Miška74 Miška74 komentáře u knih

Arcižár Arcižár Eoin Colfer

(SPOILER) !!! SPOILER!!!
Hned na začátku jsem měla chuť knížku odložit, protože autor měl tak bujnou fantazii, že mě málem odradil. Pravděpodobně poslední drak na světě drží ketodietu, pije absolut vodku (protože pivo má moc sacharidů), kouká na netflix a nosí tričko Flashdance a přitom si lebedi v křesle v malé chajde na ostrůvku uprostřed mocalu. Zásoby mu na lodi vozí jeho jediný přítel mogwai.
Drak Vern nenávidí lidi, protože vyhubili jeho rasu. To se však změní. Vern si díky okolnostem, nakonec najde lidské přátele. Příběh se odehrává na řece u mocalu, kudy vede drogová trasa a sousední městečko střeží zkorumpovany konstabl, který dělá zároveň poskoka drogove mafii. No a tohle všechno dejte do šejkru poradne zamichejte a máte tu tenhle zvláštní příběh.
Nakonec jsem knihu neodlozila a dočetla ji. Nečetla se špatně a jako taková oddechovka to nebylo špatné a najdete tam i nějaké to moudro.

10.02.2023 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Ačkoliv se jedná o YA, byla jsem zvědavá a tak jsem po ní sáhla. Autorku mám ráda a její knihy patří mezi mé oblíbené. Moc se mi líbilo, že příběh je o mládeži a počítačové hře. Díky tomuto tématu se povedlo přimět svého syna (absolutního ignoranta knih) k jejímu přečtení a světě div se, líbila se mu. Pointa příběhu se mi moc líbila, knížka se četla moc dobře a dej pěkně uprašoval. Spojení virtuálního prostředí hry s realitou bylo hodně zajímavé.

06.07.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tahle kniha se mi fakt líbila. Dej je hodně členitý, ale příběh je natolik zajímavý, že jsem knihu hltala a jen nerada jsem ji odkladala. Zápletka s naseptavacem je opravdu hodně zajímavá. A závěr byl možná ještě zajímavější, protože si autor připravil čtenáře na pokračování a tak není důvod nesahnout po dalším díle. Třeba se dokončí i další dějové linky.

23.04.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Darcy Coates mám ráda a její knihy mě prostě baví. Nevím proč, ale zatím jsem se u žádné nebála. I tak mám její knížky ráda a jsou napínavé.
Hlasy v bouři jsou prvním dílem podle mě velmi zajímavé série. Příběh mě bavil, bylo tam dost napínavých stránek a líbilo se mi i téma, kde kromě "Vyzáblých" nechyběla ani romantika (i když té tam bylo na můj vkus zbytečně moc).
A protože kniha má otevřený konec, tak šup hned na další díl.

23.04.2022 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Ke knize jsem se dostala díky dvanáctileté dceři, která si ji přinesla ze školy k přečtení. Nemám tohle téma ráda, ale tahle kniha je určena spíše pro dětské čtenáře, tak se to celkem snadno četlo. Příběh je sice zajímavý, ale je v něm spousta úplných nesmyslů. Plot, který se dá podlezt? Tak proč neprolezl Smuel ven, místo aby Bruno lezl do tábora. Některé pasáže mi díky tomu hodně vadily. Nic to ovšem nemění na tom, že knihu bez problémů přečtou i děti.

08.03.2022 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Prvni díl ze série se mi líbil o něco víc, ale ani tato kniha nebyla vůbec špatná. Mě osobně téma zaujalo. Knížka se nečetla vůbec špatně, děj odsypal, mrtvoly přibývaly a rozuzlení bylo překvapivé.

25.01.2022 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tak tahle knížka je skvělá. Moc se mi líbil příběh celé detektivky inspirovaný lovením kešek. Je sice pravda, že takovou kešku bych najít nechtěla, ale jako téma pro detektivku to bylo výborné. Beatrice mi byla celkem sympatická a příběh se pěkně rozvíjel. Bylo to napínavé až do poslední stránky. Určitě brzy sáhnu po další knížce z této série.

11.01.2022 5 z 5

Špinavá školní hra Špinavá školní hra Robin Stevens

Ačkoliv se jedná o detektivku pro děti a mládež, pustila jsem se do čtení. Potřebovala jsem tu správnou knihu do výzvy a dcera má celou sérii v knihovničce. Jsem milovnicí thrillerů a tak jsem byla hodně zvědavá, jak se autorka popasovala s detektivním příběhem pro děti. Musím říct, že jsem byla opravdu mile překvapená. Příběh mě zaujal a krásně se četl. Daisy a Hazel jsem opravdu fandila. Vůbec se nedivím, že se dceři knížky líbí a doufám, že autorka bude v sérii pokračovat.

06.01.2022 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

První díl série se mi moc líbil a tak jsem byla zvědavá, jak se autor popral s dílem druhým. A za sebe musím říct, že skvěle. Knížka se četla výborně a byla hodně napínavá, až děsivá. V knize bylo hodně napětí, ale i opravdu nečekaných zvratů. Jsem moc ráda, že jsem knihy četla postupně, protože bych si tento díl asi neužila tolik, kdybych neměla přečtený první díl. Takhle to prostě dávalo mnohem větší smysl, i když všechno bylo jinak. Musím říct, že tento autor se mi bude líbit.

28.09.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Sci-fi není můj šálek kávy, ale kniha mě zaujala obálkou a anotací na zadní straně, tak jsem to riskla. Musím říct, že mě kniha strašně překvapila. Četla se mi dobře, příběh je skvělý a zároveň děsivý. Myslím, že příběh by byl zajímavý i pokud by se jednalo o dospělé hrdiny, ale jsou to děti a o to je to zajímavější. Doufám, že se v dalších dílech dozvíme něco víc o lidech, kteří za vším stojí a o pokusech, které provádí a proč. Kniha má otevřený konec a tak se moc těším na pokračování.

13.05.2021 5 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Přečteno jako druhá kniha ze série. Je pravda, že první se mi líbila o něco víc, ale to neznamená, že tahle je špatná. Knihy mám spíše pro odreagování a jako přestávky mezi svými oblíbenými thrillery. Kniha je zábavná, nenáročná a opravdu oddechová. Vše je třeba brát s nadsázkou, autorka možná někdy přehání, ale aspoň čtenáře potěší, že někde může být i hůř.

21.02.2021 3 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Pecka!!!
Super kniha na odreagování plná humoru. Asi jako většina matek jsem se v tom viděla (alespoň částečně). Občas jsem dokonce měla pocit, že byla spisovatelka u nás na návštěvě. Už se těším, až si přečtu další ze série.

05.01.2021 5 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Moje první kniha autora. Detektivky mám ráda, ale....
Příběh byl sice zajímavý, jenže nějak jsem se nedokázala pořádně začíst. Tahle kniha mi prostě nesedla.
Mám od tohoto autora ještě jednu, tak uvidíme jestli to bude lepší.

02.04.2024 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Pro slabší povahy může být kniha velkým oříškem. Mě osobně se ale četla dobře a vlastně jediné co mi vadilo byl ten rychlý konec, který by si zasloužil dotáhnout. Námět se mi moc líbil a zhltla jsem knihu velmi rychle. Někomu to nejspíš přijde nechutné a zvrhlé, ale mě se to líbilo.

04.09.2022 4 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Tuto sérii jsem koupila 12 leté dceři a ta je z ní nadšená. Tak když už ji máme v knihovně, tak jsem po ní také sáhla. A ano, je to YA, ale mě se kniha líbila a dceru se nedivím, že se jí knížky líbí. Určitě je to dobrá startovní čára pro thrillery. Příběh je zajímavý, napínavý a členky detektivniho klubu jsou trochu hrrr, ale jsou to pořád ještě děti, tak je to nejspíš správně.

06.07.2022 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem měla jako oddechovku na vyplnění času mezi vánočními přípravami. Od autora to bylo to první, co jsem četla. Byla to taková krátká jednohubka, která bavila. Dvě krátké povídky mají zajímavý nápad, ale těžko uvěřit, že by se to tak mohlo stát. I tak mě čtení bavilo a krásně to uprašovalo. Příště zkusím nějaký pořádný thriller od tohoto autora, věřím, že se nezklamu.

01.01.2022 3 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Co na to napsat? Nevím. Tahle knížka mě hodně zklamala. Případy byly málo uvěřitelné, nepropracovane a hodně pritazene za vlasy. A vyšetřovatelé (kněz a bývalá policistka) jsou evidentně nesmrtelní. Knížka se přečíst dá, nezasekla jsem se, ale určitě autorka nebude mou oblíbenou.

02.11.2021 1 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy a její strašidelné domy mám ráda ackoliv mě moc strašidelné nepřijdou. Tenhle díl mě ale spíše zklamal. Nápad nebyl vůbec špatný, ale příběh byl až moc vykontsruovany a neuvěřitelný. I tak se knížka četla překvapivě dobře.

26.09.2021 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Knihu jsem sice přečetla, ale erotickým románem bych to opravdu nenazvala. U toho bych totiž očekávala více příběhu okořeněného erotikou, ale tahle knížka je fakt jen porno. Porno mě nijak neuráží, ale v knize? Fakt ne! Takže tomuhle žánru se příště obloukem vyhnu.

17.01.2021 odpad!

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Po docteni druhého dílu série jsem trošičku na vazkach, kolik hvězdiček dát. V prvním díle mi trochu vadilo to množství romantiky a rady je toho ještě víc. Doran je něco jako Ken, prostě dokonalost sama. Navíc jsem celou knihu měla pocit, že čtu cestopis nebo Hobita, prostě pořád jenom cestovali až došli do věže. Nicméně i tak se mi kniha četla dobře a byla napínavá, o tom není pochyb. Závěr jsem predvidala, tak mě moc nepřekvapil. A protože kniha má opět otevřený konec, musím počkat, až někdo přeloží a vydá další díl, tak snad to nebude trvat moc dlouho.

23.04.2022 4 z 5