monaska monaska komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Autorka velmi jemně, vkusně a nenásilně nahlíží do rodinné tragédie incestu. Velmi povedené.

17.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborně zpracovaný román na téma hornictví obyčejných lidí před první světovou válkou s krásným zasazením do drsného prostředí rázovité krajiny.

17.04.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Poutavé vyprávění napříč třemi generacemi.

08.07.2019 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Krásně popsaná naše nedávná minulost, v prostředí jihočeského venkova, nesoudící, neodsuzující. Kniha je nenáročná, dobře čtivá.

06.07.2015 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Krásná kniha.

20.03.2019 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Prostě pan Irving, pokaždé s nečím novým do mlýna.

21.02.2016 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Vyprávění hlavní postavy děje nám představuje období několika desetiletí před a po sametové revoluci vhledem mladého člověka, místy až naivního. Děj vtáhne a smysluplně se rozvíjí, až do samého závěru.

30.07.2015 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Lehká a moc pěkné napsaná kniha.

25.01.2019 4 z 5

Breaking News Breaking News Frank Schätzing

Zbytečně rozsáhlá.

02.08.2016 2 z 5

Pedofil Pedofil Mária Blšáková

Zajímavě a velmi lehce zpracovaná témata o lidské frustraci ze ztráty blízké osoby, nemoci a lidské závisti. Název knihy je okrajovým tématem.

12.07.2021 5 z 5

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Kniha nedočtena.

25.10.2020 1 z 5

Průměrná zpověď ukňourané holky, která nerespektuje elementární pravidla své nukleární rodiny. Kniha čtivá, příběh však vypouští např. stránku, jak se postavili dětihrdinky k jejímu problému, situaci s vyzáblostí a změnou nálady, kterou hlavní hrdinka tak popisuje.

17.04.2020 2 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Napínavý příběh.

12.03.2019 5 z 5

Oheň Oheň Jane Casey

Čtivá a nenáročná.

25.01.2019 2 z 5

Zločiny století Zločiny století Alan Whiticker

Kniha je přehledným mementem kruté historie ne lidstva, ale jednotlivců.

15.05.2015 4 z 5

Školní didaktika Školní didaktika Zdeněk Kalhous

Kniha mne nadchla, ucelená a po odborné teoretické stránce čtivá. Vhodná pro přípravu ke zkouškám pro studující profesi učitele. Její autoři text doplňují o praktické zkušenosti vyučujících.

15.05.2015 5 z 5