bylo velice líto, její matka si našla muže, který si své komplexy léčil na nebohé Ruth. Ruth surově bije až jí zrání kostrč. No a bohužel ji i zneužíval a nakonec znásilnil o to víc je smutný konec. Ruth Glena neobviní a on si v klidu odjíždí na Floridu s její matkou Anney a sestrou Reese. Ten smutek a beznaděj... Přesto byla kniha velice čtivá a poutavá. Určitě doporučuji film z devadesátých let na motivy knihy - Bastard Out of Caroline. Je to takřka úplně stejné a surové jako kniha
Nejhorší na tom je, že někteří lidé.. Zejména děti mohou v tahovém prostředí žít i v této době.

03.09.2023 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Sice jsem čekala něco jiného, ale zaujal mě styl jakým byl příběh psán. Viděla jsem v tom příběh kráska a zvíře a připomnělo mi to trochu knihu bestie je zvíře. Určitě se budu těšit na další knihy od autorky.

11.06.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

(SPOILER) Zatím je to pro mě jeden z nejslabších dílů od Darcy Coates, ale nebylo to vyloženě špatné. Hlavní hrdinka Mara mi lezla na nervy od samotného začátku a bylo těžké s ní soucítit. Ale na druhou stranu je lepší cítit k hlavní hrdince alespoň něco negativního než vůbec nic. Líbilo se mi, že se postava během děje postupně vyvinula v jinou Maru. Četla jsem už lepší knihy od autorky a i když samotný příběh nebyl špatný dalo by se z toho vytřískat více, což je škoda. Kniha má body navíc, protože byla opět čtivá a děj plynul rychle. Nelituji, že jsem ji četla, ale doufám, že další kniha od autorky bude slibnější.

16.01.2022 3 z 5

Královna Rejčka Královna Rejčka Melita Denková

Kniha se četla opravdu dobře a rychle, bohužel mě zklamaly některé zbytečné kapitoly, kde Rejčka ani nebyla.

27.12.2021 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

(SPOILER) Tak tohle se povedlo!
Po přečtení nevlastní sestry, která mě zklamala jsem k další knize od autorky přistupovala skepticky, ale už po přečtení první kapitoly jsem se zamilovala. Samotný děj plyne rychle, všechny postavy mi přišly propracované. Také oceňuji nečekané zvraty, když milovaný princ Sophii zradil a naše princezna pomalu dospěla v pravou královnu. Kniha mi často připomínala knihy jako krvavý lístek a temný kvítek což mě potěšilo a užila jsem si celý příběh. Docela by jsem uvítala pokračování.

21.11.2021 5 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

(SPOILER) Jelikož jsem knihy od Philippy četla už jako dívka na druhém stupni základní školy tak s láskou skočím po každé knize od Philippy Gregory. Jinak to ani nebylo s touhle kraskou, která měla velký potenciál a ten i splnila. V knize objevíte tři důležité ženy v Tudorovské Anglii... Kateřina Aragonská, Marie Tudorovna a naše hlavní postava Markéta Tudorovna. Nejvíce jsem si oblíbila Marii o které by jsem si přála dozvědět se více a doufám, že jednoho dne vyjde román o této krásné princezně. Oproti Marusce a Katce mi Markéta přišla jako závistivá a protivná osoba a místy hloupá. Přesto jsem její rozhodnutí chápala a čtení si užívala, jen mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více.

06.11.2021 5 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Na tuto knihu jsem se nemohla dočkat, krvavá magie si vybírá svoji daň. Kniha byla lepší než předešlá a nesmírně jsem si ji užila už se nemůžu dočkat pokračování

13.03.2021 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Skvělá kniha, přečteno za pár dni

14.07.2020 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Jako milovnice příběhů o Vladu Napichovači a zároveň Osmanské dynastie jsem byla nadšená, když jsem jednou na YouTube objevila knihu and I darken.

31.01.2019 4 z 5

Metresy francouzských králů Metresy francouzských králů Helga Thoma

Velice pěkná a poučná kniha.

19.02.2018 5 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena Pohádky Hanse Christiana Andersena Hans Christian Andersen

Moje oblíbené pohádky jsou a byly malá mořská vila a sněhová kralovna. Nikdy me nepřestanou bavit.

15.02.2018 5 z 5