Monns Monns komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Této sérii jsem propadla, napínavé, člověk se jen těžko může odtrhnout, obě knihy jsem přečetla jedním dechem.

28.07.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Milá knížka, o strastech i radostech, novych začátcích a hledání důvodu začít odznova po smrti blízké osoby .. opravdu mě to chytlo u srdce a ukáplo pár slz..

Já tě mám taky rád tak moc, jak hluboký je Mariánský příkop.

10.07.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

(SPOILER) 3ti díl se mi zatím líbil nejvíc, víme hodně o hl. postavě Erice, víc se vyvíjí její soukromý život.. její postava je mi sympatická a doufam, ze se její vztah s Petersonem posune dal.

31.01.2024 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tuto knížku, jsem si vybrala díky čtenářské výzvě a byl to můj první cestopis. Musím říct, že jsem nadšená. Četla jsem ji dlouho, protože si ji přítel nechal predcitat a oba jsme se u ní dobře bavili a těšíme se na další knihu od Ladislava.

03.08.2019 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Nemám slov, nevím, kdy naposled jsem se u knížky tolik nabrečela.

24.01.2020 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Musím říct, ze českým filmům i literatuře se většinou obloukem vyhýbám..
konečné rozuzlení jsem vůbec nečekala. Každý si ušpinil ruce a vlastně si nemá kdo co vyčítat..

24.06.2023 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

(SPOILER) Na tohle jsem čekala od té doby, co v knihách začal Healy vystupovat. Ze to dopadne tak dramaticky a Healy klesne až na úplne dno, na to jsem doufala, ze nedojde. Případ, který ho pronásledoval je konečně vyřešeny, dokáže tedy začít odznova? Těším se na další zápletku.

24.11.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Musím říct, že jsem docela zklamaná. Mohlo by to být dobrý, kdyby Mia nebyla takhle zpomalená. Mám pocit, že půlka knihy vznikla jenom tím, že všechno potřebovala zopakovat. Ještě horší je, že to tak bylo i u ostatních, nikdo nic nepochopil a potřeboval primitivní větu zopakovat.

01.07.2020 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Knihu jsem si vybrala už k maturitě, teď jsem četla podruhé, protože se mi opravdu líbila. Podruhé to pro mě bylo srozumitelnější, když jsem jí četla dřív, ztrácela jsem se v tom, co se děje v hlavě Náčelníkovi.

17.03.2020

Kanada - Aljaška Kanada - Aljaška Leoš Šimánek

Tuto knihu je predcitala i svému příteli, který takové věci rád poslouchá. Oboum se nám moc líbila a fotky k vyprávění jsme velmi ocenili. Chystáme se na další knihu od Leoše.

04.01.2020 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Kniha se mi začala líbit až od zkoumání povrchu.
Oproti minulému dílu, kdy naivní holčina Saša milovala Huntera, se stejně neuvěřitelně stala naivní lehkou dívkou. Její příběh by bylo lepší úplně vynechat, hrůza.. Nedalo se to číst.
Zbytek knihy vytáhnul mé hodnocení ke 4*.

21.06.2022 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Knize bych dala pět hvězdiček, nebýt tolik roztahaných stránek o politice, která zabíjela veškeré dobrodružství.

24.03.2022 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Nevím, kde ta kniha sebrala ucházející hodnocení. Nic mi to nedalo, byl to takový příběh o ničem.

11.02.2020 1 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Tak z téhle knihy jsem měla husí kůži. Najednou se ocitnout ve vztahu, kde nemáte žádné slovo, pořád se hlídat a trpět a přemýšlet jak z toho ven..

06.02.2020 5 z 5

Nevyšlapanou cestou Nevyšlapanou cestou M. Scott Peck

Knihu mi byla doporučena na psychoterapii. Trochu jsem se bála obtížnosti této knihy. Četla se dlouho, přesto byla dost srozumitelná i pro mě.

28.01.2020 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Tahle knížka patřila mezi ty, které jsem si vybrala pouze kvůli čtenářské výzvě a čekala jsem nějakou puberťáckou slaďárnu, kterou stěží přečtu. A byla jsem příjemně překvapená! Byla to fajn oddechovka, milá a nevinná. Určitě si ráda přečtu i další díly.

06.08.2019 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Za mě také nejlepší díl, hezky plynoucí děj, zápletky napinave. Výňatky z minulosti mě udržovali v napětí a já se nemohla dočkat vysvětlení, co se v Sophii vlastně děje.

18.02.2023 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Opět spokojená, zápletka nezklamala. Byla jsem zvědavá, kdy to do sebe vše zapadne, vůbec mě nenapadlo, jak by to mohlo skončit.

12.11.2022 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Achjo, taková škoda.. v první částí jsem si říkala, že nechápu nízké hodnocení, že se mi to líbí víc než první díl.. a pak se Saša potkala s Hunterem a v tu ránu jsem myslela, že jsem místo Metra omylem šáhla k babi do červený knihovny. Bylo to tak hrozně přehnané, láska na první pohled, skoro dítě a chlap, po prvním pohledu do očí ví, že jen ona může spasit jeho duši - to snad ne. Vážně to psal ten samý člověk co první díl?

13.05.2022 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

S přítelem jsme nejdřív viděli seriál, protože další série nebude v dohledné době, dali jsme se do čtení a jsem nadšená. Naprosto nás to pohltilo a jsem zvědavá, jestli i v dalších knihách budou zapracované náměty pohádek a jak to dopadne mezi Geraltem a Yennefer.

01.12.2020 5 z 5