mona.benny mona.benny komentáře u knih

Modrá Modrá Lucy Clarke

Těšila jsem se na prostředí ve kterém se příběh odehrává. Ale neustále líčení pití alkoholu s následnou kocovinou mě nějak přestalo bavit. Plus dávám za překvapivé rozluštění zápletky, a minus za "konec dobré všechno dobré".

14.12.2020 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Pro mě nejslabší kniha. Za večer přečtená, neurazila, ale ani neohromila. Žádné složité vymýšlení děje, hlubší pointy příběhu. Jednoduchý strašidelný příběh, myslím ideální pro mého 13ti letého synovce.

16.11.2020 3 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Poprvé jsem odložila knihu, nemohla jsem se zacist,nuda stále pokračovala. Nesedlo mi to. Nebudu ani hodnotit:-)

11.11.2020

Jáma Jáma C. J. Tudor

Nevím,ale jsem jedina, které to hooodne připomínalo její první knihu Kridaka?Nemohu si pomoct ale hodně stejných prvků.... tajuplna stará historka,která se vlastně nevyřešila, chlapík se musí vratit do rodného městečka,pofiderni partička děcek, dívka,které se NĚCO stalo...
Prostě Kridak na entou.... možná o chlup lepší. Takže žádné nadšení, ani zklamani. Prostě nepřekvapilo.

05.11.2020 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Musim napsat,že Zimní lidé mě zaujali více. Tady se dej dlouze táhl a vlastně posledních 80 stran bylo teprve napínavých. Zatím se mi více líbí styl příběhů od Darcy Coates.

03.10.2020 3 z 5

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

Taková pohodová kniha, s plynulým příběhem, žádná super překvapení nečekejte. Ale musím říct, že pro mě byla lepší než kniha "Muž jménem Ove", která má lepší hodnocení. :-)

26.09.2020 3 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Moje druhá kniha od této autorky. "Co jsi to za matku?" Mě upoutala více než tato knížka. Ale příjemná oddechovka, trochu jsem ocekavala jiný konec.... Že se závěrem vše rozplete a ludra si to pěkně slizne ;-)

25.08.2020 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Stále jsem čekala na nějaký zvrat děje a bohužel se nedočkala. Za mě dvě hvězdy za dobrý nápad. Zklamaní.

17.08.2020 2 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Dávám dvě hvězdy za nápad, jinak dej se vlekl celou věčnost, než se začlo NĚCO odehrávat. A i tak mi to přišlo nepromyšlené. Je to autorčina prvotina,tak snad další budou lepší.

06.07.2020 2 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Kniha se četla velmi dobře, žádné omáčky okolo,příběh odsypal,akorát myslím že v reálném životě to takto bohužel nechodi....což je škoda.

03.07.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Díky velké propagaci jsem asi mela příliš velké očekávání, které samozřejmě vedlo ke zklamaní. Námět dobrý,nápad s křídami neotřelý,ale málo využity, dej až příliš komplikovaný. Za mě 3 hvězdy, a těším se na Jámu ????

17.06.2020 3 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Po hororové knížce,jsem sáhla po romantické. Kniha má příjemný děj, ale strašně se taaaahla. Nektere pasáže jsem opravdu jen přelétla. Mam ráda sviznejsi psaní. Za mě 65%. Překvapilo mě zde vcelku vysoké hodnocení.

07.06.2020 3 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Zaujal má nápad,ještě jsem nečetla nic s takovým námětem. Ale..... Čekala jsem nějaké zvraty v ději, něco akčního... A zároveň i něco reálného...Pokud by takto policie opravdu jednala tak to by bylo hodne smutné. Za mě prostě málo uveritelny příběh celkově.

01.06.2020 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

(SPOILER) Tak právě dočteno, příběh jeste doznívá v hlavě.Musim říct,že dlouho mě kniha takhle nechytla. Slyšela jsem že je film na námět knihy,knihu jsem hned objednala. Film mě teprve čeká. Během čtení,které probíhalo mezi 21-22h,až děti usnuly, jsem se bála jít i na WC nebo napít. Pěkně napsané, žádné omacky okolo, konec rozpoluplny .... smutný a zároveň šťastný. Fandila jsem Tomovi, Julesovi a samozřejmě Viktorovi. Slza neukapla,jen jsem ke konci četla s otevřenou pusou a proklínala toho (nevím jaké slušné výstižné slovo napsat) Dona. Nevím zda bude nějaké pokračování knihy?! Ale už tam nebude Tom :-/ Pro ty co mají rádi hororové knihy je tato jako dělaná.

15.05.2020

Bohužel obal knihy lepší než příběh uvnitř. Oddychové čtení,žádný zázrak.

20.02.2020 2 z 5

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

No zklamání bylo velké, jediné co mě zajímalo bylo konečné rozuzlení. Během čtení jsem přemýšlela zda ji neodlozit.

13.05.2022 2 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Nehodnotím hvězdami, neboť jsem knihu nedocetla. Po 100 stranach jsem knihu odložila neb mě vůbec neoslovila. Nalákala mě krásná obalka a jako knihomola název knihy, anotace. Bohužel tím to skončilo. Mam rada fantasy knihy ale tohle prostě nebylo čtivé, napínavé ani hlavní postava mě neoslovila.

31.03.2022

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Jednu hvězdu musím ubrat za zavádějící označení horor. Jinak pro mě odpočinkové čtení, příběh plynule ubíhal. Život v sídle byl zajímavý.

23.11.2021 4 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

Úplně nevím jak knihu popsat. Půlka knihy je jen o pocitech, emocích hlavní hrdinky, které se stále opakovaly a tak kolem 200str. se začne něco dít. Myšlenka knihy nebyla špatna ale bylo to zdlouhavé. Konec mě vcelku bavil. No zoubky byly lepší, to bez debat....

30.09.2021 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

A to mě teda nebavilo :-) Zdlouhavé popisování zrnka písku, křídla motýla co zrovna letí okolo, stromu který má nalomenou větev třetí od spoda...... Takové zdlouhavé a nudné popisování všeho jen ne děje. Nedocetla jsem, není to můj šálek kávy.

20.06.2021