Monnyska Monnyska komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Hodně mě kniha bavila, byla svižná, prakticky stejný scénář jako v předešlých dílech, ale neomrzí. Dlouho dlouho nic, a najednou se to strhne se vším všudy. Zajímavá dějová linka, námět mě hodně bavil. Vracela jsem se už ke starým známým, nějaký vztah jsem si k hlavním postavám už udělala, a tak jsem měla radost, že se s nimi znovu setkávám :) místy přitažené za vlasy, ale zkousla jsem to. Snad jen nakonec nějak moc mrtvých, ale knihu bych doporučila :)

21.05.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Za mě také dobré, návrat už za starou známou, prakticky stejný scénář jako u jedničky, ale byla jsem napnutá, styl psaní jednoduchý, ale sedí mi.. měla jsem přečteno na pár zátahů :) doporučuji

12.05.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha Vám nabídne mnoho zamyšlení, skrytá moudra a pravdy... Já nevím, musela jsem se hodně přemáhat, abych se opravdu začetla, většinou jsem po pár stranách knihu odkládala.. čekala jsem asi více od příběhu, ale kniha mi dala spíše než ten příběh, pocit k zamyšlení.. zvláštně napsaná kniha, která přeskakuje od jednoho člověka k jinému a čekáte, co se to tedy stane... Máte pocit, že se stane něco velkého - předehra byla nějak moc nafouklá a pak jsem byla akorát zklamaná... Už jsem se těšila na konec, byl utahaný... Na druhý díl se nechystám.

03.04.2022 3 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Velmi čtivé, prvních 200 stran jsem hltala... Konec už byl trochu nudný a zdlouhavý. Samotná postava Belle Gunnessove je hrůzostrašná... V knize je zajímavý pohled do kriminalistiky, jak bylo lehké člověka otrávit, zabít, nikdo se prakticky po nikom nesháněl, a mít pár manželek bylo také normální... Škoda, že se to ani po těch letech nepodařilo rozluštit... Knihu doporučuji :)

28.02.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Neurazí nenadchne... Taková typická česká komedie... Ve stejném stylu jsou hrány všechny naše komedie... Jako oddechovka dobrý, nehledám v tom nic hlubšího :)

25.02.2022 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

(SPOILER) Osobně ani nevím, kolik hvězdiček mám knize dát a co mi kniha dala či vzala... Celou knihou mě doprovázel tísnivý, sžíravý pocit. Pocit nemoci, deprese, rodinného prokletí (snad?). Samotná doba, či zasazení mi bylo blízké, realisticky podané, avšak něco mi u postav chybělo. Asi to byl úděl knihy, ale máte pocit, že všechny Podbrdské ženy jsou stejné (a to nedoceněné, dříčské, mají nesplněné sny, protkané nemocemi a připoutány k té proslulé chalupě) a vlastně i všichni muži jsou stejní (a to sukničkáři, zlí, podlí, nevážící si žen).. to jen malý výčet. Na konci knihy se vlastně celé to rodinné prokletí probírá, ale je to prokletí? Je to dobou? Nebo za to všechno může brdská vlčice? To jsou otázky, na které můžeme hledat odpovědi.
Život Emílie a Mírka je rozepsán dopodrobna, ostatní životy žen už skáčou z jednoho roku do třetího, desátého, dvacátého,... Ty životy jsou stejné, takže člověk není překvapen, ale chybí mi tam odpovědi na postavy vedlejší, ať už je to Mírkova maminka, či jeho sestra Amálka, Věra, Emilčiny rodiče... Samé otazníky. Postavy mi nebyly moc sympatické, i když se autorka snažila, aby se mi Emílie dostala pod kůži, tak mi na její postavě stejně něco chybělo. Neumím vyjádřit co, byla to taková plochá postava, snad jsem měla pocit, že čtu jen jednu stranu mince a druhé se mi nedostává.
Nakonec bych knihu asi nedoporučila, měla jsem z ní jen úzkostné pocity. I když ráda čtu dobu mezi válečnou, či předválečnou, jsou lépe podané knihy. Takže je mi to líto, ale ke knize se spíše nevrátím...

23.02.2022 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Člověk si myslí, že rychle upadne do nostalgie a za chvíli už bude příběh monotónní, ale opak byl pravdou. Na Marka čekala katastrofa za katastrofou... I když je v knize hodně chemických, technických, matematických a bůh ví čeho ještě popisů, fascinovalo mě, jak dokážu číst dál. Nejsem ani technicky ani matematicky příliš zdatná, ale knihu jsem měla přelouskanou během pár dní. Přemýšlela jsem, jestli dám knize čtyři nebo pět hvězd. Konec byl však velmi napínavý, i když jsem předpokládala, jak to celé dopadne. Nedokázala jsem se odtrhnout, a tak dávám všech pět hvězd a tiše doufám, že jednoho dne se dočkám až někdo udělá ten velký krok pro lidstvo a octne se na planetě Mars :)

08.02.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Viděla jsem první filmovou verzi, takže pro mě žádné překvapení... Mrzí mě, že se autoři nedrželi spíše pravdivé linie. Kniha sama o sobě lehce čtivá, za den sfouknutá. Jste spíše zklamaní, že příběh není více pravdivý a chce šokovat spíše fiktivními liniemi příběhu.... Za mě tři hvězdy akorát.

23.01.2022 3 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Ale jo, dám pět hvězdiček, zábavné, svižné. Nemám teď moc času, tak jsem si každý den zpestřila pár stránkami :) taková grupa se jen tak nevidí, prostě inspektor s velkým ptákem, psem a hadem k tomu. Kniha mi zlepšila mnoho dní :)

16.10.2021 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Skvělé, návrat do dětských let. Příběh krásný, tolik čokolády na pár stránkách. Pustila bych se do ní hned znovu :)

03.10.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Měla jsem také své tipy, ale bohužel jsem se netrefila :) kniha velmi působivá, hodně čtivá, pustila bych se do ní hned znovu. Zajímavý námět, který mě nenechal chladnou.

02.10.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Já se musím přiznat, že jsem byla nadšená. Když to člověk nebere jako detektivku, ale spíše jako humoristický román, tak si myslím, že bude spokojený. Měla jsem podobné pocity jako u Aristokratky, kniha měla takový podobný humor. Kniha měla spád a zápletka byla už jen jako bonus. Detektiv Prévit byl sympaticky - takovej trošku nesmrtelnej pošuk :D kdo zrovna nepotřebuje vážnou knihu a chce se trochu zasmát, tak vřele doporučuji :)

28.09.2021 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Miluji Kinga, opravdu hodně, ale u této knihy jsem se nemohla dočkat konce. Táhlo se to a konec pořád nikde. Já nevím, nebyl to můj šálek kávy. I když se konec jevil výslovně citově drásající, skoro nic to se mnou nedělalo. Ralf byl příjemnou postavou, ale celkový příběh byl slabý. Možná by byl lepší, kdyby měl tak o 300 stran méně. Hvězdičku přidávám za lehké zmínění Bena Hanscoma, Mika Hanlona,... To mě velmi potěšilo, škoda, že toho tam nebylo více.. snad narazím na nějakou lepší Kingovku :)

20.09.2021 3 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Kniha byla napínavá, velmi čtivá. Zajímavý námět. Ani mi nevadilo vyprávění více postav. Líbila se mi :)

17.09.2021 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Můj první případ detektiva Huntera, příběh čtivý, dvojice detektivů sympatická, ale nějak jsem moc nerozuměla myšlenkovým pochodům... Nedávalo mi to moc smysl, konec ukvapený, na všechno se najednou přišlo, ale kniha čtivá, hodně akce a nenudíte se... asi bych si přečetla i jiný díl, třeba bude lepší než tento

14.09.2021 4 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem za poslední dobu četla. Kniha byla velice čtivá, hlavní postavy velmi dobře vykreslené. Konec jsem čekala jiný, ale stejně byl dobrý. Knihu vřele doporučuji :)

13.09.2021 5 z 5

Čtu tady mnoho opěvných komentářů, ale já jsem byla dost zklamaná... Po prvních dvou dílech, které docela ušly, jsem se pustila do třetího, ale knihu jsem stále odkládala. Elena mi byla opravdu hodně nesympatická, ukňouraná puťka, co si chce něco dokazovat. Ublížit člověku jí není proti srsti... Myslím si, že Lila je sice lépe prokreslená postava, ale v tomto díle se o ní tolik nedozvíme a mně sympatická nebyla stejně jako Elena. Celá sága je postavená na zajímavém námětu ovlivňování, které je dobře propracované, ale něco se začíná dít vždy až v posledních padesáti stranách, takový ten tah, abyste sáhli po dalším díle.
Pro mě tedy jen dvě hvězdy, které dávám spíš za vykreslení doby.

15.08.2021 2 z 5

Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Ladislav Fred

Dočteno jen kvůli tomu, abych věděla, jak to dopadne - což vlastně prakticky víte hned na začátku. Hrubé chyby, které kazí celý dojem z knihy. Neustále se opakující facky, nadávky, rány pěstí, pořád to stejné dokola a dokola... Přeskakování po několikaletých odmlkách, nehledě na to, že někdy ani ty časové údaje nesouhlasily. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale nakonec jen jedna, konec se mi nelíbil... Nemastné neslané, nedoporučuji...

30.06.2021 1 z 5

Pohřeb Pohřeb Neil Cross

Nevím takové nemastné neslané, nemá to vlastně hlavu ani patu, nedomyšlené... Hlavní hrdina byl na přes držku. Pořád jsem čekala na nějaký boom a on se nedostavil, knihu bych nedoporučila

02.05.2021 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Byla jsem docela zklamaná, milý humor, který funguje u aristokratky, mi tady nepřijde vůbec vtipný... Pan kastelán nebyl zrovna sympatický, natož ta jeho Ivanka. V postavách jsem měla maglajs Walter, Fiala, Svoboda, Ott - nemastní neslaní. Emoce nulové. Nejhorší je, že i kdyby se člověk chtěl v některých částech bát, tak je to podané tak, že to ve Vás nezanechá ani náznak nějaké emoce, utne se to prakticky hned a přecházíme k dalšímu bodů programu. Co se ale dalo stihnout během asi čtyř měsíců, to je teda obdivuhodné. Dočetla jsem jen ze zvědavosti. Konec vlastně žádný. Nedoporučuji, radši bych znovu sáhla po aristokratce, kde to Bočkovi skvěle funguje :)

31.03.2021 1 z 5