Morfyk Morfyk komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Mé hodnocení: nejlepší díl série a už netrpělivě očekávám další

29.05.2019 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Netopýr byl pro mě obrovským zklamáním zvláště po tom, co jsem od každého slyšel jak je Jo N. mistrem žánru krimi. Říkal jsem si to si snad všichni dělají srandu, vždyť jsem četl tolik mnohem, ale opravdu mnohem lepších knih ... Řekl jsem si, dej Švábům šanci a pak to když tak vzdej, a ono ejhle, kniha mě zaujala byla čtivá, ze začátku pomaleji, ale s přibývajícím koncem čím dál tím více lákavější až jsem druhou polovinu přečetl za pár hodin a nemohl se od ní předem odtrhnout, bez toho aniž bych se dočetl konce.

Těší mě vědomí, že mám spoustu knih s Harrym ještě před sebou a pokud rozdíl každé knihy bude takový, jako mezi Netopýrem a Šváby, tak mě čeká ještě opravdu luxusní jízda ;-)

15.05.2019 3 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Slyšeno jako audiokniha.

Prince Harrolda jsem konzumoval jen z médií a z bulváru a stal jsem se tak stejným člověkem jako většina ostatních, co na něj jen plivou a myslí si o něm, že je příkladem rozmazleného fracka, kterému padlo vše do klína a narodil se do rodiny, kde vlastně nemusí vůbec nic. Po poslechu knihy, musím ale můj názor změnit.

Jak jsem rád, že jsem se mýlil. Kniha je naprostá pecka, poslouchala se sama a neustále jsem měl nutkání poslouchat dále a pokračovat v příběhu. Změnil jsem na Harryho svůj názor, to stejné i na Meghan (k dobrému) a nikdy by mě nenapadlo, že vlastně za nitky tahají jiní lidé, než nám mass media předhazují a že celá královská rodina jsou jen takové loutky a PR pozlátko, vysunuté do popředí a ta pravá hra o trůny se odehrává na pozadí.

Hodnocení: 97%

11.04.2024 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Poslechnuta audiokniha.

za mě neurazí, ale ani nenadchne, ale ve finále to byl celkem fajn poslech, jen se mně to asi zrovna netrefilo do mého "naladění" na scifi, uvidíme co semnou teď udělá Spasitel, snad bude lepší :-)

Hodnocení knihy: 65%

27.12.2023 3 z 5

Total Recall Total Recall Arnold Schwarzenegger

První polovina byla parádní a bavila mě, jedná se o části, kde Arnold popisuje svoji životní etapu v rámci kulturistiky a soutěží a potom svoji filmovou karieru. Poslední kapitoly knihy, kde mluví o politice a politické kariéře, mě opravdu nudila a nutil jsem se knihu přečíst do konce. Mé hodnocení 60%.

22.07.2023 3 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Nejprve jsem viděl film a očekával jsem, že byl natočený podle této knihy, ano to byl, ale jen opravdu s námětem samotného posledního zdravého člověka ve světě nákazy - upírů. Kniha je z poloviny opravdu jiná a ve spoustě věcí mě překvapila a to velice příjemně. Rozhodně stojí za přečtení, ať už z důvodu porovnání kniha vs. film a nebo o rozšíření informací z tohoto upířího světa.

31.03.2020 4 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Poslechnuto jako audiokniha:

Po přečtení Na chalupě s moderním fotrem jsem si myslel, že se pan Landsman vyčerpal a že už nenapíše nic podobného jako v předchozích svých knihách, ale musím přiznat - mýlil jsem se. Karanténa s moderním fotrem je opravdu dobrá a velice vtipná kniha. Možná je to tím, že spousta situací, ve kterých byl autor v průběhu covidu a karantény, se staly i mně a naprosto jsem se dokázal ztotožnit s dějstvím.

Překvapilo mě užití někdy i vulgárních slov, ale zrovna v místech, kam zapadají a kam se hodí a nejde o nic použitého tzv. "na sílu".

Knihu mohu za sebe doporučit, kdo se chce odreagovat a tzv. vypnout, neudělá chybu :)

11.09.2023 4 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Slyšeno v podobě audioknihy. Upřímně, kniha mě vůbec nebavila, tak jako předchozí Deníčky, ty byly super a lákalo mě to se ke knihám okamžitě vracet. Tentokrát nikoliv. Zde je kniha vyprávěna z pohledu malého sedmiletého Čeňka a lze vidět, že spousta rádoby vtipných komentářů, jsou zde vloženy přímo na sílu a je to strašně moc okaté a místy až trapné. Jedná se o různé schválně nucené zkomoleniny slov, přebrepty a pod. Při poslechu jsem si říkal, kdy už bude konečně konec. Bylo to dlouhé a vleklé.

Tenktokrát si mě Dominik Landsman nezískal.

28.08.2023 2 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Slyšeno jako audiokniha.

Po tom co Spasitel, byl pro mě obrovský sešup dolů oproti první Duně, jsou Děti Duny příjemným překvapením, jak příběhem, napětím a hlavně dějem.

Mé finální hodnocení: 90%

30.03.2024 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Slyšeno jako audiokniha.

Konec to zachránil, ale celkově po první knize sešup dolů :-( Ale jako doplnění informací a představu o čem bude 3. film Duny od Daniela Villeneuvea, to není až tak moc špatné a za přečtení to stojí.

Mé hodnocení 65%

20.03.2024 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Poslechnuto jako audiokniha.

Co tohle bylo? To bylo něco otřesného, autorka se snad zbláznila. Trapné části, různé pasáže... Normálně bolelo to poslouchat. Viz. důležitá věc jako je jednání ohledně scénáře k filmu a Bridget není schopná na 30 minut vypnout telefon a věnovat se jednání a autorka do toho bude cpát, jak Bridget musí čumět na mobil a odpovídat na dotazy ohledně vší a filcek?

To snad není ani možné, u tohoto jsem si říkal, že tak absolutní výplach mozku nemám zapotřebí. Strašné, otřesné, nikomu nedoporučuji a ani to nezachrání ta poslední část, která stála jakž takž za to.

Hodnocení 10%

31.01.2024 1 z 5

Poslechnuto jako Audiokniha.

Jak začít, nejprve mě Ladislav celkem otravoval, ale to přestalo v moment, kdy jsem se naladil na jeho vlnu. Ale abych z knihy byl nějaký odvařený a okamžitě nalákaný na Ziburovu další knihu, to v žádném případě. Příběhy to jsou hezké, mnohdy až neuvěřitelné, podezírám autora, že si trošku vymýšlí a přehání, ale jako oddechovka při zdravotních procházkách je kniha dobrá až si někdy říkám, proč taky někdy někam nevyrazím, nemusím do Nepálu ani do Číny, ale prostě někam třeba na víkend :-)

Co bych ale vytknul, tak jsou v audioknize ty hrozně dlouhé hudební přechody mezi kapitolami, troufnu si říci, že audioknihu protáhnou až o půl hodiny - zbytečně.

12.09.2023 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Ale jo četlo se to hezky, až na ten pomalý začátek, po té se to slušně rozvede k napínavým částem, začínám pozorovat s každým dílem série posun k lepšímu, jedeme dál, NEMESIS čeká.

Pořád jsou ale pro mě B. Minier a dokonce i R. Bryndza lepšími autory než Jo Nesbo - no má co dělat, aby mě přesvědčil o opaku, ještě zbývá 9 knih, tak snad se dostaví ten WOW efekt o kterém všichni tak mluví, že lepšího autora KRIMI než je JO, na světě není.

12.06.2019 3 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Co dodat, prostě Ozzy, tak jak ho všichni známe + ještě spousta dalších peprností, o kterých jsem neměl ani ponětí.

30.07.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

To co jsem nenašel v knize Tma jsem našel v pokračování NOC. Parádní počtení, děkuji

26.06.2018 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak trochu jsem čekal, že mě kniha pohltí jako předchozí dva díly, ale bohužel se to nestalo. Pořád sem si říkal, že je to trošku delší úvod, že to bude v pohodě, začne tě to bavit, ale to se dostavilo až asi po přečtení 70% knihy, což je opravdu pozdě. Nějak jsem postrádal ten drive předchozích dvou dílů, nebylo tam to co mně u Miniera předtím zkrátka drželo a nechtělo pustit. Každopádně mně TMA přijde, jakoby byla napsaná od jiného autora a rozhodně bych ji neoznačoval jako třetí pokračování. Přesto doporučuji přečtení - jako psychothriller perfektní, ale knihu nedoporučuji lidem, kteří mají temné myšlenky a kteří si prochází zrovna nějakou životní krizí. Tma vám to neulehčí, naopak přispěje k dalším pochybnostem a přitíží vám.

06.06.2018 3 z 5