moničina moničina komentáře u knih

Kuchařka pro začátečníky: Krok za krokem Kuchařka pro začátečníky: Krok za krokem kolektiv autorů

Názov úplne nekorešponduje s obsahom. Nejde vobec o varenie pre začiatočníkov. Je tam len minimum rád pre malo skúsenných a sú tam recepty skor náročnejšie na prípravu.

13.11.2022 3 z 5

Stredné Považie z neba Stredné Považie z neba Milan Paprčka

Opať, výborne zvoleny uhol zosnimania, krásne a čisté zábery na budovy, kopce a prírodu, výborná rozlíšitelnosť, vhodne zvolené ročné obdobia a s tým spojené farby prírody. Ja som síce laik, ale pre mňa, umelecká stránka týchto knih serie Slovensko z neba je jednoznacne Top.

13.10.2022 5 z 5

Vražda v Tereziných lázních Vražda v Tereziných lázních Pavel Svoboda

Príjemná knižka, dobrý opis prostredia a kúpeľov, celé taká nenáročná pohodička. Niektoré časti boli dosť dedinské a umelé, napr. tie sķúšky divadelného predstavenia mohol autor vynechať.

27.09.2022 4 z 5

Štíhlá paní s bílým kolem Štíhlá paní s bílým kolem Karel Solan

Štýl písania a opis postav je fajn. Ale kniha nie je detektívka, skôr akoby dosť nepodarená psychologická novela o myšlienkových pochodoch dosť tuctových postáv. Stále sa tam opakovali rovnaké veci na viacerých miestach. A tie uplne zbytočné a nudné vsuvky snov vyzneli naivne. Téma by úplne stačila na 50 strán a autor to naťahoval na 5-násobok. Tuctová téma, nulové napatie a zbytočné zabitý čas prečítaním knihy.

26.08.2022 2 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Pekná oddychovka, ale nič svetaborneho. Záver bol predvidatelny.

08.08.2022 4 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Tie malé fotografie, z ktorých nič nie je poriadne vidieť ma tiež hnevali.

18.04.2022 4 z 5

Doteky zabitých Doteky zabitých Iva Procházková

Zatiaľ najlepšia zo všetkých troch, ktoré vyšli. Dúfam, že bude pokračovanie.

07.11.2021 5 z 5

Přísaha Přísaha Luděk Kubát

Pre mňa najlepšia z celej série.

21.10.2021 5 z 5

Co nás má naučit koronavirus Co nás má naučit koronavirus Clemens G. Arvay

Výborné, trefne a poučné a zrozumiteľne napísané. Viaceré veci boli pre mňa novinka, napr. aj to o jemnom prachu a jeho priamom zasahovania do imunitného systému.

11.05.2021 4 z 5

Případ čurací panny Případ čurací panny Jitka Ludvíková

Páči sa mi štýl akým je kniha napísaná a tiež opis postav a vtipné vsuvky. To, čo mi vadí je zbytočné pridanie veĺa postáv, ktoré so zločinom súviseli iba minimálne a to rozptylovalo moju pozornosť. Tým sa kniha zväčšila na zbytočných takmer 400 strán.

26.02.2021 4 z 5

Samá voda Samá voda Ludvík Souček

Fajn krimi, páči sa mi štýl písania aj zápletka. Len škoda, že autor nenapísal viac detektívka s touto dvojicou.

15.11.2020 4 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Seriál Ztracená brána bol vynikajúci, ale kniha ma sklamala. Na rozdiel od knihy Ďáblova lesť tu autor tentokrát použil trochu ťažkopádny štýl a dosť chaotické prevedenie. A ten záver bo o ničom.

11.10.2019 2 z 5

Mimozemšťané - Odhalení největšího světového tajemství Mimozemšťané - Odhalení největšího světového tajemství Steven M. Greer

Neviem, čo si mám o tejto knihe myslieť. Na jednej strane autor zozbieral veľmi podrobné svedectvá od mnohých seriózne pôsobiacich ľudí. Ale ten záver, kde tvrdí, že majú s nami dobré úmysly a máme ich vítať... neviem...Nezavrhujem úplne jeho názor, ale nie som si až tak istá...
Čo mi tam chýba, autor vôbec nespomína únosy, kde potom ľudia majú často doživotné traumy a zdravotné problémy. Mal by túto tému rozobrať aj z toho negatívneho hľadiska, aj tam hore existujú "dobré" aj "zlé" bytosti. A on sa zameral iba jednostranne, čo je vážny hendikep tejto knihy. Preto dávam o jednu hviezdičku menej. Ináč kniha ako investigácia je super a tak ju aj beriem.

21.09.2019 4 z 5

Co neSmíte vědět! 2 Co neSmíte vědět! 2 Michael Morris

Výborná kniha, dozvedela som sa veľa nového a rôzne súvislosti, ktoré spolu dávajú zmyseľ. Obdivujem autora za jeho odvahu, že napísal túto knihu a urobil ozaj výbornú investigativnu prácu. Znížila som hodnotenie kvôli tomu, že sa nestotožňujem s dvoma jeho tvrdeniami, týkajúcimi sa globálneho otepľovania a jeho pohľadu na migráciu. Ináč, skvelá práca. Dúfam. že napíše ďalšie knihy, kde ďalej rozvinie už prezentované témy, nakoľko sa neustále objavujú nové veci a pritvrdzuje sa to.

16.08.2019 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Film bol lepší ale kniha dodala viac podrobností. Akurát mohli v knihe vynechať jednu zbytočnú kapitolu, kde rada hodnotila básne od rôznych autorov, to bola nekonečná nuda. Ostatné kapitoly boli vtipné a škoda, že niektoré veci sa nepoužili vo filme.

14.05.2019 4 z 5

Tiene minulosti Tiene minulosti Václav Neuer

Výborná tak ako predchádzajúce. Páči sa mi dynamika sympatických detektívov z oddelenia, opis prostredia Bratislavy a Malých Karpát aj to ako autor opisuje jednotlivé postavy. A príbeh znie uveriteľne, tak ma napadá, či sa to naozaj nemohlo aj stať. Pokiaľ viem, autor pracoval na kriminálke počas socíku a možno čerpá z vlastnej praxe, alebo o tomto príbehu počul.
Teším sa na jeho ďalšie knihy, dúfam, že v tom bude pokračovať. Jeho knihy ma dokonca bavia viac ako D. Dána.

10.03.2019 5 z 5

Názov sľuboval niečo skvelé a bolo to sklamanie. Ani som to nedočítala. Povrchne napísaný a ťažkopádny text a omieľanie dookola toho istého. Škoda peňazí.

09.01.2019 2 z 5

Polibek Polibek Ed McBain

Nemalo to žiadnu chybu.

06.12.2018 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Moja prvá kniha od A.Christie, ktorú som čítala a mala som 13 rokov. Okamžite som si knihu zamilovala a odvtedy nasledovali ďalšie.

29.03.2018 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Ďalšia skvelá klasika. Nemám tomu čo vytknúť.

29.03.2018 5 z 5