Mišule_11 Mišule_11 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Při svém prvním setkání s autorkou musím říct, že jde o zajímavý a poutavý příběh! :) Je na každém, zda uvěří či nikoli.
Oceňuji zápisky a dopisy zařazené do děje.
Ze začátku jsem sice měla problém se úplně začíst a ztrácela se, ale příběh mě nakonec pohltil. Místy jsem obdivovala obzvlášť jsem hlavní hrdinku a nechtěla bych být v její kůži ani nic podobného v té době zažít..

03.02.2023 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nemám slov a to ani po několika dní, co jsem knihu dočetla! Nikdy si takovou situaci nedovedu představit a ani bych nechtěla ji zažít, natož být v kůži hlavních hrdinů! :/
I když převyprávěný příběh, který byl plný emocí a ne jednou nenechal mé oko suché, byl pro mě další až skutečný knihomolský zážitek.. :)

13.12.2019 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle ne příliš optimistická knížka od české autorky mě dostala! :) Na to, jak je útlá a má krátký počet stran, tak je příběh hlavní hrdinky zajímavý, poutavý a rozhodně mě chvíli nenechal v klidu ani po samotném přečtení.
Určitě je tu zapotřebí pevná vůle a odhodlání při takovém množství emocí!

31.10.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Další příběh, který mě doslova pohltil..! :)
A to nejen tím, jak byl čtivý, ale jak krutý život dokáže být a jaké osudy nám on sám připravil..
Při čtení se mnou cloumaly všechny emoce a oko nezůstalo suché..! :)

24.05.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Někdo by mohl namítat, že je to pořád to stejné dokola, ale ať si každý myslí, co chce! Mě se kniha líbila! :) Dobře a rychle se mi četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout a Hannu i Garretta jsem si okamžitě, i přes to všechno oblíbila! :) Přála jsem jim to a hlavně Garretovi v tom hokeji! :D

04.01.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mě to bylo první setkání se samotnou autorkou, přičemž to byla zajímavá knížka, u které jsem nejen přemýšlela nad minulostí, ale také nad propojením příběhu nejen z koncentračních táborů a upírů dohromady. Pro mě zcela nečekané propojení a o to víc mě lákalo její přečtení až mě zajímalo, jak to celé nakonec dopadne! :)

09.09.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Smutné vyprávění, jak to v té době vlastně bylo příšerné a co si ti lidé museli vytrpět, přičemž vás to nenechá chvíli v klidu a musíte nad vším přemýšlet! V určitých částech děje jsem měla i husí kůži, nebo jsem musela i protáčet oči! A konec mě dostal nejvíce! :)

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Fíha! Tak tohle jsem opravdu od této knihy nečekala. Ale překvapila mě a mile! :)
Určitá brutálnost místy a neslušné prostředí dodaly příběhu nejen čtivost, ale také napětí.
A rovněž netradiční nejen začínající vztah mezi Bitsy a Lekem, který se postupně rozvíjel až přerostl v něco silného a ochranitelského..

29.02.2020 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Krásný a silný romantický příběh s kapkou napětí a mnoho lásky, u kterého nelze nechat oči suché! Jako tomu je vždycky u jeho knih! :)

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Autorčinou prvotinou jsem byla mile překvapená! :) Mě osobně kniha s tímto příběhem sedla a to nejen proto, že hlavní hrdinka se jmenuje stejně jako já :D
Míša byla odvážná až drzá a nebála se říct, co si myslí. Nejen svému šéfovi Adamovi. A právě Adamovi by žádná žena neodolala, i když dokáže překvapit!
Zápletka mě zaskočila nepřipravenou, ale nejen díky ní vím, že si tuhle knihu přečtu ještě minimálně jednou! :)

12.03.2023 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Myslím, že na tuhle knihu budu ještě hodně dlouho vzpomínat! :)
Příběh Charlotty a Portera byl neskutečný! Každý jiný a přesto reálný, silný a hlavně emotivní!
Musí být strašné pro matku ztratit své dítě a stejně tak pro otce vychovávat nemocného syna..
Ale i přesto všechno si k sobě určitou, ne jednoduchou cestu našli a jejich chování k sobě bylo milé - jejich smysl pro humor rozveselil, alespoň na chvíli jejich temné stránky!
Dojemný příběh, kdy mé oko nezůstalo suché (obzvlášť na konci)..! :)

29.09.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Jako vážně..? Určité představy jsem měla, ale nečekala jsem, že se mi bude číst, až tak dobře knížka nabitá sexem, vášní a hokejem..! :)
I když je jasné, že by to mělo dopadnou, tak jak čekáte, tak stejně nakonec některé úsudky obou kluků překvapí! :) Rozhodně ani jeden z nich si nikdy nebyl ve všem, tak jistý až jim to nakonec stejně oběma došlo, že to prostě bez sebe nejde..! :)
A konec byl jak jinak než sladký! Už se těším na pokračování, i když tuším, jak to zřejmě dopadne! :)

13.09.2019 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Páni, já se uculuji ještě teď po dočtení knížky.. :) Upřímně jsem dlouho žádný příběh s LGTB tématem nečetla, ale jsem ráda, že to byl zrovna právě tento příběh!
Děkuji mockrát za spolupráci poskytnutou samotnou autorkou a také nakladatelstvím Fragment (Albatros media)! :)

Poutavý příběh Denise postupoval pomale, roztomilým způsobem a nejen jeho první seznámení s Vincentem bylo úsměvavné. Líbily se mi ty jejich slovní přestřelky, hašteření a přehánění, kdo co umí lépe. Vendy mi bylo celkem líto. Bála jsem se, že vyvede něco pomstychtivého, ale nakonec mile překvapila :)
Také se mi líbil už od začátku kamarád Denise Filip, se kterým se člověk rozhodně nenudil jako s těmi dvěma dohromady :D
Nejde si nikoho neoblíbit až tedy na určité výjimky..

Z příběhu po celou dobu čtení sálá letní atmosféra, nejen díky tomu, že se odehrává u moře. Je čtivý a uplynul mi doslova pod rukami. Za zmínku stojí také hlášky a knihy zmíněné v příběhu, kdy nejen Denis byl vášnivým knihomolem :) Rozhodně jsem tento příběh nečetla poprvé a ani naposledy! :)

05.07.2023 5 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Tak to byl příběh! :) Čtivý a emočně napsaný až mě doslova ohromil! Stránky jsem hltala, tak až mi bylo líto, že už je vlastně konec :D
Gretu jsem si oblíbila skoro hned, kdežto u Elecka mi to nějakou chvíli trvalo. A to protože se ze začátku choval opravdu jako pěkně namyšlený pitomec. Ale nakonec přece i on se dostal přes své chmury!
Obdivovala jsem jeho talent v psaní! :)
A naopak mě rozesmály jeho nápady (hlavně lumpárny, co prováděl Gretě..) :D

31.03.2023 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Čtivý a zajímavý příběh, jehož čtení se nedá jen tak odložit! :)
Hlavní hrdiny si zamilujete od první chvíle, jejich škádlení a přezdívky vám vykouzlí úsměv na tváři a budete si přát, aby jejich snad společný příběh, jen tak neskončil, ale také aby dobře dopadl! :)

03.01.2021 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Za mě asi zatím nejlepší kniha od autorky, co jsem četla a kdy jsem se nemohla od příběhu, tak odtrhnout! :)
Už jen námět, kdy se hlavní hrdinové poznají přes internet a dokážou ukázat, že i na dálku se láska dá zvládnout se všemi ostatními problémy, mě nejen zaujala, ale také bavila :) I když v normálním životě možná nereálné, ale kdo ví, co se dá zvládnout, když vlastně člověk chce!

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tahle knížka mě zaujala hlavně svojí anotací! A už od prvních řádků si získala moji pozornost. Nejen, že se mi četla dobře, ale také jsem u ní kroutila občas nevěřícně hlavou až jsem se musela smát. A její útlý počet stran mi utekl jako nic! :)
Určitě dám možnost i dalším knihám od této autorky!

09.02.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Čtivé, napínavé, poutavé a prostě jednoduše napsané, tak že jsem tento příběh měla přečtený skoro jedním dechem až do samotného konce..! :)

06.01.2020 4 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Pokračování dojemného a silného příběhu, který ani pro tentokrát nenechal moji psychiku chvíli v klidu a oči suché..!
I tentokrát to nemají ani Charlotte ani Porter vůbec jednoduché! A to i přes všechnu pravdu, která vyplynula na povrch! V tomto díle jsem obzvlášť nenáviděla již bývalou a zesnulou manželku Portera, díky které byli oba v té hnusné temnotě, která je sžírala!
Po dlouhé úvaze vůbec nelituji, že jsem si celou sérií nakonec pořídila a přečetla jsem si jí! Určitě doporučuji! :)

29.09.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tak ani pro tentokrát nejsem rozhodně zklamaná! Tato autorka přesně ví, jak na mě svojí knihou zapůsobit! :)
Příběh Oakleyho a Vaughn byl pro mě čtivý již od prvních řádků, kdy jsem nemohla jen tak knihu odložit! Byl napínavý, zajímavý a také plný jiskření, pochopení, ale také měl každý svou minulost, která se drala kdykoli na povrch..
A přesto Oakley zůstal slavný, ale našel lásku, stejně tak i Vaughn zůstala svá a rozhodně to nebyla řádná zlatokopka..:)
Pokud jste ještě tuto autorku vůbec nečetli, tak určitě doporučuji! Snad se Vám bude líbit, tak jako mě! :)

04.05.2019 5 z 5