Miška74 Miška74 komentáře u knih

Musím říct, že pro mě bylo opravdu náročné knihu dočíst. Nemám ráda nedotčené knihy a navíc jsem si ji dala do výzvy a to mě asi donutilo. Četla se mi fakt špatně, vůbec mě to nebavilo, nelíbil se mi styl psaní a vyloženě jsem se u ní trápila. Pro někoho to může být zajímavé čtení, ale mě opravdu nesedla.

17.09.2021 1 z 5

Ve staré cihelně se svítí Ve staré cihelně se svítí Petr Hugo Šlik

První díl jsem nečetla, tento jsem původně koupila synovi a ačkoliv nejsem cílová skupina, tak i já si ho přečetla. Příběh je celkem zajímavý, trochu detektivní, ale jinak je o úplně obyčejných dětech a jejich dobrodružství. Kniha se mi celkem líbila, ale podle mého názoru je tam několik věcí, které už autor nějak nedotahl a je to myslím škoda.

28.06.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Autorčiny strašidelné domy mám moc ráda. Věděla jsem, že tohle bude něco jiného, ale i tak mě knížka překvapila...mile. Příběh je hodně napínavý, velmi dobře se čte a hezky to uprašuje. Čte se tak dobře, že nechcete knížku odložit dokud ji nedočtete.
Musím souhlasit s některými komentáři, že postavy dělali spousty chyb, ale upřímně, kdyby je nedělali a chovali se racionálně, tak by asi nikdy nevznikl žádný horor a ani tato knížka. Neříkám, že není co zlepšovat, určitě ano. Celkem brzy mi bylo jasné, jestli je "lovec" člověk, zvíře nebo nějaký jiný tvor, ale i tak mě závěr překvapil. Některé linky příběhu jsou sice nedotažené, ale i tak dávám pět hvězdiček. Za mě je to zatím nejlepší aurorčina kniha a klidně mohla být i delší, prostor tam byl.

03.06.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Nějak přesně nevím, co napsat. Tím, že každou kapitolu vypráví jiná osoba, tak jsem měla nejdřív problém se zorientovat, kdo je kdo a s kým. Když už jsem si zvykla, tak už se knížka četla lépe. Příběh nebyl úplně špatný, ale na zadek jsem si z něj nesedla. Co oceňuji, že rozuzlení a odhalení přišlo až na konci a tak nechala autorka čtenáři prostor pro vlastní návrhy a motivy.

13.05.2021 3 z 5

Bylum Nebylum Bylum Nebylum Daniela Fischerová

Mě osobně se knížka moc líbila. Příběh je hodně zajímavý a napínavý. A hrozně se mi líbilo užívání závorek v textu.
A proč jsem vlastně četla dětskou knížku?
Původně jí totiž četla 11letá dcera, ale po jejím přečtení byla dost zoufalá, že si z ní moc nepamatuje, protože to není souvislé vyprávění. Dělalo jí velký problém, že je tam hned několik vypravěčů a tak se v textu zkrátka ztrácela. Nakonec jsem knížku četla s ní ještě jednou a nahlas, aby měla možnost vstřebat děj. Příběh si nakonec užila.

17.01.2021 4 z 5

Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Jeremy Strong

Potřebovala jsem nějakou oddychovou knížku, abych vstřebala poslední přečtený thriller, a tak jsem sáhla naslepo do knihovny a vytáhla tenhle poklad. Knížka je určena puberťakům, ale to mi rozhodně nevadilo. Vzhledem k tomu, že doma mám jednoho stejně "postiženého" syna, tak to vlastně mohlo sloužit jako naučná knížka pro rodiče. Každopádně jsem se u knížky fakt bavila a tak jsem ji po dočtení rovnou propašovala do knihovny toho mého výrostka.

10.06.2022 4 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Co na to říct? Potřebovala jsem nějakou oddychovku mezi mými oblíbenými thrillery, ale tohle nebyla úplně dobrá volba. Nevím, jestli je to mnou, ale pokud to mělo být vtipné a humorné, tak jsem tu knihu nepochopila. Přišlo mi to spíš trapné. Protože nemám ráda nedočtené knihy a protože má knížka jen 77 stran, tak jsem ji dočetla.

26.09.2021 1 z 5

Veterinář vzpomíná Veterinář vzpomíná Petr Skalka

Příběhy veterináře z tuzemských zoologických zahrad byly zajímavé. Dozvěděla jsem se i spoustu zajímavých informací. Vůbec mi ale nesedel styl, jakým to bylo napsáno, vůbec se mi to nečetlo snadno.

01.07.2021 3 z 5