111moni 111moni komentáře u knih

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Nějak si nemůžu pomoct,ale trochu mi příjde, že se kvalita horší, zápletka, kterou si čtenář snadno odvodí, zločinec, který je znám, zbytečně moc dějových linek, které se řeší a vlastně řeší trochu tak nějak mimochodem a samy. A osobní život ,který se jako nakousne a taky nedořeší.Jako by chtěl autor říct tolik věcí,ale neměl prostor a čas.Tak za mě asi....bývalo to lepší pane Olsene.

15.01.2018 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Je to jako - zase za rok na stejném místě . Čtenář se setkává se stejnými postavami, s jejich příběhy,s tím, co je trápí, jak myslí, s jejich minulostí. A minulost si chce vyřídit účty. Příběh, který trochu známe,ale přesto ne.

29.09.2017 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Já si jdu trochu stěžovat, nevím, jak ostatní, ale když jsme začala číst, byly to knihy plné slunce, tepla, teď mám pocit, že tam je furt zima, nebo prostě nevlídné počasí a tedy navíc vražda :-) Každopádně, když čtu knihy paní Penny(ové) mám vždy takový pocit, jako když jdu na návštěvu se slovy, tak co mi zase povíš, co je nového....a odcházím, no , kdo by to řekl. Trochu mi příjde, že autorka ubrala na plynu, už to není tak tajemné a záhadné, ale stále je to čtivý příběh.

29.03.2023

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Ten konec myslí jako vážně? Nebudu psát, že je kniha top, působí na mne dojmem, jako by se všichni pohybovali někde v časoprostoru, bez gravitace, neukotveně, rozplizle...zápletka je taky tak nějak prostředkem, čekala jsme, že na konci bude nějaké řádné vysvětlení, ale tohleto mne nějak neuspokojilo. Shrnu to, bylo to takové ublemcané.

07.09.2022 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tak trochu nuda, moc lidí, jako by se motali pořad sem a tam , dlouho nic a pak velké finále. No velké, řekněme finále. Tentokrát opravdu dočteno, jen,abych věděla, kdo to tedy udělal a hlavně proč...a tedy ten motiv, no, nic moc.

30.06.2022 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje poprvé s autorkou, zajímavě rozehraný příběh, trochu jako enten týky, odkrývá lidskou povahy se vším nehezkým, a nikdo ze sousedů , přátel, není ušetřen. Jako by zde dvojnásob platilo - nikdo neříká pravdu, jak to tedy bylo? Nicméně závěr byl poněkud překvapením.

11.06.2021 4 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Změna, střídání kapitol, nicméně příběh kontinuální, případy se prolínají. Zpočátku jsem se ztrácela, co se vlastně řeší. Ale děj ubíhá, ubylo soukromí obou postav a příběh se zaměřil na pracovní stránku. Jsem zvědavá na další

16.03.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Četla se to dobře, ale že by to bylo něco nadprůměrného,to rozhodně ne.zæpletka z počátku zajímavá,nicméně od poloviny spíš pocit,aby už to dopadlo.Takže za mě průměrná kniha,která se mohla stát něčím více,ale jakoby příběh klouzat po povrchu.

06.10.2020 2 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Kniha splnila mé očekávání, propletenec osudů a dėj,který čtenåře udržuje ve střehu.I přes počet stran se kniha četla velmi dobře. Všechny ty vedlejší příběhy souvisí a neměla jsem pocit,že by mě budily,spīše naopak.Musī řīct,že mě kniha opravdu potėšila.

06.09.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Byla jsem velmi zvědavá, jaká bude tolik vyzdvihovanà kniha.Ze začátku jsem byla rozpačitá, nicméně jako celek je kniha psaná svižně,zåpletka i další dějové linky dåvají smysl a neplní funkci vaty.Co mi vadilo byly jména s prezdívkami a jejich střīdåní.Není to asi hit,jak bylo deklarovano,ale kniha je čtivå a přīběh je zajímavý, včetně závěru.

11.01.2020 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Ze začátku jsem měla pocit,že se přīběh vleče,tekl pozvolna,jako med,nicméně nedalo se nedočīst,i když se jaksi dalo předpokládat, jak to skončí. Možná je to můj pocit,ale trochu poslední knihy postrådají svižnost.Ale ståle se to čte moc dobře.

06.01.2020 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha je psåna stejně jako předchozí, svižně s pohledem na soukromý život vyšetřovatelky,postavy působí věrohodně, vyřešení případů je v rukách nåhody.Za mě dobrý příběh bez zbytečných odboček.

23.12.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Trochu måm problém se zåvislými severskými detektivy,jakoby autoři jejich intelekt měli potřebu umocnit tím,že jsou na něčem zåvislí,psychický nevyrovnanī,nicmēně i přesto v okamžicích, kdy je to potřeba přemýšlet, se "pochlapí".Ke knize samotné, první polovina se tåhla,spīše jakoby autor přemýšlel,jak z toho.Druhå polovina nabírá spåd,mnoho podezřelých,a zvrat,který pomůže,rychlý zåvěr. Nemohu napsat,že bych přečetla jednīm dechem,taková kniha ve smyslu,nenadchne,ani neurazī.

24.08.2019 2 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Tak tady autorka překvapila, skoro jsem měla chuť tu knihu obracet, zda nechybí stránky. Velmi kvalitní zápletka, čtenář stále udržován v napětí,výborná kniha, postav tak akorát,aby se čtenář neztrácel, tajemství, minulost...

29.08.2018 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Skvělá detektivka, jak mě štvalo, že jim nemůžu napovědět :-) Knihy D. Dána jsou velmi dobře napsané,člověka tak nějak potěší i ta přidaná hodnota blízkého prostředí. Budu v nich rozhodně pokračovat.

21.08.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha o hrozných věcech, nicméně i ty jsou popsány jen náznakem. Nedokáži si představit tu hrůzu a nedokáži si představit stát před rozhodnutím.

12.07.2017 5 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Krásné čtení, kdy se necháte unést a vnést do děje,jako byste byli součástí příběhu. A s koncem příběhu ztrácíte přátele.

12.07.2017 5 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Unavený Bosch a poněkud frustrovaná Reneé, mezitím zápletka, pokud se to dá vlastně zápletkou nazvat. Je to spíše nedorozumění, které se nakonec vysvětlí, a případ, který Ballardová jako superhrdina sama bez pomoci zlikviduje. No, tak prosím pěkně, opravdu? Buď očekávám více já, nebo je to autorův unavený povzdech nad celkovou situací. Nelze říct, že by se to nečetlo dobře, ale nemá to ten zápal, taková kniha ze setrvačnosti bych řekla.

16.11.2022 4 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Nečekaně dobrá, zápletka, kdy vám běhá trochu mráz po zádech, zatajujete dech, přemýšlíte, kdo tedy a hlavně proč. Příběh má tempo, osoby jsou vykresleny přesvědčivě, otázky, které byly položeny, mají odpovědi. Nabízí se možnost pokračování, nicméně, tento příběh je uzavřen. Za mě dobrý.

23.10.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Když jsem dočetla, říkala jsem si, jako dobrý, ale vážně z toho chce p. Boček udělat něco jako Dynastii , tedy nekonečný seriál? Konec mě tedy dost namíchl, asi jako každý konec, který autor nechá otevřený. Jinak, "bordel v kuchyni" a vše kolem něj zase trochu vrátilo do zábavného čtení, tedy rychločtení. Za mě, tentokrát to vyloženě neurazilo, možná už všichni čekáme něco více, než je možné, po prvním díle. Mezi svátky příjemně vyladěné čtení.

28.12.2020 3 z 5