MMacicekk MMacicekk komentáře u knih

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Trochu rozvláčný začátek, ale pak neskutečná jízda. Seděla jsem přikovaná k židli a hltala stránku za stránkou. A ty noční můry co přišly v noci po přečtení...

20.04.2016 5 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Kniha je napsaná velice velice zvláštním stylem, ze začátku jsem se vůbec nemohla do ní pořádně začíst, trvalo mi, než jsem vůbec pochopila o co jde. Ohledně historie, která je zde popisována, vůbec nic nevím, takže to občas pro mě byla španělská vesnice. Nevím, kdo byl Ramón Llull, nevěděla jsem, co je to palimpsest, vše jsem si musela vyhledávat na internetu, abych byla tak trochu v obraze. Ale zase jsem o něco chytřejší :-)) Bavily mě dopisy Llewellyna Sitwella, škoda jen, že jsem se nedozvěděla, jak to s ním nakonec dopadlo. Věřila bych i tomu, že hodně čtenářů tuto knihu ani nedočte, což je i škoda, nakonec to nebylo tak špatné, jen je to celkem složité čtení. 3,5 *

08.04.2016 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Už dlouho jsem v knize nenarazila na tak naivní hrdinku absolutně nepoučitelnou ze svých chyb. Já ji někde potkat, tak jí snad nafackuju, ať se probere. Ale nakonec jednu správnou věc udělala (nechci prozrazovat jakou) a kdyby se tak nestalo, tak tu knihu snad hodím z okna :D Jinak kniha velice čtivá, zajímavé části ohledně šití, ale takový konec jsem opravdu nečekala.

10.03.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moje druhá kniha od Jodi Picoult. Její první kniha Vlk samotář mě celkem zklamal, mezitím jsem měla zarezervovanou v knihovně tuhle knihu a vůbec se mi do ní nechtělo. A jak to tak bývá, když se člověk na něco strašně moc netěší... tak tato kniha mě úplně nadchla! Líbilo se mi, jak byl popsán život slonů, ale hlavně mě dostal ten konec. Když už jsem byla u konce a celé se to rozuzlilo, tak mi běhal mráz po zádech, takové pocity jsem snad u žádné knihy dosud neměla. Úžasná kniha a hned si ji zařazuji do svých oblíbených. Vřele doporučuji.

08.03.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Rozhodla jsem se, že začnu číst celou sérii o Harrym Holeovi pěkně od začátku. Kdysi jsem od něj četla akorát Nemesis, a to se mi líbilo, rozhodně víc než Netopýr. Kniha obsahuje spoustu nudných historek o životě v Austrálii, a kdybych tyhle pasáže nepřeskakovala, tak tu knihu ani nedočtu.

05.03.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Oceňuji zajímavé prostředí, velice sympatické postavy včetně Douglase a Jenny, kniha je tajemná napínavá a odehrává se ve velmi krátkém časovém období v řádu pouhých pár dnů. Co sráží knihu na tři hvězdičky je velice průměrná až jednoduchá zápletka, druhá polovina mi pak přišla odbytá. Nicméně je to autorova prvotina a šanci mu určitě ještě dám :-)

05.03.2016 3 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

I přes větší rozsah stránek kniha nenudí ani na okamžik, nejsou v ní žádná hluchá místa, i když politická dějová linka mě až tak nebavila, ale svůj smysl měla. Jsem fanda americké verze, ve které byl úplně jiný konec, resp. pachatel a po pravdě řečeno si myslím, že to vymysleli mnohem lépe :-) Ale to je věc názoru.

25.02.2016 4 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Knize nemůžu upřít čtivost, ale bylo to ták přeslazené...téma sice úplně jednoduché nebylo, ale veskrze odpočinková četba pro romantické duše :-)

19.02.2016 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moje první kniha od této autorky a bohužel moc mě nenadchla. Lukovo chování a vžívání se do pocitů vlků bylo opravdu přehnané, já tomu prostě neuvěřila. Kolikrát se mi chtělo i smát, když jsem si představila Luka, jak žere s vlky syrové maso, tvář má celou od krve, totéž, jak věděl, co si vlci "myslí" (?!). Mě to prostě nepřesvědčilo. Vlky mám ráda, ale budu ten typ biologa, jak se zmiňuje Luke v knize, který chce zvířata jen pozorovat v jejich přirozeném prostředí a ne se s nimi snažit sžít. Taky mi celkem vadilo, že v knize se neobjevuje jediná normální postava, snad až na Joea... Určitě ale na tuto autorku hned nezanevřu a zkusím i jinou její knihu.

15.02.2016 3 z 5