Veterinář vzpomíná

Veterinář vzpomíná https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174185/veterinar-vzpomina-174185.jpg 4 30 11

Známý veterinář popisuje ve své třinácté knize, jak zábavný, vzrušující, ale někdy i nebezpečný může být život v blízkosti velkých cizokrajných šelem či domácích mazlíčků. Autor ve více než šedesáti příbězích ze své veterinární praxe v zoo vzpomíná na nejzajímavější zvířecí osobnosti ze své ordinace i okolí, líčí neuvěřitelné zážitky s nimi, popisuje jejich ošetřování i péči o ně. Z vyprávění čiší autorův humor, láska ke zvířatům a respekt k jejich zvykům i potřebám.... celý text

Samery
11.09.2021 3 z 5

Příběhy byly zajímavé. Něco dost suché a něco jsem doslova přetrpěla. Co mě překvapilo, bylo množství informací. Je jasné, že knihu nepsal spisovatel, ale odborník. Protože hodnotím knihu, je to průměr, ale kdybych měla hodnotit množství informací, bylo by to rozhodně 5 hvězd.

Miška74
01.07.2021 3 z 5

Příběhy veterináře z tuzemských zoologických zahrad byly zajímavé. Dozvěděla jsem se i spoustu zajímavých informací. Vůbec mi ale nesedel styl, jakým to bylo napsáno, vůbec se mi to nečetlo snadno.

LunaL.
28.03.2021 3 z 5

Miluji knihy o veterinářích i o zoo. Kniha byla plná zajímavostí, navíc se mi líbilo, že jsou to příběhy z českých zoo. Ale styl psaní mi moc neseděl, neuměl mě vtáhnout do děje. Četla jsem knihu na víckrát, mezi jinými knížkami. Podruhé bych ji už číst nemusela.

KikinkaV
21.03.2020 5 z 5

Jako Niky Coffee jsem knihu objevila náhodně v knihovně. Chvíli jsem se do ní začetla a už nepřestala. Jazyk pana Skalky je vytříbený a humor opravdu skvělý. Moc jsem se nasmála a jen mě mrzelo, jak rychle kniha utekla.

Niky Coffee
05.06.2019 4 z 5

Objevila jsem v knihovně náhodou. Milé čtení. Ústecka zoo byla nejbližší mému bydlišti, díky praxi jsem znala zmíněné ošetřovatele. Dokonce jsem znala i klucinu pokousaneho velbloudem, byl z našeho sídliště. Takže to pro mě bylo o to bližší.

Marla
14.02.2018 5 z 5

Zábavnou formou přiblížený život lidí, starajících se o exotická zvířata. Ač psáno jako veselé vyprávění, přece jen si člověk uvědomí, jak nebezpečná práce to je.

Martina1805
09.12.2017 5 z 5

bezvadná oddychovka, místy i poučné pasáže

Rade
23.02.2017 5 z 5

Takto si představuju naprostou oddechovku. Pětiminutovky na uklidnění na dobrou noc.

čef
30.11.2015 5 z 5

Autentické vyprávění o životě žvýžátek v zoo je vždycky hodně milé, i když literárně je to tak trochu páté přes deváté. Za autora hovoří mnohaletá praxe a tak lze za tyto jednoduché příběhy jen poděkovat.

MarekG
25.09.2015 5 z 5

Na tuto knihu se velmi těším. Koupil jsem ji v jednom balení s časopisem Lidé a Země.

Tak přečteno, opravdu super.

Lilith1
21.10.2013 4 z 5

Knížka, která nejen pobaví, ale zároveň každému milovníku zvířat přinese i nějaké další informace ze zvířecí říše. A jde o zvířátka exotičtější než ta která máme běžně doma. Já ji tedy oceňuji právě i z hlediska odbornějších informací, které jsou podány takovou formou aby jim snadno porozumněl i laik.

humor česká literatura

Petr Skalka