Monni Monni komentáře u knih

Super jednohubka. Holčička nesmírně odvážná a já v její situaci bych už byla po... strachy. Hodně jsem u knihy myslela na to, že dnešní děti, které vyrůstají na mobilech a internetu by určitě nic takového nedokázaly. Částečně to vidím i na svých dětech a to je třeba prarodiče berou do lesa na procházky a učí je stejně jako mě i sourozence, ale je prostě jiná doba a je to hodně smutné.

15.03.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Vše už bylo řečeno. Pro mě to na 5 hvězd asi neni, ale na hodně silné 4 určitě ano :) můžu rozhodně doporučit :)

18.01.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Pěkně svižná kniha. Do konce jsem nevěděla kdo to udělal a mé typy se stále měnily :D ovšem ke konci už jsem tušila. Celkově bych knihu doporučila

18.01.2022 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Musím přiznat, že od knihy sem čekala malinko ví, ale zklamaná nejsem. Hororové příběhy miluju (i když se u nich nebojím a opravdu se těším, až se budu u nějaké knihy bát nebo mít alespoň mrazení a husí kůži) a tenhle se četl opravdu lehce. Bylo to čtivě napsané a líbilo se mi i proplétaní deníkových zápisků a minulosti s přítomností. Ovšem občas mi to přišlo malinko přitažené za vlasy, ale pro mě to bylo takové úsměvné.

14.09.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Opět musím říct, že super. Jen mi chyběl Wolf, ale nahradil ho skvěle Rouche, kterého jsem si zamilovala. Byl hodně podobný Wolfovi. Jediné co mě tam děsně, ale opravdu děsně štvalo bylo, jak se tam pořád dohadovali jak se vyslovuje Rouche. Ten jim to řekl a ani ho furt ,,opravovali". Proboha snad ví jak se vyslovuje jeho příjmení. U toho jsem vrčela, koulela očima, nadávala i smála se zároveň jak mi to přišlo šílené. Rozhodně je ale kniha a celá série zatím super a rozhodně se těším na poslední díl, který by měl být nejlepší.

14.04.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Za mě teda asi ne. Od půlky mě kniha prostě vůbec nebavila, protože to bylo vlastně pořád to samé dokolečka. Určitě bych řekla, že tak jak se ,,hlavní hrdina" v knize choval vůbec neodpovídalo popisovanému věku.
Nehledě na to, že podle toho co jsem četla to vůbec není ,,autobiografie" a sám autor to vůbec nezažil. Jen pobral příběhy o hrůzách, které kde slyšel a napsal knihu. Prý pocházel z bohaté rodiny a po změně jmen utekli a válku zvládli.
Nevím co je na tom přesně pravdy, ale jak jsem psala od půlky jsem se do čtení musela nutit a to co bylo popisované v knize...no pochybuju, že by to malé dítě přežilo...
Spoiler...
Jako například být pověšený za ruce a celé odpoledne se držet a mít nohy nahoře, aby ho nezabil pes? Chtěla bych vidět jak by to zvládlo dítě, kterému je tuším 8 let? Vždyť by to nezvládla ani spousta dospěláků....

Za mě kniha asi nee... dala bych tak 2,5*

03.10.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Musím říct, že kniha určitě nemá na Hanu, ale i tak to byl citlivý příběh. Rodiny mi bylo líto, jak vztahy mezi nimi byly napjaté a nevěděli jak se pořádně k sobě zachovat a co dotyčný udělal špatně, že se to takhle zvrtlo. Bylo to citlivé. Kniha se mi četla dobře, ale hodně mě zklamal konec. Uvítala bych, kdyby byla kniha třeba o dvě nebo tři kapitolky delší. Jinak byla kniha opravdu čtivá, paní Mornštajnová umí psát, to bez debat.

27.09.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Co k ní říct? Na jednu stranu si říkám fakt hustý a na druhou stranu si říkám jakože cože? Nejsem odpůrce ani zastánce duchařin a věcí mezi nebem a zemí, říkám si třeba něco je a třeba ne. Dokud nezažiju asi neuvěřím. Každopádně tady ty témata mě baví a zajímají. Kniha byla rozhodně napínavá a čtivá. Sem tam byla pasáž co mě moc nebyla a opakovala, ale chápu, že spisovatel přepisoval vyprávění. Za zmínku rozhodně stojí poznámky autora, kde sám neví co si má myslet, jestli je to výmysl nebo pravda. To bylo super. Na jednu stranu mě láká udělat si výlet na Tribeč a na druhou stranu bych tam asi umřela strachem :D. Každopádně kniha rozhodně stojí za přečtení, ale asi bych ji nedoporučovala odpůrcům ,,nadpřirozena". Na 5* to asi není, ale klidně bych dala 4,5* (kdyby to šlo). Takže závěrem knihu rozhodně doporučuji a určitě si přečtu i další knihy od autora.

29.11.2018 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tohle byla kniha, kterou jsem původně neměla v plánu číst. Nejvíce mě odradila obálka. Ovšem jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Kniha řeší silné téma, ale je i vtipná a hrozně čtivá. Téma, které se v knize řeší je hrozně nepříjemné a bolestivé a nikomu bych ho nepřála. Bohužel musím jednu hvězdičku odebrat, protože mi s postupem knihy přišlo chování hlavní hrdinky už moc a začínalo mě otravovat její vykrucování (i když jsem ho částečně chápala), ale její tajnůstkářství už bylo zdlouhavé a měla mu to říct. Ale ve finále jsem byla opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla a možná si ji ještě někdy přečtu, vtipy jsou tam opravdu skvělé. A ještě musím zmínit, že WOW tam bylo pravdu veliké a já si bohužel vyspojlerovala, když některé z dětí přehodilo záložku a já si to přečetla, velmi smutná chvíle. Kdo nechce spoiler, tak ať si nezjišťuje a nečte anotaci druhého dílu, to je taky velký spoiler. Knihu jinak úplně s klidným srdcem doporučuji a pořád se to ve mě bije jestli nemám přidat i tu pátou hvězdu.

28.04.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Na pokračování se čekalo dlouho a já už se nemohla dočkat. Opět to bylo skvělé. Moje nejoblíbenější duo jak autorské, tak i to knižní. Kniha byla opět napínavá od začátku do konce a plná zvratů. Já jsem spokojená, ale souhlasím, že spoustou jiných recenzí a názoru, že už by to chtělo trošku změnit směr a nedržet se Jurka Waltera.

22.02.2023 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Další tru crime pecka. Snad každý zná jméno Ted Bundy a jeho vraždící řádění. Kniha je super. Příběh o Tedovi jsem sice už znala, ale kniha mě i tak bavila. Úplně mi nahánělo husí kůži, když si představím, že autorka byla tak blízko sériovému vrahovi. Nedokážu si představit, co bych asi dělala kdyby se něco takového stalo mě. Musí to být něco hrozného a vůbec autorce tu situaci nezávidím, ovšem ještě horší to musela mít Elizabeth a hrozně ráda bych si přečetla i její knihu o životě s Tedem.

22.09.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Další trucrime pecka. Opravdu nepochopím jak může matka ubližovat svým vlastním dětem. Kniha ukazuje, že za zavřenými dveřmi není vždy vše v pořádku a na druhou stranu ukazuje, že sourozenecké pouto je opravdu silné. Je mi sester opravdu líto za to co museli prožívat. Obdivuji je, že je to nezlomilo a žijí normální životy a ještě o tom dokáží mluvit. Asi to není úplně pro slabé povahy. Já bych o sobě řekla, že slabá povaha nejsem (citlivá a plačka to jsem :D) a dělalo mi zle co vše se tam dělo.

22.09.2022 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Miluju knihy o skutečných krimi případech, takže jsem sáhla i po knize o Belle. O případu jsem už něco věděla, ale z knihy určitě zklamaná nejsem. Jediné co bych vytkla je trochu zdlouhavý konec. kniha není moc dlouhá a opravdu jsem se do ní začetla tak, že sem si ji ani nestihla zařadit na DK do právě čtených :D. Později mám v planu se vrhnout i na knihu V zahradě zášti, která má zatím opravdu vysoké hodnocení, ale nebudu ji číst hned abych si od případu trošku odpočinula (i když možná to nejspíš nevydržím :D).

01.04.2022 4 z 5

Vzácný druh Vzácný druh Erik Hofstatter

U této knihy se mi hrozně líbil formát. Je to takový ten ,,kapesní" paperbook. Taková jednohubka k odpolední kávě nebo večernímu čaji. K tomuto dílu toho nejde ani moc napsat, protože to nemá ani 100 stran. Je to spíše taková povídka. Ovšem mohla být lépe promyšlená. Například která matka, by se chovala tak, jak se chovala Zora? Já bych teda zalarmovala policii a nevydala bych se hledat svojí tchýni, kterou jsem v životě neviděla. Taky to s ní dopadlo tak, jak to dopadlo. V podstatě od začátku jsem předpokládala jak to bude a taky byl můj odhad správný. Úplně špatné to nebylo, ale ani nic extra. Takový průměr.

23.03.2022 3 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Přemýšlela jsem, jestli mám dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec bych dala 4,5.

Kniha se skvěle čete a opravdu je napínavá. Vykreslení postav je skvělé a každá je úplně jiná, což je naprosto super. Zhruba v polovině ( od odjezdu z Kill Creeku) se mu zdálo, že se kniha začala trochu táhnout a začalo mě to trochu děsit, že po super začátku to půjde z kopce. Naštěstí se tak nestalo a kniha se opět rozjela. Konec sem zhltla a epilog? Tak ten byl nejvíc. Knihu určitě doporučuji a přála bych si určitě více knih od autora nebo alespoň stejně tak dobrých hororů :)

24.01.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Musím říct, že tato kniha byla asi nejlepší ze ,,série". Duchařiny zbožňuju a tohle bylo přesně něco pro mě.

31.08.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu jsem poměrně dlouho odkládala. Měla jsem ji půjčenou z knihovny skoro 3 měsíce a nějak jsem se do ní nemohla dokopat mezitím jsem si celou sérii i koupila. Jelikož mám teď chuť číst jen samou romantiku, tak jsem se do ní pustila (knihovny otevřely musím ji vrátit) a rozhodně nelituji. Když jsem knihu otevřela a uviděla playlist, kde jsou moje oblíbené písníčky (asi kromě dvou nebo tří) tušila jsem, že to bude dobrá knížka a byla fakt dobrá a oddechová. Samozřejmě člověk v jak to dopadne, ale tak je to u všech takových knih, takže se s tím počítá. Musím říct, že u toho jejich škádlení a brblán jsem se nasmála. Dala bych 4,5* a jsem ráda, že mám koupenou celou sérii a mužu se hned pustit do dalšího dílu.

19.05.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Za mě si jedna z nejslabších severkých detektivek jakou jsem četla. Thullinová mi vyloženě nesedla, stejně jako většina postav v knize. Zbytečně moc dlouhá. Myslím , že 300 stran by bohatě stačilo a možná by to mělo i lepší hodnocení. Za mě moc postav, sotva jsem si zvykla, tak tam přidali další, a tak to bylo celou knihu a vrah mi naprosto neseděl a prišlo mi to až moc nereálné. Nemůžu se rozhodnou, ale asi bych hodnocení viděla spíše na 2,5*

31.01.2020 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Já mám prostě takové knihy ráda. Příemné oddechovky u kterých se nemusí přemýšlet. Na léto ideální.
Kniha byla vtipně napsaná a byla velice čtivá. Někdy jsem sice měla chuť je profackovat, ale i to k tomu patří.
Všechny knihy s touto tématikou jsou v podstatě stejné akorát v jiném prostředí. Z tohoto prostředí jsem ještě žádnou knihu nečetla a tím pádem jsem si ji vybrala a rozhodně nelituji.

01.07.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další kniha s touto tématikou a oět mě dostala a nejednou rozbrečela. Nevíc co víc k tomu napsat. Lidi jsou prostě ty nejsilnější a zároveň i ty Nejhorší stvoření na světě.
Spousta lidí říka, že knihy s touto tématikou jsou všechny stejné. Ano hlavní téma je stejné, ale příběh je jiný a vždy jen nevěřícně krotím hlavou a nejem schopná vysvětlit si jak se tohle vůbec mohlo stát. Jak to vůbec mohl někdo druhým udělat a jak to vůbec mohl někdo vydržet a přežít.
Obdivuju tyto lidi. Nic jiného se k tomu ani nedá říct.

06.06.2019 5 z 5