mmmisulka.r mmmisulka.r komentáře u knih

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Hodně zajímavá knížka, pomohla při čtecí krizi. Já jsem tedy nad míru spokojená. Bavila a těším se na další díly. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

09.08.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pozor! Lovec králíků rozhodně nechytá žádné miloučké králíčky Azurity! Duo Kepler nám silně přiostřuje a od začátku knihy nás nešetří a napíná jako strunu. Joona opět nezklamal, ani jsem to neočekávala. Pecka, pecka, pecka! Těším se na Lazara! ★★★★★

23.11.2018 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Co dodat k Ženě mého života? Snad jen to, že to je jeden z nejlepších dílů série právě díky svému příběhu. Možná není nejpropracovanější a nejlepší ze všech, možná obsahuje pár nedokonalostí a much, ale rozhodně je super! Je nutností a dalším hřebíčkem do čtenářovi pomyslné rakve. Dostane vás! Ale to už se jistě stalo i u předchozích dílů… S touto sérií bude jednou velmi těžké se rozloučit.
Nikdy blíže už asi Davidovi nebudeme...

29.11.2019 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tim nám maličko začíná brousit nervíky po emoční stránce. Nezdá se vám?
Rozhodně jeden z nejlepších dílů. Já už ani nemám vlastně co dodávat. Jako skalní fanoušek Tima Weavera jsou pro mě jeho knihy takovou malou drogou a vždy se dočteme spokojenosti.

29.11.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Podlehla jsem, ve svých 34 letech jsem podlehla kouzlu Harryho Pottera. Není třeba vůbec nic jiného dodávat. Nové vydání, které vyšlo ku příležitosti dvacetiletého výročí je prostě nádherné. Velmi nadčasové čtení, které prostě musí bavit každého bez rozdílu věku!

15.06.2017 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Nejdříve jsem si myslela, že dám knize jen 4*. Pak mi došlo, že jsem vlastně spokojená, tak proč strhávat tu jednu. Hodně dlouho se mi nepovedlo přečíst knihu takhle rychle. Chápu, ta nadpřirozená linka nebude pro každého, ale mě teda bavila a to moc. Přišlo mi, že příběh nemá žádná hluchá místa a plyne svižným tempem plným zvratů. Ok, některé zvraty se daly prohlédnout lépe, jiné hůře, či vůbec. Ale neubralo to knize na čtivosti, napínavosti a originalitě. Bavilo!

03.01.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nechci tu být za exota, ale já jsem absolutně spokojená. Podle mého názoru je Do vody dokonce mnohem lepší a poutavější než Dívka ve vlaku. Neměla jsem žádný problém s množstvím postav a čtení jsem si fakt užívala. Ona je prostě moje krevní skupina!
Recenze v záložkách - Knižní deníček

21.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry Hole jak ho známe i neznáme. Žízeň sužuje jeho samotného i celé Oslo. Přede dvěma lety jsme si mysleli, že už se s ním nikdy nesetkáme, že Jo Nesbø svou sérii uzavírá. Nikdo se s tím nechtěl smířit. Okolnosti případu č. 10 (Policie) nasvědčovaly tomu, že jej zkrátka nelze propustit z policejní služby. Dočkali jsme se! Harry je zpět, je jiný a přesto stejný. Pere se s vnitřními démony i s těmi skutečnými. Jeho život se hodně ustálil a změnil. Ovšem nepřátelé si ho stále vyhledávají. Takže, zpátky do Kotelny. Je třeba chytit dalšího psychopata! PECKA, PECKA, PECKA!!! Mistr severské krimi opět nezklamal.
Ačkoli... ač mě autor sakra mátl, tak tentokrát jsem na to kápla ;-)

12.05.2017 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Smekám před autorem, který dokáže napsat příběh, ve kterém zabrnká na všechny vaše emoční struny. Už jsem četla hodně knih, které mě opravdu nadzvedly, ale téhle se nic nevyrovná. Dlouho jsem nebyla takhle zoufale naštvaná na celý svět. Bezmoc a pokoření cítím ještě teď a nespravedlnost ve mě doslova bublá!
Tohle je úplně něco jiného, než na co jsem od C.A. zvyklá. Absurdně geniální.
Každý musí dojít k závěru, že vadnost je v této knize ctností a kdo není vadný, jako by nebyl!!!

Recenze v záložkách - Knižní deníček!

30.01.2017 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Tak tato kniha byla velkým a příjemným překvapením. Temná fantasy romance Chladný král vypráví příběh z budoucnosti, která ,ovšem, je v jádru příběhu krokem spíše zpět do minulosti. Ocitáme se v roce 2190, ve světě sužovaného válkou a jedinou možnou pomocí je pro tento svět pomoc od krále Krenuse. Jeho pomoc s sebou bohužel přináší více zkázy nežli pomoci. A tak se tento svět ocitá spíše zpátky v daleké minulosti, protože s příchodem tohoto krále přichází i dávno zapomenutá pravidla starého světa, včetně nových, temných jako samotné peklo. Krenus má syna Kardese a jak se tak říká, jablko nepadá daleko od stromu.
Mesilie si je velmi dobře vědoma svého postavení, patří mezi Nižší a je lepší nevyčnívat z davu, být nenápadná a poslušná. Ale uvnitř ní panuje tichý vzdor. Do té doby, než si jejího porušování "pravidel" všimne samotný princ Kardes. A tady nám začíná divoká jízda na horské dráze poslušnosti ze strachu a temné dominantní autority. Každý ví, že kdokoli se znelíbí či neuposlechne byť jen jednoho z nich, slehne se po něm zem. A Mes si je plně vědoma, že balancuje na hraně života a smrti.

Milé dámy, jsem velmi mile překvapena. Pokud správně pochopíte podstatu příběhu, pokud správně rozklíčujete dominanci, submisivitu a samotný strach z následků, pak vám určité drobnosti v opakujících se omluvách nepřijdou až tak moc protivné... (Všimla jsem si, totiž, že právě to čtenářkám většinou dost vadí). Mes byla vnitřně velmi silná, ale své důvody k podrobení měla. STRACH.

Celkové prostředí příběhu i vykreslení postav mi přišlo dobré, já bych možná ocenila více rozvětvenou popisovací část světa a všeho kolem, zkrátka bych si knihu přála víc obsáhlou, protože mě to moc bavilo. A to jako vážně! Příběh se četl svižně a odsýpal. Tučně zvýrazněné části textu mi nijak nevadily, nijak mě to nerušilo. Co se temné stránky příběhu týká, včetně sexuálních scén a jiných zvrhlostí. Wow! Hraničilo to s nechutnou perverzností, v jedné konkrétní věci tedy na sto procent. Chemie fungovala, vzrušení na jedničku s hvězdičkou. Nutno podotknout, že chování Mes bylo pochopitelné i z pohledu její nezkušenosti. V tomto ohledu vlastně nemohu nic vytknout.

V polovině knihy přišel obrovský zlom v odhalení temné stránky příběhu a řeknu vám, v tu chvíli pro mě byla ta jiskřící linka naprosto druhořadá, protože jsem si okamžitě a totálně zamilovala tu fantasy linku. Protože ta byla tedy fenomenální! Opět jen škoda, že toho nebylo víc. Prostě víc toho příběhu a víc tohoto světa a této druhé temné tváře! Od této chvíle bych klidně těch stránek přečetla klidně další stovky. Tak moc se mi ten zvrat líbil.

Knihu rozhodně doporučuji, na českou autorku klobouček dolů. Má to všechno co bychom od temné, romantické fantasy mohli chtít. Pokud vše správně pochopíte, pak vás nebude nic rušit ani překvapovat. Povedené! A prosím, Míšo, dej nám brzy pokračování!

19.08.2023 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Royalové zničili úspěšně i mě :-). Je to sice klišé, ale naprosto fungující a setsakramentsky dobré!
Moc pěkný příběh, bohatý na intriky, lži, nenávist a přežití ve světě zlých a bohatých vlků!
Rozhodně počítejte s tím, že budete potřebovat okamžitě druhý díl ;-)

24.05.2017 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

2,5/5
No, toho jsem se bála... Upřímně, zdraham se kupovat knihy, které se prozenou sociálními sítěmi a stanou se jakýmsi boomem. Nad Hypotezou jsem váhala dlouho, ale nakonec jsem podlehla.
Asi půjdu proti proudu, ale tohle bylo jako co?
Více jak polovina knihy nuda, zachranovalo to prostředí, o kterém jsem chtěla vědět víc, tak jsem četla dál.
Když už konečně přišlo na věc , tak jsem myslela, že tou knížkou prostě praštím o zeď! Fakt si ten příběh zasloužil tohle?
Pro boha, vždyť už jim nebylo 15, byli dost stáří a hlavně nebyli hloupí.
Autorka píše na konci příběhu o tom, že píše příběhy o tom co nejvíc zná, čímž myslela zřejmě prostředí univerzity a studium biologie atd.... Chce tím snad naznačit, že jsou tam sice chytří lidé, ale v citech a sexu jsou úplně mimo?
Skvělé prostředí, skvělá zápletka, zvrat a stejně to na mě jako celek nefungovalo. Je mi to líto, ale to je můj osobní názor.
Vtipné to místy bylo, ale taky nic extra.
Po hodně dlouhé době negativní hodnocení, ale i to se někdy stává. Snad mě příznivci této knihy neukamenuji.
Počítala jsem, že jde o slow burn romantiku, takové příběhy mi nevadí, ale tohle bylo zkrátka takové suché...

02.08.2023 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Opět naprostá spokojenost, konečně se objevuje i Malcolm, kterého už dobře známe. Skvělý případ!

26.07.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Tahle kniha je důkazem, že ne všechny napínavé knihy musí obsahovat něco akčního nebo brutálního. Někdy prostě stačí napsat o pár dnech lidského utrpení a ztrátě, stačí napsat jen o něčem, co dokáže chytit za srdce... téhle knize se to povedlo!
Recenze již brzy: Knižní deníček.

19.02.2016 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haka za lilii pro mě bylo moc příjemným překvapením a také balzámem a pohlazením duše. Člověk by si řekl, že v tomto světě ragbistů to bude těžký hard core. Víceméně to tak vlastně i bylo, byla to banda neandrtálců, ovšem s velkými a zlatými srdci.
Lily je fyzioterapeutka a shodou náhod i štěstí se jí naskytne možnost pomoci svými dovednostmi jednomu obřímu chlápkovi. Když píši obřímu, myslím tím potetovaného, vysokého svalovce. Je to dost nepoměrná dvojice, takže visí ve vzduchu dost skepse, zda takové drobné stvoření dokáže dát dohromady někoho jako je on. Nakonec se ukáže, že je Lily velmi schopná. Také se ukáže, že ten obří neandrtálec je světoznámý novozélandský rugbista, který se svým týmem přiletěl do Anglie na mistrovství. A Lily bude nabídnuta velmi výhodná nabídka na práci.
V tomto gigantickém klubku testosteronu se Lily velmi rychle rozkouká a pomalu poznává všechny ostatní hráče a zjišťuje, že pod tou tvrdou slupkou jsou to dobří chlapi.
Od jednoho konkrétního se, ale drží poněkud dál, i když v rámci její práce a péče to zase až tak jednoduché není. Má přítele a neprofesionalitu si nemůže dovolit. Jak tohle celé dopadne?
Milé dámy, tohle bylo tak moc příjemné čtení, knihu jsem slupla za jeden den. Hlavní i vedlejší postavy si nejde nezamilovat. Autorce se povedlo vytvořit příběh plný testosteronu, ale přesto si kniha zachovala velmi jemný ráz. Neskutečně mi to sedlo. Velmi zajímavým bodem v knize byl jistý handicap, který nechci prozrazovat. Bylo zajímavé si přečíst o něčem jiném a neotřelém, nikdy jsem se s tím ještě v žádné knize nesetkala.
Konečně kniha, kde není žádný bad boy! A přesto to v knize příjemně jiskří. Zamilovala jsem si celou tu bandu polobohů, ne pro jejich přednosti, ale pro jejich charakter. Jediného, koho jsem si neoblíbila byl Ben, přítel Lily. Ten by si zasloužil flákanec, to vám tedy povím.
Knihu rozhodně doporučuji, je to velmi pěkné romantické čtení, sex tady je, ale není vtíravý a ani přehnaně popisný, není zde na prvním místě. Moc jsem si čtení užila a hned se vrhám na druhý díl.

20.09.2023 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Asi poprvé jsem lehce zklamaná...
Je to starý, dobrý Tim a vlastně není. Případ propracovaný do absolutního detailu, složitý, zapeklitý, vážně komplikovaný.... Ale!
Čeho je někdy moc, toho je příliš. Ač vše zapadá jako skládačka na své misto, tak to jako celek působí hrozně neuceleně. Přijde mi, že zkrátka moc tlačil na pilu.
Rozvetveny děj, střídání linek minulosti a současnosti....jen trochu kostrbatě skládaných pět set stran do sebe.
Klasicky čtivé, to Tim umí. Nemohu se zbavit dojmu, že i přes obsáhlost děje šlo o šití horkou jehlou...

29.07.2020 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Neexistuje, aby tento autor zklamal!

07.09.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Na první díl překvapivě čtivé a dobré. Za mě jeden z nejlepších dílů, ne-li nejlepší. Bavilo a to dost.

12.07.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tady není co dodávat, nepochybně nejlepší série tohoto roku. Každý se tomu diví, je to tuctové a klišoidní, jenže! Naprosto skvěle a čtivě napsané. Tato série nadchne téměř každého, to, co se autorkám povedlo je neskutečné! Dlouho na celou sérii nezapomenu!

03.10.2017 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Hodně povedený psycho thriller, který vás na jednu stranu slušně znechutí, ale na druhou vás dokonale dostane a ohromí. Skvěle se čte a stránky ubíhají jedna za druhou. Než se nadějete je konec a vy chcete víc. I přesto, že je děj občas dost předvídatelný, stejně vás díky propracovanosti překvapí a ohromí. Hodně dobré!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

08.09.2017 5 z 5