monishek monishek komentáře u knih

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Tak tenhle dil se mi libil asi nejmene. Pripad s Balzamovacem byl skvely a velice me upoutal, ale druhy pripad s Marni me uz tolik nebavil. Prislo mi to porad dokola. Linka Marni, Paul a Thierry mi pripadala uz tak otravna a rikala jsem si, at uz Paula chytí a je konec. Naopak Balzamovac me bavil, ale je skoda, ze nemel tolik prostoru. Proces mumifikace apod byl velmi zajímavý a urcite se tam dalo jeste hodne veci doplnit. Celkove pribeh byl čtivý, i kdyz bych tam nedavala tolik prostoru Marni. Tentokrat me nebavila. Nakonec bych zminila, ze se mi asi nejvice libil 2.dil. Jsem zvedava, jestli serie bude jeste pokracovat. Urcite bych si precetla i dalsi dil.

25.07.2023 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Tohle byl pro me oříšek. Uvod byl zajimavy, ale pote se to pomerne dlouho táhlo. Obcas nejaka akce, ale spise nudne tlachání. Zaver mel opet stavu. Nakonec se mi krimi libila, i kdyz to nekde vazlo, proto o hvezdicku mene. Zkusim i dalsi dil. Hlavni postavy mi zatim prijdou takove nemastne - neslane.

25.07.2023 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak mne se pribeh libil. Bylo to napinave a melo to spad. Střídání dvou casovych rovin bylo prijemne zpestření deje. Minulost me mozna bavila o neco vice. Na to, ze je to autorčina prvotina, tak skvela prace. Dokázala bych si predstavit vetsi brutalitu a vice prekvapujicich momentu, ale opravdu jsem si pribeh uzila. Kinga nečtu, tak nemohou soudit, jak moc je to podobne.

06.06.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Ach, tohle byl tak milý a ctivy pribeh. I kdyz mi připadalo podle časových rovin, jakoby se jednalo o literaturu faktu, nez o roman. Trosku takovy strohý styl. Nicméně samotny pribeh me okouzlil. Sledovat zivot řecké rodiny, ktera se dostala do Československa nezní moc zajimave, ale jak se s tim vypořádá desetiletá holcicka, ktera neumi cesky, nezná ani sprchu, ani peřiny. A vlastne se sem dostala bez sve rodiny, se kterou se mozna setká pozdeji. Cely jeji zivot byl zajímavý az do posledni chvile. Vsechny postavy byly svym zpusobem sympatické, i kdyz nektere mi přirostly k srdci méně. Celkove knizka se mi libila vice, nez Ty chladne oci.

07.05.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Konecne docteno. Zacatek pro me dost pokulhaval. Necetlo se to lehce, ze jsem si rikala, ze tolik stran nedam. Prilis me to nebavilo a prislo mi to zdlouhavé. Pote se pribeh rozjel a poslednich cca 170stran konecne odsypalo. Cekala jsem jiny zaver, tohle mi prijde porad takove neukončene, ale celkova myslenka pribehu je zajimava. Kdyby kniha mela o 100stranek mene a tudiz i omáčky, tak bych klidne dala plny počet hvězdiček. Za přečtení určitě stojí, i když ten začátek trochu skřípe.

13.01.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Mne se pribeh tak moc libil, ze ani nevim, kde zacit. Libilo se mi vsechno. Postavy mi byly velmi sympaticke. Dokazala jsem se vzit, jak do Sofie, tak i do Liv. Nekolikrat jsem si rekla, ze bych brala kamaradku, jako je Mo. Kazda kapitola me nutila cist dal a dal. Nekdo nebyl nadseny ze stastneho zaveru. A vite co, ja za nej byla rada. Vlastne jsem doufala, ze to skonci stastne. Kdyby ne, tak bych byla zklamana. Knihu vrele doporucuji.

05.03.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Byl to celkem dobry pribeh, tema zajimave, nektere situace az sokujici, ale nektere veci mi vadily. U neceho bylo az moc omacky a zacinala jsem se nudit a dalsi problem mi delalo pomerne hodne postav. Ale nakonec to nebylo spatne, vyzkousim i dalsi dil.

07.04.2024 4 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Tohle byl tak krasny pribeh, kde bylo tolik lasky, i kdyz nestesti nechodi po horach. Co vam budu povidat, takova prijemna oddechovka, ktera se cte sama.

21.03.2024 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Skvely pribeh, ktery jsem si uzila. Zacatek lehounce zamotany, ale po par strankach uz jsem pochopila o co jde. Ja jsem si proste autorku oblibila. Ten jeji styl mi vyborne sedi. Dialogy jsou tak realne vcetne vulgarismu. Dost me to bavi. Doporucuji, cetlo se to svizne i napeti nechybelo. Jestli jsem se bala, tezko rict, spis ne, ale tajemno obcas bylo. Ocenuji, ze tentokrat je v knize hlavni postava zena.

19.01.2024 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Ja jsem si autorku oblibila. Jeji styl me strasne bavi. Bylo to pro me napinave a udrzovalo ve strehu. Nevim, jestli bych to nazvala horor, to asi uplne ne - nebala jsem se. Ale jako thriller se mi to libilo. Uz se tesim na dalsi od autorky (Upalene)

25.12.2023 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Tenhle pribeh me tak bavil a to jsem chirurgicka sestra. Kapitoly krasne odsypaly, i kdyz styl je takovy jednodussi, tak mi to vubec nevadilo a ja si užívala hlavni hrdiny s jejich počínající laskou. Ale ten zaver me zklamal. Bylo to takove moc fantasy, proto hvězdička dolu. Jinak to bylo ctive. Precteno na dovolene a jsem spokojena.

19.08.2023 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Jedním slovem vyborne. Takova jednohubka (tištěná kniha ma 226str), kterou čtete jedním dechem. Moc jsem si pribeh uzila a rozhodne doporucuji i ostatním.

02.08.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tohle byl tak milý oddechový pribeh. Vsechno jsem si užívala, jak vareni, tak vznikající vztah hlavních postav. Jen tedy uvod mi prisel pritazeny za vlasy. Tady bych zvolila realnejsi zápletku. Pochybuji, ze by se právnička takto zachovala. A celkove kapitoly by mohly byt kratší. Jinak skvele cteni, doporucuji.

16.07.2023 4 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Tolik me mrzi, ze tahle serie konci. Ja jsem si ty holky tak oblibila. Nejen je, samozrejme, i kluci byli skvělý. V tomhle díle bylo vice monologu, ale nijak mi to nevadilo. Uzila jsem si to, jako předchozí dily. Cela ta parta mi je tolik sympaticka, ze bych hned do Pink Tattoo zasla. Jsem rada, ze autorka nezapomnela do deje vlozit i Lilku s Malvinou. Uzasna serie, ktera stoji za precteni.

10.04.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Bohužel me pribeh nijak zvlast nezaujal. Nastesti kniha nemela prilis stranek a cetla se celkem dobre, ale to je asi tak vse. Neco bylo zajimave, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Mozna je to take tim, ze tento zanr nevyhledavam, a proto bych nechtela potencionalni čtenáře odradit. Urcite dílo stoji za precteni.

23.03.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Moje druha přečtena kniha od této spisovatelky a zase nejak poradne nevim, co k tomu rict. Cetla jsem Vrany a tam jsem mela takove smisene emoce, ze ani nevim, jestli se mi kniha libila a ted to mam zase. Proste nevim, nevim co napsat. Bylo to takove zvlastni. Na jednu stranu je pro me nepředstavitelne mit za souseda takoveho cloveka, ktery ma takove myslenky (a to deti nemam), ale to, jak se k nemu potom chovali mi take vadilo. Bylo mi ho lito. Zaver mi prisel takovy neukonceny, ale kdyz to ma mit nejaky ten hlubší význam, tak to asi musi tak nejak vyznit do ztracena.

13.02.2023 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Dočteno a musim souhlasit, ze tento díl byl o neco lepsi nez 1. díl. Střídání vyprávění ze stran vyšetřování a pachatele mi vyhovovalo. Samotna zápletka byla taky fajn. Celkově pribeh byl čtivý a napínavý. Velke plus, ze kniha nema moc stranek. A hlavne musim zminit zaver, ten mě překvapil, i když v podstate už vše vite. Doporucuji precist!

01.02.2023 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Tak teda nevím, co napsat. Mlada panno mi přišlo dost úsměvné, než nějak rajcovní. Příběh takový průměrný, kdy anotace řekne pomalu vše. Gabriel - úžasný badboy se svou temnou stránkou, která vás ale zvláštním způsobem přitahuje. A tak jsem to mela i ja s knihou. Asi není nijak extra, ze by me výrazně obohatila nebo tak, ale ja ji přečetla za 2 večery a příběh jsem hltala jedním dechem. Taková miloučká oddechovka, která není ani nijak obsáhlá, co se týče stránek. Je dost čtivá a určitě chci i další dil. Jsem na Gabču s Avery fakt zvědavá :D

23.08.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Ackoliv neni kniha prilis obsáhlá (co se tyce stranek), tak jsem si ji skvele uzila. Napeti, originalni namet a i zápletka nechyběla. Parádní čtení …

11.08.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Neskutecny pribeh .. Je mi zle z pomyšlení, ze tohle neni fikce, ale skutecnost. Sestry toho tolik vytrpely, ale nakonec našly odvahu a sly s pravdou ven. Neumim si vubec predstavit, jake to musi byt a proto nemohu soudit, ze s tim prisly ,,az tak dlouho’’. Silný pribeh, ktery se povedl i autorovi čtivě zpracovat.

07.08.2022 5 z 5